Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

12 hours ago, Calliope* said:

Μουστοκουλουρο που εισαι εχεις νεα;

Εγω ειχα λικνο στο οποίο χώρεσε μεχρι 4 μηνων αλλα ηταν μεγαλόσωμος ο μικρος κ η κουνια που γινεται κρεβάτι αλλα κ αυτη λιγο την χρησιμοποίησε...απο mothercare τα πηρα γτ είχαν την ευκολία να τα κλείσω κ να δινω σε δόσεις τα χρήματα κ μολις τα εξόφλησα τα πηρα σχεδον 1 μηνα πριν γεννήσω.

Καροτσι ειχα το stoke αλλα τα πούλησα γτ ηταν το παλιό μοντέλο κ τωρα δεν ξερω τι θα παρω.

Τιτιν ακριβως ισως να ειχε κ θεμα με την ομιλία αργοτερα...

Καλημέρα!!!

Πήγα χθες στο γιατρό... Παιδιά θα τρελλαθω πάλι δεν μας είπε φύλο.. Ειπε μόνο οτι αν ηταν να βάλει στοιχημα θα έλεγε κορίτσι αλλα να μην το δένουμε γιατί είχε το λώρο ανάμεσα στα ποδαράκια του.. Πφφφφφ ...

Κατά τα άλλα ο πλακούντας παραμένει χαμηλος και ο τράχηλος 3,2 ..Μου είπε ακόμα προσοχή σε ταξίδια, οχι σεξ όχι βάρη και προσοχή γενικά στη δουλεια κτλ.. σκατα..

Τα stoke μ αρεσουν αλλα νομιζω εχουν κανα χιλιαρικο χωρις να εχουν μαζι καθισματάκι αυτ/του για το πρώτο καιρό.. Ενω τα inglesina είναι 3 σε 1 με γύρω στα 800 ..

1 hour ago, Rosali said:

Καλωσήρθες, Sogno!!! Σε προσθέτω στη λίστα! Να μας πεις ΠΗΤ!

Μουστοκούλουρο, έμαθες φύλο;;;

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Αγοράκι & Κοριτσάκι

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Quinsey: ΠΗΤ 22/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 28/8

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

Μου είπε ίσως κορίτσι αλλά μην το βάλεις ακόμα γιατι δεν είναι σιγουρο.. Ισως δούμε στη 18η.. Τι να πω. ....


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 minutes ago, Titin said:

ΚΑλημερα κοριτσια! 

ΚΑλε που ειστε;;;;  περιμενουμε νεα απο  τους γιατρους και την αυχενικη !!!

 

Rosali εχω παρατηρησει οτι δεν μου το κανει παντα αυτο που λες. Τον κοιμιζω καθισμενη στο κρεβατι μας αλλα μολις κοιμηθει παει στο δωματιο του.  Καποιες μερες μεσα στο μηνα, ειναι που θα κανει πολυ ανησυχο υπνο. Ισως ειναι αγχος αποχωρισμου ή περνατε καποιο αλμα. Παντως την ιδια διαδικασια ακολουθω και εγω. 8 ωρα μπανιο γαλα αγκαλιτσα νανι. Αλλες φορες δεν θελει με τπτ να κοιμηθει ή αρνειται το γαλα τελειως . Μπορει να τον εχω και 40 λεπτα μεχρι να κοιμηθει. Αλλες φορες τον βαζω στο κρεβατι του, καθεται λιγο, μολις αρχισει το κλαμμα τον παιρνω ηρεμει και κοιμαται. Δεν τον αφηνω να σπαραζει γιατι και να τον αφησεις δεν ηρεμει, πεισμωνει χειροτερα. Θελει υπομονη. 

Το ξέρω, Τιτιν μου! Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. Αλλά τι να κάνω που ο άντρας μου δεν έχει καθόλου υπομονή και έβλεπε και την αδερφή του που άφηνε τα παιδιά να κλαίνε στην κούνια τους και την έχει ως πρότυπο!!! Σήμερα συμφωνήσαμε ότι εγώ θα τον κοιμίζω. Του εξήγησα ότι μάλλον είναι άγχος αποχωρισμού που σχετίζεται με μένα και όχι ότι το παιδί δεν τον θέλει. Ελπίζω ότι θα το δει πιο ψύχραιμα τώρα.

Άντε, βρε Μουστοκούλουρο, να έχουμε και κανένα κοριτσάκι στην παρέα μας! Υγεία να έχει πάνω απ' όλα βέβαια. Εμένα ο τράχηλος είναι 4 και μου είπε ότι είναι τέλεια, δεν έχω φόβο για πρώορο τοκετό. Τόση διαφορά έχει το 3,2;;; Κοντά μου φαίνεται σαν νούμερο. Για τον χαμηλό πλακούντα δεν ξέρω, δεν έχω άποψη.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

εγώ καρότσι και "αυγό" πήρα αυτό:

 

http://www.skroutz.gr/s/437422/Chicco-Duo-Simplicity.html

(σε μαυρο-γκρι οπότε ειναι unisex).

ΔΕΝ είναι το πιο απαλό καρότσι που έχω δει (τα stokke ας πουμε όντως δεν παιζονται τα ελέγχεις με το μικρό σου δαχτυλάκι) ΑΛΛΑ είναι "value for money" δλδ είναι πολύ εύχρηστο (το οδηγείς με το ένα χέρι), αρκετά μικρό για να χωράει και σε μικρά πορτ μπαγκαζ, αρκετά στενό για να χωράει στο πεζοδρόμιο ανάμεσα στα .. εμπόδια (δέντρο απο δω, κολώνα απο κει, σπασμένο πλακάκι παραπέρα... τα ξέρετε μη σας τα λέω εγώ :P ).

To "αυγό" (το πρώτο καθισμάτάκι του παιδιού) είναι λίιιιγο μεγάλο σε σχέση με τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν στην αγορά αλλά εμένα τουλ δεν μου δημιουργησε πρόβλημα.

Τώρα εννοείται το ίδιο θα χρησιμοποιήσω, ο μικρός έχει περάσει στο μεγάλο καθισματάκι στο αμάξι οπότε για κανα χρόνο είμαι κομπλε.

MOustokoulouro γιατί σας απαγόρευσε τις επαφές?

Ο δικός μου είναι 3,3 και δεν μας ανέφερε τπτ τέτοιο, ότι όλα είναι καλά και δεν χρειάζεται να κόψουμε τπτ (!)

Ε δεν νομίζω ότι 1 χιλιοστό μπορεί να κάνει τόση διαφορά(!)... Είχα την αίσθηση ότι ό,τι είναι 3cm και πάνω είναι ασφαλές...

 

 

ναι το βρήκα και σε σαιτ

" Μήκος τραχήλου > από 3 cm είναι φυσιολογικό, 2,5-3 cm είναι οριακό και < από 2,5 cm είναι κοντό (μικρό). Το πιο ακραίο σοβαρό εύρημα είναι η διαστολή ολόκληρου του τραχηλικού σωλήνα χωρίς να απομένει κανένα τμήμα του κλειστό.

Μάθετε περισσότερα για την Εμβρυομητρική Ιατρική στην ιστοσελίδα emvriomitriki.gr

"

http://emvriomitriki.gr/index.php/egkymosynh/mh-emvryikes-anwmalies/aneparkeia-traxhloy


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Calliope* said:

Καλημερα 

Σε λίγες ωρες εχω αυχενικηηη τρέμω απο το αγχος...

Στην 13η εβδομαδα μπαίνεις 2ο τρίμηνο ή στην 14η εβδομαδα;

Καλή επιτυχία!!!


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Quinsey είπε:

εγώ καρότσι και "αυγό" πήρα αυτό:

 

http://www.skroutz.gr/s/437422/Chicco-Duo-Simplicity.html

(σε μαυρο-γκρι οπότε ειναι unisex).

ΔΕΝ είναι το πιο απαλό καρότσι που έχω δει (τα stokke ας πουμε όντως δεν παιζονται τα ελέγχεις με το μικρό σου δαχτυλάκι) ΑΛΛΑ είναι "value for money" δλδ είναι πολύ εύχρηστο (το οδηγείς με το ένα χέρι), αρκετά μικρό για να χωράει και σε μικρά πορτ μπαγκαζ, αρκετά στενό για να χωράει στο πεζοδρόμιο ανάμεσα στα .. εμπόδια (δέντρο απο δω, κολώνα απο κει, σπασμένο πλακάκι παραπέρα... τα ξέρετε μη σας τα λέω εγώ :P ).

To "αυγό" (το πρώτο καθισμάτάκι του παιδιού) είναι λίιιιγο μεγάλο σε σχέση με τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν στην αγορά αλλά εμένα τουλ δεν μου δημιουργησε πρόβλημα.

Τώρα εννοείται το ίδιο θα χρησιμοποιήσω, ο μικρός έχει περάσει στο μεγάλο καθισματάκι στο αμάξι οπότε για κανα χρόνο είμαι κομπλε.

MOustokoulouro γιατί σας απαγόρευσε τις επαφές?

Ο δικός μου είναι 3,3 και δεν μας ανέφερε τπτ τέτοιο, ότι όλα είναι καλά και δεν χρειάζεται να κόψουμε τπτ (!)

Ε δεν νομίζω ότι 1 χιλιοστό μπορεί να κάνει τόση διαφορά(!)... Είχα την αίσθηση ότι ό,τι είναι 3cm και πάνω είναι ασφαλές...

Εγω ειχα παρει το καροτσι αυτο, και αυτο θα εχω αλλα οχι το καθισμα. Τωρα θα παρω και το καθισμα και ειμαστε κομπλε. Μιας και σε βρηκα, κουμπωνει καλα πανω; σε βολεψε; 

νομιζω λογω του πλακουντα τους εχει απαγορεψει το σεξ οχι λογω του τραχηλου. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας.Ροζαλι ας γίνει μια αλλαγη στο πινακάκι, προχθες που πηγαμε στο γιατρο το τσουτσουνακι που φαινοταν τη 12η εβδ εκανε φτερα.Κοριτσακια ειναι και τα δύο.Θα αλλαξω και το τικεράκι μου καποια στιγμη

  • Μου αρέσει 3

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Titin said:

Εγω ειχα παρει το καροτσι αυτο, και αυτο θα εχω αλλα οχι το καθισμα. Τωρα θα παρω και το καθισμα και ειμαστε κομπλε. Μιας και σε βρηκα, κουμπωνει καλα πανω; σε βολεψε; 

νομιζω λογω του πλακουντα τους εχει απαγορεψει το σεξ οχι λογω του τραχηλου. 

 

Εμένα ΠΑΡΑ πολύ όπως και τη συνυφάδα που πού γέννησε 1 χρόνο μετά και πήρε το ίδιο.

Κοίτα εμείς με το καλήμέρα πήγαμε να το χαλάσουμε γιατί.. .δεν διαβάσαμε οδηγίες και το σφηνώσαμε στραβά (:)) ΑΛΛΑ με εξαίρεση αυτό ναι ήταν πανεύκολο!

Σκέψου ότι το μπαζοβγάζαν με ευκολία και οι παππουδες/ γιαγιάδες που οκ, αντιλαμβάνεσαι ότι συνήθως είναι ανεπιδευκτοι μαθήσεως :P

  • Μου αρέσει 1

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Quinsey είπε:

 

Εμένα ΠΑΡΑ πολύ όπως και τη συνυφάδα που πού γέννησε 1 χρόνο μετά και πήρε το ίδιο.

Κοίτα εμείς με το καλήμέρα πήγαμε να το χαλάσουμε γιατί.. .δεν διαβάσαμε οδηγίες και το σφηνώσαμε στραβά (:)) ΑΛΛΑ με εξαίρεση αυτό ναι ήταν πανεύκολο!

Σκέψου ότι το μπαζοβγάζαν με ευκολία και οι παππουδες/ γιαγιάδες που οκ, αντιλαμβάνεσαι ότι συνήθως είναι ανεπιδευκτοι μαθήσεως :P

χαχαχαχα  ναι το καροτσι ειναι και πολυ ελαφρυ και βγαινουν ΟΛΑ και πλενονται. Το καλοκαιρι στο μπαλκονι το ειχα κανει καινουργιο! Κατ αρχην μονο και μονο που δεν δινεις μια περιουσια για το καροτσι...

Για το σπιτι θα μου δωσουν ενα παλιο της chicco και θα παρω και την καλαθουνα απο την νυφη μου που κουμπωνει και ειμαι οκ. Ουτως η αλλως το Simplicity ειναι και απο 0 για εξω. 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Titin said:

χαχαχαχα  ναι το καροτσι ειναι και πολυ ελαφρυ και βγαινουν ΟΛΑ και πλενονται. Το καλοκαιρι στο μπαλκονι το ειχα κανει καινουργιο! Κατ αρχην μονο και μονο που δεν δινεις μια περιουσια για το καροτσι...

Για το σπιτι θα μου δωσουν ενα παλιο της chicco και θα παρω και την καλαθουνα απο την νυφη μου που κουμπωνει και ειμαι οκ. Ουτως η αλλως το Simplicity ειναι και απο 0 για εξω. 

 

Lol, γμτ κι εγώ θέλω να το πλύνω αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να βρω πως βγαίνει (και τώρα που λες ότι είνια εύκολο νιώθω ντιπ αχρηστη η μάνα που δεν τα καραφέρνω!) αλλά το έχω τασκ να του κάνω ενα καλό καθάρισμα γιατί ο γιος μου το έχει κάνει "καινούριο" το καρότσι(!)


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Titin είπε:

χαχαχαχα  ναι το καροτσι ειναι και πολυ ελαφρυ και βγαινουν ΟΛΑ και πλενονται. Το καλοκαιρι στο μπαλκονι το ειχα κανει καινουργιο! Κατ αρχην μονο και μονο που δεν δινεις μια περιουσια για το καροτσι...

Για το σπιτι θα μου δωσουν ενα παλιο της chicco και θα παρω και την καλαθουνα απο την νυφη μου που κουμπωνει και ειμαι οκ. Ουτως η αλλως το Simplicity ειναι και απο 0 για εξω. 

 

Τιτιν μου ενδιαφερον το καροτσι που συζητατε και πολυ καλη τιμη. Κανατε την αγορα μεσω διαδικτυου οπως ανεβάσατε το link απο το skroutz; είναι αξιόπιστο , δεν εχω ψωνισει ποτε. 

Χθες πηρα τηλ στην εξυπηρετηση του Λητω του online καταστηματος που με παρέπεμψες και εμεινα απολυτα ικανοποιημενη καθως με κατευθυναν αναλυτικα για αποστολες και αγορες απο την Κύπρο. Ευτυχώς κάνουν με το αζημίωτο του βάρους φυσικά.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


28 minutes ago, Quinsey said:

εγώ καρότσι και "αυγό" πήρα αυτό:

 

http://www.skroutz.gr/s/437422/Chicco-Duo-Simplicity.html

(σε μαυρο-γκρι οπότε ειναι unisex).

ΔΕΝ είναι το πιο απαλό καρότσι που έχω δει (τα stokke ας πουμε όντως δεν παιζονται τα ελέγχεις με το μικρό σου δαχτυλάκι) ΑΛΛΑ είναι "value for money" δλδ είναι πολύ εύχρηστο (το οδηγείς με το ένα χέρι), αρκετά μικρό για να χωράει και σε μικρά πορτ μπαγκαζ, αρκετά στενό για να χωράει στο πεζοδρόμιο ανάμεσα στα .. εμπόδια (δέντρο απο δω, κολώνα απο κει, σπασμένο πλακάκι παραπέρα... τα ξέρετε μη σας τα λέω εγώ :P ).

To "αυγό" (το πρώτο καθισμάτάκι του παιδιού) είναι λίιιιγο μεγάλο σε σχέση με τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν στην αγορά αλλά εμένα τουλ δεν μου δημιουργησε πρόβλημα.

Τώρα εννοείται το ίδιο θα χρησιμοποιήσω, ο μικρός έχει περάσει στο μεγάλο καθισματάκι στο αμάξι οπότε για κανα χρόνο είμαι κομπλε.

MOustokoulouro γιατί σας απαγόρευσε τις επαφές?

Ο δικός μου είναι 3,3 και δεν μας ανέφερε τπτ τέτοιο, ότι όλα είναι καλά και δεν χρειάζεται να κόψουμε τπτ (!)

Ε δεν νομίζω ότι 1 χιλιοστό μπορεί να κάνει τόση διαφορά(!)... Είχα την αίσθηση ότι ό,τι είναι 3cm και πάνω είναι ασφαλές...

Λογω του επιχείλιου πλακούντα.. Για να μην έχω αιμα είπε

35 minutes ago, Rosali said:

Το ξέρω, Τιτιν μου! Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. Αλλά τι να κάνω που ο άντρας μου δεν έχει καθόλου υπομονή και έβλεπε και την αδερφή του που άφηνε τα παιδιά να κλαίνε στην κούνια τους και την έχει ως πρότυπο!!! Σήμερα συμφωνήσαμε ότι εγώ θα τον κοιμίζω. Του εξήγησα ότι μάλλον είναι άγχος αποχωρισμού που σχετίζεται με μένα και όχι ότι το παιδί δεν τον θέλει. Ελπίζω ότι θα το δει πιο ψύχραιμα τώρα.

Άντε, βρε Μουστοκούλουρο, να έχουμε και κανένα κοριτσάκι στην παρέα μας! Υγεία να έχει πάνω απ' όλα βέβαια. Εμένα ο τράχηλος είναι 4 και μου είπε ότι είναι τέλεια, δεν έχω φόβο για πρώορο τοκετό. Τόση διαφορά έχει το 3,2;;; Κοντά μου φαίνεται σαν νούμερο. Για τον χαμηλό πλακούντα δεν ξέρω, δεν έχω άποψη.

Το 4mm είναι πολύ ψηλος.. πολύ μεγάλη διαφορά εχει γιατί φαντάσου οτι αν πεσει απο 2 σου κάνουν περιδεση..  το ,3,2 απλα είπε οτι μπορούσε να είναι και καλύτερα


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Κοριτσάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Quinsey: ΠΗΤ 22/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 28/8

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

Άλλαξα τη λίστα, Καρμάκι!!!

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Ροζαλι εγω ειχα ενα μωρο ησυχο κ κοιμόταν σερί στις αρχές 10-10 φανταςου αλλα ο υπνος τους αλλάζει έφτασε καποια στιγμη να κοιμαται κ στις 12...έπινε γαλα κ τσουπ ξερός..κοντα στην ηλικια σας δεν ηθελε να κοιμηθει αν δεν καθόμουν κ εγω κ ο μπαμπάς του εκει μαζι του δεν ειχε θεμα με την ωρα ειχε θεμα με την παρεα...είχαμε βγαλει απο νωρις τα κάγκελα (14 μηνων) κ ηταν ενα πολυ χαμηλό κρεβάτι οποτε καθόμασταν δίπλα του κ δεν κάναμε τπτ απλα εκανε τα δικα του κ μέγα τον επαιρνε ο υπνος.

Αλλαξε παλι ολο αυτο κ τωρα κοιμαται μονος του παλι με το μπιμπερο στις 9 ακριβως με καποιες εξαιρέσεις που ερχεται θελει απλα να τον βαλω στο κρεβάτι κ να φύγω....τεσπα αυτο που θελω να πω ειναι οτι τα μωρα οσο μεγαλώνουν αλλάζουν μπορει η αλλαγή να κρατησει 1 μηνα μπορει 2 κ μετα θα ξανα αλλάξει.....εγω δεν τον άφηνα να κλαιει παρά μονο μια φορα δεν ειχε αποτελεσμα μπορει να εκλαιγε κ 1 ωρα...λιγότερη ωρα επαιρνα να κάτσουμε εκει δίπλα του...

Στο κρεβάτι μας δεν τον έμαθα ομως γτ δεν ηθελε ο άντρας μου να κοιμαται μαζι μας αλλα τωρα που ειναι 2 χρονων ξυπναει σχεδον καθε βραδυ κ 4 η ωρα τσουπ μπαινει ανάμεσα μας ως το πρωι....ολες οι αλλαγές ξεκίνησαν οπως ειπα εκει καπου κοντα στην ηλικια σας.

Μουστοκουλουρο η Stokke βγαζει κ αλλα μοντέλα κ λεω να παρω το Stokke scoot....μα τι γινεται γτ δεν μας αφήνουν να δουμε τι φύλο εχουν; κ εγω αυτο φοβαμαι οτι δεν θα δουμε τπτ σημερα.

 


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το καροτσι το ειχα παρει απο τα Λητω και χαζομαρα που δεν πηρα τοτε το καθισμα. Ευτυχως ακομα υπαρχει! 

Calliope εχεις δικιο συχνα αλλαζουν οι προτιμησεις τους. Εμας ακομα θελει αγκαλια για να κοιμηθει ειτε μεσημερι ειτε βραδυ. Η πεθερα μου ολο μπριζωνει τον αντρα μου οτι μεγαλωσε και να το κοψουμε. Ε τι να κανω, οταν θελει 10 λεπτα αγκαλια και ξερενεται, δεν τον βλεπω που δν τον βλεπω ολη μερα. Απο το να τον αφησω μια ωρα να κλαιει.

Μπιμπερο το δινετε εσεις ή κρατανε μονα τους; 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Το μπιμπερό εμείς το δίνουμε. Αυτές τις μέρες έμαθε να πίνει νερό με το εκπαιδευτικό ποτηράκι μόνος του, στρέφοντάς το προς τα πάνω. Μέχρι τώρα έπαιζε με το νερό, το ταρακουνούσε και το έχυνε πάνω του ή στο πάτωμα.

Εσείς;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...