Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

αμαν βρε Σαλωμη.. αμα δεν τρων ομως λογικο δεν ειναι να μην βαζουν βαρος? ο γιατρος τι λεει??

Ελενη να σου πω την αληθεια το σκεφτηκα και εγω επισης σκεφτηκα να γιινουμε φιλες στο φεις αλλα ειπα να μην πω μηπως δεν θελετε..

λοιπον η καμπυλη... πας το πρωι νηστικη εντελως. ουτε νερο ουτε τα χαπια σου ουτε τιποτε. σου περνουν αιμα κσι σε βαζουν να πιεις αυτο το πραγμα. ειναι 2 ποτηρακια πλαστικα μιας χρησης. σου δινουν ενα χρονομετρο καισε μια ωρα σου ξαναπερνουν αιμα και ουρα. περιμενεις ακομα μια ωρα και ξαναπας για αιμα και ουρα. Αυτο!! αλλα ουτε νερο ενδιαμεσα δεν δικαιουσε! την εκανα στο χημειο της κλινικης και ανεβαινα πανω εκοβα την κινηση και περασε η ωρα! τα αποτελεσματα θα βγουν μεσημερι απογευμα μου ειπε. ελπιζω να ειναι ενταξει...

Χριστινακι να σου ζησει!!! ολα πηγαν καλα ευτυχως!!! εννοειτε θελουμε λεπτομερειες αλλα μολις μπορεσεις εννοειτε! καλη αναρρωση και καλες 40!!

enoite oti thelo giati oxi!!! nomizo tha kanoume kali parea! :) ehhehe na sou po emena m to edose san protasi o antras m... kai leo os gegonos giati oxi! lipon.. tha s msg private gia to name m sto facebook kai kaneme add! ok :) kai an theloun k oi alles kopeles to kanoume kai public to name mas!!hehehe thank you gia tin analitiki katastasi tis kampilis zaxarou!! ara den ine toso tragiko... pali kala!!! ate makari na pane ola kala!!! mas les gia ta apotelesmata


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κορίτσια :)

Candy μου μπραβο κοπελα μου τι ωραιαααααα :D θελω και εγωωωωω :D

Μακαρι να εισασταν πιο κοντα αλλα οι περισσότερες μου ειστε Λεμεσο ή Λευκωσια...

Παντως να ξερετε οτι αν έρθετε Παφο χαρα μου να σας ξεναγήσω :D

Το ονομα μου ειναι το ιδιο και στο fb :)

Kyoya μου ήπιες τοση ζάχαρη που δεν επιτρποταν τοσο καιρό! ! Χικ!! :D


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!!!

Δεν το πιστευω κορουες μου πως ηρθε η στιγμη,...εγινε....γεννηθηκε!!!!

Εκανα ραχιαια τελικα κ οχι επισκληριδιο, συστηνεται για καισαρικη.

Δεν πονεσε καθολου

Ολο το προσωπικο αψογο

Μολις την εβγαλαν απο την κοιλια μου ενιωσα ενα τεραστιο βαρος να φευγει απο την κοιλια λες κ ηταν 20 κιλα!

Μου την εδειξαν αμεσως! Με τα υγρα κ ολα!

Ηταν ωραια φαση!

2700 το βαρος μας!

Κατα τα αλλα αναρρωνω!

Σας ευχαριστω για τις ευχες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!!!!!

Δεν το πιστευω κορουες μου πως ηρθε η στιγμη,...εγινε....γεννηθηκε!!!!

Εκανα ραχιαια τελικα κ οχι επισκληριδιο, συστηνεται για καισαρικη.

Δεν πονεσε καθολου

Ολο το προσωπικο αψογο

Μολις την εβγαλαν απο την κοιλια μου ενιωσα ενα τεραστιο βαρος να φευγει απο την κοιλια λες κ ηταν 20 κιλα!

Μου την εδειξαν αμεσως! Με τα υγρα κ ολα!

Ηταν ωραια φαση!

2700 το βαρος μας!

Κατα τα αλλα αναρρωνω!

Σας ευχαριστω για τις ευχες

Kali mou sas euxomai ta kalitera kai sintoma na anarwseis! Panemorfi kai panta kalotixi kai me igeia sti zwh tis!! Na ti xereste kai ti mikri kai ti megali sas kori!

Me to kalo na pate sto spiti sas!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιααααα!!!!

Το μωρακι κοιμαται, μου την εφεραν στο δωματιο μου μερικες φορες χθες!

Διευκρινηση στο προηγουμενο ποστ μου...

Οταν εγραψα δεν πονεσε καθολου εννοουσα η ενεση της ραχιαιας εκεινη τη στιγμη!!!!!!!!!

Οχι να νομισετε πως εγραψα πως η καισαρικη δεν πονεσε καθολου!!!! Χαχαχα

Αρχησα απο χθες φυσικα παυσιπονα κ ειχα κατι πονους ξαφνικα, που κανει συσπασεις η μητρα...νομιζω κ η τομη, κ τα 2,... κ δυναμωσαν μετα τα μεσανυχτα κ δεν γινοταν να παρω αλλο παυσιπονο...

Το πηρα πριν λιγο!!!:tongue::tongue::tongue:

Καμια σχεση η ραχιαια με την ολικη που εκανα την προηγουμενη φορα!

Η ραχιαια πιο ευκολη, γρηγορη, εχεις τις αισθησεις σου, η αναρρωση, το ξυπνημα,...ολα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! !!

Σε θαυμαζω!!! Δεν ξερω μετά τη γεννα αν θα εχω κουράγιο να γραφω τοσο :D

Γρήγορη ανάρρωση ευχόμαστε και την Πέμπτη αν δεν κανω λάθος πατε σπίτι?; :)

Σε παροτρυνουν για το θηλασμό ή ουτε καν....;


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηρθε η νοσοκομα κ επρεπε να κλεισω...

Συνεχιζω...

Σε λιγο θα φαω προγευμα!!!:D

Μετα θα προσπαθησω να σταθω κ περπατησω...ελπιζω να τα καταφερω

Αν τα καταφερω θα μου βγαλουν τον καθετηρα

Κ το απογευματακι μπανακι

Αντε να δουμε...

Ελπιζω σημερα να ειμι καλυτερα με τους πονους,... Βασικα ψες με επιασαν...

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!!! Καλο υπολοιπο της εγκυμοσυνης σας κ καλη ελευθερια!!!

ΣαλωμηΣοφια μου υπομονη! Περαστικα σας! Τα μωρακια θα βαλουν βαρος, θελουν χρονο,...ειναι που κολλησαν ιωσουλα, θα το ξεπερασουν!!!

Γεωργιανα μου δεν θα θηλασω,...δεν ηθελα, το εξηγησα σε προηγουμενες σελιδες...

Πεμπτη παμε σπιτι!

Η κορη μου η μεγαλη, χαχαχα, τωρα εχω κορη μεγαλη κ μικρη!!!

Λοιπον χθες ηταν ατακτουλα, κ ιδιοτροπουλα κ πανω στην πριζα!!!

Μετα απο λιγες ώρες ηρεμησε το καημενουλι!!!

Ελπιζω να τα καταφερω να περπατησω...

Link to comment
Share on other sites

Kalimera!!!! ax ti orea na vlepis ta post sou Christina m!!! ax na sou zisi kai pali!!! den katalava... pia ine i diafora tis episkliridiou me tin raxiea? o ponos fantazome ine dikeologimenos kai makari na ine touto tora... 3alafroses.. exis tin kori sou ti orea!!! os empiria diladi nomizis afti itan kaliteri apo tin proigoumeni sou gena?


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την απορια εχω και εγω Ελενη! ποια η διαφορα της ραχιαιας απο την επισκληριδιο;;;

Χριστινα μου καλη αναρρωση και παλι! θα φας τοσο νωρις;; μπραβο!! ξερω οτι μετα απο καισαρικη ή γενικα εγχειρηση κανουν 3 μερες να σου δωσουν φαγητο!!

Georgiana μου στο φεις εισε σκετο Georgiana? χωρις επιθετο;;

Σαλωμη προφανως στις ρυθμισεις που εφτιαξες στο φεις το ρυθμισες ωστε να μην μπορει να σε βρει κανενας!! γιαυτο δεν σε βρισκουν!!

καλημερουδια!!!

εκανα την καμπυλη που λετε χθες!! δεν βγηκαν ακομα αποτελεσματα.... περιμενω


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορουες!!!

Να σας πω πως σηκωστηκα, περπατησα, εκανα 2-3 βολτες στον διαδρομο, εννοειται μικρες, μου εβγαλαν τον καθετηρα, το απογευμα θα μου βγαλουν τον ορρο κ μετα μπανακι! (Εννοειται με πλενουν καθημερινα!)

Οσο για τα ειδη αναισθησιας...

Η ολικη αναισθησια, που δυσκολα ξυπνας, εισαι ζαλισμενη την πρωτη μερα, πιο αργη θα ελεγα η αναρρωση λογω αναισθητικου, κ βλεπεις τελευταια απο οοολους το μωρο!

Επισκληριδιος, εξελιχθηκε τα τελευταια χρονια, συστηνεται περισσοτερο για φ.τ. Κ το αναισθητικο διαρκει 6 ωρες

Ραχιαια, παρομοια με την επισκληριδιο, συστηνεται για καισαρικη, διαρκει 3 ωρες.

Γιατι ραχιαια κ οχι επισκληριδιο?

Ειναι παρομοιες...

Γιατι για μενα ηταν αρκετες 3 ωρες το αναισθητικο, οι βελονες στην ραχιαια ειναι πιο λεπτες οποτε κ εχεις λιγοτερες πιθανοτητες για παρενεργειες, πχ ζαλαδες, πονοκεφαλους κτλ

Στην 1η μου γεννα αναγκαστηκα κ εκανα ολικη γιατι η πιεση μου ηταν οριακη κ η επισκληριδιος κ ραχιαια σου ριχνουν λιγο την πιεση οποτε για λογους ασφαλειας εκανα ολικη

Σημερα ειναι η 2η μου μερα κ σε συγκριση με την ολικη που εκανα σαν να ειναι η 4η για την ολικη! Τοοοση διαφορα!

Σας ευχαριστω ξανα για τις ευχουλες!!!

Συντομα κ σεις να τα κρατησετε αγκαλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...