Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειαααα!!!

Τα καταφερα!

Σηκωστηκα, περπατησα μερικες φορες στον διαδρομο, μου εβγαλαν τον καθετηρα, εκανα κ μπανακι κ οπου να σαι θα μου βγαλουν κ τον ορρο!!!

Ελπιζω μονο να μην με πιασουν εκεινοι οι πονοι στη μητρα!...αργοτερα...αποψε!

Αντωνια μου, η κορη μου ενθουσιαστηκε που γεννησα, ειναι πολυ χαρουμενη που απεκτησε αδελφη, μιας κ το ζητουσε απο παλια....

Απο την αλλη νιωθει απειλη, ανασφαλεια για...το τι θα ακολουθησει...κ χθες ειχε αναμικτα αισθηματα, κ ητανε κ σε υπερενταση λογω των αισθηματων! Μετα απο μερικες ωρες, ηρεμησε! Ασε που εκανε κ κατι ιδιοτροπιες κ γκρινιες....που δεν τα συνηθιζει!

Φυσικα ειναι κ φυσιολογικο να ζηλεψει κ καλυτερα να εκφρασει τα αισθηματα της παρα να τα κραταει μεσα της!

Το μωρακι μου φαινεται να στρουφωσε απο χθες!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

η ανασφαλεια της μπορει να προκληθηκε και λογω του οτι λειπει η μαμα τη νυχτα απο το σπιτι! ειναι με την αδελφη μου στην κλινικη! εγω γιατι δεν ειμαι εκει!! τα περασα!!! αλλα μολις πας σπιτι θα της περασει πιστευω!! κ εμενα ο γιος μου ετσι ηταν οταν γεννησα τον μικρο!! της εφερε κανενα δωρο η αδελφη της;;; παλιο κολπο που πιανει!!

μπραβο που σηκωθηκες!! ετσι πρεπει να προσπαθεις και οσο πιο πολυ σηκωνεσε τωρα οσο εισε μεσα τοσο καλυτερα θα τα καταφερεις μετα!! τελικα εφαγες πρωινο που ελεγες;; παραξενο μου ακουστηκε!!

αχχ βρε Χριστινα μερα με τη μερα μεγαλωνουν!!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια μου βεβαια κ της εφερε η αδελφη της δωρο! Φυσικα επειδη ειναι 5 χρ κ καταλαβαινει μου εκανε ερωτησεις στυλ μα πως μπορει να μου αγορασει δωρο αφου ειναι νινι κτλ κ της ειπα θα σου το αγορασουμε εμεις κ θα ειναι απο την αδελφη σου κτλ κ αγορασε κ δωρακι κ αυτη για την αδελφη της!

Αυτο που εχεις υποψη σου για την αναισθησια κ το φαγητο ειναι για την ολικη αναισθησια!

Link to comment
Share on other sites

Xristina thirio se vriskw! Ante elpizw na sinexiseis na anarwneis toso grigora kai na min se ksanapiasoun oi ponoi!! Na apolauseis ipno apopse!

Auto pou lete me to dwro ax!! poses fores sto sxoleio exw ftiaksei kartes kai vraxiolakia kai mpixlimpidia epidi gennouse h mama mas kai itane ta kaimena sto sxoleio kai anisixousan ti tha ta perimenei!

kyoya egina 27 xronwn na kamw facebook kai pale den to katalavw! :tongue: Kamia mera pou tha exw wra tha prospathisw na to ftiaksw!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερουδια κοριτσια, τι κανετε?

ΣαλωμηΣοφια μου οχι κ θηριο!μπροψες δεν αντεχα τους πονους που κανει συσπασεις η μητρα αλλα κ η τομη...

Κ χθες το απογευμα-βραδυ παλι πονουσα πολυ!

Το χειροτερο ειναι που σηκωνεσαι απο το κρεβατι...αχχχ:confused:

Αντωνια περιεμνουμε νεακια απο την καμπυλη!

Ελενη εσυ τι νεακια?

Γεωργιανα τι νεακια?

Πεστε καμια κουβεντα κ βαριεμαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χριστινακι και κορασα :*

Καλα αγαπη μου εφαγα το πρωινο μου η γουρούνα και τσουκου τσουκου θα ξεκινήσω να ετοιμαστώ για τη δουλειά

Περιμένω να ερθει το απόγευμα να παω στο γιατρο να δούμε τι θα μας πει για την αποκολληση...

θα με ζυγισουν κιολας 1η φορα... ωχ αμαν :D


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορουες μου!!! τι κανετε;;

Χριστινα ποτε βγαινεις με το καλο;; αυριο λογικα;;;

τι εννοεις κανει συσπασεις η μητρα? μηπως την τομη πονας;; ή οντως ειναι η μητρα που προσπαθει να παει στην θεση της μαζι με ολα εκεινα τα οργανα...

Σαλώμη μου θα μπερδευτηκες στις ρυθμισεις προφανως χαχαχα!!! τι κανουν τα αγορια;;; αχχχ νηπιαγωγος εισε ειπαμε ε!! ολη μερα με παιδακια τι ωραια!!

Γεωργιανα καλη τυχη σημερα στο γιατρο!!

λοιπον εμενε βγηκαν τα αποτελεσματα της καμπυλης και αποτι μου ειπε η γιατρος που μου τηλεφωνησε δεν ειμαι γλυκο παιδι!!! δεν εχω ζαχαρο μια χαρα τα αποτελεσματα!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera kopeles!!!

Christina m pos ise?? efxome na ise kalitera simera ante kai kontepse i mera pou tha pate spitaki... :) pios tha se voithai ?? ego ime kala ekana tin b epipedou tin paraskevi kai 3anapiga na tin teliosoume xthes ...:) pali mas vasanise to moraki itan konta ston arfalo m... alla ok itan se poli kaliteri thesi!!! ola kala! 450 gramaria!! :) den to pistevo... ate perimeno neakia sas!!!!


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυουλες μου κ Σαλωμη μου!:D

Γεωργιανα μου θα περιμενουμε τα ευχαριστα νεα! Ατε, ολα να πανε καλα!

Σαλωμη μου δυναμη κ υπομονη! Θελουν τον χρονο τους τα προωρα μωρακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επρεπε να διακοψω γιατι ηρθαν διαφημιστικες εταιρειες! Μου την δινουν...γιατι ζητανε το τηλ χωρις να δινουν δειγματα καν! Κ μετα να σε τρελλαινουν με τα μηνυματα! Φυσικα κ δεν τους δινω το τηλ μου!

Στο 1ο μου μωρο, πριν 5 χρονια, μου εφεραν παααρα πολλα δειγματα, ολες οι εταιρειες, κ ολα μα ολα τα ειδη πανιων! Ολοκληρα πακετα(το μικρο μεγεθος πακετου βεβαια) ενω τωρα θελουν μονο το τηλ!

Anyway....

Ελενη μου Δοξα Σοι Ο Θεος που πηγαν ολα καλα!!! Ειναι τοοοοσο σημαντικη η Β επιπεδου!

Εφυγε κ αυτο! Καλυψες περιπου το μισο δρομο της εγκυμοσυνης! Καλη συνεχεια!

Αντωνια μου ωραια κ συ με τη καμπυλη! Παει κ αυτο!

Αυτο με την μητρα, οταν γεννησεις, η μητρα κανει συσπασεις για να μικρανει για να παει στη θεση της...βασικα το φυσιολογικο της μεγεθος ειναι σχημα λεμονιου κ λογω εγκυμοσυνης-μωρου εφτασε σε μεγεθος ... Καρπουζιου!

Αυτες οι συσπασεις σε κανουν να πονας...!!!

Οσο για την το η, αλλο η τομη...

Σιγα σιγα να αναρρωσουμε,...

Ρωτησα το γιατρο κ 2 μαιες για το κορσε, μου παν ολοι το ιδιο, πως απαγορευεται τις πρωτες 40 μερες γιατι πρεπει να αεριζεται η τομη, η πληγη να μην παθει μολυνση.

Οκ μετα τις 40 μερες; Η μητα συνεχιζει κ κανει συσπασεις κ θα ρθεις εσυ να την πιεζεις???

Κ σιγα που το κορσε θα σε σφιξει για παντα???

Κουβεντες του καφενε!!!

Η αληθεια ειναι πως ποτε δεν μπορω να φορω κορσε, νιωθω ασφυκτικα, κ ειδικα τωρα ουτε καν μπορω να με φανταστω να μπω μεσα σε κορσε!

Φιλακια στις κοιλιτσες σας!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω πως με το που γεννησα,... Οταν με φερανε στο δωματιο το κεφαλι μου ειχε αδειασει....απο τα νευρα που ειχα τελευταια...!!! Ολα τα νευρα, ετσι ξαφνικα εξαφανιστηκαν!!!

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Christina m poli oreo to msg s!! mas enimeronis gia to kathe ti! kai tha m fani pio efkolo kai toulaxisto oxi toso agnosti i diadikasia! oso gia to korse.. ego panta m aresi poli! :) den 3ero giati ime mazoxistria mpori! opote an mporo meta tha to valo otan geniso!!!heehehe... telika posa tha kostisi i genna sou eki?? onomataki vrikes??


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χριστινακι και κορασα :*

Καλα αγαπη μου εφαγα το πρωινο μου η γουρούνα και τσουκου τσουκου θα ξεκινήσω να ετοιμαστώ για τη δουλειά

Περιμένω να ερθει το απόγευμα να παω στο γιατρο να δούμε τι θα μας πει για την αποκολληση...

θα με ζυγισουν κιολας 1η φορα... ωχ αμαν :D

Kali epitixia!!! :)


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστινα και εγω θυμαμαι οταν γεννησα μου εφεραν διαφορες εταιρειες πολλα δειγματα!! απο πανες μεχρι μπιμπερα και πιπιλες!!

τωρα τους επιασε η κριση?? και θελουν να στελνουν μονο sms??

τελοσπαντων..

κορσε η αληθεια ουτε εγω μπορω να φοραω. νιωθω και εγω ασφυκτικα οπως λες, στον μεγαλο μου δοκιμασα και εβαλα 2-3 φορες αλλα δεν αντεξα...

οι μανα μου εν ειμει εγω για κορσεδες!!!

αυτο που μου ειπαν εμενα για την μητρα ειναι να κοιμαμαι μπρουμητα. βεβαια εσυ με την καισαρικη θα θελεις μερες για να κοιμηθεις μπρουμητα αλλα βοηθαει μολις μπορεσεις.


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...