Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Πινει μονος του σχεδον απο οταν χρονισε το γαλα γτ νερό άργησε να πιει κ τλκ τον βόλεψε παγούρι με καλαμάκι...

Κ με αγκαλιά εχει κοιμηθει απλα δεν το προτιμούσαμε γτ ηταν ενα αρκετα βαρυ μωρο μας έβγαινε η μέση οποτε προσπαθούσαμε άλλους τρόπους...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, moustokoulouro said:

αυτο ηταν... θα παω να παρω unisex φορμακια.. εστω αυτο να παρω μια τζουρα

απο που???

Τα ωραιότερα ρούχα, κατά τη γνώμη μου, τα έχει το Orchestra. Φοβερή ποιότητα και ακόμα πιο φοβερά σχέδια. Θα ξετρελαθείς. Αν δεν σου έχουν δώσει γνωστοί κλπ ρούχα και πράγματα από τα παιδιά τους και πρόκειται να τα αγοράσεις όλα μόνη σου, βγάλε αν θες και την κάρτα μέλους (30 ευρώ το χρόνο). Αξίζει γιατί θα τα παίρνεις όλα μισή τιμή.

Έχει και το Premaman και άλλα καταστήματα, αλλά δεν είναι σαν το Orchestra.

Σημείωση: Τα ρούχα από το Orchestra καλύτερα να τα παίρνεις 1 νούμερο μεγαλύτερα. Έχουν λίγο στενή φόρμα.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rosali said:

Τα ωραιότερα ρούχα, κατά τη γνώμη μου, τα έχει το Orchestra. Φοβερή ποιότητα και ακόμα πιο φοβερά σχέδια. Θα ξετρελαθείς. Αν δεν σου έχουν δώσει γνωστοί κλπ ρούχα και πράγματα από τα παιδιά τους και πρόκειται να τα αγοράσεις όλα μόνη σου, βγάλε αν θες και την κάρτα μέλους (30 ευρώ το χρόνο). Αξίζει γιατί θα τα παίρνεις όλα μισή τιμή.

Έχει και το Premaman και άλλα καταστήματα, αλλά δεν είναι σαν το Orchestra.

Σημείωση: Τα ρούχα από το Orchestra καλύτερα να τα παίρνεις 1 νούμερο μεγαλύτερα. Έχουν λίγο στενή φόρμα.

 Ευχαριστώ Rosali. Αν είναι κορίτσι όλα απ την αρχή θα τα πάρω

Αλλά και αγόρι να είναι απ την αρχή θέλω... :)

 Θα μπω στα Orchestra να δω.. Δηλαδη για βρεφικα τι νουμερο να παρω.. Στανταρ δεν ειναι? 0-3 ??


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

24 minutes ago, moustokoulouro said:

 Ευχαριστώ Rosali. Αν είναι κορίτσι όλα απ την αρχή θα τα πάρω

Αλλά και αγόρι να είναι απ την αρχή θέλω... :)

 Θα μπω στα Orchestra να δω.. Δηλαδη για βρεφικα τι νουμερο να παρω.. Στανταρ δεν ειναι? 0-3 ??

Περίπου. Η σειρά πάει: Ρ (πρόωρο - είναι πολύ μικρό), Ν (νεογέννητο - για μωρό 50 εκ), 0-3, 3-6 κοκ. Το Ρ δεν το έχω πάρει ποτέ. Παραείναι μικρό. Έχω 2 φορμάκια Ν από δώρο, που τα φόρεσε, τουλάχιστον ο δικός μου, περίπου 1 μήνα από όταν γεννήθηκε. Μετά ήθελα να έχουν αέρα τα ποδαράκια του και να μην είναι στριμωχτά με το φορμάκι και σταμάτησα να του τα φοράω. Καλύτερα να πάρεις κατευθείαν το 0-3 για νεογέννητο και μετά θα δεις και θα αγοράζεις ρούχα ανάλογα με την ανάπτυξη του παιδιού. Εμείς αλλάζαμε πολύ γρήγορα ρούχα, πιο γρήγορα από την ηλικία μας, γιατί έκανε μεγάλα άλματα ανάπτυξης.

Για την ακρίβεια νομίζω ότι στα Orchestra είναι 1-3 το νούμερο, όχι 0-3. Δεν είμαι και 100% σίγουρη όμως. Σε κάθε περίπτωση, καλύτερα να πάρεις το 1-3 παρά μικρότερο.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε απο την αυχενική....Μας ειπε οτι το μωρο ειναι άψογο, γενικα ηταν ησυχο κ πολυ συνεργάσιμο δεν τον δυσκόλεψε καπου κ μας ειπε κοριτσι βλεπει να ειναι αλλα εγω συγκρατημένη γτ μετα μας ειπε να εχουμε στο νου μας ενα 80% αλλα μας εδειξε τα γεννητικά όργανα δεν ανέφερε κατι για αγορι.....εχω χαρηκα πολυ παντως...

Για τα orchestra επειδη δούλευα πρεπει να παιρνεις απο το ύψος του μωρου 2 νούμερα μεγαλύτερο αν κ μεγάλωσαν λιγο τις φόρμες γτ είχαν παράπονα....πλεον να ξέρετε οτι άνοιξε κ on line για Ελλάδα γτ στα καταστηματα δεν προλαβαινεις κ δεν βρίσκεις ολη την συλλογή.

Το Ρ ειναι οπως ειπε η rosali για πρόωρα μωρακια κ μονο....

  • Μου αρέσει 2

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Titin είπε:

Calliope τι υπεροχα νεα! Μπραβο σας! τωρα ηρεμουμε!

Σ ευχαριστω για το ονλαιν δεν το ηξερα! Τελεια γτ αγοραζω πολυ πολυ συχνα και οντως δεν τα προλαβαινεις! 

Κ εγω πρόσφατα το έμαθα γτ εχω σταματηςει εδω κ 2 χρονια

  • Μου αρέσει 1

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ δεν παιρνει ταχυδρομικο κωδικα. Θα πρεπει να τους παρω τηλ μαλλον. Και το ειδα και απο το σαιτ τους τι εχουν βαλει στο καταστημα που την εβγαλα. 

Εχει τοσο ωραια πραγματα...


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 minutes ago, Titin είπε:

Ρε γμτ δεν παιρνει ταχυδρομικο κωδικα. Θα πρεπει να τους παρω τηλ μαλλον. Και το ειδα και απο το σαιτ τους τι εχουν βαλει στο καταστημα που την εβγαλα. 

Εχει τοσο ωραια πραγματα...

Μιλά μαζι τους εγω θελω να βγάλω καρτα γτ στα αγοριτσικα στα μεγαλυτερα νούμερα δεν μου άρεσαν τα ρουχα κ ετσι δεν ανανέωσα...θα μπω κ εγω να ρίξω μια μάτια.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νομίζω ότι άρχησαν να εμφανίζονται κι οι τσούπρες του Αυγούστου σιγά σιγά.. Είπα κι εγω.. χαχα

Ωραια το orchestra οντως... και στα mothercare ειχα βρει ωραια σετακια παλιοτερα για δωράκια.. Θα μπω κι εκει να δω


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, moustokoulouro είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι άρχησαν να εμφανίζονται κι οι τσούπρες του Αυγούστου σιγά σιγά.. Είπα κι εγω.. χαχα

Ωραια το orchestra οντως... και στα mothercare ειχα βρει ωραια σετακια παλιοτερα για δωράκια.. Θα μπω κι εκει να δω

Στα mothercare αξίζει οταν εχει εκπτωςεις αλλιως μου φαινονται τσιμπημένες οι τιμες.

Αχ θελω πολυ να κοιτάξω κοριτσίστικα αλλα με προσγειώνει ο άντρας μου μεχρι να το σιγουρέψουμε 100%:?

  • Μου αρέσει 1

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Calliope* said:

Στα mothercare αξίζει οταν εχει εκπτωςεις αλλιως μου φαινονται τσιμπημένες οι τιμες.

Ειχε καλές τιμές σίγουρα οταν πήγα εγώ γιατί είχα πάρει δωράκια για μακρινούς συγγενεις και φίλους. Αποκλειεται να είχα δώσει πολλά λεφτα..Νομιζω είχα βγάλει και κάρτα εκεινο το διαστημα.. Τέλειος και ο καταλογος στα Mothercare.. aaaaaaaaaaaaaax δεν κρατιεμαι λέμε... Θα χαζεψω τελείως..  :)


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Mothercare ειχαμε παρει λικνο. Πολυ οικονομικο βγηκε και πολυ καλο. Ενα φορμακι πηγα να παρω στο μικρο ολοσωμο  20 ευρω. Το πιο απλο... επαθα σοκ. Ντραπηκα και το πηρα.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...