Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2017


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!

Καλωσορισατε οι νεες και με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια σας.

Δυστυχως δεν εχω καλα νεα να σας ανακοινωσω. Μετα την αυχενικη και το παπ-α που εκανα την προηγουμενη βδομαδα σε ειδικο κεντρο ειχα πιθανοτητες 1/4 για τρισωμια 13, κατι που επιβεβαιωθηκε σημερα που πηρα τα αποτελεσματα μετα απο ληψη τροφοβλαστη. Αυριο θα μιλησω για τα περαιτερω με την γιατρο μου.

Παρακαλω να βγαλετε το ονομα μου απο την λιστα των ΠΗΤ.

Ευχομαι ολα να σας πανε καλα κι εκει στις αρχες του καλοκαιριου να κρατατε στα χερια σας ενα υγιεστατο μπεμπακι! Και που ξερετε .. μπορει να τα ξαναπουμε σε καποιο αλλο thread του φορουμ αυτου καποτε .. Καλη συνεχεια!

Λυπαμαι τοσο πολυ που τα λογια απλα μοιαζουν ασημαντα!Καλη δυναμη κοριτσι μου!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα!

Καλωσορισατε οι νεες και με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια σας.

Δυστυχως δεν εχω καλα νεα να σας ανακοινωσω. Μετα την αυχενικη και το παπ-α που εκανα την προηγουμενη βδομαδα σε ειδικο κεντρο ειχα πιθανοτητες 1/4 για τρισωμια 13, κατι που επιβεβαιωθηκε σημερα που πηρα τα αποτελεσματα μετα απο ληψη τροφοβλαστη. Αυριο θα μιλησω για τα περαιτερω με την γιατρο μου.

Παρακαλω να βγαλετε το ονομα μου απο την λιστα των ΠΗΤ.

Ευχομαι ολα να σας πανε καλα κι εκει στις αρχες του καλοκαιριου να κρατατε στα χερια σας ενα υγιεστατο μπεμπακι! Και που ξερετε .. μπορει να τα ξαναπουμε σε καποιο αλλο thread του φορουμ αυτου καποτε .. Καλη συνεχεια!

Λυπάμαι Sofka σου εύχομαι καλη δύναμη και υπομονή! Οτι χρειαστείς εμεις εδω είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα :)

Πως είστε? Τα συμπτώματα σας έχουν αφήσει καθόλου? Στολίσατε? Να μπαίνουμε σιγά σιγά σε γιορτινή διάθεση !!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα :)

Πως είστε? Τα συμπτώματα σας έχουν αφήσει καθόλου? Στολίσατε? Να μπαίνουμε σιγά σιγά σε γιορτινή διάθεση !!!

Καλησπερααα!

Εγω καλυτερα ειμαι.Δεν εχω πλεον αναγουλες αν και εχω ακομη αποστροφη απο καποια φαγητα κ μυρωδιες ετσι χωρις λογο. Φυσικα κ στολισα απο νωρις για τη μικρη μου αλλα και επειδη τρελαινομαι για λαμπακια χεχε!

Αυριο εχω εξετασεις για τον Δεκεμβρη.Αυτα απο μενα.

Φιλια σε ολες!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα :)

Πως είστε? Τα συμπτώματα σας έχουν αφήσει καθόλου? Στολίσατε? Να μπαίνουμε σιγά σιγά σε γιορτινή διάθεση !!!

Καλημέρα Κορίτσια!!

εγώ δεν έχω στολίσει ακόμα! είχα σκοπό το περασμένο ΣΚ αλλά ήμουν πάλι κρεββατομένη! Ευτυχώς από χθές είμαι λίγο καλύτερα και ελπίζω να στολίσω αυτό το ΣΚ!! (Δουλεύω κιόλας) άντε να δούμε φέτος!:D

Από συμπτώματα πάω λίγο καλύτερα! Δλδ, με το εμετό με φλέματα εξαιτίας σε ένα γιατροσόφι ... πίνω φρέσκο χυμό ανανά 2 κουταλιές κάθε 2 ώρες! ... καλά διαβάσατε!! οσο αφορα μυρωδιες και εγω ακόμα δεν τρωω όλα τα φαγητα!

Ένα άλλο που έχω παρατηρήσει είναι οτι τώρα 2 βδομάδες που έχω ξεκινήσει σίδηρο γιατι έπεσε ο αιματοκρήτης μου πολύ είναι οτι έχω θεματάκι με το στομάχι μου αφού πάρω το χάπι, οτι και να φάω μου κάθεται βαρύ! το είχα κ πριν αυτό αλλά νομίζω τώρα λίγο πιο έντονα!!

την Πέμπτη θα πάω στο Γιατρό για εξέταση ρουτίνας... για να δούμε τι θα μου πει... :D:D


Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια :)

Rock_me kai elris καλή επιτυχία με τις εξετάσεις σας όλα καλά να είναι με τα ζουζούνια σας :) και εγώ πια δεν έχω αναγούλες τόσο έντονα όσο πρίν...φουσκώνω εύκολα με ότι φάω και έχω αρχίσει να κάνω κοιλίτσα :):):) κατά τα άλλα ηρεμία και αγωνία μέχρι τις 27/12 που θα ξαναδώ το ζουζουνάκι μου!!!

Σας φιλώ!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!!

Εμείς στολίσαμε το Σάββατο!!!Να αρχίσουμε σιγά σιγά να μπαίνουμε στο κλίμα των εορτών.

Ευτυχώς σταμάτησαν οι εμετοί και οι αναγούλες που είχα...Παραμένει όμως η αποστροφή μου σε κάποια φαγητά λόγω μυρωδιάς...

Τέλος, περιμένω να περάσουν γρήγορα οι μέρες γιατί την άλλη Τετάρτη 14/12 θα πάμε στο γιατρό να δούμε το σποράκι μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!!

Εμείς στολίσαμε το Σάββατο!!!Να αρχίσουμε σιγά σιγά να μπαίνουμε στο κλίμα των εορτών.

Ευτυχώς σταμάτησαν οι εμετοί και οι αναγούλες που είχα...Παραμένει όμως η αποστροφή μου σε κάποια φαγητά λόγω μυρωδιάς...

Τέλος, περιμένω να περάσουν γρήγορα οι μέρες γιατί την άλλη Τετάρτη 14/12 θα πάμε στο γιατρό να δούμε το σποράκι μας!!!

Με το καλό chrissafenia μου να δείτε το σποράκι σας :D:D:D όλα καλά θα πάνε για όλες μας και σύντομα θα γίνουμε χαρούμενες και ευτυχισμένες μανούλες :tongue::tongue::tongue::tongue:


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Anastasi2017 καλως ήρθες και ολα με το καλό!

Εμεις στολίζαμε το Σάββατο γιατι ο μικρος είχε φαγωθεί..! Απο συμπτώματα εχω λίγη καούρα, δεν αντέχω κάποιες μυρωδιές που μου κόλλησαν άσχημα, φοβερούς πονοκέφαλους και κούραση..κατα τα αλλα καλα.. υποτίθεται οτι μπήκα και στο δεύτερο τρίμηνο.. Είπαμε και στον μικρο τα νέα, καλα το πήρε τώρα θα το δουλέψουμε μέχρι τον Ιούνιο για να ερθει όσο πιο ομαλά γίνετε η μετάβαση! Εμεις το μικράκι μας θα το δούμε τέλος του μηνα! Αυτα απο μενα! Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!κι εγώ έχω ημερομηνία 22/6/17! Βέβαια είναι η πρώτη μας φορά!καλή συνέχεια σε όλες μας!

Καλως ηρθες και με το καλο ευχομαι.Ιδια ΠΗΤ εχουμε αν κ εγω με καισαρικη θα μπω νωριτερα χεχε.

Εlris Την αδελφη μου πειραζε το σιδηρο στο στομαχι.Της αλλαξε αρκετες μαρκες ο γιατρος μεχρι που βρηκαν καποιο που δεν τη πειραζε.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!κι εγώ έχω ημερομηνία 22/6/17! Βέβαια είναι η πρώτη μας φορά!καλή συνέχεια σε όλες μας!

Καλωσήρθες Anastasi2017 :P:p:p να έχεις μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Εδώ θα είμαστε να λέμε τα νέα μας και τους προβληματισμούς μας :tongue::tongue:


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?εγω χθες εκανα αυχενικη διαφανεια κ εχω στεναχωρηθει γιατι η αυχενικη μου βγηκε 2,30mm.ο γιατρος μου κ αλλος ενας που μιλησα μου ειπαν οτι ναι ειναι ανεβασμενο οριακα αλλα αν οι αιματολογικες βγουν καλες(οι αιματολογικες θα βγουν την επομενη εβδομαδα)δεν εχω κανενα προβλημα,οτι ολα τα υπολοιπα ειναι πολυ καλα κ το ρινικο οστο ορατο και οι παλμοι 159.αν δεν βγουν καλες θα πραξουμε αναλογως.στεναχωρηθηκα γιατι μεχρι τωρα πηγαιναν ολα τοσο καλα.οι εξετασεις ολες τελειες και ετυχε αυτο.κατοπιν εορτης εμαθα οτι στο κεντρο που εκανα την αυχενικη το μηχανημα κανει λαθος μετρησεις και εχει τρομοκρατηθει πολυς κοσμος αδικα.μακαρι να ειναι αυτο τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?εγω χθες εκανα αυχενικη διαφανεια κ εχω στεναχωρηθει γιατι η αυχενικη μου βγηκε 2,30mm.ο γιατρος μου κ αλλος ενας που μιλησα μου ειπαν οτι ναι ειναι ανεβασμενο οριακα αλλα αν οι αιματολογικες βγουν καλες(οι αιματολογικες θα βγουν την επομενη εβδομαδα)δεν εχω κανενα προβλημα,οτι ολα τα υπολοιπα ειναι πολυ καλα κ το ρινικο οστο ορατο και οι παλμοι 159.αν δεν βγουν καλες θα πραξουμε αναλογως.στεναχωρηθηκα γιατι μεχρι τωρα πηγαιναν ολα τοσο καλα.οι εξετασεις ολες τελειες και ετυχε αυτο.κατοπιν εορτης εμαθα οτι στο κεντρο που εκανα την αυχενικη το μηχανημα κανει λαθος μετρησεις και εχει τρομοκρατηθει πολυς κοσμος αδικα.μακαρι να ειναι αυτο τι να πω!

Κορίτσι μου γλυκό μην αγχώνεσαι άδικα η μέτρηση σου είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια νομίζω από 2.5 και κάτω είναι οκ σε συνδυασμό με τις αιματολογικές εξετάσεις!!! Περίμενε και τις εξετάσεις σου όσο ήρεμη μπορείς να είσαι και θα δεις πως στο τέλος όλα θα είναι καλά με το ζουζούνι σου ;););)


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!! τι κανετε??

Anastasi2017 καλωσόρισες!! Μια καλη και τελιόμηνη εγκυμοσύνη για σενα με ενα υγιεστατο μωρό σου ευχομαι!!!

evalex μην μου αγχωνεσαι! για την ώρα άλλωστε δεν έχεις λόγο! όλες οι εξετάσεις για το καλό του μωρού και για την δική μας υγίεια ειναι!

Μην ξεχνάς ότι, ότι αποτέλεσμα και να έχεις υπάρχει και η β επιπέδου ξεκαθαριζει λιγο τις ανασφαλεις μας!! μην βιαστεις για αμνιοπαρακέντηση χωρις πολύ σημαντικό λόγο! Όλα καλά θα πάνε!!!!

εγω δεν εχω ιδιαιτερα νεα! ειμαι σε γενικες γραμμες καλυτερα απο εμετους κ κρυολογήματα!! :D

Πήγα στον γιατρό μου χθες ολα καλα ειναι ζωηρουλη μωρό (πρωτη διαγνώση ότι ίσως είναι αγορι αλλα δεν ειναι σίγουρο!)

Για το σάκχαρο ειμαι οριακά μου είπε ο γιατρός (λόγω της αστατης διατροφής που ειχα μπορει να έχει επηρεαστει) να μην δεν αγχωνομαι! απλά να μην τρώω ζαχαρη & αλάτι που δεν τρωω.

Κορίτσια ειμαι -7,5 κιλα απο την αρχή της εγκυμοσύνης μου!!

Σας φιλώ!!:-P:-P

Περιμένω νέα σας!!:cool:


Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...