Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On ‎30‎/‎12‎/‎2016 at 4:53 ΜΜ, vikib είπε:

 

ιουλιανα εμεις ειμαστε θδιαιτερη περιπτωση.μεχρι τον αυγουστο θηλαζε(σταματησε μονη κ δ ξαναζητησε)κ μεχρι τον σεπτεμβρη κοιμοταν μαζι μας στο διπλο(υποτιθεται στο παρκο διπλα).συν οτι αυγουστο-σεπτεμβρη μετακομισαμε,οποτε της πεσανε πολλα μαζι.εμενα φωναζει οταν ξυπναει αλλα στο κρεβατι σκαρφαλωνει στον μπαμπα.κ ειμαστε μια οπτασια κ οι 4στο διπλο!

ναι μωρε τα καημενα πιεζονται και αυτά. Η δικια μου κοιμαται στο δωματιο της από πολύ  μικρη αλλα της στοιχισε πολύ ότι εφυγα 3 φορες απότομα για 10 μερες την κάθε φορα. Όταν γυρισα την τριτη φορα (ειχε μπει το μωρο νοσοκομειο) ηθελε να είναι παντου μαζι μου.

Καλη χρονια!!Υγεια και ευτυχια!!!

 

εμεις μαζευτήκαμε σε εμενα (πεθερικα+μαμα+αδερφες). Καλα ηταν αν και κουραστηκα αρκετα.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε ?

εγω εχω τον μεγαλο με πυρετο ...

θεμα ημερας πως περασατε την παραμονη της πρωτοχρονιας ? Αντεξαν τα μικρα σας μεχρι την αλλαγη ?

εμεις μαζευτηκαμε σπιτι μας ηρθαν οι δικοι μου και για πρωτη φορα εμειναν και τα μικρα μαζι μας ξυπνια

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την παραμονη της πρωτοχρονιας το μωρο ειχε κοιμηθει μεχρι της εννεα και μιση οπως συνηθως και εγω κοιμομουν απο της 10 το βραδυ ειχα κουραστει στη δουλεια και εχουν ξεκινησει και οι υπνηλιες ουφ...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα!καλη χρονια!με υγεια,αγαπη κ πολλες χαρουμενες οικογενειακες στιγμες!

ουτε τα μικρα αντεξαν να περιμενουν την αλκαγη του χρονου αλλα ουτε κ γω..κοιμομασταν απο τις 10 χιχι..!!

Link to comment
Share on other sites

 γεια σας κορίτσια!!

Θωμαη περαστικά σας!! Τι έχει γίνει μ αυτές τις αρρώστιες;; Όλοι είναι άρρωστοι..

Εμείς μαζεύτηκαμε φίλοι και ήρθε και οι αδερφή μου με τα παιδιά και περάσαμε πολύ ωραία, δεν το ξενυχτησαμε βέβαια μέχρι τις 2+, ή Μελίνα κοιμήθηκε  κατά τις 9:30 και ξύπνησε στις 1 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη χρονια με υγεια κ οτι αλλο επιθυμειται....χαθηκα αρκετες μερες αλλα αλλαξανε το φορουμ κ δεν μπορουσα να μπω ..δεν μαρεσει ετσι λιγο δυσκολευομαι..ευχομαι ολες να περασατε ομορφα εμεις οικογενειακα..οσο γι την βασιλοπιτα την φτιαχνω εγω σε στυλ κεικ μπαινει κ μαχλεπι για να μοσχομυρισει κ απο πανω γλασο λευκη σοκολατα...

ποιος κερδισε το φλουρι??την παραμονη επεσε σε μενα κ την μερα πρωτοχρονιας στον μικρουλη μου ευχομαι να ναι παντα τυχερος κ καλοτυχος

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια 

Χρυσά χρόνια πολλά και για την γιορτή σου!! Και εσύ ότι επιθυμείς!!

Χαθηκες και αναρρωτιομουν αν μας εχασες...κι εμένα δεν μ αρέσει ή νέα έκδοση του φόρουμ αλλά που θα πάει θα το συνηθίσουμε

Σε μας έπεσε το φλουρί έπεσε στο μελινακι μου στην αλλαγή του χρόνου και την επόμενη μέρα έπεσε στον ανηψιό μου!

Να ναι τυχερά τα παιδάκια μας!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε ?

ευτυχως ο μεγαλος ειναι απυρετος αλλα κολησαν οι γονεις μου και η πεθερα επεσε χτυπησε και ειναι στο νοσοκομειο με καταγμα στον ωμο :mad:

Στραβα ξεκινησε το 2017

Το φλουρι της πιτα στο σπιτι μου  επεσε στους γονεις μου 

θεμα ημερας : Αγαπημενο παιδικο των μικρων μας

τα δικα μου λατρευουν τους πυτζαμοηρωες τον μαιλς του αυριο και την μικρη γιατρο

 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι μαμα,πλεον ειναι μεγαλη!η οποια μεγαλη ξεκινησε βηχα κ μυξουλες.πυρετο μονο ενα 38.τωρα ειναι αρκετα καλα ευδιαθετη κ τρωει λιγο,αλλα δεν καθεται για ορο κ κολλησε κ τον μπεμπη.ο οποιος εχει πολυυυυ!!!! μυξα κ οταν δ εχει καθαρη μυτη τον πιανει βηχας κ ζοριστηκε λιγο στον υπνο.παιρνουμε σιροπακι κ οι 2

κατα τα αλλα ειναι πολυ καλος.κ υπναρας!

εμεις δ.βαζουμε.συχνα παιδικα λογω ηλικιας κολλαει με τα παντα.βεβαια μια αδυναμια στην πεππα την εχουμε κ τα bubble guppies

θωμαη περαστικα να ειναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...