Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

11 minutes ago, Rosali said:

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Κοριτσάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8 Κοριτσάκι

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Quinsey: ΠΗΤ 22/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8 Κοριτσάκι

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

Καλημέρα, κορίτσια! Τι κάνετε; Πωπω, Καλλιόπη! Τρομερό αυτό που έπαθε η γνωστή σου! Ο Θεός να φυλάει! Είμαι κι εγώ περίεργη να μάθω τον λόγο. Μήπως είχε ζάχαρο, πίεση, κάτι τέλος πάντων;;;;

Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά αυτή τη στιγμή τα κοριτσάκια προηγούνται σε σχέση με τα αγοράκια!

Καλημέρα Rosali..

Για να δούμε.... χαχαχα

Πάντως πολλά κορίτσια χάθηκαν .. Εχουν να μπουν πολύ καιρό κι έτσι μάλλον δε θα έχουμε την ευκαιρία να μάθουμε φύλο έστω για στατιστικούς λόγους..χιχιχιι


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

38 minutes ago, Rita m είπε:

Κορίτσια βοήθεια δ ξέρω τι άλλο να κάνω το παιδί μου 4χρονων μου είπαν ότι έχει ραγαδα βάζουμε την praparaison h αλλά δ έχω δει αποτελέσματα

 

Αχ πονεμενο θεμα. Ο ανηψιος μου το ιδιο πραγμα. Φοβοταν να κανει κακα, τα κραταγε ! Εφτιαξαν την διατροφη του, του βαζανε αλοιφη, ηρεμησε μονο οταν σταματησαν να δινουν την σημασια που εδιναν. Δλδ δεν του λεγανε θες κακα; παμε να κανεις κακα; κτλ ολη μερα αυτο οταν το κοψανε ηρεμησε ο μικρος. Αλλα τον παρακολουθουσε παιδογαστρεντολογος. 

58 minutes ago, Karmaki είπε:

Τις τελευταιες μερες συμβαινει κατι περιεργο, μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη και τεντωνει η κοιλια συμβαιναι.. Αισθανομαι κατι σαν ελαφρυ χαιδεμα απο μεσα (αφου δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου τλκ) και φουσκωνει, κανει εξογκωματακι η μια μερια της κοιλιας.( Σημερα το πρωι εκανε ψηλα αριστερα διπλα απο τον αφαλο, τις αλλες φορες εκανε κατω απο τον αφαλο) Στην αρχη τα κανα πανω μου, τρομαξα,λεω πετρωματα ειναι;Συσπάσεις; αλλα δεν ενιωθα πονο..Μετα απο μια δυο, οταν φουσκωνει χαιδευω ή σκουνταω ελαφρα το σημειο και υποχωρει.Θα το αναφερω στο γιατρο next time. Ελπιζω να μην κατι αλλο και να ειναι τα μωρα.

Πετρωμα θα ενιωθες σφιξιμο στην μητρα και πετρα την κοιλια.

Νομιζω ειναι τα μπεμπακια κοριτσι μου! Ρωτα και το γιατρο σου βεβαια!

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Hγιατρός που θα κάνω αύριο αυχενική λέει ποσοστό για το φύλο συνήθως στα αγοράκια λέει πάνω από 80% στην Μυρτώ μου είχε πει 74% κορίτσι και το πέτυχε γενικά ξέρω πάνω από 16 άτομα που τους είπε το φύλο στην αυχενική και έπεσε μέσα αντε να δούμε αύριο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Karmaki said:

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς την Παρασκευή είχαμε να πάμε σε ένα γάμο, δεν κατσαμε πολύ γιατι ήθελα το κρεβατάκι μου.

Ανυπομονω να ερθει η κ.Δευτερα γιατι αποφευγω εντελως τα θαλασσινα,ειδικα απο εξω δεν ρισκαρω να φαω τιποτα απο αυτα τα ειδη. Ταραμοσαλατα ποτε δεν εχω δοκιμασει. Θα μαγειρεψω η ιδια στο σπίτι το χταποδάκι μου, την γαριδούλες μου,τα καλαμαρακια μου οποτε δεν έχω θέμα, μονο στον κλιβανο που δε θα τα βαλω αχαχχαα . Α!Ο γιατρός μου εχει ρητή απαγόρευση και στα οστρακοειδή επίσης.

Τις τελευταιες μερες συμβαινει κατι περιεργο, μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη και τεντωνει η κοιλια συμβαιναι.. Αισθανομαι κατι σαν ελαφρυ χαιδεμα απο μεσα (αφου δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου τλκ) και φουσκωνει, κανει εξογκωματακι η μια μερια της κοιλιας.( Σημερα το πρωι εκανε ψηλα αριστερα διπλα απο τον αφαλο, τις αλλες φορες εκανε κατω απο τον αφαλο) Στην αρχη τα κανα πανω μου, τρομαξα,λεω πετρωματα ειναι;Συσπάσεις; αλλα δεν ενιωθα πονο..Μετα απο μια δυο, οταν φουσκωνει χαιδευω ή σκουνταω ελαφρα το σημειο και υποχωρει.Θα το αναφερω στο γιατρο next time. Ελπιζω να μην κατι αλλο και να ειναι τα μωρα.

Τα μωρά θα είναι μωρέ.. Ρώτα φυσικά αλλά υποθέτω ότι επειδή έχεις δύο και είσαι μια σταλίτσα δεν θα έχουν και πολύ χώρο ..χιχιχιι


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο για ραγάδα η Μυρτώ είχε βγάλει 7 μηνών... Γενικά είναι δυσκοιλια.  Καμία εβδομάδα με αλοιφή και έστρωσε της έβαζα και λαδάκι στον πωπω. Ο φυσικός πορτοκαλί μας έσωσε εμάς 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sirena said:

Hγιατρός που θα κάνω αύριο αυχενική λέει ποσοστό για το φύλο συνήθως στα αγοράκια λέει πάνω από 80% στην Μυρτώ μου είχε πει 74% κορίτσι και το πέτυχε γενικά ξέρω πάνω από 16 άτομα που τους είπε το φύλο στην αυχενική και έπεσε μέσα αντε να δούμε αύριο 

Εμ είδες?!?!?!?!!

Κι εγώ δε ξέρω ακόμα ... (Τελευταία φορά πήγα 16η νταν)

Κορίτσια.. Εγώ μπαίνω 5ο αυριο νομίζω αν το πάρουμε με τις βδομάδες!!!!

Απίστευτο!

Το σίδηρο πως το πίνετε?? Μου είπαν νηστική και 1,5 ώρα πριν φάω κάτι με ασβέστιο.. Πως θα γίνει αυτό?? Αν το πίνω το πρωί δε γίνεται να περιμένω 1,5 ώρα μέχρι να φάω πρωινό... και μετά δεν είμαι ποτέ νηστική :-D


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rosali said:

Εγώ τον πίνω το απόγευμα μαζί με κάποιο φρούτο που βοηθάει στην απορρόφηση.

Είσαι ώρες νηστική? και μετά απο πόσες ώρες ξανατρως.. Εν τω μεταξύ ο αιματοκρίτης ήταν 38 τη προηγούμενη εβδομάδα.. Είναι απα΄ραίτητο να παρω? Είναι απαίσιο

Α και σακχαρο 79. Νομίζω καλό είναι .. Τώρα θα στείλω τις εξετάσεις στο γιατρό...

Είχα λευκά λίγο πάνω απ το όριο 11,7 με όριο το 11 και μέση περιεκτικότητα MCH 31,2 με όριο το 31.. Τα άλλα εντός ορίων.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Όχι πολλές ώρες. Μπορεί πχ να φάω στις 16.00 μεσημεριανό, γιατί σχολάω 15.30, οπότε κατά τις 18.00 πίνω ένα φυσικό χυμό ή τρώω ένα φρούτο και πίνω και τον σίδηρο. Μπορεί να τον πιω και αργότερα μαζί με το φρούτο, αν νιώθω πολύ φουσκωμένη. Πάντως διαφορετικά δεν μου βγαίνει.

Το 38 είναι πολύ καλό. Εγώ είμαι μονίμως κάτω από το όριο, αλλά είμαι και αναιμική από τη φύση μου.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


26 minutes ago, Rosali said:

Όχι πολλές ώρες. Μπορεί πχ να φάω στις 16.00 μεσημεριανό, γιατί σχολάω 15.30, οπότε κατά τις 18.00 πίνω ένα φυσικό χυμό ή τρώω ένα φρούτο και πίνω και τον σίδηρο. Μπορεί να τον πιω και αργότερα μαζί με το φρούτο, αν νιώθω πολύ φουσκωμένη. Πάντως διαφορετικά δεν μου βγαίνει.

Το 38 είναι πολύ καλό. Εγώ είμαι μονίμως κάτω από το όριο, αλλά είμαι και αναιμική από τη φύση μου.

.. Εγώ είμαι και αιμοδότρια.. Προ εγκυμοσύνης είχα 41. Τούρμπο.. χαχαχαχα

θα το δοκιμασω απογευμα.. αλλιως δεν βγαινει

ροζαλι μπήκες πεμπτο χθες με βάση τις βδομάδες...  :) 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ βρε κορίτσια, είναι τόσο πρωτόγνωρο! 

Μουστοκουλουρο και εγω την άλλη Τρίτη έχω ραντεβου. Πιστεύω θα σου πει, που θα πάει , 18η εβδ θα εχεις προχωρησει ήδη πολύ,ελπίζω να σας βοηθήσει και η θέση που θα εχει το νινί για να δείτε ξεκάθαρα! Όντως εσυ και η Ροζαλι μπηκατε στον 5. Πωπω !!!Απίστευτο;

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Karmaki said:

Τι να πώ βρε κορίτσια, είναι τόσο πρωτόγνωρο! 

Μουστοκουλουρο και εγω την άλλη Τρίτη έχω ραντεβου. Πιστεύω θα σου πει, που θα πάει , 18η εβδ θα εχεις προχωρησει ήδη πολύ,ελπίζω να σας βοηθήσει και η θέση που θα εχει το νινί για να δείτε ξεκάθαρα! Όντως εσυ και η Ροζαλι μπηκατε στον 5. Πωπω !!!Απίστευτο;

 

Τρίτη κι εσύ κι εγώ.. θα εχουμε νεάκια!!!

Εγώ μπαίνω αύριο.. Σαν χθες μου φαίνεται που κλαίγαμε με τον αντρα μου πάνω απ το θετικό τεστ!  Και τώρα κλαίω που το σκέφτομαι δηλαδη... χαχαχα..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, Titin said:

Εγω θα ελεγα να φας καμια σοκολατα πριν το γιατρο να ειναι δραστηριο να σας τα δειξει ολα! χαχα

Δραστήριο είναι... Αφου βλέπει ανάμεσα στα πόδια και δε μας λέει.. πιστευω θέλει να είναι 100% σίγουρος γι αυτο..  Ειδικά στη 14η σαν να χορευε εκανε.. μετα είχε και λοξυγκα το μαναράκι.. 16η πιο ησυχο, στην αρχή είχε το λώρο ανάμεσα στα πόδια μετά μου εκανε κολπικο για να μετρήσει το τράχηλο και είδε αναμεσα στα πόδια είμαι σίγουρη... αλλα δεν είπε...  :( 

 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...