Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

η κορη μουαυπνο παιδακι!απο νεογεννητο εμενε ωρες ξυπνια ευτυχως χωρις γκρινια.μεχρι 1,5ετους ξυπνουσε αμα τετραωρο το πολυ(εχει τυχει σε δοντια κ ανα μιση ωρα,που δ το θυμαμαι γτ κοιμομασταν μαζι,μου το ειπε ο αντρας μου).καπου εκει αρχισε να το αυξανει,ανα 6,8 κ σιγα-σιγα σερι.τοτε αρχισε να μη ζηταει γαλα σε καθε ξυπνημα.απο το καλοκαιρι κοιμαται σερι,κ ενα μηνα πριν γεννησω πηγε κ σε δικο της μονο κρεβατι.ειχε κανει ενα πισωγυρισμα λογω ζηλειας.ερχεται συχνα στο κρεβατι μας,αλλα κ αυτο επανερχεται σιγα-σιγα.μες στη μερα δ κοιμαται καθολου.πλεον κοιμαται πολυ καλα για βραδυ 10-15ωρες.

ο μικρος προς το παρον ειναι πολυ υπναρας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια τι κανετε ?

εγω στο τρεξιμο

θεμα ημερας :ημερομηνια γαμου και εκκλησια

εγω παντρευτηκα 11-9-2010 στο αγιο αιμιλιανο στον κολωνο

 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια 

Θωμαη χαμός με την μετακόμιση  ε;; Είναι και γιορτινες οι μέρες...ποτέ θα πάτε στο νέο σπίτι;;

Εμείς παντρευτηκαμε 24/5/2014 στον άγιο γεωργιο νέας αμισσου Δράμας, από δράμα ειμαι αλλά μένω θεσνικη 

Να βαλω δεύτερο θέμα ημέρας;; Που πηγατε ταξίδι του μέλιτος;; Εμείς Ρώμη και Φλωρεντία  ήταν να πάμε ζανζιβαρη αλλά δυστυχώς δεν έκατσε ελπίζω το μέλλον να καταφέρουμε να πάμε κάπου πιο μακριά και εξωτικα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις παντρευτικαμε 27/12/2014 στην τρημαρτηρη στα χανια και για μηνα του μελιτος πηγαμε μια βολτουλα μεχρι την αθηνα...δεν ειχαμε πολλες μερες αδεια..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!1

 

Εμεις παντρευτηκαμε 26/9/2010 στη θεσσαλονικη και την μεθεπομενη φυγαμε για Ταιλανδη!Περασαμε τελεια!

16 hours ago, vikib είπε:

η κορη μουαυπνο παιδακι!απο νεογεννητο εμενε ωρες ξυπνια ευτυχως χωρις γκρινια.μεχρι 1,5ετους ξυπνουσε αμα τετραωρο το πολυ(εχει τυχει σε δοντια κ ανα μιση ωρα,που δ το θυμαμαι γτ κοιμομασταν μαζι,μου το ειπε ο αντρας μου).καπου εκει αρχισε να το αυξανει,ανα 6,8 κ σιγα-σιγα σερι.τοτε αρχισε να μη ζηταει γαλα σε καθε ξυπνημα.απο το καλοκαιρι κοιμαται σερι,κ ενα μηνα πριν γεννησω πηγε κ σε δικο της μονο κρεβατι.ειχε κανει ενα πισωγυρισμα λογω ζηλειας.ερχεται συχνα στο κρεβατι μας,αλλα κ αυτο επανερχεται σιγα-σιγα.μες στη μερα δ κοιμαται καθολου.πλεον κοιμαται πολυ καλα για βραδυ 10-15ωρες.

ο μικρος προς το παρον ειναι πολυ υπναρας..

μου το εκανε και η δικια μου αυτό. Κρατησε 2-3 εβδομάδες και επανηλθε. Ηθελε να κοιμαται επανω μου! Που να μας εβλεπες!!να θαηλαζω το μωρο και η μικρη να κοιμαται επανω μου!


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις παντρευτηκαμε 25/5/13 σε ενα ορεινο χωριο της ξανθης,μεναμε κ καναμε το τραπεζι σε ενα ξενοδοχειο της περιοχης που ειναι σαν καστρο

κ τελη ιουλιου πηγαμε λονδινο

ιουλιανα εμεις ειμαστε θδιαιτερη περιπτωση.μεχρι τον αυγουστο θηλαζε(σταματησε μονη κ δ ξαναζητησε)κ μεχρι τον σεπτεμβρη κοιμοταν μαζι μας στο διπλο(υποτιθεται στο παρκο διπλα).συν οτι αυγουστο-σεπτεμβρη μετακομισαμε,οποτε της πεσανε πολλα μαζι.εμενα φωναζει οταν ξυπναει αλλα στο κρεβατι σκαρφαλωνει στον μπαμπα.κ ειμαστε μια οπτασια κ οι 4στο διπλο!

Link to comment
Share on other sites

και εμεις κοιμομαστε και οι 4 στο διπλο

εμεις πηγαμε 7ημερη κρουαζιερα ξεκινησαμε απο Βαρκελωνη - Μοντε καρλο - Λιβορνο  ( Φλωρεντια)- Ρωμη - Ναπολη - Μαγορκα Βαρκελωννη

πρεπει μεχρι τις 15 γεναρη να εχουμε φυγει απο το σπιτι για να μην πληρωσουμε ενοικιο


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

 

καλημερα κοριτσια με το καλο να μπει ο νεος χρονος και μα σας χαρισει οτι ποθειτε !!!!

θεμα ημερας : βασιλοπιτα τι συνταγη φτιαχνεται ;

εγω καθε χρονο δοκιμαζω νεα συτνταγη φετος λεω να φτιαξω κεικ με λοκληρο πορτοκαλι σοκολατα γαλακτος και γλασο για διακοσμηση

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Καλα να περασουμε όλες σήμερα το νεο έτος να μας έχει καλά την υγεία μας και αγαπημένους μεταξύ  μας!!

Θωμαη εγώ θα κάνω ένα κέικ με μπανάνα και λίγη σοκολάτα μέσα

Οποία θέλει συνταγή πολύ ευχαρίστως!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μανουλες!! Τι κανετε; πως ειναι τα μωρακια που αρρωστησαν; ελπιζω ολα καλα... να ειναι υγιη κ ετοιμα να υποδεχτουν τον καινουριο χρονο!!

Θωμαη καλοριζικο το σπιτακι!

Εμεις λειπαμε τρεις μερες εκδρομουλα κ τωρα προσπαθω ν ανασυνταχθω!!

Ο μικρος μου στον υπνο ειναι σαν την κορουλα της mama. Συχνα ξυπνηματα  για θηλασμο κ υπνο. Απο τοτε που γεννηθηκε ως τωρα.. ευτυχως ελαχιστες φορες εχει ξαγρυπνησει.. μεσα στη μερα κοιμαται 1-2 φορες απο 1 ωριτσα.

Εγω εχω εναν αδερφο 2 χρονια μικροτερο. Βοηθεια εχω απο γονεις κ πεθερικα οποτε χρειαζομαι κ ευτυχως ειναι διακριτικοι ολοι!

Παντρευτηκα 25/5/12 με πολιτικο κ δν πηγαμε ταξιδι γιατι ημουν 6 μηνων εγκυος κ γιατι ειχαμε κτ αλλες υποχρεωσεις εκεινη την περιοδο.

Οσο για βασιλοπιτα φτιαχνω μια με καρυδοψιχα κ γλασο μελιου κ αρεσει πολυ σε ολους.. φετος βεβαια αγορασα ετοιμη...

 

Τι θ κανετε αποψε; εμεις θ ειμαστε οι 4 μας θ φαμε κατι κ θα αλλαξουμε μαζι το χρονο αν δν κοιμηθουν τα πιτσιρικια δηλαδη..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρωτοτυπες βασιλοπιτες!

αναθ πως κανεις το γλασο μελιου;

εμειςς συνηθως εχουμε βασιλοπιτα τσουρεκι κ διαφορα γλασα απο πανω

αγαπημενη μου ομως ειναι τυπου κεικ με γιαουρτι.εχω κανει κ με σοκολατα αλλα δ ενθουσιαστηκα

αποψε σπιτακι μας οι 4μας,μαλλον οι 2μεγαλοι,τα μικρα θα κοιμουνται

αυριο στα πεθερικα μου κ δ θελω καθολου να παω γτ ειναι σε αλλη πολη,εχει χιονια,η μικρη ειναι με βηχα κ μυξουλες κ θα μαστε μονο οι 4κ τα δυο παιδια.η απολυτη βαρεμαρα..

ελπιζω τουλ μετα να βρεθουμε με τα κουμπαρια γτ ειναι ο μονος λογος που παω

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, anath είπε:

Καλημερα μανουλες!! Τι κανετε; πως ειναι τα μωρακια που αρρωστησαν; ελπιζω ολα καλα... να ειναι υγιη κ ετοιμα να υποδεχτουν τον καινουριο χρονο!!

Θωμαη καλοριζικο το σπιτακι!

Εμεις λειπαμε τρεις μερες εκδρομουλα κ τωρα προσπαθω ν ανασυνταχθω!!

Ο μικρος μου στον υπνο ειναι σαν την κορουλα της mama. Συχνα ξυπνηματα  για θηλασμο κ υπνο. Απο τοτε που γεννηθηκε ως τωρα.. ευτυχως ελαχιστες φορες εχει ξαγρυπνησει.. μεσα στη μερα κοιμαται 1-2 φορες απο 1 ωριτσα.

Εγω εχω εναν αδερφο 2 χρονια μικροτερο. Βοηθεια εχω απο γονεις κ πεθερικα οποτε χρειαζομαι κ ευτυχως ειναι διακριτικοι ολοι!

Παντρευτηκα 25/5/12 με πολιτικο κ δν πηγαμε ταξιδι γιατι ημουν 6 μηνων εγκυος κ γιατι ειχαμε κτ αλλες υποχρεωσεις εκεινη την περιοδο.

Οσο για βασιλοπιτα φτιαχνω μια με καρυδοψιχα κ γλασο μελιου κ αρεσει πολυ σε ολους.. φετος βεβαια αγορασα ετοιμη...

 

Τι θ κανετε αποψε; εμεις θ ειμαστε οι 4 μας θ φαμε κατι κ θα αλλαξουμε μαζι το χρονο αν δν κοιμηθουν τα πιτσιρικια δηλαδη..

σε ευχαριστω πολυ

εμεις θα μαζευτουμε σπιτι μου οι γονεις μου και ο αδελφος μου


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κορίτσια φετος μου εφερε η μαμα βασιλοπιτα κεικ λεμονιου 

Σήμερα το βραδυ θα παμεσου στα πεθερικά για αλλαγη χρονου κ αυριο στους γονεις μου 

Καλη πρωτοχρονια κοριτσια να χαιρεστε τις οικογένειες σας κ τα λεμε του χρονου χιχι

 

Link to comment
Share on other sites

Βικυ μου αυτη ειναι http://www.driskas.com/articles.php?category_id=7&product_id=178

Ευκολη κ νοστιμη...

 

Καλα να περασετε κοριτσια μου! Ο νεος χρονος να φερει οτι επιθυμειτε! Υγεια ευτυχια κ αγαπη για τις ομορφες οικογενειες σας!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...