Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Μία βροχερή καλησπέρα και απο μένα. Χειροτέρεψε τελικά και είμαι στο κρεβάτι.ευτυχως είναι καλά ο μικρός.πολυ δύσκολο πράγμα το μπούκωμα στην εγκυμοσύνη δε μπορείς να κοιμηθείς!άντε να έρθει επιτέλους η άνοιξη.λοιπον πρώτο μανουλες εγώ θα το περιγραφα σα να κλοτσας μέσα στη θάλασσα κάτω από το νερό .είναι δύσκολο να τι περιγράφεις με λόγια.αλλες λένε σα να σκάει ποπ κορν.ενα μου έχει  πει ο γιατρός μου οχι σε μύδια στρείδια και οστρακόδερμα.η ταραμοσαλάτα δε νομιζω να απαγορεύεται.αλλα ρωτηστε και σεις.


r687p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω δεν αισθάνθηκε τοσο κλωτσιά οσο το οτι μαζευόταν σε μια μερια κ με ενοχλούσε καπου στον 5ο κ μετα ενοιωθα κλωτσιές αλλα οχι έντονες..

Δεν κανει να φάμε οτιδήποτε ωμο.


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα!

Πώς περάσατε το Σαββατοκύριακο;

Εμείς είχαμε το πάρτυ του γιου οπότε έπεσα με τα μούτρα στις προετοιμασίες, με αποτέλεσμα βέβαια την Κυριακή να είμαι κομμάτια...

Μάλλον δεν την σηκώνει ο οργανισμός μου την ... εγρήγορση πλέον!

Στο μεταξύ δεν ξέρω αν φταίει η ηλικία [που είναι μεγαλύτερη] ή ότι απλώς πριν 2.5 χρόνια ξεκουραζόμουν περισσότερο αλλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ένιωθα πολύ πιο ... δυνατή (βέβαια εκτός του ότι ήμουν νεώτερη... γύρναγα από τη δουλειά και καθόμουν 2 ώρες στον καναπέ να ξεκουραστώ πριν κάνω οτιδήποτε... Μάλλον παίζει και αυτό το ρόλο του!). Ευτυχώς δεν έχω και αναγούλες ή εμετούς κτλ γιατί φαντάζομαι ότι απλά θα ήμουν όλο με ... αναρρωτικές σε τέτοια περίπτωση δεν θα την πάλευα την κούραση!

Υποτίθεται ότι στο Β' τρίμηνο αυτά βελτιώνονται αλλά προσωπικά δεν βλέπω ...φως στο τούνελ ακόμα(!)

 

Κλωτσιές και τέτοια που λέγατε εγώ είχα νιώσει πολύ αργότερα (μπορεί και μετά τη Β' επιπέδου δεν θυμάμαι) .. κάτι σαν ... μπουρμπουλήθρα πρέπει να πρωτοείχα νιώσει κάπου στη 17-18η εβδομάδα στο πρώτο, τώρα λένε να αναμένω νωρίτερα αλλά για την ώρα δεν έχω νιώσει κάτι...

 

Από κοιλιά πως πάτε; Εγώ νιώθω ότι έχει φουσκώσει πολύ αν και στη δουλειά που με βλέπουν μου λένε ότι δεν πολυφαίνεται, δλδ φαίνεται αλλά δεν είναι "καθαρό" αν είναι κοιλιά εγκύου ή κοιλιά "μα πόσο έφαγες κοπελιά τέλος πάντων?"


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, moustokoulouro είπε:

Καλημερα..Κι εγω αναρωτιεμαι.. Ακουω μοιαζει με φτερουγισμα..

Κοριτσακια τι κανετε?? .... Σαρακοστιανα κανει να φαμε?? Χταποδια γαριδες ταραμοσαλατες???

Ταραμοσαλατα οχι δεν κανει, ειχα ρωτησει γτ ειχα ξεχαστει και εφαγα πιρουνια, επειδη θεωρειται ωμο και οχι μαγειρεμενο μου ειχε πει οχι. Γενικα οτιδιποτε θαλασσινο ή  και κρεατικο ωμο δεν κανει. ΕΓω απεφευγα και τις γαριδες, μην και δεν εχουν καθαριστει καλα, και τρεχω σε κανα νοκομειο. Καλαμαρακια χταποδι κτλ μαγειρεμενα κανονικα δεν ειχα θεμα. 

Νιωθεις, σαν ποπ κορν στην αρχη ενα τσακ απο μεσα. Συνηθως αν στριμωχτουν σπρωχνουν πιο πολυ. 

Πως ειστε; Ολα καλα; 

Χθες στο μπανακι του μικρου, πηρα την μεγαλη αποφαση, οσο καθοταν και πλατσουριζε και ηταν και ο αντρας μου που τον προσεχε του αποσπουσε την προσοχη, τον κουρεψα! Με επιασε λιγο η καρδια μου μετα, φυγαν οι μπουκλες μας και εγινε αγορακι. Σνιφ. Κρατησα μια για ενθυμιο! Θελω να κανω ενα καδρακι με την μπουκλιτσα, τα ρουχαλακια που βγηκαμε απ το μαιευτηριο το βραχιολακι το μανταλακι  και τον υπερηχο! ( αν με πειτε τρελλη θα το καταλαβω! )

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα.  Έχω 3 μέρες χάλια από αναγουλες. Αύριο το πρωί επιτέλους αυχενική.  Από κιλά συν 1,5 καλά πάμε.  Στο θέμα έξοδα γέννας είμαι τυχερή γτ θα γεννήσω στην κλινική που εργάζομαι και θα δώσω τα μισά από την αξία του δωματίου και ο γιατρός ένα συμβολικό ποσό κάπου 500 600 ευρώ και αυτά με το ζορυ και παρακάλια... Το πρώτο καρότσι μας βγήκε χάλια και το πετάξαμε οπότε πρέπει να ψαχτουμε.  Στην αρχή το μικρό θα κοιμάται σε καλαθουνα είχαμε πάρει μια τεράστια χωράει μέχρι 80 πόντους μωρό και μετά στην κούνια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς την Παρασκευή είχαμε να πάμε σε ένα γάμο, δεν κατσαμε πολύ γιατι ήθελα το κρεβατάκι μου.

Ανυπομονω να ερθει η κ.Δευτερα γιατι αποφευγω εντελως τα θαλασσινα,ειδικα απο εξω δεν ρισκαρω να φαω τιποτα απο αυτα τα ειδη. Ταραμοσαλατα ποτε δεν εχω δοκιμασει. Θα μαγειρεψω η ιδια στο σπίτι το χταποδάκι μου, την γαριδούλες μου,τα καλαμαρακια μου οποτε δεν έχω θέμα, μονο στον κλιβανο που δε θα τα βαλω αχαχχαα . Α!Ο γιατρός μου εχει ρητή απαγόρευση και στα οστρακοειδή επίσης.

Τις τελευταιες μερες συμβαινει κατι περιεργο, μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη και τεντωνει η κοιλια συμβαιναι.. Αισθανομαι κατι σαν ελαφρυ χαιδεμα απο μεσα (αφου δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου τλκ) και φουσκωνει, κανει εξογκωματακι η μια μερια της κοιλιας.( Σημερα το πρωι εκανε ψηλα αριστερα διπλα απο τον αφαλο, τις αλλες φορες εκανε κατω απο τον αφαλο) Στην αρχη τα κανα πανω μου, τρομαξα,λεω πετρωματα ειναι;Συσπάσεις; αλλα δεν ενιωθα πονο..Μετα απο μια δυο, οταν φουσκωνει χαιδευω ή σκουνταω ελαφρα το σημειο και υποχωρει.Θα το αναφερω στο γιατρο next time. Ελπιζω να μην κατι αλλο και να ειναι τα μωρα.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rita m said:

Κορίτσια βοήθεια δ ξέρω τι άλλο να κάνω το παιδί μου 4χρονων μου είπαν ότι έχει ραγαδα βάζουμε την praparaison h αλλά δ έχω δει αποτελέσματα

 

Θα ρωτήσω μια συνάδελφο που το είχε παθει ο γιος της και θα επανέλθω.. Σιγουρα πρεπει να αλλάξει τη διατροφή του.. ξερά φρούτα αν τα τρωει λαδερα και οσπρια να αυξήσετε..

sheriproct KAI bebe fibra ειπε..

Επίσης μην του δείχνεις οτι ασχολεισαι τόσο με το θέμα γιατί της φίλης μου ο μικρος είχε περάσει η ραγάδα και εκανε κακα πανω του γιατι φοβοταν τη τουαλετα αρχικα και μετ΄΄α επειδή είδε ότι ασχολιοντουσαν μαζί του.. Εφτασε μεχρι και σε παιδοψυχολογο.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ...Στην αρχή είχε κνησμό τον Δεκέμβριο κ φοβήθηκα γ σκουλίκια μετά άρχισε να έχει αίμα όταν τον σκουπιζα....Ενημέρωσα παιδίατρο τον είδε κ μου είπε ραγαδα...Βάλαμε την proctosynalar... Αλλά τίποτα τρώει όσο μπορεί φρούτα.. κ λαχανικα....Θα περάσει ποτέ .  .Αα κ του κάνω χουτρα μετά από κάθε κρνωση...Ρώτησε την πόσο καιρό της πήρε...Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rita m said:

Σε ευχαριστώ ...Στην αρχή είχε κνησμό τον Δεκέμβριο κ φοβήθηκα γ σκουλίκια μετά άρχισε να έχει αίμα όταν τον σκουπιζα....Ενημέρωσα παιδίατρο τον είδε κ μου είπε ραγαδα...Βάλαμε την proctosynalar... Αλλά τίποτα τρώει όσο μπορεί φρούτα.. κ λαχανικα....Θα περάσει ποτέ .  .Αα κ του κάνω χουτρα μετά από κάθε κρνωση...Ρώτησε την πόσο καιρό της πήρε...Σε ευχαριστώ

θελει χρόνο απ ότι θυμάμαι και υπομονη.. Βέβαια ο μικρός που ξέρω έτρωγε με το ζορι φρουτα λαχανικα λαδερα κτλ οποτε του κράτησε πολλούς μήνες. Εσας αν τρωει αυτα που ΄πρέπει μπορει να ξεμπερδεψετε νωριτερα.. το παν ειναι να ειναι τα κακα μαλακα.. αλλιως θα τραυματιζεται συνεχως η περιοχη.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


56 minutes ago, Titin said:

Ταραμοσαλατα οχι δεν κανει, ειχα ρωτησει γτ ειχα ξεχαστει και εφαγα πιρουνια, επειδη θεωρειται ωμο και οχι μαγειρεμενο μου ειχε πει οχι. Γενικα οτιδιποτε θαλασσινο ή  και κρεατικο ωμο δεν κανει. ΕΓω απεφευγα και τις γαριδες, μην και δεν εχουν καθαριστει καλα, και τρεχω σε κανα νοκομειο. Καλαμαρακια χταποδι κτλ μαγειρεμενα κανονικα δεν ειχα θεμα. 

Νιωθεις, σαν ποπ κορν στην αρχη ενα τσακ απο μεσα. Συνηθως αν στριμωχτουν σπρωχνουν πιο πολυ. 

Πως ειστε; Ολα καλα; 

Χθες στο μπανακι του μικρου, πηρα την μεγαλη αποφαση, οσο καθοταν και πλατσουριζε και ηταν και ο αντρας μου που τον προσεχε του αποσπουσε την προσοχη, τον κουρεψα! Με επιασε λιγο η καρδια μου μετα, φυγαν οι μπουκλες μας και εγινε αγορακι. Σνιφ. Κρατησα μια για ενθυμιο! Θελω να κανω ενα καδρακι με την μπουκλιτσα, τα ρουχαλακια που βγηκαμε απ το μαιευτηριο το βραχιολακι το μανταλακι  και τον υπερηχο! ( αν με πειτε τρελλη θα το καταλαβω! )

Κρίμα τα μπουκλάκια... :(

Εμένα μ αρεσουν τα αγοράκια με τα μακριά μαλλια αν εχουν μπούκλες.. Ειναι πολύ χαριτωμένα..

Καλά θα ξαναμακρύνουν. ... χιχι

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rita m said:

sheriproct KAI bebe fibra  κρέμες είναι αυτά;;Πως τα έβαζε...Ναι το κακό είναι ότι έχω παραασχοληθει

Το πρωτο είναι αλοιφή και το δευτερο νομιζω απ το στόμα.. Να πας σε ειδικο.. παιδογαστρεντερολογος λεγεται νομιζω και θα σε καθοδηγησει.. μην ανησυχεις θα περασει


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Κοριτσάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8 Κοριτσάκι

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Quinsey: ΠΗΤ 22/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8 Κοριτσάκι

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

Καλημέρα, κορίτσια! Τι κάνετε; Πωπω, Καλλιόπη! Τρομερό αυτό που έπαθε η γνωστή σου! Ο Θεός να φυλάει! Είμαι κι εγώ περίεργη να μάθω τον λόγο. Μήπως είχε ζάχαρο, πίεση, κάτι τέλος πάντων;;;;

Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά αυτή τη στιγμή τα κοριτσάκια προηγούνται σε σχέση με τα αγοράκια!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...