Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

καλημερα επιτελους η ανοιξη

μακαρονια με κοτοπουλο

αυτα τα παιδια σε εκπλησουν ο μεγαλος μου γιος οπως εχω ξαναπει δεν τρωει σχεδον τιποτα κι σημερα εφαγε μακαρονια ολικης αλεσης που εκανα για τον αντρα μου


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια σημερα ειχα σπανακορυζο για μενα και τον μικρο και στον αντρα μου φτιαχνω μπριτζολες στη λαδοκολα με ντοματα και πιπεριες..!! αυτα τα μικρα μας ολο εκπληξεις ειναι θωμαη ...!!!!!! εμεις σημερα εχουμε ραντεβου στην παιδοοφλαλμιατρο για τα ματακια μας για να δουμε τι θα μας πει...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

Γεια σας κορίτσια!!

 

Σνίτσελ κοτοπουλο σημερα!!

θωμαη ναι!!και μπορει τη μια μερα να φαει κατι με ορεξη και την επομενη ουτε να το ακουμπησει!!

 

χαρουμενη μαμα γιατι θα πατε σε παιδο οφθαλμιατρο??

εμεις ειμαστε λιγο αρρωστουληδες οικογενειακως!ο μικρος εχθες εκλαιγε και δεν πολύ ετρωγε αλλα ειχαμ ετσι κι αλλιως ραντεβού στην παιδιατρο για εμβολιο οποτε τον ειδε και με ειπε ότι εχει και αυτος τα λαιμα του όπως κι εγω και η μεγαλη......ρε κορίτσια εσεις που ειστε αγορομανες τι αναπτυξη εχουν τα αγορακια!!! και σε βαρος και σε υψος!! πω πω  καμμια σχεση με τα κοριτσακια.......σε λιγο θα του ψωνιζω από τα αντρικα!!αρχισαμε να φοραμε τα ενός ετους ηδη


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...μακαρονια με κιμα σημερα...ωραια μερα κ ζεστουλα επιτελους

Εγω εχω τη μικρη μ εδω κ καποιες μερες δεν θελει μεσημεριανο φαγητο..πχ την Παρασκευή εφαγε χτες το ιδιο σημερα ουτε να δοκιμασει..που της αρεσει κιολας αυτο το φαγητο...τι να την κάνω;

Χαρουμενη μαμα γιατι σε οφθαλμιατρο;

Link to comment
Share on other sites

λογο κληρονομικοτητας η μαμα μου ειχε πολυ υψηλη μυωπια πλεων εχει αναπηρια στα ματια της και εγω ειχα μυωπια οπου την διωρθωσα με λειζερ και εχω και αλεργια στα ματια κιολας, τον ειχαμε παει οταν ηταν περιπου 8 μηνων μια χαρα ηταν για την ηλικια του τα ματακια του και θα τον ξαναπαμε και τωρα για επανελεγχο και επειδη δεν εχει περπατησει ακομα (οτι θα αργουσε να περπατησει μας το ειχε πει και η παιδιατρος επειδη εχει ελαστικες αρθρωσεις) μηπως δε βλεπει καλα και φοβατε..!!

ιουλιανα περαστικα σας τωρα για την αναπτηξη του μικρου μου ειναι πολυ αδυνατος και ψηλος ειναι 16 μηνων και του φοραω ρουχα 12 μηνων και ειναι κοντα του και παλι φαρδια του 18 μηνων πατελονακια του βαζω αν εχουν καλο λαστιχο στη μεσουλα και τον κρατανε !!αχ και σε μενα εχει αρχισει να κανει νουμερακια στο απογευματινο του φαγητο αυτες τις μερες και δεν ξερω αν ειναι τυχαιο απλα περναει φαση... ή αν το εχει βαρεθει και προσπαθω να βρω παραλαγες για το τι θα του δινω.. γιατι ενταξει καθε απογευμα κουακερ με γιαουρτι απο 9 μηνων λογικο ειναι να το εχει βαρεθει και αυτο αλα μονο αυτο ετρωγε μεχρι τωρα..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας

κ η κορη μου εχει μερες που δ τρωει ενω γενικα ειναι καλοφαγη

ιουλιανα ο δικος μου ειναι μικροκαμωμενος.4μηνων 6700 κ 64εκ.η κορη μου ηταν 7κ κ 66εκ.οποτε μου φαινεται περιεργο που ειναι μικρουλης

σημερα σουτζουκακια με πληγουρι

αυριο πιτα απο τη γιαγια

Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μου τα αγόρια τρώνε πάρα πολύ τελευταία (ο μικρός παντα αλλα κ του μεγαλου του εχει ανοιξει η ορεξη).

Ιουλιανα σιγουρα ειναι κ στο παιδι η αναπτυξη αλλα συνηθως τα κοριτσια ειναι πιο μικροκαμωμενα.. θυμαμαι τον μεγαλο μου με την ξαδερφη του που εχουν 1 μηνα διαφορα, δν εμοιαζαν για συνομηλικα. ο μικρος μου ειναι ακομα πιο μεγαλοσωμος, ειναι 16,5 κ μοιαζει ανετα για 2. τυχαιο μαλλον αυτο γιατι δν ειμαστε ιδιαιτερα ψηλοι.

χαρουμενη μαμα δοκιμασε αυγοφετες η ομελετα (εγω τους δινω απογευμα αβγο γιατι δν τρωνε στο σταθμο). γιαουρτι με μελι. κρεμα αραβοσιτου. τοστακι. ο οφθαλιατρος τι σας ειπε?

Σημερα πατατες ογκρατεν.


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα και τα ματακια του μικρου μας ευτυχως μαλλον δεν πηρε απο τη μαμα του....

anath το αυγο δε το τρωει με τιποτα οπως και να το εχω κανει ακομα και ομελετα με πατατες που του το εχω δωσει δε το τρωει ουτε γιαουρτι με μελι δε τρωει τοστακι του δινω για βραδυνο πριν το γαλα αλλα τωρα θελει να το πιανει και να το τρωει μονος του και ετσι σχεδον ολο παει στο πατωμα κρεμα αραβοσιτου δε του εχω δωσει ακομα το εχω στο μυαλο μου να του δωσω θα το δοκιμασω και αυτο...!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

χαρουμενη μαμα να του τα κοβεις κομματάκια το τοστακι,,κρεμα αραβοσιτου κανω στην μικρη και της αρεσει! αυτό με τα νουμερα το εχω πολύ με τη μικρη που είναι ψηλη και αδυνατη και τωρα ειδικα που δεν φοραει πανα της πεφτουν στη μεση τα κολαν .θελει να βρεις ποιες εταιρειες σε βολευουν και σιγουρα λαστιχο στη μεση για σιγουρα 

 

 

βικυ ο δικος μου είναι 78 εκατοστα και 8.300! θα παρει απότομα ο γιος σου !

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλο μεσημερι και εδω σημερα μας τα χαλασε ο καιρος  βρεχει απο το πρωι τωρα πριν λιγο σταματησε ομελετα σημερα για τον αντρα μου ψαροσουπα ο μικρος και εγω απο τη μανουλα μου...!!!! και πιτα του εχω δωσει την ποιανει με τα χερια του την επεξεργαζετε και μετα παει στο πατωμα....(πλεων οτι ποιανεται θελει να το κραταει μονος του αν του το δωσω εγω δεν ανοιγει το στοματου..) και το τοστακι του το κοβω κομματακια μεσα σε ενα πιατακι θα πιασει το ενα θα το φαει μεχρι να μασησει θα παρει αλλο ενα να το παιξει με τα χερια του μετα περνει το πιατο και το αναποδογυριζει....τωρα θα ξεκινησω να του βαζω δυο κομματακια μεσα στο πιατακι για να δω αν ετσι το τρωει καλυτερα....πηρα κρεμα αραβοσιτου να του φτιαξω σημερα να δω αν θα του αρεσει...!!!!! ιουλιανα πολυ ψυλος ο γιος σου και στα κιλα του ειναι μια χαρα μπραβο...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε??

μαγειρευω 3 φαγητα μερα παρα μερα γιατι ο αντρας μου κανει νηστεια εγω διαιτα κ ο μικρος αν βολευει με το δικο μου καλως αλλιως το κανω αλλο...λιγο δυσκολα ευτυχως κοντευει το πασχα να ελατωθει το μαγειρεμα...

Βικυ τελεια σχεδον μαζι γενεθλιαζουν τα βλασταρια μας

ο καιρος επιτελους εφτιαξε μυρισε ανοιξη ανεβαινει κ η διαθεση σου

25η μαρτιου τι θα κανετε??εμεις εδω οικογενειακα

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! Κι εδω ηλιος και ζεστη!!

25 μαρτιου δεν ξερω τι θα κανουμε.. μαλλον σαν ενα συνηθισμενο Σαββατο!

Μαγειρεψα αποβραδις κοτοπουλο με μπυρα στην κατσαρόλα..να δω πως θα ειναι σημερα,, ελπιζω να τρωγεται

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...