Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα σας!

Ειρήνη τι υπέροχο δέντρο! Βλέπω διάλεξες μπρονζέ στολίδια και μου αρέσουν πολύ τα γυάλινα αγγελάκια σου! Και του χρόνου με υγεία και χαρά!:P

ravT δεν το είχα σκεφτεί τον στολισμό στο δωμάτιο των παιδιών... ωραία ιδέα!:D Κάθε γωνία μυρίζει Χριστούγεννα! Και του χρόνου, να είσαστε καλά!:D

Εγώ τελείωσα με τα στολίδια από σόδα... τα χρωμάτισα και περιμένουν να μπουν στο δέντρο, που μάλλον θα το φτιάξουμε το ερχόμενο Σ/Κ.

th_DSC03242_zps4e0ahebq.jpg

th_DSC03243_zpsam4fkibz.jpg

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.

Είναι σε χρυσούς τόνους {στον "κίτρινο" χρυσό} και φέτος το "πασπάλισα"με ελαφρώς off-white / σαμπανιζέ, κομμάτια.

Τα γυάλινα κομμάτια, μου τα είχε κάνει δώρο η πεθερά μου, πριν αρκετά χρόνια και τα προσεχω σαν τα μάτια μου. Τ αγαπώ πολύ!

Με το καλό, με υγεία, σε όλα τα σπίτια!

Υπέροχα τα στολίδια σου! Χρυσοχέρα και εσύ, σαν το Ραβτάκι μας!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι υπέροχα δέντρα! Ειρήνη - Ravt και του χρόνου! και τα στολίδια εξαιρετικά, μπράβο! Θα κάνουμε κ μεις με την ίδια ζύμη μες στην εβδομάδα..η άλλη με το αλάτι μου ξεραίνει τρελά τα χέρια:rolleyes:


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν και περιμένω κι αλλα σχόλιά σας, για τους στολισμούς μας αλλα και τους δικούς σας, όποτε μπορέσετε, δείτε και τους δύο αυτούς διακοσμητικούς στολισμούς.

Εξαιρετικά απλά αλλά τόσο "ζεστά"... μπορεί να τα κάνει ο καθένας

door3_zpswebmsuaz.jpg

ganti_zpstbzjhk1j.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι όμορφα δεντράκια είναι αυτά;;;;

Ραβ τέλεια ιδέα το ροζ δέντρο για το δωμάτιο της κόρης, ζηλεύω!!!Το έχεις πάνω στο γραφείο της; Εκεί σκέφτομαι να το βάλω ένα πολύ μικρό που έχω γιατί δε χωράει αλλού αλλά δε ξέρω αν θα είναι ωραίο.

Ειρήνη οι αποχρώσεις σου είναι όνειρο!!Το δικό μας δέντρο έχει ξύλινα πολύχρωμα παιχνιδάκια σε αποχώσεις του κόκκινου τα περισσότερα αλλά μου αρέσουν πολύ και τα γήινα χρώματα στα δέντρα: καφέ, χρυσό, σαμπανιζέ,λινάτσα οπότε και το δικό σου αλλά και της Αφροδίτης το παλιό είναι ονειρεμένα! Και του χρόνου κορίτσια να είστε καλά! Οι καινούριες σου φανταστικές μπαλίτσες είναι ακιβές; ΜΟυ αρέσαν πολύ, αν είναι φτηνές να πάρεις λίγες ακόμα γιατί σου ταίριασαν τέλεια!

Εμείς δεν έχουμε στολίσει ακόμα, πρώτα πρέπει να βάλω τα χαλιά και δε το παίρνω απόφαση...οπότε και φέτος για αχές δεκέμβρη το βλέπω.

Αφροδιτη ανυπομονούμε να δούμε και το καινούριο σας δέντρο στολισμένο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα ξωτικά! Εμείς λόγω απανωτών ιώσεων έχουμε "παγώσει" τις εργασίες στολισμού. Προχθές, κατάφερα να φτιάξω στολίδια κανέλας και σας παρουσιάζω τη διαδικασία αναλυτικά μέσα απ το μπλογκ μου.

http://womanfulltimejob.blogspot.gr/2016/11/glitter.html

Φωτογραφία ενός απ τα στολίδια κανέλας στο δέντρο μας...

IMG_20161129_112112.jpg

Αλλά και ακόμα ένα σημείο του φετινού μας δέντρου...

f99fe698541715714a746fd22c1b7402.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρήνη υπέροχο πραγματικά το δέντρο σας! Να το χαρείτε και του χρόνου να το ξαναστολίσετε με υγεία! Τις καινούργιες μπάλες τις λάτρεψα!

Δείτε υπέροχο και μοναδικό στεφάνι!

b39b2f5c021ec26285126a3775036261.jpg

Αχ το θέλω!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Μαριτάκι σε ευχαριστώ! Η μικρή μέχρι πέρυσι είχε το μικρό δεντράκι που έχει πλέον ο μικρούλης. Το ροζ ήταν κάτι που επέλεξε η ίδια, ομοίως και τα καινούργια στολιδάκια σε μωβ. Είναι τα δύο χρώματα του δωματίου της. Ναι, το έχουμε πάνω στο γραφείο, κυρίως για να μη το πειράζει ο μικρός.

Το δέντρο του γιου μου, το είχα κάνει δώρο στον μπαμπά τους στην αρχή της σχέσης μας ώστε να στολίζει ένα κατιτίς στο εργένικο σπίτι του. Ομοίως και τις μπλε μπάλες που έχω βάλει. Δώρο δεκαετίας και βάλε, όμως να που εξακολουθεί να μας χρησιμεύει!

Χθες βάλαμε και τα "αυτοκόλλητα" στα παράθυρα των παιδικών. Τα είχαμε πάρει πριν 2 χρόνια απ τα LIDL και δεν παθαίνουν τίποτα. Χρησιμοποιούνται ξανά και ξανά. Τα έχει και αυτή την εβδομάδα απ ότι είδα.

Σήμερα παρέλαβα και τα δώρα του νονού και της νονάς. Προσωποποιημένα δωράκια, μπρελόκ και βραχιόλι αντίστοιχα όπου στη χάραξη αναφέρεται το όνομα της κόρης μου.

Έχω συγκεντρώσει όλα τα δωράκια και ευελπισθώ να συνέλθουμε σύντομα ώστε να φτιάξουμε τις καρτούλες και να αγοράσουμε περιτυλίγματα για να αμπαλάρουμε.

Αύριο θα συμπληρωθούν και τα υλικά για τα γούρια μου οπότε μπορώ να ξεκινήσω την κατασκευή τους.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ravT δεν το είχα σκεφτεί τον στολισμό στο δωμάτιο των παιδιών... ωραία ιδέα!:D Κάθε γωνία μυρίζει Χριστούγεννα! Και του χρόνου, να είσαστε καλά!:D

Ευχαριστούμε!

Είναι μια επιλογή σίγουρα όμορφη αλλά και οικονομική. Σκέψου δηλαδή πως για το δέντρο της κόρης μου δεν ξοδέψαμε πάνω από 10 ευρώ φέτος. Για τον μικρό, τίποτα. Ίσως πάρουμε φωτάκια μπαταρίας με 2-3 ευρώ.

Βέβαια τα στολίδια τα έχουμε από προηγούμενα χρόνια ή είναι κατασκευές μας. Σίγουρα όταν είχαμε πάρει τις μπάλες Mickey είχαμε δώσει αρκετά χρήματα αλλά τις έχουμε ήδη 7 χρόνια και σκοπεύουμε πολλά παραπάνω!

Αυτό το κάθε γωνιά να μυρίζει χριστούγεννα, μια χρονιά το χα κάνει στον απόλυτο βαθμό. Πόμολα, πιάστρες κουρτίνας, πόμπολα ντουλαπιών, σκάλες, τοίχοι, ακόμα και στα μπάνια είχα βάλει διακοσμητικά. Λαμπόγυαλο πραγματικά!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα ξωτικά,

Σήμερα τρέχω! Ενα σωρό να κάνω και σε λίγο φεύγουμε για αγγλικά! Θα σας σχολιάσω αργότερα αλλά μπήκα για να σας ενημέρωσω.

Σήμερα έστειλα και τις χριστουγεννιάτικες καρτούλες μου!

Οργανωνόμαστε και νιώθουμε υπέροχα!

let_zpsblg2fg4o.jpg

Σας φιλώ όλες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.

Είναι σε χρυσούς τόνους {στον "κίτρινο" χρυσό} και φέτος το "πασπάλισα"με ελαφρώς off-white / σαμπανιζέ, κομμάτια.

Τα γυάλινα κομμάτια, μου τα είχε κάνει δώρο η πεθερά μου, πριν αρκετά χρόνια και τα προσεχω σαν τα μάτια μου. Τ αγαπώ πολύ!

Με το καλό, με υγεία, σε όλα τα σπίτια!

Υπέροχα τα στολίδια σου! Χρυσοχέρα και εσύ, σαν το Ραβτάκι μας!

Ευχαριστώ Ειρήνη μου! Να είσαι καλά! :D

Καλημέρα στα ξωτικά! Εμείς λόγω απανωτών ιώσεων έχουμε "παγώσει" τις εργασίες στολισμού. Προχθές, κατάφερα να φτιάξω στολίδια κανέλας και σας παρουσιάζω τη διαδικασία αναλυτικά μέσα απ το μπλογκ μου.

http://womanfulltimejob.blogspot.gr/2016/11/glitter.html

Φωτογραφία ενός απ τα στολίδια κανέλας στο δέντρο μας...

IMG_20161129_112112.jpg

Αλλά και ακόμα ένα σημείο του φετινού μας δέντρου...

f99fe698541715714a746fd22c1b7402.jpg

Διάβασα την ζύμη και θα την κάνω σίγουρα! Προσεχώς!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΡΙΤΑ ευχαριστώ πολύ, είσαι πολύ γλυκια!!!!

Θα αργήσω να βάλω φωτογραφίες, δεν στολισαμε ακόμη.... Έτυχαν διάφορα και έχω και πολλή δουλειά αυτή την περίοδο, δεν υπάρχει κουράγιο και διάθεση.

Θα βάλω όμως, να είσαι σίγουρη.

Εσύ τί έκανες τελικά με δέντρο;

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΤΑ ευχαριστώ πολύ, είσαι πολύ γλυκια!!!!

Θα αργήσω να βάλω φωτογραφίες, δεν στολισαμε ακόμη.... Έτυχαν διάφορα και έχω και πολλή δουλειά αυτή την περίοδο, δεν υπάρχει κουράγιο και διάθεση.

Θα βάλω όμως, να είσαι σίγουρη.

Εσύ τί έκανες τελικά με δέντρο;

Αφροδίτη ελπίζω να μην ειναι κατι σοβαρό, και τα δικά μας τα πλάνα αλλάξανε οπότε σε καταλαβαίνω. Αλλάξαμε μπαταρία και στο αυτοκίνητο και στη μηχανή με διαφορά μια μέρας οπότε όλα πήγαν πίσω.

Δε θα παρω τελικά δέντρο γιατί (εκτός από τα απρόοπτα έξοδα) έχουμε και ένα σκυλάκι φέτος και φοβόμαστε ότι δε θα αφήσει κλαρί για κλαρί :-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

Μαριτάκι σε ευχαριστώ! Η μικρή μέχρι πέρυσι είχε το μικρό δεντράκι που έχει πλέον ο μικρούλης. Το ροζ ήταν κάτι που επέλεξε η ίδια, ομοίως και τα καινούργια στολιδάκια σε μωβ. Είναι τα δύο χρώματα του δωματίου της. Ναι, το έχουμε πάνω στο γραφείο, κυρίως για να μη το πειράζει ο μικρός.

Και εμείς πάνω στο γραφείο για να μη το πειράζει ο δικός μας ο μικρός τετράποδος φίλος μας :P

Χθες βάλαμε και τα "αυτοκόλλητα" στα παράθυρα των παιδικών. Τα είχαμε πάρει πριν 2 χρόνια απ τα LIDL και δεν παθαίνουν τίποτα. Χρησιμοποιούνται ξανά και ξανά. Τα έχει και αυτή την εβδομάδα απ ότι είδα.

Τα αυτοκόλλητα από το λιντλ ειναι πολύ όμορφα πραγματικά. Εχει αλλάξει όλο το παράθυρο της μικρής, μεγάλα με ωραία ζωντανα χρώματα και πάμφτηνα. 1 ευρώ όλο το θέμα! Κράτησα και εγώ το χαρτί για να τα ξανακολλήσω εκεί για του χρόνου.

Σήμερα παρέλαβα και τα δώρα του νονού και της νονάς. Προσωποποιημένα δωράκια, μπρελόκ και βραχιόλι αντίστοιχα όπου στη χάραξη αναφέρεται το όνομα της κόρης μου.

Ενα τέτοιο βραχιόλι είχα πάρει πέρισυ στη δασκάλα της μικρής στο τέλος της χρονιάς και ξετρελάθηκε η γυναίκα. Και ήταν πραγματικά πολύ όμορφο, έγραφε το όνομα της δασκάλας και ήταν σε ένα ωραίο λιλά χρωμα το δέσιμο της. Από μία κοπέλα στο φέις σε καλή τιμη μπορώ να πω. Μου έδωσες ωραία ιδέα, πάω να κοιτάξω μηπως κανω το ίδιο στις νονές της.

Εσύ αλήθεια από που τα παρήγγειλες;

Αν το δείξω το ροζ δέντρο στην κόρη μου θα μου το παραγγείλει και εμένα :P

Οπότε και εγώ πάνω στο γραφείο της θα το βάλω, τέλεια!

Τα στολιδάκια κανέλα σου έρχεται να τα φας!!Μπράβο σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα ξωτικά! Και εγώ δεν αισθάνομαι πολύ ξωτικό αυτές τις μέρες αλλά το παλεύω! Βάζετε φωτογραφίες ξωτικά, να σωθούμε!

Μαριτάκι και εγώ από μια κοπέλα στο facebook τα πήρα, τη Μάγδα. Αν δεν λέμε την ίδια και σε ενδιαφέρει, σου στέλνω pm.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλά μου ξωτικά!!!!

Τι κάνετε???

Σας διαβάζω καθημερινά και μου φτιάχνετε το κέφι...

Ειρηνάκη το δέντρο σας ειναι πανέμορφο!!!!Και του χρόνου με υγεία!!!!

Ravt μου άρεσαν πάρα πολύ τα στολίδια που έφτιαξες από λινάτσα!!!Καθώς και τα μικρά δεντράκια στα παιδικά!!!Και του χρόνου να είστε καλά!!!

Εμείς έχουμε στολίσει από άκρη σε άκρη και το σπιτάκι μας έχει γίνει πολύ όμορφο ζεστό και χουχουλιάρικο!!!Ποσο κρίμα που δεν μπορω να ανεβάσω φωτο να τα μοιραστώ μαζί σας...

Κορίτσια θα ήθελα να φτιάξετε και μια λίστα με δραστηριότητες που μπορούμε να πάμε τα μικρά μας..Αν βρείτε κάτι να το αναφέρετε για να πέρνουμε ιδέες...

Σας φιλώ γλυκά όλες!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...