Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Πως είστε σήμερα; Γιώτα κ μένα 2.5 εκατοστά είναι δεν μου έχει ο γιατρός σε πιο σημείο αλλά μου έχει πει ότι στο σημείο που βρίσκεται δεν μας πειράζει. Μέχρι στιγμής λέμε για φυσιολογικό...εκτός απροόπτου.

Αλεξία τόσες ώρες είναι το nst; κατάλαβα θα βαρεθώ σίγουρα.

Ντιακανα κ εγω έτσι είμαι, στο περπάτημα δυσκολεύομαι λίγο γτ εχω πονακια και εξωτερικά χαμηλά κ εσωτερικά στον τράχηλο. Συσπασεις δεν ξέρω αν κάνω να σου πω την αληθεια εχω όμως πονακια σαν περιόδου και πλέον κ όταν γυρίζω πλευρό στο κρεβάτι πονάω...

Πλησιάζουμε κορίτσια δεν ξέρω τι με περιμένει αλλά ανυπομονώ!!!

Ζαμια ο μικρουλης είναι τέλειος μια χαρα το βάρος του!!!

Αναστελλα μου αλλαξα μηνα....ηρθαν σιγα σιγα και τα πονακια...πεταγομαι στον αερα ακομη και οταν κοιμάμαι απο τις σουβλιες στο τραχηλο...

Περιμενουμε και τα δικα σου νεακια απο τον γιατρουλη σου!!

Αχ..και εγω ανυπομονώ....!!

Πως είστε ?

Πλέον δυσκινητη και μόλις προχθές μπήκα στο μήνα μου, έμειναν 17 μέρες ακόμα για να δω το τον μπεμπη μου, μου φαίνεται πως βιάζεται, έχω συχνά αλλά ακανονιστες συσπασεις, χωρίς να μεγαλώνει η ένταση του πόνου.τι να πω κορίτσια ενώ προχθές περπάτουσα άνετα τώρα με μεγάλη δυσκολια. Καμμια σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη, που είχα μόνο δυσπνοια και τπτ αλλο.

Πρέπει να κλείσω τη βαλιτσα να είναι έτοιμη.

Ποιες από εσάς θα κάνετε καισαρικη ? Έχετε κλείσει ημερομηνία?

Ντιακανα και εγω καθε μερα βλεπω πολλες διαφορες...

Οσο για το περπατημα?απλα δεν υπάρχω..σαν τη κοτουλα..

Εγω εχω πολλα πετρώματα στη κοιλιτσα..

Καλημέραααα!!!!! τι όμορφα νεάκια έχετε όλες κορίτσια!!!! πολύ χαίρομαι!

Εμείς έχουμε την Δευτέρα το πρωί το ραντεβουδάκι μας! άντε να μας πει ο γιατρός κ την ημερομηνία! Πάντως η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει!!!!!!

Φιλιά πολλά σε όλες! καλό σκ να έχουμε!

Με το καλο πιπακο μου!!!Αναμενουμε νεακια απο τον μπουμπουκο σου!!

Καλο Σαβ/κο κοιλιτσες!!!💋💋💋💋

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις ένα χάρακα και δεις πόσα είναι τα 3 εκ. , θα καταλάβεις ότι πραγματικά είναι τόσο μικρό που δεν έχεις λόγο να ανησυχείς.

Και η μπεμπούλα και 3.600 να είναι , θα είναι μια χαρά μωρό- θα βολεύεται και πιο εύκολα στην αγκαλιά και θα σε διευκολύνει στο πιάσιμο. Νομίζω μεγάλα μωρά θεωρούνται αυτά που είναι πάνω από 4 κιλά, αν και πάλι δεν είναι πρόβλημα φυσικά.

Όλα θα πάνε τέλεια στο vbac σου. :D Κι εγώ μακάρι να μπορούσα αλλά είναι πολύ νωρίς για μένα (ένας χρόνος από το περυσινό χειρουργείο).

Alexia Το πρόγραμμα λέει να πάω στις 22 για αιμοληψία για διασταύρωση και να μου κάνουν και μια ένεση κορτιζόνης για τα πνευμονάκια και μετά την επόμενη μέρα (23/11) πάμε για εισαγωγή το πρωί.

Μα καλά... όλες σας βάζουν στον καρδιοτοκογράφο; Εμένα γιατί δεν μου πε ο γιατρός;

Έχεις δίκαιο για το μέγεθος 3εκ. Ευχαριστώ για την επαναφορά στην λογική χεχεχε Εντάξει το θέμα με τα κιλά του μωρού όταν πας για φυσιολογικό, έχεις μια εγκράτια... θα καταφέρω να βγάλω ολόκληρο βουβαλάκι?? Αλλά και πάλι, αν σκεφτούμε λογικά, πόση διαφορά κάνει πια μισό κιλό? Από ότι κατάλαβα θα ήθελες και εσύ να δοκιμάσεις βπακ. Δεν πειράζει :) Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να βρεθούν καλά τα μωράκια στα χέρια μας. Αυτό είναι το ζητούμενο!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις ένα χάρακα και δεις πόσα είναι τα 3 εκ. , θα καταλάβεις ότι πραγματικά είναι τόσο μικρό που δεν έχεις λόγο να ανησυχείς.

Και η μπεμπούλα και 3.600 να είναι , θα είναι μια χαρά μωρό- θα βολεύεται και πιο εύκολα στην αγκαλιά και θα σε διευκολύνει στο πιάσιμο. Νομίζω μεγάλα μωρά θεωρούνται αυτά που είναι πάνω από 4 κιλά, αν και πάλι δεν είναι πρόβλημα φυσικά.

Όλα θα πάνε τέλεια στο vbac σου. :D Κι εγώ μακάρι να μπορούσα αλλά είναι πολύ νωρίς για μένα (ένας χρόνος από το περυσινό χειρουργείο).

Alexia Το πρόγραμμα λέει να πάω στις 22 για αιμοληψία για διασταύρωση και να μου κάνουν και μια ένεση κορτιζόνης για τα πνευμονάκια και μετά την επόμενη μέρα (23/11) πάμε για εισαγωγή το πρωί.

Μα καλά... όλες σας βάζουν στον καρδιοτοκογράφο; Εμένα γιατί δεν μου πε ο γιατρός;

Έχεις δίκαιο για το μέγεθος 3εκ. Ευχαριστώ για την επαναφορά στην λογική χεχεχε Εντάξει το θέμα με τα κιλά του μωρού όταν πας για φυσιολογικό, έχεις μια εγκράτια... θα καταφέρω να βγάλω ολόκληρο βουβαλάκι?? Αλλά και πάλι, αν σκεφτούμε λογικά, πόση διαφορά κάνει πια μισό κιλό? Από ότι κατάλαβα θα ήθελες και εσύ να δοκιμάσεις βπακ. Δεν πειράζει :) Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να βρεθούν καλά τα μωράκια στα χέρια μας. Αυτό είναι το ζητούμενο!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλες τις κοιλιτσες!!τι κάνετε?πως περάσατε το σαββατοκύριακο?τα μωράκια τι κάνουν? Εμείς αύριο Έχουμε γιατρό..38παρα δυο μέρες.. Άντε ν δούμε..τα βράδια που ξαπλώνω εχω πολλές συσπάσεις.. απανωτές..Αλλά Χωρίς ιδιαίτερο πόνο..Όλοι μ λένε θ τον φάω το μήνα όλο Γιατί είναι πρώτο.παιδί.οπότε κ Είμαι λίγο πιο άνετη στο να κάνω καμία δουλειά παραπάνω.. Επίσης το βράδυ τον νιώθω κ πολυ κάτω να κουνιέται και σαν να.μουδιαζω νιώθω.. απο τις κλωτσιές του..κεφαλιες βασικά.. κατα τ'άλλα..το μπούκωμα επιμένει.. Αυτά τα νέα μας.. αύριο θ σας πω κα.. Η πεθερά μ Όταν την λέω πόσο μας είπε η γιατρός ότι θ γεννηθεί όλο λέει κάτσε..αν μοιάσει τον άντρα σ.. επειδή γεννήθηκε 4κιλά.. Αλλά τόσο μεγάλη απόκλιση γίνεται?ή γιατρός μας είπε γύρω στα 3300 θ γεννηθεί.. Ακόμα και το ότι είναι συνέχεια στην δεξιά πλευρά μ ο μπέμπης κ αυτό απο τον πατέρα του λέει το πήρε..Όπως και το ότι σίγουρα θα γεννήσω μετα την πητ Γιατί έτσι έκανε κ ο άντρας μ.. Τι να πω.. δε ξέρω κ αν στέκουν κιόλας..αν δλδ παίζουν ρόλο τα γονίδια για το ποια πλευρά βολεύει το έμβρυο.. σορού ρε κορίτσια για το μεγάλο μνμα..απλά καμία φορά σπαζομαι..λες και δεν έχει μάνα το παιδί..μονο πατέρα Έχει..:mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο Μελιτουλα κόντευεις η ουρά εμεινε.

Εμεις μολις γυρισαμε απο τον γιατρο με μάλωσε ειχε δικιο βεβαια εχω παρει 18 κιλα και το μωρο σημερα που ειναι 34 εβδ κ 6 ημερων εχει φτασει τα 2900 με εκατοστιαία θεση 80% ειναι και ψηλό το κοριτσι μου.

Περιμενα να χαρει αλλα μου ειπε πως οταν το βγαλουμε 38-39 εβδ θα εχει ξεπεράσει τα 3600 σχεδον στα 3800 με 4000 κιλα θα ειναι και δεν ειναι καλο αυτο για αναπνευστική δυσχέρεια κλπ.

Οποτε ειμαι σε διαιτα απο αυριο καθολου ζαχαρη και αμυλούχα. :(

Αυτα τα νεα μας, θα παω για NST σε δυο εβδομαδες τωρα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μελιτουλα κόντευεις η ουρά εμεινε.

Εμεις μολις γυρισαμε απο τον γιατρο με μάλωσε ειχε δικιο βεβαια εχω παρει 18 κιλα και το μωρο σημερα που ειναι 34 εβδ κ 6 ημερων εχει φτασει τα 2900 με εκατοστιαία θεση 80% ειναι και ψηλό το κοριτσι μου.

Περιμενα να χαρει αλλα μου ειπε πως οταν το βγαλουμε 38-39 εβδ θα εχει ξεπεράσει τα 3600 σχεδον στα 3800 με 4000 κιλα θα ειναι και δεν ειναι καλο αυτο για αναπνευστική δυσχέρεια κλπ.

Οποτε ειμαι σε διαιτα απο αυριο καθολου ζαχαρη και αμυλούχα. :(

Αυτα τα νεα μας, θα παω για NST σε δυο εβδομαδες τωρα.

αχ και εμενα 95η θεση ειναι αν φτασω 38 με 39 βδομαδες θα ειναι πανω απο 4 κιλα. και η καισαρικη ειναι δυσκολη οταν το μωρο ειναι μεγάλο....


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο για το μέγεθος 3εκ. Ευχαριστώ για την επαναφορά στην λογική χεχεχε Εντάξει το θέμα με τα κιλά του μωρού όταν πας για φυσιολογικό, έχεις μια εγκράτια... θα καταφέρω να βγάλω ολόκληρο βουβαλάκι?? Αλλά και πάλι, αν σκεφτούμε λογικά, πόση διαφορά κάνει πια μισό κιλό? Από ότι κατάλαβα θα ήθελες και εσύ να δοκιμάσεις βπακ. Δεν πειράζει :) Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να βρεθούν καλά τα μωράκια στα χέρια μας. Αυτό είναι το ζητούμενο!!!

Ναι, όλα καλά θα είναι! Άσε που αν είναι και ψηλό μωρό, ούτε που θα κάνει διαφορά το μισό κιλό παραπάνω. :)

Ναι, ήθελα όντως vbac.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλες τις κοιλιτσες!!τι κάνετε?πως περάσατε το σαββατοκύριακο?τα μωράκια τι κάνουν? Εμείς αύριο Έχουμε γιατρό..38παρα δυο μέρες.. Άντε ν δούμε..τα βράδια που ξαπλώνω εχω πολλές συσπάσεις.. απανωτές..Αλλά Χωρίς ιδιαίτερο πόνο..Όλοι μ λένε θ τον φάω το μήνα όλο Γιατί είναι πρώτο.παιδί.οπότε κ Είμαι λίγο πιο άνετη στο να κάνω καμία δουλειά παραπάνω.. Επίσης το βράδυ τον νιώθω κ πολυ κάτω να κουνιέται και σαν να.μουδιαζω νιώθω.. απο τις κλωτσιές του..κεφαλιες βασικά.. κατα τ'άλλα..το μπούκωμα επιμένει.. Αυτά τα νέα μας.. αύριο θ σας πω κα.. Η πεθερά μ Όταν την λέω πόσο μας είπε η γιατρός ότι θ γεννηθεί όλο λέει κάτσε..αν μοιάσει τον άντρα σ.. επειδή γεννήθηκε 4κιλά.. Αλλά τόσο μεγάλη απόκλιση γίνεται?ή γιατρός μας είπε γύρω στα 3300 θ γεννηθεί.. Ακόμα και το ότι είναι συνέχεια στην δεξιά πλευρά μ ο μπέμπης κ αυτό απο τον πατέρα του λέει το πήρε..Όπως και το ότι σίγουρα θα γεννήσω μετα την πητ Γιατί έτσι έκανε κ ο άντρας μ.. Τι να πω.. δε ξέρω κ αν στέκουν κιόλας..αν δλδ παίζουν ρόλο τα γονίδια για το ποια πλευρά βολεύει το έμβρυο.. σορού ρε κορίτσια για το μεγάλο μνμα..απλά καμία φορά σπαζομαι..λες και δεν έχει μάνα το παιδί..μονο πατέρα Έχει..:mad:

χαχαχα καλά ντε, μην την ξεσυνερίζεσαι τόσο! Μανούλα είναι και αυτή και θέλει να πει κάτι για τον γιο της και την εμπειρία της. :) Εμένα η μαμά μου μου έλεγε πως εγώ γεννήθηκα 3600 στην αρχή της 36ης εβδ. και μου έλεγε ότι μπορεί να είναι και κληρονομικό. Την Πέμπτη μπαίνω στην 39η και η μπεμπούλα μέσα είναι ακόμα. Άσε που 3600 δεν φτάνουμε σίγουρα.

Κι εμένα βολεύεται στη δεξιά πλευρά και το προτιμώ γιατί έτσι δεν είναι συνέχεια τεντωμένη ώστε να με πιέζει στον τράχηλο και επίσης γιατί το βράδυ που γυρνάω στο αριστερό πλευρό για να κοιμηθώ αισθάνομαι τα ποδαράκια της να με γαργαλάνε από τη μεριά του στρώματος. :D:D:D:D Προχθές μετρήσαμε πατουσίτσα 6 εκ. παρακαλώ....!!! Και αυτάκι 2,5 εκ. ! όχι, παίζουμε! :D:D:D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μελιτουλα κόντευεις η ουρά εμεινε.

Εμεις μολις γυρισαμε απο τον γιατρο με μάλωσε ειχε δικιο βεβαια εχω παρει 18 κιλα και το μωρο σημερα που ειναι 34 εβδ κ 6 ημερων εχει φτασει τα 2900 με εκατοστιαία θεση 80% ειναι και ψηλό το κοριτσι μου.

Περιμενα να χαρει αλλα μου ειπε πως οταν το βγαλουμε 38-39 εβδ θα εχει ξεπεράσει τα 3600 σχεδον στα 3800 με 4000 κιλα θα ειναι και δεν ειναι καλο αυτο για αναπνευστική δυσχέρεια κλπ.

Οποτε ειμαι σε διαιτα απο αυριο καθολου ζαχαρη και αμυλούχα. :(

Αυτα τα νεα μας, θα παω για NST σε δυο εβδομαδες τωρα.

Sweetberry ομορφα νεακια!!Μεγαλο μωρακι θα κανεις!!!

Εχει γυρισει το μωρακι?φυσιολογικα θα πατε?

Κανε λιγο κράτει σε αυτα που σου ειπε ο γιατρος και ολα θα συνεχίσουν ομορφα!!

αχ και εμενα 95η θεση ειναι αν φτασω 38 με 39 βδομαδες θα ειναι πανω απο 4 κιλα. και η καισαρικη ειναι δυσκολη οταν το μωρο ειναι μεγάλο....

Αλεξια και εσυ μεγαλο μωρακι θα κανεις!!

Συγνωμηνεοειδη δε θυμαμαι με καισαρικη θα πας?

Γεια χαρά σε όλες τις κοιλιτσες!!τι κάνετε?πως περάσατε το σαββατοκύριακο?τα μωράκια τι κάνουν? Εμείς αύριο Έχουμε γιατρό..38παρα δυο μέρες.. Άντε ν δούμε..τα βράδια που ξαπλώνω εχω πολλές συσπάσεις.. απανωτές..Αλλά Χωρίς ιδιαίτερο πόνο..Όλοι μ λένε θ τον φάω το μήνα όλο Γιατί είναι πρώτο.παιδί.οπότε κ Είμαι λίγο πιο άνετη στο να κάνω καμία δουλειά παραπάνω.. Επίσης το βράδυ τον νιώθω κ πολυ κάτω να κουνιέται και σαν να.μουδιαζω νιώθω.. απο τις κλωτσιές του..κεφαλιες βασικά.. κατα τ'άλλα..το μπούκωμα επιμένει.. Αυτά τα νέα μας.. αύριο θ σας πω κα.. Η πεθερά μ Όταν την λέω πόσο μας είπε η γιατρός ότι θ γεννηθεί όλο λέει κάτσε..αν μοιάσει τον άντρα σ.. επειδή γεννήθηκε 4κιλά.. Αλλά τόσο μεγάλη απόκλιση γίνεται?ή γιατρός μας είπε γύρω στα 3300 θ γεννηθεί.. Ακόμα και το ότι είναι συνέχεια στην δεξιά πλευρά μ ο μπέμπης κ αυτό απο τον πατέρα του λέει το πήρε..Όπως και το ότι σίγουρα θα γεννήσω μετα την πητ Γιατί έτσι έκανε κ ο άντρας μ.. Τι να πω.. δε ξέρω κ αν στέκουν κιόλας..αν δλδ παίζουν ρόλο τα γονίδια για το ποια πλευρά βολεύει το έμβρυο.. σορού ρε κορίτσια για το μεγάλο μνμα..απλά καμία φορά σπαζομαι..λες και δεν έχει μάνα το παιδί..μονο πατέρα Έχει..:mad:

Μελιτουλα Καλησπέρα!!!!

Μια χαρουλα ειμαστε!!Σημερα ξεκινησα περπάτημα..ειναι ψηλα ο μικρουλης μου..

Ραντεβου εχω την αλλη βδομαδα,θα κανουμε και καρδιοτογραφο..

Σημερα ειναι λιγο υποτονικος και με αγχωσε..ειχε καιρο να ειναι ετσι...σκεφτηκα πως ισως να μη του αρεσε το περπάτημα:tongue:

Με το καλο αυριο στο γιατρο!!Θα περιμενουμε νεα!!

Συσπασεις εγω νιωθω πως δεν εχω..(Ενω τους προηγούμενους μηνες ειχα..)εχω πολλα πετρωματα..

Κατα τα αλλα καλα κρατουν οι πονοι στην πλατη..γοφους..μεση που και που..

Πολυ πλακα εχει η πεθερα σου..χαχαχαχα:tongue:

Πιστευω πως ο γιατρος ξερει περιπου ποσο θα ειναι το μωρακι!μην σε αγχωνει τιποτα!!

Αστην να λεει τα δικα της!!

Οτι θελεις να μας λες!!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχα καλά ντε, μην την ξεσυνερίζεσαι τόσο! Μανούλα είναι και αυτή και θέλει να πει κάτι για τον γιο της και την εμπειρία της. :) Εμένα η μαμά μου μου έλεγε πως εγώ γεννήθηκα 3600 στην αρχή της 36ης εβδ. και μου έλεγε ότι μπορεί να είναι και κληρονομικό. Την Πέμπτη μπαίνω στην 39η και η μπεμπούλα μέσα είναι ακόμα. Άσε που 3600 δεν φτάνουμε σίγουρα.

Κι εμένα βολεύεται στη δεξιά πλευρά και το προτιμώ γιατί έτσι δεν είναι συνέχεια τεντωμένη ώστε να με πιέζει στον τράχηλο και επίσης γιατί το βράδυ που γυρνάω στο αριστερό πλευρό για να κοιμηθώ αισθάνομαι τα ποδαράκια της να με γαργαλάνε από τη μεριά του στρώματος. :D:D:D:D Προχθές μετρήσαμε πατουσίτσα 6 εκ. παρακαλώ....!!! Και αυτάκι 2,5 εκ. ! όχι, παίζουμε! :D:D:D

Ziliher τι ωραιες περιγραφες!!αχου μωρε τι ζουζουνα ειναι αυτη!!

Εμενα βολεύεται και δεξια και αριστερα. Αναλόγως τα κέφια:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με καισαρικη θα μπω ο πλακούντας ειναι πολυ χαμηλα. Θα κανω διατροφη μεχρι να γεννησω να μην παρω πολλα ακόμη τουλαχιστον. Εχει παρει θεση απο την 30η εβδομαδα με το κεφαλάκι κατω ειναι η χοντρούλα μου.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τελειώσαμε κ εμείς από τον γιατρό.

Η μικρη μας είναι 2900, το nst μια χαρα έκανα κ κάτι συσπασεις που ούτε τις καταλάβαινα..

Μας αλλαξε Ημερομηνία πητ μου είπε 5/12.

Την άλλη Πέμπτη ξανά ραντεβού κ θα δούμε..πάντως μου είπε ότι θα γεννήσω νωρίτερα από ότι λέγαμε.

Αγχωθηκα παρά πολύ κ με το βάρος της μικρής κ με το ότι είμαι πιο κοντά από όσο υπολογιζα... :/

Δεν ξερω αν βγάζουν νόημα αυτά που γράφω αλλά κάπως νιώθω Παράξενα κ με επιασε κ ένας φόβος αλλο πράγμα


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

zamia κάίσάρίκή κ εγω.... κάί έπέίδή στό γιο μόύ τά κάτάλάβά όλά τράβήγμάτά κλπ άγχώνόμάί πάλί... κάί άγχώνόμάί όχί μή πόνέσώ μέτά μήπώς πόνάώ πόλύ κλπ ή έπέίδή θά έίνάί μέγάλός μήπώς ζόρίστέί νά βγέί άχχχχχ.... στίς 30 βδόμάδές έλέγά άχ μάκάρί νά φτάσώ 35 τόύλάχίστόν νά μήν τάλάίπώρήθέί τό πάίδί μέ θέρμόκίτίδά τώρά λέώ άς φτάσώ 38 κάί θά έίνάί θάύμά..... zillher τί γλύκά νέάκίά μάς έίπές ♡♡♡ λίώνώ .... έγώ δέύτέρά ή τριτη θά πάώ στό γίάτρό νά μόύ γράψέί σίδήρό κάί πίέσή κάί λόγίκά μέσά στήν έπόμένή βδομάδα θά μέ βάλέί nst ξάνά. έμέίνέ ενας μήνάς κάί μόύ φάίνέτάί άτέλέίώτός


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ziliher τι ωραιες περιγραφες!!αχου μωρε τι ζουζουνα ειναι αυτη!!

Εμενα βολεύεται και δεξια και αριστερα. Αναλόγως τα κέφια:tongue:

Σου εύχομαι να είναι πάντα βολικός! χαχαχα

Κορίτσια μου τελειώσαμε κ εμείς από τον γιατρό.

Η μικρη μας είναι 2900, το nst μια χαρα έκανα κ κάτι συσπασεις που ούτε τις καταλάβαινα..

Μας αλλαξε Ημερομηνία πητ μου είπε 5/12.

Την άλλη Πέμπτη ξανά ραντεβού κ θα δούμε..πάντως μου είπε ότι θα γεννήσω νωρίτερα από ότι λέγαμε.

Αγχωθηκα παρά πολύ κ με το βάρος της μικρής κ με το ότι είμαι πιο κοντά από όσο υπολογιζα... :/

Δεν ξερω αν βγάζουν νόημα αυτά που γράφω αλλά κάπως νιώθω Παράξενα κ με επιασε κ ένας φόβος αλλο πράγμα

Μην αγχώνεσαι- έτσι κι αλλιώς, αφού πάτε για φυσιολογικό,πάλι το μωράκι σου θα αποφάσιζε πότε θα έβγαινε, όχι το ημερολόγιο. :) Κι εμένα η ΠΗΤ έχει αλλάξει πολλές φορές, τι 5/12, τι 29/11, τι 30/11, τι 3/12 (τελευταία φορά), αλλά θα γεννήσουμε στις 23/11. Το μόνο χατήρι που δεν μου κάνει είναι να βγεί σκορπίνα και θα χω και 2ο τοξοτάκι να παλεύω στο σπίτι. :D:D:D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...