Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια  το κορίτσι μου εχθες και σήμερα με κουφανε....πειραζε την φάτνη και τα σκόρπισε όλα σε κάποια φάση βλέπω την φάτνη έτοιμη στημένη ...και τα είχε βάλει την σειρά! Το άλλο που έκανε είναι ότι πήραμε καρεκλακια και τραπέζι για το δωμάτιο της αλλά οι καρέκλες ει αι λίγο ψηλές οπότε κάθε φορά μας ζητούσε να την βάλουμε να κάτσει και σήμερα έχει ρίξει την καρέκλα κάτω και κάθεται πάνω στην πλάτη και ακουμπάει την πλάτη στην κανονική θέση!! Χαχα όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια εγω εχω βοηθεια και απο τις δυο μεριες με τα πεθερικα μου κιολας ειμαστε πανω κατω.... και εχω και μια αδερφη ακριβως ενα χρονο μικροτερη απο εμενα ειμαστε και οι δυο στι 24 του Μαι γεννημενες..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

μαμα τρελα η μελινα!

καλη η βοηθεια αλλα προτιμω το μακρια κ αγαπημενοι.εμεις ειμασταν μακρια,μετα το γαμο που ειχα κ μονο την κορη κοντα κ τωρα σχετικα κοντα.βεβαια δ δουλευω..

εχω μια αδερφη 4χρονια μικροτερη κ εναν αδερφο 6χρονια μικροτερο

με την αδερφη μου θα ηθελα να μενω κοντα να παιζουν τα παιδια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια ο μπεμπης μου σημερα ανεβασε πρωτη φορα πηρετο 38,5 και δε ξερω απο τι μπορει να ειναι να δω πως θα εξεληχθει η βραδια και θα μηλησω αυριο με την παιδιατρο...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

Χαρούμενη μαμά περαστικά

Κι ή Μελίνα χαλιά είναι ,μπουκωμα βήχα πυρετό θα την πάω σήμερα στον γιατρό γιατί θα ναι και κλειστά λόγω εορτων


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

περαστικουλια στους αρρωστουληδες

χαρουμενη μαμα καλυτερα να μιλησεις με την παιδιατρο μηπως λογω εορτων ειναι δυσκολο να τη βρεις

μηπως ειναι δοντακια;αν.κ πολλοι δ τα συσχετιζουν

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια περαστικα στα μικρουλια σας

θεμα ημερας :ο υπνος και τα μικρα μας

τα δικα μου απο 3 μηνων μεχρι 2 ετων κοιμοβτουσαν σερι την νυχτα ,μολις τα εβαλα σε κανονικο κρεββατι ξεκινησαν να ερχονται στο δικο μου

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...εμενα ξυπναει τουλαχιστον 2 φορες το βραδυ 22μισο μηνων οχι για να φαει ετσι κατι θα δει δε βολευεται κοιμαται γρηγορα βεβαια...αλλα το θεμα μου ειναι κοιμάται αγκαλια κ μετα τη βαζω στο κρεβατι της...πως θα το κοψω δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια 

Δεν βρήκα τον δικό μου παιδίατρο και θα πάμε σε κάποιον άλλο , ο δικός μου μου είπε από το τηλ ότι είναι βρογχίολιτιδα  αλλά θα πάω σε άλλον γιατί θέλω να την εξετάσει και να μην τρεχούμε πρωτοχρονιάτικα

Το θέμα ύπνος ποναειιιιι

Ή Μελίνα δεν κοιμήθηκε σερί ούτε ένα βραδύ ξυπνάει στην καλύτερη δύο τρεις φορές και στην χειρότερη μέχρι και 20!! Ευτυχώς θέλει μόνο να θηλασει και συνεχίζει τον ύπνο της, φυσικά κοιμομαστε μαζί γιατί αλλιώς δεν ξέρω πως θα ημουνα ελπίζω σύντομα σε έναν ολονυχτιο υπνο


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mama82 said:

Γεια σας κορίτσια 

Δεν βρήκα τον δικό μου παιδίατρο και θα πάμε σε κάποιον άλλο , ο δικός μου μου είπε από το τηλ ότι είναι βρογχίολιτιδα  αλλά θα πάω σε άλλον γιατί θέλω να την εξετάσει και να μην τρεχούμε πρωτοχρονιάτικα

Το θέμα ύπνος ποναειιιιι

Ή Μελίνα δεν κοιμήθηκε σερί ούτε ένα βραδύ ξυπνάει στην καλύτερη δύο τρεις φορές και στην χειρότερη μέχρι και 20!! Ευτυχώς θέλει μόνο να θηλασει και συνεχίζει τον ύπνο της, φυσικά κοιμομαστε μαζί γιατί αλλιώς δεν ξέρω πως θα ημουνα ελπίζω σύντομα σε έναν ολονυχτιο υπνο

Περαστικα στο κοριτσακι σου...ωχ καταλαβα ουτε κ εσεις συνεχομενα...μεσα στην ενεργεια ειναι ουτε να ξεκουραστουν δεν θελουν χαχα

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vikib said:

καλημερα!

περαστικουλια στους αρρωστουληδες

χαρουμενη μαμα καλυτερα να μιλησεις με την παιδιατρο μηπως λογω εορτων ειναι δυσκολο να τη βρεις

μηπως ειναι δοντακια;αν.κ πολλοι δ τα συσχετιζουν

περασα απο την παιδιατρο οταν σχολασα επειδη ειναι και δυπλα στη δουλεια μου για να μου πει πως χειριζομαστε τετοιες καταστασεις λογο του οτι ειμαι νεα μαμα δεν ξερω...!! για τα δοντια μου ειπε οτι τα δοντια σαν δοντια δεν κανουν πηρετο ριχνουν ομως την αμυνα του οργανισμου και ειναι η αφορμη που τα μωρα μπορει να κανουν μια ελαφρια ιωση..οπως μου ειπε οτι οταν εχουν πηρετο(δλδ την ωρα που ανεβενει) δε τα κανουμε μπανιο κατι που δεν το ηξερα...!!!δινουμε αντυπηρετικο και περιμενουμε να περασει μια ωρα και μετα τα κανουμε μπανιο..αν και σημερα ο μικρος μου ειναι καλα για την ωρα δεν εχει κανει πηρετο απλα δεν εχει και τα τρελα κεφια οπως αλλες φορες..!!!

και εμενα ο μικρος μου απο 3 μηνων περιπου κοιματε απο της 9 το βραδυ μεχρι της 7 το πρωι..!!!!τωρα σε λιγους μηνες που θα τον βαλω σε μονο κρεβατι για να προσαρμοζετε σιγα σιγα μεχρι να ερθει και το νεο μελος στην οικογενεια εκει δε ξερω πως θα αντιδρασει... αλλα γενικα δεν εχω παραπονω δε με ξενυχτησε σχεδον καθολου και νεογεννητο ξυπναγε επεινε το γαλα του και ξανακοιμοτανε


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

 

Η μεγαλη μου αρχισε να κανει 8ωρα υπνου από 4 μηνων περιπου και απο όταν εγινε 6-7 μηνων κοιμοταν 8 το βραδυ με 8 το πρωι. Αυτό κρατησε μεχρι τα 2,5 περιπου οπου και κοιμαται πλεον πιο αργα δηλαδή στις 9:30 και ξυπναει 8- 9.

 

.Ο μικρος (αυτος θηλαζει αποκλειστικα ενώ η μεγαλη επινε ξενο πριν τον βραδυνο υπνο) κοιμαται κατά τις 9 και ξυπανει 2-3 φορες μεχρι τις 9-10 το πρωι. Παρατηρω όμως γκρινιτσα πλεον οποτε θα του τον παω πιο νωρις τον βραδυνο υπνο.

 

On ‎28‎/‎12‎/‎2016 at 3:17 ΜΜ, xaroumenh mama said:

γεια σας κοριτσια εγω εχω βοηθεια και απο τις δυο μεριες με τα πεθερικα μου κιολας ειμαστε πανω κατω.... και εχω και μια αδερφη ακριβως ενα χρονο μικροτερη απο εμενα ειμαστε και οι δυο στι 24 του Μαι γεννημενες..!!!

μα πως το πετυχε αυτό η μαμα σου??


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, iouliana said:

Καλησπέρα !!

 

Η μεγαλη μου αρχισε να κανει 8ωρα υπνου από 4 μηνων περιπου και απο όταν εγινε 6-7 μηνων κοιμοταν 8 το βραδυ με 8 το πρωι. Αυτό κρατησε μεχρι τα 2,5 περιπου οπου και κοιμαται πλεον πιο αργα δηλαδή στις 9:30 και ξυπναει 8- 9.

 

.Ο μικρος (αυτος θηλαζει αποκλειστικα ενώ η μεγαλη επινε ξενο πριν τον βραδυνο υπνο) κοιμαται κατά τις 9 και ξυπανει 2-3 φορες μεχρι τις 9-10 το πρωι. Παρατηρω όμως γκρινιτσα πλεον οποτε θα του τον παω πιο νωρις τον βραδυνο υπνο.

 

μα πως το πετυχε αυτό η μαμα σου??

τι να σου πω δε ξερω αυτο που ξερω ειναι οτι μεσα στους τρεις μηνες ηταν παλι εγκυος την αδερφη μου.....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...