Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

:P

Καλημερα κοριτσια, εχετε καμια ιδεα για το επιδομα μητρότητας του ΙΚΑ?

Πηγα 56 μερες πριν την ΠΗΤ στις 27/10 και κατέθεσα ολα τα χαρτια μου έβγαλαν αποφαση μεσω του συστηματος και μου ειπαν πως χθες θα έμπαινε το επιδομα αλλα δεν μπηκε τιποτα στον λογαριασμο. Γνωρίζετε σε ποσο καιρο μπαίνουν? τα εχει λάβει καμια?

Και εμένα για 2 του μηνος μου είπαν και σημερα που πηγα να δω όντως ειχανε μπει, έκανα και αναληψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sweetberry καλοφάγωτα!Και σε μας που δεν τα δικαιούμαστε καλη καρδια! Χαχαχα!! Εγω σημερα όλη μέρα σπιτι. Συλλέγω ουρα 24ωρου οποτε δεν το ρισκάρω να βγω. Μονο το σκυλι μια γρήγορη βολτίτσα έβγαλα. Ειχε και ήλιο σημερα και εβαλα 2 πλυντήρια. Ακομα ενα εχω με λευκά και τελος. Πω πω, ποσα πράγματα χρειάζονται τα μικρακια μας!! Βλεπω οτι η συρταριερα δεν θα τα χωρέσει ολα. Θα δω τι θα κανω. Τα υπόλοιπα κοριτσια τι κανουν σημερα?

Samantha mou κριμα ειναι ενα σεβΑστο ποσο για τις μερες μας. Υγεια ομως πανω απ ολα και ολα γινονται.

ζάντενα ναι ευτυχως μπήκαν κι εμενα τους εδωσα τον λογαριασμο σωστα το πρωι πηγα απο το ΙΚΑ. Θα παρουμε και το λοχείας μετα λιγο παραπανω απο το επιδομα που πηραμε τωρα ειναι.

Γυρισα απο τον γιατρο πριν λιγο ολα καλα με την μπεμπα μου ειπαν δεν εχει χωρο γι αυτο δεν πολυ κουνιεται και δεν την νιωθω, ειναι 2600 και αρκετα ψηλή μαλλον θα παρει του αντρα μου 1,86 ειναι εγω ειμαι κανονικη 1,64. Για τις ταχυπαλμίες που εχω ακομα και στον υπνο μου με εστειλε σε καρδιολογο για τριπλεξ και αγωγή αν χρειαστει.

Καισαρικη σιγουρα αλλα δεν ειπε ακριβως το ποτε υπολογίζει γυρω στις 6/12 ο πλακούντας παραμένει παραχειλιος.

Αυτα τα νεα μας.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμείς πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα. Η μπεμπουλίτσα έφτασε τα 2.800 γρ.. Μπήκα στο μήνα μου σήμερα. :D Μετά από λίγη συζήτηση αποφασίσαμε με τον γιατρό και κλείσαμε καισαρική για τις 23/11 ! Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση.

Ευτυχώς χθες κι εμείς ολοκληρωσαμε τα πράγματα του μωρού και θα φτιάξω και τη βαλίτσα μας το σκ. Από αύριο ξεκινάμε τις εξετάσεις που θέλει το νοσοκομείο και να κανονίσουμε και για 2 φιάλες αίμα (επειδή είναι προγραμματισμένη καισαρική). Αντίστροφη μέτρηση λοιπόν για το θαυματάκι μας!!!! Είμαστε τόσο χαρούμενοι με τον άντρα μου...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμείς πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα. Η μπεμπουλίτσα έφτασε τα 2.800 γρ.. Μπήκα στο μήνα μου σήμερα. :D Μετά από λίγη συζήτηση αποφασίσαμε με τον γιατρό και κλείσαμε καισαρική για τις 23/11 ! Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση.

Ευτυχώς χθες κι εμείς ολοκληρωσαμε τα πράγματα του μωρού και θα φτιάξω και τη βαλίτσα μας το σκ. Από αύριο ξεκινάμε τις εξετάσεις που θέλει το νοσοκομείο και να κανονίσουμε και για 2 φιάλες αίμα (επειδή είναι προγραμματισμένη καισαρική). Αντίστροφη μέτρηση λοιπόν για το θαυματάκι μας!!!! Είμαστε τόσο χαρούμενοι με τον άντρα μου...

Τι ωραια νεα κόντευεις επιτελους εφτασε η στιγμη! Καταλαβαινω απολυτα την χαρα σας κι εμεις ετσι ειμαστε. Αντε τελεια.

Κοντεύουμε βρε κοριτσια ολες! Τι εμεινε!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Samantha mou κριμα ειναι ενα σεβΑστο ποσο για τις μερες μας. Υγεια ομως πανω απ ολα και ολα γινονται.

ζάντενα ναι ευτυχως μπήκαν κι εμενα τους εδωσα τον λογαριασμο σωστα το πρωι πηγα απο το ΙΚΑ. Θα παρουμε και το λοχείας μετα λιγο παραπανω απο το επιδομα που πηραμε τωρα ειναι.

Γυρισα απο τον γιατρο πριν λιγο ολα καλα με την μπεμπα μου ειπαν δεν εχει χωρο γι αυτο δεν πολυ κουνιεται και δεν την νιωθω, ειναι 2600 και αρκετα ψηλή μαλλον θα παρει του αντρα μου 1,86 ειναι εγω ειμαι κανονικη 1,64. Για τις ταχυπαλμίες που εχω ακομα και στον υπνο μου με εστειλε σε καρδιολογο για τριπλεξ και αγωγή αν χρειαστει.

Καισαρικη σιγουρα αλλα δεν ειπε ακριβως το ποτε υπολογίζει γυρω στις 6/12 ο πλακούντας παραμένει παραχειλιος.

Αυτα τα νεα μας.

σε ποια εβδομαδα εισαι ? τελεια η μπεμπα


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια, εχετε καμια ιδεα για το επιδομα μητρότητας του ΙΚΑ?

Πηγα 56 μερες πριν την ΠΗΤ στις 27/10 και κατέθεσα ολα τα χαρτια μου έβγαλαν αποφαση μεσω του συστηματος και μου ειπαν πως χθες θα έμπαινε το επιδομα αλλα δεν μπηκε τιποτα στον λογαριασμο. Γνωρίζετε σε ποσο καιρο μπαίνουν? τα εχει λάβει καμια?

Sweetberry εγω το πηρα χθες!!:wink: αμεσα μπαινουν!!

Μακάριο Νοσοκομείο Λευκωσίας. :)

Τώρα θα κάνω και καινούργιο κύκλο μαθημάτων, HypnoBirth για φυσιολογικό τοκετό. Τα προηγούμενα τα κρατάω σε περίπτωση έκτακτης καισαρικής, που αχρείαστα να είναι Παναγία μου!!!

Τι ωραια νεα!!!μακαρι να πανε ολα καλα και να γνωρισεις και την φυσικη γεννα:wink: τελικα ολα αλλαζουν τελευταια στιγμη..

Καλημερα κορίτσια, Είχα δύσκολη νύχτα. Πονοκεφαλο και πόνους χαμηλά και το κοριτσι μου είχε το μάτι γαρίδα από τις 4, πριν μια ώρα κοιμήθηκε. Δεν ηθελε με τον μπαμπά της να κοιμηθεί μόνο εμένα ήθελε, τα είδα όλα, έφτασα στα όρια μου πόνουςσα, αν είμαι καλά δεν με νοιάζει κάθομαι και όλη νυχτα. Είχε πολύ καιρό σίγουρα πάνω από χρόνο να ξυπνήσει έτσι τόσο νωρίς.

Που ποναγες ντιακανα??πω τι δύσκολο να εχεις ηδη ενα παιδακι..:rolleyes:

καλησπερα και απο εμενα ! σημερα τελειωσα τα παντα για το μωρακι μας και ανακουφιστικα.πλεον ειμαι χαλαρη τελειως και εχει πεσει στα ορια υποτασης και η πιεση μου . περπαταω πολυ. οσες εχετε ηδη ενα παιδι ποσο σας καταλαβαίνω εμας χθες τσιριζε επι 2 ωρες ασταματητα με τρελη γκρινια.. λιγο πρίν κοιμηθει εφτασα στα ορια μου αγαναντησα έφτασε η μαμα μου να κλαιει γιατι δε ξεραμε τι να του κανουμε να ηρεμησει. απορω ποιο αλλο παιδακι βγαινει 2 φορες την ημερα βολτα και παιδικη χαρα καθε μερα ( καλοεμαθε και κανει νουμερα) ! βρηκα και κατι φανελακια minervakia τελευταία κομματια 1 ευρω απο μαγαζι το οποιο βάζει λουκετο. πολυ τυχερη!!!! κατα τ αλλα τα ιδια συχνοουρια ολη νυχτα αγκαλια με την τουαλετα.... εσεις ? τι νεα ? zamia zillher Samantha anastella;;;;; γιωτα χαρηκα παρα πολυ για τα νεα σου μακαρι να εχεις επιτυχημενο vbac.σορρυ για οσες ξεχναω .περιμενω νεα σας

Αλεξια αυτη την ανεξηγητη γκρίνια την εχω ζησει απο το ανιψακι μου...ειναι τρελα..πραγματικα!

Εν τέλη ηρεμησε με τη βολτα?

Εχω και εγω πολυ συχνοουρια.....ασε..οπου βρεθω και οπου σταθω θελω τουαλέτα..

Sweetberry καλοφάγωτα!Και σε μας που δεν τα δικαιούμαστε καλη καρδια! Χαχαχα!! Εγω σημερα όλη μέρα σπιτι. Συλλέγω ουρα 24ωρου οποτε δεν το ρισκάρω να βγω. Μονο το σκυλι μια γρήγορη βολτίτσα έβγαλα. Ειχε και ήλιο σημερα και εβαλα 2 πλυντήρια. Ακομα ενα εχω με λευκά και τελος. Πω πω, ποσα πράγματα χρειάζονται τα μικρακια μας!! Βλεπω οτι η συρταριερα δεν θα τα χωρέσει ολα. Θα δω τι θα κανω. Τα υπόλοιπα κοριτσια τι κανουν σημερα?

Καλα αποτελεσματα με την εξέταση!!

Και εγω τελειωσα τα πλυντήρια του μπεμπουλακο μου!!αυριο η το Σαββατο εχουμε σιδερωμα:wink:

Χιχιχι και εγω ετσι λεω..που θα χωρεσουν ολα αυτα στη συρταριερα??:confused:

Samantha mou κριμα ειναι ενα σεβΑστο ποσο για τις μερες μας. Υγεια ομως πανω απ ολα και ολα γινονται.

ζάντενα ναι ευτυχως μπήκαν κι εμενα τους εδωσα τον λογαριασμο σωστα το πρωι πηγα απο το ΙΚΑ. Θα παρουμε και το λοχείας μετα λιγο παραπανω απο το επιδομα που πηραμε τωρα ειναι.

Γυρισα απο τον γιατρο πριν λιγο ολα καλα με την μπεμπα μου ειπαν δεν εχει χωρο γι αυτο δεν πολυ κουνιεται και δεν την νιωθω, ειναι 2600 και αρκετα ψηλή μαλλον θα παρει του αντρα μου 1,86 ειναι εγω ειμαι κανονικη 1,64. Για τις ταχυπαλμίες που εχω ακομα και στον υπνο μου με εστειλε σε καρδιολογο για τριπλεξ και αγωγή αν χρειαστει.

Καισαρικη σιγουρα αλλα δεν ειπε ακριβως το ποτε υπολογίζει γυρω στις 6/12 ο πλακούντας παραμένει παραχειλιος.

Αυτα τα νεα μας.

Είχα και εγω ταχυπαλμιες και πηγα μα κανω απλο καρφιογραφημα..ολα καλα ηταν

Μην αγχωνεσαι..ολα καλα θα είναι και σε σενα!!

Πολυ καλη η μπεμπα στα κιλακια της!!

εμείς πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα. Η μπεμπουλίτσα έφτασε τα 2.800 γρ.. Μπήκα στο μήνα μου σήμερα. :D Μετά από λίγη συζήτηση αποφασίσαμε με τον γιατρό και κλείσαμε καισαρική για τις 23/11 ! Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση.

Ευτυχώς χθες κι εμείς ολοκληρωσαμε τα πράγματα του μωρού και θα φτιάξω και τη βαλίτσα μας το σκ. Από αύριο ξεκινάμε τις εξετάσεις που θέλει το νοσοκομείο και να κανονίσουμε και για 2 φιάλες αίμα (επειδή είναι προγραμματισμένη καισαρική). Αντίστροφη μέτρηση λοιπόν για το θαυματάκι μας!!!! Είμαστε τόσο χαρούμενοι με τον άντρα μου...

Με το καλοοοοο!!οντως μετρας αντιστροφα!!:wink:

Αχου..τι τελεια!!τι χαρα...ευτυχία!!!

Και τωρα τα δικα μου...υποφερω απο τον πονο στα πλευρα..στην πλατη...δε μπορω να κοιμηθω...

Το ευχάριστο για μενα ειναι πως σημερα μετα απο τοοοοσο καιρο εβαψα τα μαλλια μου!!ωωωω τι μεγαλη αλλαγη!!!

Μεσα στο Σαββατοκυριακο πιατευω να εχουμε ολα τα πραγματα του μωρου ετοιμα!!και τελη της αλλης εβδομάδας να εχω την βαλιτσα μου.

Σας φολω ολες!!καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Zamia, περιμετρικά στη κοιλιά που σημαίνει ότι μεγαλωνει και από κάτω λες και κάτι άνοιξε και δεν μπορούσα σήμερα όλη μέρα να περπάτησω φυσιολογικά. Ελπίζω να μην βιάζεται ο μικρός πρίγκιπας.

.εχω τελειώσει με τα πράγματα του μπεμπη μένουν τα ψιλά πανες πιπιλα οινόπνευμα αυτά είναι εύκολα και όλο το αναβάλλω.

25 days to go.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!!!!

ZILIHER......................29/11ΚΟΡΙΤΣΙ

HOPE2016..................06/12

ROZAKI......................06/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MELITOULA .........................................07/12 ΑΓΟΡΙ

MISSPRINCESSK ....... .08/12 ΑΓΟΡΙ

ZAMIA....................... 09/12 ΑΓΟΡΙ

NTIAKANA ..................09/12 ΑΓΟΡΙ

ANASTELLA.................11/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PIPI_K .......................12/12 ΑΓΟΡΙ

FROUNELINA ..................................12/12 ΑΓΟΡΙ

ANTHOUSA YIOTA........15/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PANATHEO..................16/12 ΑΓΟΡΙ

SWEETBERRY 28..........20/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

ELSAKI26....................21/12 ΑΓΟΡΙ

SAMANTHA..................22/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

XARA11 ......................24/12 ΑΓΟΡΙ


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!!!!

ZILIHER......................29/11ΚΟΡΙΤΣΙ

HOPE2016..................06/12

ROZAKI......................06/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MELITOULA .........................................07/12 ΑΓΟΡΙ

MISSPRINCESSK ....... .08/12 ΑΓΟΡΙ

ZAMIA....................... 09/12 ΑΓΟΡΙ

NTIAKANA ..................09/12 ΑΓΟΡΙ

ANASTELLA.................11/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PIPI_K .......................12/12 ΑΓΟΡΙ

FROUNELINA ..................................12/12 ΑΓΟΡΙ

ANTHOUSA YIOTA........15/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PANATHEO..................16/12 ΑΓΟΡΙ

SWEETBERRY 28..........20/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

ELSAKI26....................21/12 ΑΓΟΡΙ

SAMANTHA..................22/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

XARA11 ......................24/12 ΑΓΟΡΙ

Ntiakana θύμισέ μου... πότε θα κάνεις την καισαρική σου; εμείς 23/11. Πλησιάσαμε μου φαίνεται...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες εγκυούλες!!!! Με το καλό λοιπόν για τα κοριτσάκια που ήδη έχουν την ημερομηνία έτοιμη και φυσικά σε όλες τις υπόλοιπες!!!! Πέρασε γρήγορα νομίζω ο καιρός!

Εμείς θα μάθουμε την ημερομηνία μας στις 15 του μήνα που έχουμε επίσκεψη κ θα ήμαστε ήδη 36 εβδομάδων! Για την συχνοουρία που λέτε, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα...κ μάλιστα να νιώθεις ότι θες να βγάλεις ποσότητα κ τελικά να είναι μετά δυσκολίας μια σταγόνα!χαχαχα!!! Αυτές τις μέρες εγώ ήμουν χάλια με μια ιωσούλα που μάλλον πέρασα και με απίστευτους πόνους -οι οποίοι συνεχίζονται- σε πλάτη, μέση, κοιλιά, προσαγωγούς..χθες ανέβηκα κ ιασω να δούμε αν υπάρχουν συσπάσεις, αλλά αυτοί οι πόνοι της κοιλιάς απότι είπαν είναι λόγω του ότι είναι πολύ μεγάλο το μωρό..Μου είπε ο γιατρός να κάνω τώρα κ την καμπύλη η οποία θα είναι η μεγάλη που διαρκεί 3 ώρες σχεδόν...να δω πως θα την παλέψω στην βιοιατρική τόσες ώρες!

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποια , έχω έρθει σε επαφή με την ανηψούλα μου (αγκαλιές-φιλιά, τόσο στενή επαφή) η οποία μόλις χθες ανακαλύψανε ότι έχει σταφυλόκοκο...δεν έχω εκδηλώσει κάτι εγώ ακόμα, μέσα σε 5 μέρες είπε ο παιδίατρος ότι φαίνεται αν κολλήσει κάποιος, υπάρχει λέτε κάνα θέμα με το μωρό???με τον γιατρό μου ακόμα δεν έχω μιλήσει, αλλά κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα μη τυχόν και εμφανίσω κάνα σημάδι.


ve92.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...