Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια! Καλιοπη τελικα που εκλεισες την αυχενικη;Αντε με τ καλο! Πως εισαι απο τον πονο που περιεργαψες; 

Εγω εχω σημερα γιατρο! 

Ειναι λιγο δυσκολο να το εχετε νιωσει απο τωρα, συνηθως ειναι το εντερο. 

Spoina σας δυσκολεψε ε; 

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Μουστοκούλουρο, κι εγώ οπίσθιο πλακούντα έχω, όπως και την προηγούμενη φορά! Είμαστε δύο!

Ο επιχείλιος πλακούντας, που λέτε, εμποδίζει τον φυσιολογικό τοκετό ή λέω μπούρδες; Κάποιος μου είχε πει ότι χρειάζεται περισσότερη προσοχή, πιο πολλή ξεκούραση, όχι βάρη κλπ. Εγώ δεν μπορώ να πω ότι προσέχω ιδιαίτερα. Ακριβώς ό,τι έκανα και πριν κάνω.

Πάντως κι εγώ σαν να το ένιωσα προχθες το μωρό, αλλά μπορεί να το φαντάστηκα κιόλας. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνητο είχα νιώσει γύρω στην 20η εβδομάδα.

Χαχαχα! Quinsey, φαντάζομαι τον μικρό σου! Θα χαρεί πολύ με το αδελφάκι του. Χαίρονται τόσο πολύ τα γλυκούλια μας!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα ακομα δεν εχω σηκωθει απο το κρεβάτι κ το σκέφτομαι...

Τιτιν μου ο γυναικολόγος μου πρότεινε κάποιον κ ειπα να παω σε αυτόν...έψαξα κ λιγο στα φορουμ κ ειδα λενε καλα λόγια.

Σημερα ευτυχως δεν πονάω αλλα ειμαι αγχωμένη αν ολο αυτο που εκανα επηρεάσε το μωρο...

Θα δεις το μωρακι σου σημερα Τιτιν; εχεις καιρο να πας;

Quisney καλές ετοιμασίες κ να περάσετε τελεια...κ ο δικός μου οταν βλεπει μωρα στην τηλεόραση ερχεται κ λεει μωρο η μαμα κ δειχνει την κοιλιά μου, βέβαια ειναι λιγο άγαρμπος. Στην αρχη δεν το πηρε κ ζεστά κ ετσι σταμΤησα να του λεω τωρα οποτε το θυμάται μονος του ισως οταν μεγαλώσει περισσοτερο η κοιλιά να το ξανα αναφέρω.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.. Κι εγώ νόμιζα οτι το αισθάνθηκα το Σάββατο που ξάπλωσα μετα το φαγητο αλλά μάλλον ιδέα μου ήταν..

Αυριο γιατρό.. Εχω αγωνία πάλι!!! Θα είμαι 16 νταν.. !

Βαριέμαι απο τώρα να δουλέψω.. κι εχουμε 3μιση μήνες και.. .Πφφφφ

Στον πέμπτο πότε μπαίνουμε? Οταν κλείσουμε την 17η?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 minutes ago, Rosali said:

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι μέτρησης. Εγώ χοντρικά σκέφτομαι ότι αφού είχα ΤΕΠ 24/10, κάθε 24 του μήνα αλλάζω μήνα.

Νομιζα οτι πάει ανάποδα αν θες να το δεις ''χοντρικα'' ..Δηλαδή αν έχεις ΠΗΤ 1/8

1/2 μπαίνεις 4ο

1/3 μπαίνεις 5ο

1/4 μπαίνεις 6ο

1/5 μπαίνεις 7ο

1/6 μπαινεις 8ο

1/7 μπαίνεις 9ο

Νομίζω με βολευουν πιο πολύ οι εβδομάδες γιατί οι γιατροί σε άλλους μήνες υπολογίζουν 4 και σε άλλους 5 εβδομάδες.. όντως το έψαξα και πέμπτο μπαίνουμε ότι κλείσουμε  την 17η πάντως..

Επίσης, εχω κατεβάσει και την εφαρμογή '΄το ημερολογιο μου'' με εικονίδιο ενα φουξια ημερολογιακι με ένα άσπρο λουλουδάκι και με βοηθάει πολύ και πριν για να εντοπίσω γόνιμες αλλά και τώρα στην εγκυμοσύνη μου, μετράει εβδομάδες..

Τέλος πάντων.. Οπως βολεύει τη καθεμία.. Οπως και να έχει σε λίγο μπαίνουμε 5ο και περνάει ευτυχώς γρήγορα ο καιρός..

Α και ο επιχείλιος αν παραμείνει επιχείλιος όντως εμποδίζει τον φυσιολογικο τοκετό. Ομως ο δικος μου γιατρός μου ειπε ότι η μήτρα μεγαλώνει και πιστευει ότι θα ανέβει ο πλακούντας.. Μακάρι να ανέβει γιατί δε θα θελα να κρεβατωθώ.. Αν δεν ανέβει μπορεί να γεννησουμε και προώρα.. Ισως γι αυτό έγραφε η αυχενική μου πιθ για αυτόματο τοκετό πριν τις 34 εβδ 1/200 περίπου.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την ιδια εφαρμογη εχω εδω και χρονια! Πολύ βολική οντως! 

Εδω να παω γυναικολογο κανα μηνα. Λογω αυχενικης που ειχα δεν με ειδε. 

Εγω και που του το λεω δνε νομιζω να καταλαβαινει ακομα. 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Titin είπε:

Και εγω την ιδια εφαρμογη εχω εδω και χρονια! Πολύ βολική οντως! 

Εδω να παω γυναικολογο κανα μηνα. Λογω αυχενικης που ειχα δεν με ειδε. 

Εγω και που του το λεω δνε νομιζω να καταλαβαινει ακομα. 

 

Νομιζω ειναι μικρούλης για να καταλάβει...αλλα κ παλι μπορεις να του το λες γτ μεχρι να γεννηςεις θα καταλαβαίνει.

Τοσο πολυ; δεν εχεις αγωνια;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπει στις 2 βδομαδες παντα, επειδη ειχαμε την αυχενικη και ηταν ολα οκ δεν υπηρχε λογος να μου ξανακανει και εκεινη υπερηχο. ουσιασικα το παιδι το βλεπω ανα 2 βδομαδες, απλα το ειχα δει στο Ρεα.

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Titin said:

Με βλεπει στις 2 βδομαδες παντα, επειδη ειχαμε την αυχενικη και ηταν ολα οκ δεν υπηρχε λογος να μου ξανακανει και εκεινη υπερηχο. ουσιασικα το παιδι το βλεπω ανα 2 βδομαδες, απλα το ειχα δει στο Ρεα.

 

Κι εγώ έτσι ακριβώς.. 10η στο γιατρό μου, 12η στο Ρεα και 14η ξαναπηγα στο γιατρό μου.. τωρα 16η θα ξαναπαω στο γιατρό (αυριο δηλ) , μετά 18η παλι και μετά λογικά θα μου κλεισει για β επιπέδου στις 21 εβδομάδες πρώτα ο θεός στο ρεα..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ θα κλείσω αύριο για β επιπέδου. Θα έκλεινα και σήμερα, αλλά ξέχασα το χαρτί με τις ημερομηνίες που μου είχε γράψει. Επίσης θα κλείσω ραντεβού για υπέρηχο καρδιάς εμβρύου. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα κάνει.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Rosali said:

Εγώ θα κλείσω αύριο για β επιπέδου. Θα έκλεινα και σήμερα, αλλά ξέχασα το χαρτί με τις ημερομηνίες που μου είχε γράψει. Επίσης θα κλείσω ραντεβού για υπέρηχο καρδιάς εμβρύου. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα κάνει.

Εμένα μου τα κλείνει ο γιατρός μου τα ραντεβού για αυχενική και β επιπεδου.. 21η εβδομαδα περίπου δεν την κάνουμε? Που θα τη κάνεις? Είμαστε πολύ κοντά rosali.. να δούμε αν θα γεννήσουμε και κοντα τελικα γιατί ακούω μεγάλες αποκλίσεις..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, moustokoulouro said:

Εμένα μου τα κλείνει ο γιατρός μου τα ραντεβού για αυχενική και β επιπεδου.. 21η εβδομαδα περίπου δεν την κάνουμε? Που θα τη κάνεις? Είμαστε πολύ κοντά rosali.. να δούμε αν θα γεννήσουμε και κοντα τελικα γιατί ακούω μεγάλες αποκλίσεις..

Κάπου εκεί γίνεται, έτσι έγραφε το χαρτί αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί δεν το έχω μπροστά μου. Θα την κάνω στο Embryon (Μέγαρο μουσικής). Εκεί έκανα και την αυχενική. Λογικά μαζί θα γεννήσουμε. Θα ήταν ωραία αν ήμασταν και στο ίδιο μαιευτήριο! Θα είχε πολλή πλάκα!

Κορίτσια, σκέφτεστε να πάτε για μαθήματα ανώδυνου; Εγώ είχα κάνει στο πρώτο κάπου προς το Μαρούσι και μου άρεσε πάρα πολύ. Λέω να τα επαναλάβω αυτή τη φορά στο Έλενα, παρόλο που με τον μικρό δεν είναι πολύ εύκολη απόφαση (πρέπει να τον αφήσω στη γιαγιά κλπ). Θέλει και ο άντρας μου να συμμετέχει για να πάρει το πιστοποιητικό και να μπει μέσα στον τοκετό.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Rosali το σκεφτομουν να κανω στο πρωτο, δεν εκανα και με καθοδηγουσαν οι μαιες. 

Ναι αν θελει ο συζυγος να ειναι μεσα θελει το χαρτι αλλιως δνε τον βαζουν. Το πρωτο φτ ;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το σκέφτομαι γιατί πιστεύω ότι θα γεννησω με καισαρική όπως οι περισσότερες γυναίκες πλέον..

Ο δικός μου ο συζυγος είναι χέστης και δε θέλει να μπει μέσα αν κάνω φτ.... Αλλά δε με χαλάει καθόλου.. χαχαχα .. νομίζω οτι αν με δει σε τέτοια κατάσταση θα δυσκολευτει να με ξαναδεί ερωτικά.. Τέλος πάντων.. Θα δούμε τότε


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...