Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Εξωσωματική με δότρια ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα σας.

Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και ήρθε η στιγμή να γράψω και εγώ την ιστορία μου. Ελπίζω να το γράφω σε σωστό σημείο... αν όχι, ας το μεταφέρουν οι διαχειριστές όπου νομίζουν.

Έπειτα από χρόνια προσπαθειών για να αποκτήσουμε ένα μωράκι, αρκετές εξωσωματικές (κανονικές και με φυσικό κύκλο), αποτυχημένες εγκυμοσύνες (με την πιο "σκληρή" ψυχολογικά να χάνω δίδυμα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, παλλίνδρομες, που προέκυψαν από φυσική επαφή), αποφασίσαμε με το σύζυγο να προχωρήσουμε σε εξωσωματική με δότρια ωαρίων. Ήταν η τελευταία επιλογή μας, καθώς η ηλικία μου δεν επιτρέπει κάτι άλλο... τα ωάρια μου, βλέπετε, δεν είναι σε θέση πια να μας δώσουν ένα υγιές μωρό.

Μπήκαμε λοιπόν και σε αυτή τη διαδικασία! Πήγαμε στον γιατρό, προχωρήσαμε και τώρα μετά την εβρυομεταφορά, περιμένουμε εκείνη την ευλογημένη μέρα της χοριακής. Εντωμεταξύ η ταβανοθεραπεία πάει σύννεφο:) Οι δε σκέψεις... άπειρες! Θα μας κάνουν την χάρη αυτή τη φορά? και αν δεν πάει καλά, μετά τι? που έχουμε μείνει ταπί και ψύχραιμοι!;) Αχ και πάλι αχ. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη και θετική. Κάπου αλλού δεν μπορώ να τα πω, καθώς είναι ευαίσθητο θέμα και δεν θέλουμε να το μοιραστούμε με κανένα. Ελπίζω να έχει κάνει και κάποια άλλη κοπέλα, τέτοια προσπάθεια και να με βοηθήσει όσο μπορεί. Κάθε γνώμη, πρόταση, ιδέα είναι δεκτή... γιατί βλέπω ότι υπάρχει πραγματική υποστήριξη σε αυτό το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη επιτυχία σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου. Δεν εχω προχωρήσει σε δανεικά ωαρια αλλα εχω περασει ολα τα αλλα στάδια . Τρεις εγκυμοσύνες απο φυσική σύλληψη που σταμάτησαν 7 ,8 εξωσωματικές και φυσικοί κύκλοι ....εχω χάσει το μέτρημα εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχαριστα

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου. Δεν εχω προχωρήσει σε δανεικά ωαρια αλλα εχω περασει ολα τα αλλα στάδια . Τρεις εγκυμοσύνες απο φυσική σύλληψη που σταμάτησαν 7 ,8 εξωσωματικές και φυσικοί κύκλοι ....εχω χάσει το μέτρημα εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχαριστα

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές! Μόνο όσες έχουν περάσει από τέτοιες δοκιμασίες, μπορούν να καταλάβουν. Εσύ σε τι κατάσταση είσαι τώρα? τι σκέφτεστε να κάνετε? Εύχομαι και ελπίζω, με όποιο τρόπο και αν συνεχίσετε, να έρθει γρήγορα το πολυπόθητο μωράκι σας και να γεμίσει φωνούλες το σπιτικό σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Σου εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία!!

Εγω ήμουν από τθς τυχερες που είχα σύλληψη γρηγορα και ένα κοριτσάκι στην αγκαλια μου!! Πορω να καταλάβω το άγχος και την αγωνια σου!!

Ξέρω ομως κοπελα που τα κατάφερε με δοτρια ωαρίων και έχει δύο μωρακια στην αγκαλιά της!!

Να μας πεις νεα σου!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Σου εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία!!

Εγω ήμουν από τθς τυχερες που είχα σύλληψη γρηγορα και ένα κοριτσάκι στην αγκαλια μου!! Πορω να καταλάβω το άγχος και την αγωνια σου!!

Ξέρω ομως κοπελα που τα κατάφερε με δοτρια ωαρίων και έχει δύο μωρακια στην αγκαλιά της!!

Να μας πεις νεα σου!!!

Καλησπέρα! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Είσαι όντως από τις τυχερές και να δοξάζεις τον Θεό, που δεν χρειάστηκε να μπεις σε δοκιμασίες, σαν αυτές που περιγράφω. Η δότρια ωαρίων σίγουρα είναι μία πολύ καλή ευκαιρία, για την δική μου περίπτωση, που πλέον η ηλικία είναι αρνητικός παράγοντας πλέον... σε αυτό βασιστήκαμε και προχωρήσαμε... τώρα από εκεί και πέρα, μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα και να σας ανακοινώσω ευχάριστα νέα. Και πάλι σε ευχαριστώ που έκανες τον κόπο να μου γράψεις!:D Και να χαίρεσαι το πολύτιμο κοριτσάκι σου!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Δεν γνωρίζω να σου πω για δωρεά ωαρίων όμως νιώθω την αγωνία και την λαχτάρα σου καθώς και εγώ απέκτησα το αγοράκι μου μετά απο πολλά χρόνια προσπαθειών, στην τέταρτη εξωσωματική μου.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!

Να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά!


 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δεν γνωρίζω να σου πω για δωρεά ωαρίων όμως νιώθω την αγωνία και την λαχτάρα σου καθώς και εγώ απέκτησα το αγοράκι μου μετά απο πολλά χρόνια προσπαθειών, στην τέταρτη εξωσωματική μου.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!

Να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά!

Καλημέρα!

Σε ευχαριστώ πολύ! Σίγουρα με καταλαβαίνεις.. να σου ζήσει το αγοράκι σου και ότι καλύτερο. Η ώρα της χοριακής πλησιάζει και εύχομαι, προσεύχομαι και ελπίζω να είναι καλό το αποτέλεσμα... δεν μπορώ να σκεφτώ αρνητικά.. από την άλλη προσπαθώ να είμαι λίγο προσγειωμένη, για παν ενδεχόμενο... !έχω και διάφορα σημάδια, αλλά πάλι επειδή είναι συγχρόνως και ίδιες μέρες με τον ερχομό περιόδου και τα συμπτώματα μοιάζουν, δεν το δένω κιόλας! Πάντως η σοκολατόπιτα που μου έφερε ο σύζυγος και μου φάνηκε άνοστη και μπαγιάτικη, σε μένα που είμαι τρελή γλυκατζού (!), κάτι θα σημαίνει!...δεν μπορεί!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σήμερα ξημέρωσε μία από τις ωραιότερες μέρες της ζωής μου:tongue: Όπως καταλάβατε, πήραμε την χοριακή και είστε οι πρώτοι που το μαθαίνουν: είναι θετική!!!!:P:D Δεν μπορώ να το πιστέψω... είμαι τόσο χαρούμενη, αλλά και συγκρατημένη, καθώς είναι αρκετά νωρίς... αλλά το πρώτο "μαξιλαράκι" το περάσαμε!:D Μακάρι να πιάσουν όλες οι προσευχές μας και να πάνε καλά τα πράγματα. Αύριο θα κάνω επαναληπτική και βλέπουμε την συνέχεια. Προς το παρόν με έχει πιάσει απίστευτη υπνηλία και κουτουλάω! χα χα χα...τι ωραία αίσθηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σήμερα ξημέρωσε μία από τις ωραιότερες μέρες της ζωής μου:tongue: Όπως καταλάβατε, πήραμε την χοριακή και είστε οι πρώτοι που το μαθαίνουν: είναι θετική!!!!:P:D Δεν μπορώ να το πιστέψω... είμαι τόσο χαρούμενη, αλλά και συγκρατημένη, καθώς είναι αρκετά νωρίς... αλλά το πρώτο "μαξιλαράκι" το περάσαμε!:D Μακάρι να πιάσουν όλες οι προσευχές μας και να πάνε καλά τα πράγματα. Αύριο θα κάνω επαναληπτική και βλέπουμε την συνέχεια. Προς το παρόν με έχει πιάσει απίστευτη υπνηλία και κουτουλάω! χα χα χα...τι ωραία αίσθηση!

συγχαρητηρια κοριτσακι! ευχομαι μια τελειομηνη ηρεμη κ υπεροχη εγκυμοσυνη κ μια ακομα ομορφοτερη γεννα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Σήμερα ξημέρωσε μία από τις ωραιότερες μέρες της ζωής μου:tongue: Όπως καταλάβατε, πήραμε την χοριακή και είστε οι πρώτοι που το μαθαίνουν: είναι θετική!!!!:P:D Δεν μπορώ να το πιστέψω... είμαι τόσο χαρούμενη, αλλά και συγκρατημένη, καθώς είναι αρκετά νωρίς... αλλά το πρώτο "μαξιλαράκι" το περάσαμε!:D Μακάρι να πιάσουν όλες οι προσευχές μας και να πάνε καλά τα πράγματα. Αύριο θα κάνω επαναληπτική και βλέπουμε την συνέχεια. Προς το παρόν με έχει πιάσει απίστευτη υπνηλία και κουτουλάω! χα χα χα...τι ωραία αίσθηση!

κουκουρουκου και απο μενα συγχαρητηρια !!! καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! ο Θεος να ειναι μαζι σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!

Έχω φίλη που έκανα εδώ μέσα η οποία έχει πανομοιότυπη ιστορία με τη δική σου! Μετά από αποτυχίες, παλίνδρομες, απώλεια δίδυμων κατάφερε τελικά με δότρια ωαρίου να κυοφορήσει και να γεννήσει το αγοράκι της!

Ο Θεός μαζί σου!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας:D... μακάρι να πιάσουν τόπο, γιατί δεν σας κρύβω ότι έχω μεγάλο άγχος! Ξυπνάω ξημερώματα και δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ από τις σκέψεις...εγώ που είχα τον ύπνο στο τσεπάκι, όπως λέει ο αγαπημένος μου! Έχω πάλι χωριακή σε λίγες μέρες και μου φαίνεται ατέλειωτος ο χρόνος μέχρι τότε... είναι, βλέπετε, η τελευταία μας ευκαιρία για μωράκι...ακόμα και η όρεξη μου έχει μειωθεί... μάλλον έχω χάσει και κιλά. Άντε να δούμε τι θα γίνει..;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

Σήμερα είδα την εκπομπή της Ζίνα Κουτσελίνη, με το ζευγάρι που θα κάνει και άλλη προσπάθεια με ξένα ωάρια και με συγκίνησαν... και τα παιδάκια τους, πόσο γλυκά ήταν! Αλλά τι θάρρος θέλει να βγει κανείς να το πει στην τηλεόραση;! Μπράβο τους...εγώ δεν θα το τολμούσα με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...