Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα! Fuego όσο για τη χολοσταση το καταλαβα γιατί είχα φαγούρα ως που δεν περιγράφεται.. Ξυνομουν ασταμάτητα , για μία δύο ώρες που με έπαιρνε ο ύπνος ξύπναγα ματωμένη. 

Πήγα κ ενδοκρινολόγο χθες όλα καλά προς το παρόν μου έγραψε κι άλλες εξετάσεις!! Πόσες πια ! Κ μου είπε να ξεκινήσω προληπτικά μία μέτρηση την εβδομάδα ( είχα κ διαβήτη κύησης). Για την ώρα έχω καλό σαγχαρο κ θυροειδή. 


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!Λοιπον θέλω τη γνώμη σας σε κατι για τα επαγγελματικά μου μιας κ είστε η θα γίνεται σε λίγο μανουλες! Μου προτειναν να συμμετεχω σε εκθεση τον Αύγουστο. Στην αρχη ειπα οχι γιατί ειχα το άγχος μου που περίμενα να βγει το αποτέλεσμα της εξέτασης, κ έπειτα τον Αύγουστο με το καλό θα ρθει το μωρακι! Τώρα ομως αλλαξα γνωμη γιατί θα είναι καλο για την δουλειά μου.Έκανα μια τις γιορτές που πηγε πολυ καλα κ αν κανω δευτερη μες το χρονο θα με απογειώσει!Μετα με το παιδί δεν νομίζω οτι θα έχω χρονο να ασχοληθώ για καιρο, ενώ τωρα που καθομαι ολη μερα μπορω να βγαλω περίπου 10 πίνακες μεχρι τον Ιούλιο.(θα ζωγραφίζω στο μπαλκόνι)Το θέμα στους πίνακες σκέφτομαι αυτη τη φορα να ειναι παιδικο κ εδώ είναι που θελω τη γνώμη σας! Στις μερες μας μεση οικογένεια προφανώς κ δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να πληρώσει για ζωγραφική ολοκληρου δωματίου ομως ενα μεγαλο πίνακα με ενα αντίστοιχο παιδικο θεμα δε θα το εβαζε που είναι σαφώς πιο οικονομική σαν λύση? Εσεις τι λετε?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Λοιπον θέλω τη γνώμη σας σε κατι για τα επαγγελματικά μου μιας κ είστε η θα γίνεται σε λίγο μανουλες! Μου προτειναν να συμμετεχω σε εκθεση τον Αύγουστο. Στην αρχη ειπα οχι γιατί ειχα το άγχος μου που περίμενα να βγει το αποτέλεσμα της εξέτασης, κ έπειτα τον Αύγουστο με το καλό θα ρθει το μωρακι! Τώρα ομως αλλαξα γνωμη γιατί θα είναι καλο για την δουλειά μου.Έκανα μια τις γιορτές που πηγε πολυ καλα κ αν κανω δευτερη μες το χρονο θα με απογειώσει!Μετα με το παιδί δεν νομίζω οτι θα έχω χρονο να ασχοληθώ για καιρο, ενώ τωρα που καθομαι ολη μερα μπορω να βγαλω περίπου 10 πίνακες μεχρι τον Ιούλιο.(θα ζωγραφίζω στο μπαλκόνι)Το θέμα στους πίνακες σκέφτομαι αυτη τη φορα να ειναι παιδικο κ εδώ είναι που θελω τη γνώμη σας! Στις μερες μας μεση οικογένεια προφανώς κ δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να πληρώσει για ζωγραφική ολοκληρου δωματίου ομως ενα μεγαλο πίνακα με ενα αντίστοιχο παιδικο θεμα δε θα το εβαζε που είναι σαφώς πιο οικονομική σαν λύση? Εσεις τι λετε?

Αλεξανδρα μου προσωπικα λατρευω τους πινακες και να πηγαινω σε εκθέσεις, εχω φτιαξει και εγω δυο τρεις που κοσμουν το σαλονι ( με ειχε πιασει περιστασιακη κριση ζωγραφικης χωρις να εχω ασχοληθει με το αντικειμενο ποτε,Απλα πιανει λιγο το χερι μου) Τωρα πλεκω και φτιαχνω πλεκτα ρουχα και εχω κολλησει με αυτο. Σιγουρα αν αποφασιζα κατι για να καλυπτει ολο τον τοιχο θα επελεγα τη ζωγραφικη όσο και να κοστιζε , παρα να βαλω πχ μια ταπετσαρια.Μου αρεσει πολυ το θέμα σου!!! Εχεις καποια σελιδα στο ιντερνετ να βαζεις τους πινακες σου; Πολυ ευχαριστως να αγοραζα καποιον. 

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Karmaki είπε:

Αλεξανδρα μου προσωπικα λατρευω τους πινακες και να πηγαινω σε εκθέσεις, εχω φτιαξει και εγω δυο τρεις που κοσμουν το σαλονι ( με ειχε πιασει περιστασιακη κριση ζωγραφικης χωρις να εχω ασχοληθει με το αντικειμενο ποτε,Απλα πιανει λιγο το χερι μου) Τωρα πλεκω και φτιαχνω πλεκτα ρουχα και εχω κολλησει με αυτο. Σιγουρα αν αποφασιζα κατι για να καλυπτει ολο τον τοιχο θα επελεγα τη ζωγραφικη όσο και να κοστιζε , παρα να βαλω πχ μια ταπετσαρια.Μου αρεσει πολυ το θέμα σου!!! Εχεις καποια σελιδα στο ιντερνετ να βαζεις τους πινακες σου; Πολυ ευχαριστως να αγοραζα καποιον. 

Κ εγω μεχρι να αρχίσω να ζωγραφιζω(το κατάλαβα στα 20) εκανα ολα τα υπολοιπα! Τους πίνακες μου τους εχω στο facebook κ μεχρι τωρα κάνω κυριως μοντερνα τεχνη! Δεν έχω ασχοληθεί με παιδικο θεμα αλλα  λόγω της εγκυμοσύνης θέλω πολυ να δουλέψω σ αυτο! Αν το κάνω ειστε ολες καλεσμενες! Βέβαια θα ειναι λιγο μακρυα, στην Ναύπακτο!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Quinsey είπε:

Γιατι καλε παιδεύεσαι ετσι; εγω στο χρονο (λιγο μετα ; ) σταμάτησα να φτιάχνω αλλο φαγητο. 

Κρατάω ακομα το αλατι βεβαια αλλα αυτο ειναι καλο για ολους μας.

 

κομματια άρχισα να δοκιμάζω οταν ήταν 9 μηνων αλλα τα Πολυ μαλακα μονο. Τα αλεσμένα τα κόψαμε στους 11 μηνες (έπαθε μια βαρβατη γαστρεντερίτιδα, 20 μερες δεν έτρωγε τπτ κ αρνήθηκε να ξαναβάλει αλεσμένο στο στομα του). "Ξερά" κρέατα τον ζορίζουν ακομα ομως. Βεβαια ειναι λιγο πισω στα δοντια (τα περιασοτερα της ηλικιας του εχουν βγάλει 16 ισως κ πιο πολλα ο δικός μου τωρα βγάζει το 14ο) μαλλον επηρεάζει κ αυτο. 

Καλημερα κοριτσια!

Παιδευομαι γτ δεν ηθελε με τπτ τα κοματια. Εκανε εμετο και τα εβγαζε. Με τα αλεσμενα τρωει κανονικα ολο το μπωλ. Τωρα εχει αρχισει και τρωει αν του δωσεις κατι στο χερι. Και ευτυχως εχει αρχισει η μαμα μου και τον μαθαινει. Η πεθερα τα αλεθει ολα και τελος. Οσο για το φαγητο του μικρου συνηθως μαγειρευω ξεχωριστα για εκεινον γιατι τρωει πολλα λαχανικα που εμεις δεν τα τρωμε τοσο και του τα εχω ολα ετοιμα. 

2 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Κ εγω μεχρι να αρχίσω να ζωγραφιζω(το κατάλαβα στα 20) εκανα ολα τα υπολοιπα! Τους πίνακες μου τους εχω στο facebook κ μεχρι τωρα κάνω κυριως μοντερνα τεχνη! Δεν έχω ασχοληθεί με παιδικο θεμα αλλα  λόγω της εγκυμοσύνης θέλω πολυ να δουλέψω σ αυτο! Αν το κάνω ειστε ολες καλεσμενες! Βέβαια θα ειναι λιγο μακρυα, στην Ναύπακτο!

Αλεξανδρα τι ωραιο θεμα! Εγω αν ειχα δικο μου σπιτι θα προτιμουσα ζωγραφικη στον τοιχο, αλλα επειδη νοικιαζω ισως επαιρνα καποιον πινακα ετσι ωστε να το παρω μαζι μου στην μετακομιση. 

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Κ εγω μεχρι να αρχίσω να ζωγραφιζω(το κατάλαβα στα 20) εκανα ολα τα υπολοιπα! Τους πίνακες μου τους εχω στο facebook κ μεχρι τωρα κάνω κυριως μοντερνα τεχνη! Δεν έχω ασχοληθεί με παιδικο θεμα αλλα  λόγω της εγκυμοσύνης θέλω πολυ να δουλέψω σ αυτο! Αν το κάνω ειστε ολες καλεσμενες! Βέβαια θα ειναι λιγο μακρυα, στην Ναύπακτο!

Πραγματικα θα ηθελα πολυ να ερθω αλλα είμαι Κύπρο ! Ερχομαι Ελλαδα βεβαια σιγουρα 3 φορες το χρονο και ειδικα καλοκαιρι γιατι εχουμε εξωχικο αλλα τώρα κομμενα τα ταξιδάκια :) Μακάρι να μπορεσουμε οταν γεννησουμε με το καλο να ερθουμε ολες σε μια εκθεση με τα μπεμπακια μαζι αχαχαχαχαχαχα. Αν δεν θες να το γραφεις δημοσια στειλε μου σε πμ τη σελιδα στο facebook. Θελω πολυ να τους δωωωωωωωω. Ο αγαπημενος μου πινακας ειναι το φιλι του Γκουσταφ κλιμτ :)

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Titin είπε:

Αλεξανδρα τι ωραιο θεμα! Εγω αν ειχα δικο μου σπιτι θα προτιμουσα ζωγραφικη στον τοιχο, αλλα επειδη νοικιαζω ισως επαιρνα καποιον πινακα ετσι ωστε να το παρω μαζι μου στην μετακομιση. 

Κ εγω δεν ειμαι φαν του τοιχου γι αυτόν ακριβώς το λογο! Η αλήθεια είναι ομως οτι δείχνει πιο εντυπωσιακο το αποτέλεσμα στον τοίχο παρα στον καμβα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 said:

Κ εγω δεν ειμαι φαν του τοιχου γι αυτόν ακριβώς το λογο! Η αλήθεια είναι ομως οτι δείχνει πιο εντυπωσιακο το αποτέλεσμα στον τοίχο παρα στον καμβα!

Καλημέρα!! Πες μας τη σελιδα!! θα μπω το απογευμα απ το σπιτι γιατι εδώ μας το εχουν μπλοκαρει το fb..  Ουτε εγώ εχω πινακες για το δωμάτιο το παιδικό γιατί είναι πρώτο παιδάκι.. Η ζωγραφική τοίχου δε μ αρεσει να σας πω την μαυρη αλήθεια.. μου φαινεται κουραστικό στο μάτι .. Ομως οι πίνακες μ αρεσουν

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας μανούλες κ μέλλουσες μανούλες πως ειστε;

Αλεξάνδρα εμενα μ αρεσει η ζωγραφική στον τοίχο αλλα οχι σε δικο μου νομιζω θα με κούραζε μιας κ αλλαζω συχνά πυκνά γνωμη...πίνακα ισως το σκεφτόμουν αλλα γενικα οι πίνακες μ αρεσουν στο υπολοιπο σπίτι οποτε αν θες στείλε μου κ εμενα την σελίδα στο fb.

Χθες ηταν για μενα παλι μια χαλια μερα δεν ξερω γιατί ενω ολες τις μερες ειμαι καλα τσουπ πετάγεται κ μια άσχημη....Μου εχει ανοίξει η όρεξη τπτ δεν μου φτάνει σε φαγητο...

  • Μου αρέσει 2

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Calliope* said:

Καλημερα σας μανούλες κ μέλλουσες μανούλες πως ειστε;

Αλεξάνδρα εμενα μ αρεσει η ζωγραφική στον τοίχο αλλα οχι σε δικο μου νομιζω θα με κούραζε μιας κ αλλαζω συχνά πυκνά γνωμη...πίνακα ισως το σκεφτόμουν αλλα γενικα οι πίνακες μ αρεσουν στο υπολοιπο σπίτι οποτε αν θες στείλε μου κ εμενα την σελίδα στο fb.

Χθες ηταν για μενα παλι μια χαλια μερα δεν ξερω γιατί ενω ολες τις μερες ειμαι καλα τσουπ πετάγεται κ μια άσχημη....Μου εχει ανοίξει η όρεξη τπτ δεν μου φτάνει σε φαγητο...

Καλημέρα Καλλιοπη!

Το θέμα του φαγητού αστο καλύτερα.. είμαι στα +4... ζυγιστηκα το πρωι..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα Καλλιοπη!

Το θέμα του φαγητού αστο καλύτερα.. είμαι στα +4... ζυγιστηκα το πρωι..

Κ εγώ ζυγιστηκα κ ειμαι +4μιση.. κ πλέον δεν έχω τη δικαιολογια της δυσκοιλιότητας γιατί ο σίδηρος με βοηθησε! Τρώω κανονικά οτι κ πριν + φυσικους χυμούς κ γιαουρτακια. Απλά δεν παίζει να κόψω το αλάτι στα φαγητα κ ας ξερω οτι κανει κατακράτηση.. ας ταλαιπωρηθω μετα..

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα Καλλιοπη!

Το θέμα του φαγητού αστο καλύτερα.. είμαι στα +4... ζυγιστηκα το πρωι..

Στα +4 στον 5ο μηνα καλα εισαι στον γιο μου ήμουν ηδη στα +10...

5 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Κ εγώ ζυγιστηκα κ ειμαι +4μιση.. κ πλέον δεν έχω τη δικαιολογια της δυσκοιλιότητας γιατί ο σίδηρος με βοηθησε! Τρώω κανονικά οτι κ πριν + φυσικους χυμούς κ γιαουρτακια. Απλά δεν παίζει να κόψω το αλάτι στα φαγητα κ ας ξερω οτι κανει κατακράτηση.. ας ταλαιπωρηθω μετα..

Εσυ Αλεξάνδρα σε ποιον μηνα εισαι; δεν εχεις τικερακι κ απο μνήμη δεν σχίζω...

  • Μου αρέσει 2

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες κ απο εμας!!! Να εχετε ολες μια πολυ ομορφη ημερα!!πηραμε κ μεις τις απαντησεις απο την αυχενικη ο γιατρος που μας την εκανε μας ειπε οτι ειναι πολυ καλες! ! ανυπομονώ να παμε κ στην γιατρο μας να τις δει κ εκεινη..σας παραθέτω τα αποτελέσματα να μου πειτε κ εσεις την γνωμη σας..

Τρισωμια 21  1:13172, Τρισωμια 18 <1:20000, Τρισωμια 13 <1:20000

Κεφαλουριαιο μηκος 67.1 mm ,αυχενικη διαφανεια 2.10

  • Μου αρέσει 2

ES6aEIw.jpgES6ap2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 said:

Κ εγώ ζυγιστηκα κ ειμαι +4μιση.. κ πλέον δεν έχω τη δικαιολογια της δυσκοιλιότητας γιατί ο σίδηρος με βοηθησε! Τρώω κανονικά οτι κ πριν + φυσικους χυμούς κ γιαουρτακια. Απλά δεν παίζει να κόψω το αλάτι στα φαγητα κ ας ξερω οτι κανει κατακράτηση.. ας ταλαιπωρηθω μετα..

Ουτε εγώ τρώω παραπάνω... Τ' ορκίζομαι!! Βέβαια το αλάτι ούτε εγώ το έκοψα.. Ισως φταίει αυτό τι να πω


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Στελλινα 1987 είπε:

Καλημερα μανουλες κ απο εμας!!! Να εχετε ολες μια πολυ ομορφη ημερα!!πηραμε κ μεις τις απαντησεις απο την αυχενικη ο γιατρος που μας την εκανε μας ειπε οτι ειναι πολυ καλες! ! ανυπομονώ να παμε κ στην γιατρο μας να τις δει κ εκεινη..σας παραθέτω τα αποτελέσματα να μου πειτε κ εσεις την γνωμη σας..

Τρισωμια 21  1:13172, Τρισωμια 18 <1:20000, Τρισωμια 13 <1:20000

Κεφαλουριαιο μηκος 67.1 mm ,αυχενικη διαφανεια 2.10

Σούπερ είναι! Εγω ειχα Τρισωμια 21  1/173 κ μεχρι να βγει η επιπλεον εξέταση να δω οτι είναι ολα οκ κοντεψε να με χτυπησει εγκεφαλικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...