Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλημερα κοιλιτσες!!!:-) :-) :-) :-) :-)

Τι κανετε???

Να σας ρωτησω....εχει καμια σουβλιες κατα διαστηματα στο τραχηλο??(εκει νιωθω οτι ειναι....)

Αλεξια και εγω οποτε πινω καφε το πληρώνω ακριβά:-(

Kι εγώ έχω νιώσει σουβλιές και είμαι σίγουρη ότι είναι το μωρό που έχει κατέβει. Επειδή με ενοχλεί και νομίζω ότι ίσως ξεκινήσει τοκετός (πιο πιθανό να κάνω λάθος), κάθομαι πιο ξαπλωτά στον καναπέ η ξαπλώνω για να είναι το βάρος της προς την πλάτη μου, παρά κάθετα.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!! Εγω ουτε σουβλιες, ουτε πονους, ουτε τιποτα. Βεβαια ειναι νωρις ακομη για μενα. Σημερα ειδα καλο καιρο, ήλιο, και με την βοηθεια της μαμάς μου έβαλα 3 πλυντήρια. Κουβερτακια, σεντόνια και τα φορμάκια της μικρής. Τα επόμενα θα ειναι τα δικα μου τα νυχτικα και πυτζάμες. Πολυ κλωτσιά κοριτσια. Ταραζομαι ολοκληρη. Αυριο εχουμε κ το ντοπλερ. Ανυπομονω να ειναι ολα καλα και να εχει παρει και θεση γιατι την τελευταια φορα δεν ειχε και αγχώθηκα. Κατα τα αλλα με το ζάχαρο δεν εχω τελικα προβλημα. Απλα το μετράω μερα παρα μερα για να ειμαστε σίγουροι. Και την πίεση την μετράω 4 φορες την ημερα γιατι γενικα ανέβηκε λιγο τις τελευταίες μερες. Την παρασκευη θα κανω και εξετάσεις για λεύκωμα στα ουρα. Αυτα τα ωραια. Εσεις πως περνάτε την κυριακη σας?

Link to comment
Share on other sites

σουβλιες εχω νιώσει 2 -3 φορες.αλλα αυτο που νιωθω ειναι πως εχω ενα βαρος προς τα κατω σαν να θελω να παω τουαλετα !

Αλεξία το νιωθω και εγω αυτο το βαρος...νιωθω πως θα μου βγει οταν περπαταω..:rolleyes:

Συχνοουρια εχω πλεον πολυ τις τελευταίες μερες...αν δε παω τουαλετα νιωθω πως θα κατουρηθω:|

Kι εγώ έχω νιώσει σουβλιές και είμαι σίγουρη ότι είναι το μωρό που έχει κατέβει. Επειδή με ενοχλεί και νομίζω ότι ίσως ξεκινήσει τοκετός (πιο πιθανό να κάνω λάθος), κάθομαι πιο ξαπλωτά στον καναπέ η ξαπλώνω για να είναι το βάρος της προς την πλάτη μου, παρά κάθετα.

Ζiliher και εγω οταν νιωθω αυτες τις σουβλιες ξαπλωνω να ηρεμησω..βεβαια ειναι στιγμιαίες...αλλα στρογγυλοκαθομαι γιατι φοβάμαι..:?

Καλησπερα κοριτσια!! Εγω ουτε σουβλιες, ουτε πονους, ουτε τιποτα. Βεβαια ειναι νωρις ακομη για μενα. Σημερα ειδα καλο καιρο, ήλιο, και με την βοηθεια της μαμάς μου έβαλα 3 πλυντήρια. Κουβερτακια, σεντόνια και τα φορμάκια της μικρής. Τα επόμενα θα ειναι τα δικα μου τα νυχτικα και πυτζάμες. Πολυ κλωτσιά κοριτσια. Ταραζομαι ολοκληρη. Αυριο εχουμε κ το ντοπλερ. Ανυπομονω να ειναι ολα καλα και να εχει παρει και θεση γιατι την τελευταια φορα δεν ειχε και αγχώθηκα. Κατα τα αλλα με το ζάχαρο δεν εχω τελικα προβλημα. Απλα το μετράω μερα παρα μερα για να ειμαστε σίγουροι. Και την πίεση την μετράω 4 φορες την ημερα γιατι γενικα ανέβηκε λιγο τις τελευταίες μερες. Την παρασκευη θα κανω και εξετάσεις για λεύκωμα στα ουρα. Αυτα τα ωραια. Εσεις πως περνάτε την κυριακη σας?

Σαμανθα ολα καλα θα ειναι αυριο!!και εμενα 28 εβδ.δεν ειχε γυρισει..οταν πηγαμε 33 εβδ ειχε γυρισει:wink:

Μην αγχωνεσαι!!

Καλα απο κλωτσιές και εμεις αλλο τιποτα....!!

Εγω εκανα εξετασεις.Ολα καλα..εκτός απο τον αιματοκριτη που παραμενει στο 32,5:mad:

Σημερα εχει χουζουρεμα στο στρωμενο μας χειμωνιατικο σπιτακι:-)

Απο πλυσιματα και εμας λιγα μας εχουν μεινει..πιστευω μεσα στην επομενη βδομαδα να τελειωσουμε:-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?

Οι κινησεις του μωρου ειναι αισθητές ολη μερα? εμενα κανει πολλες ωρες να δωσει σημεία ζωης και οταν δινει πλεον δεν ειναι ακριβως κλωτσιες αλλα εξογκώματα στην κοιλια σαν να κουνιεται με την πλατη δεν μπορω να το εξηγήσω, ειμαι 32 εβδ κ 5 ημερων να ανησυχήσω? σας διαβαζω πως κινούνται συνεχεια τα μωρακια σας και μαλιστα με δυνατές κλωτσιες....!!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sweetberry όχι κ μένα η δικιά μου κυρίως εξογκώματα κάνει πλέον όταν κουνιέται κ είναι κ με τις μέρες της. Σήμερα για παράδειγμα είναι πολυυυ ήσυχη.

Έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας κ δεν έχουν πλέον τόσο χώρο στην κοιλίτσα οπότε λογικό είναι να μην είναι όλες οι μέρες ίδιες.

Σήμερα εγώ την έχω νιώσει λίγες φορές.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Samantha κ εγω αύριο doppler στις 6 ... αντε να δουμε ... εγω ειμαι 32κ2 νομιζω αυριο ....εχω αγχος να δω αν ειναι ολα καλα . πιεση ποσο εχειε 12 με 7 11 με 6 εχω καθε μερα μετραω λευκωμα πηρα στικ και κανω καθε μερα αν και δεν χρειάζεται τοσο συχνα εγω θελω να ειμαι σιγουρη. συνεχιζω στα 6 κιλα συν ισως να μη τρωω και οσο πρεπει. αυτο με το περπατημα το βαρος νιωθω. και δεν πρηστηκα εως τωρα . κατα τ αλλα το πρωι εχω δουλειες πολλες και μετα ξεκουραση και doppler.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?

Οι κινησεις του μωρου ειναι αισθητές ολη μερα? εμενα κανει πολλες ωρες να δωσει σημεία ζωης και οταν δινει πλεον δεν ειναι ακριβως κλωτσιες αλλα εξογκώματα στην κοιλια σαν να κουνιεται με την πλατη δεν μπορω να το εξηγήσω, ειμαι 32 εβδ κ 5 ημερων να ανησυχήσω? σας διαβαζω πως κινούνται συνεχεια τα μωρακια σας και μαλιστα με δυνατές κλωτσιες....!!

ρωτησε τον γιατρο σου ! αλλα τα μωρακια δέν εχουν πολυ χωρο πλεον πρωτον και επειτα κοιμουνται πολλες ωρες τα μωρα. οποτε γι αυτο μειωνονται οι κινήσεις!!!!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?

Οι κινησεις του μωρου ειναι αισθητές ολη μερα? εμενα κανει πολλες ωρες να δωσει σημεία ζωης και οταν δινει πλεον δεν ειναι ακριβως κλωτσιες αλλα εξογκώματα στην κοιλια σαν να κουνιεται με την πλατη δεν μπορω να το εξηγήσω, ειμαι 32 εβδ κ 5 ημερων να ανησυχήσω? σας διαβαζω πως κινούνται συνεχεια τα μωρακια σας και μαλιστα με δυνατές κλωτσιες....!!

Τις προηγούμενες 4 μερες η δικιά μου πρεπει να ειχε την πλάτη της μπροστά και ένιωθα πολυ αμυδρά κλωτσιές προς την πλάτη μου. Και καμια κίνηση μπροστά στην κοιλιά. Η αλήθεια ειναι οτι ειχα ανησυχήσει γιατι ειχε κ μια περιτύλιξη την τελευταία φορα. Απο εχθες ομως εχει γυρίσει μπροστά και γινεται ένας χαμός. Επίσης νιώθω πολυ έντονες κινήσεις κατω απ το δεξί μου στήθος. Οποτε μην ανησυχείς.

Samantha κ εγω αύριο doppler στις 6 ... αντε να δουμε ... εγω ειμαι 32κ2 νομιζω αυριο ....εχω αγχος να δω αν ειναι ολα καλα . πιεση ποσο εχειε 12 με 7 11 με 6 εχω καθε μερα μετραω λευκωμα πηρα στικ και κανω καθε μερα αν και δεν χρειάζεται τοσο συχνα εγω θελω να ειμαι σιγουρη. συνεχιζω στα 6 κιλα συν ισως να μη τρωω και οσο πρεπει. αυτο με το περπατημα το βαρος νιωθω. και δεν πρηστηκα εως τωρα . κατα τ αλλα το πρωι εχω δουλειες πολλες και μετα ξεκουραση και doppler.

Ενώ παντα ειχα 11,5 -12 την μεγαλη, τις τελευταίες μερες εχει κολλήσει στο 12,5-13. Η μικρή απο 7-8,5. Το παρακολουθούμε κ ελπίζω να μην εχω θέμα. Που θα κανεις τον υπερηχο?? Εισαι θεσσαλονικη, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Samantha κ εγω αύριο doppler στις 6 ... αντε να δουμε ... εγω ειμαι 32κ2 νομιζω αυριο ....εχω αγχος να δω αν ειναι ολα καλα . πιεση ποσο εχειε 12 με 7 11 με 6 εχω καθε μερα μετραω λευκωμα πηρα στικ και κανω καθε μερα αν και δεν χρειάζεται τοσο συχνα εγω θελω να ειμαι σιγουρη. συνεχιζω στα 6 κιλα συν ισως να μη τρωω και οσο πρεπει. αυτο με το περπατημα το βαρος νιωθω. και δεν πρηστηκα εως τωρα . κατα τ αλλα το πρωι εχω δουλειες πολλες και μετα ξεκουραση και doppler.

Τα +6 κιλά δεν τα σχολιάζω κάν.....:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?

Οι κινησεις του μωρου ειναι αισθητές ολη μερα? εμενα κανει πολλες ωρες να δωσει σημεία ζωης και οταν δινει πλεον δεν ειναι ακριβως κλωτσιες αλλα εξογκώματα στην κοιλια σαν να κουνιεται με την πλατη δεν μπορω να το εξηγήσω, ειμαι 32 εβδ κ 5 ημερων να ανησυχήσω? σας διαβαζω πως κινούνται συνεχεια τα μωρακια σας και μαλιστα με δυνατές κλωτσιες....!!

Ναι βρε, τέρμα τα μακροβούτια... τώρα μόνο κινήσεις για να βολευτούν ή για να "αποδράσουν"!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Samantha κ εγω αύριο doppler στις 6 ... αντε να δουμε ... εγω ειμαι 32κ2 νομιζω αυριο ....εχω αγχος να δω αν ειναι ολα καλα . πιεση ποσο εχειε 12 με 7 11 με 6 εχω καθε μερα μετραω λευκωμα πηρα στικ και κανω καθε μερα αν και δεν χρειάζεται τοσο συχνα εγω θελω να ειμαι σιγουρη. συνεχιζω στα 6 κιλα συν ισως να μη τρωω και οσο πρεπει. αυτο με το περπατημα το βαρος νιωθω. και δεν πρηστηκα εως τωρα . κατα τ αλλα το πρωι εχω δουλειες πολλες και μετα ξεκουραση και doppler.

Κι εγώ τις τελευταίες μόνο εβδομάδες πήρα κιλά γιατί πήρε και η μικρή... πιστεύω τα 7-8+ θα τα πιάσω... τρώω περισσότερο πια... είμαι στην 36η εβδομάδα, έχω κόψει το περπάτημα...

πίεση έχω συνήθως 10,5 με 6.

Άντε, λίγο μας έμεινε :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?

Οι κινησεις του μωρου ειναι αισθητές ολη μερα? εμενα κανει πολλες ωρες να δωσει σημεία ζωης και οταν δινει πλεον δεν ειναι ακριβως κλωτσιες αλλα εξογκώματα στην κοιλια σαν να κουνιεται με την πλατη δεν μπορω να το εξηγήσω, ειμαι 32 εβδ κ 5 ημερων να ανησυχήσω? σας διαβαζω πως κινούνται συνεχεια τα μωρακια σας και μαλιστα με δυνατές κλωτσιες....!!

Εξογκωματακια εχω και εγω συνέχεια...μην ανησυχεις..οντως πλεον περιορίζεται ο χωρος τους και οι κλωτσιες τους ειναι πιο λιγες..εμενα τις πιο πολλες κλωτσιες τις ριχνει το βραδυ που χαλαρωνω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και σε όλα τα νυνάκια!!!

Περάσαμε ένα τριήμερο ήρεμο και χαλαρό πάνω στα βουνά! Ο γιος μου πλέον τον ρωτάνε που είναι η αδερφούλα σου και σηκώνει τις μπλούζες μου και τους δείχνει "τούτο" χεχε είναι τόσο χαριτωμένος. Χθές τον ρώτησα τι δώρο θέλει να του φέρει η αδερφή του όταν έρθει και έμεινε και με κοίταζε στα μάτια!!!! Το μόνο πλέον που με απασχολεί είναι οι 4 μέρες που θα μείνει μακρια από τον γίο μου. Μεγάλη τρέλλα!!!!! Είπα στον άνδρα μου, θέλω να μου τον φέρνει κάθε μέρα!!!!

Κατα τ'άλλα όλα καλά. Την μικρή την νιώθω κανονικά. Κάποτε είναι αυτό που περιγράφετε πιο πάνω. Πως είναι όταν γυρίζουμε στον ύπνο μας? Απαλές κινήσεις. ¨Αλλες φορές νιώθω ότι θα σκιστεί το δέρμα μου να περάσει έξω το ποδαράκι. Από όσο ξέρω τώρα αυτά κρατούν πρόγραμα ύπνου. Λίγες οι ώρες που είναι ξύπνια!

Αυτό ήταν εε?? Διαβάζω ότι θα αρχίσουν τα γεννητούρια ήδη από τις 18 αυτού του μήνα. Τέλεια!!!!! Μια μια να παίρνει σειρά!!!! Αυριο έχω επίσκεψη στον γιατρό αλλά δεν θα μου κλείσει ακομα ραντεβού για την καισαρική. Μου είπαν 2 βδομάδες πριν την 38η βδομάδα. Άρα μάλλον στο επόμενο ραντεβού θα ξέρω, μέσα του Νοέμβρη!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες καλη εβδομαδα!!!

Κρυοοοοο!!!!

Γιωτακι αυτο που λες ότι θα βγει το ποδαράκι έξω το νιώθω κ εγώ!! Χαχα

Τα βραδια πάντως όσο κοιμάμαι είναι ήσυχη. Άμα σηκωθώ για τουαλέτα ξυπνάει κ αυτή.

Για τα κιλά που λέτε είχα πάρει 7 αλλά χθες που ζυγιστηκα έχασα και 1... Αφού με την παλινδρόμηση που έχω κ τις καουρες δεν μπορώ να φάω. Κ άμα φάω εχω αναγούλα!!!

Άντε να περάσει ο λίγος καιρός που έμεινε να τη δω και να την πάρω αγκαλίτσα!!!

Σήμερα πολλές δουλειές στο σπίτι θα έρθει κ η πεθερά μου να με βοηθήσει.

Ελπίζω να είστε όλες Καλά φιλιά πολλά στις κοιλιτσες !!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...