Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Καλημερα σε ολη την παρεα. Εγω ειμαι παλια μανουλα και καινουρια γιαγια με 2 υπεροχα αντρακια 4 και 2 ετων Χαιρομε που σας βρηκα ελπιζω να χωραω στην παρεα σας .

Να εχετε μια ομορφη Κυριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα καλη κυριακη σε ολους

καλλιοπη καλως ηρθες ολοι οι καλοι χωρανε στην παρεα μας

σημερα πηγαμε βολτα στο λιμανι του πειραια κι μπηκαμε σε πολεμικο πλοιο κι τα αγορια ξετρελλαθηκαν

φαγαμε στην πεθερα μου παστιτσιο κι μπριζολες στα καρβουνα

εσεις τι κανατε σημερα ?

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλλιοπη καλως ηρθες!! Να χαιρεσαι τα παιδια σου και τα εγγονια σου!

Και σημερα θα ειμαστε ολο βολτες!αργοτερα θα παμε στη μαμα μου να φαμε........κολοκυθακια γεμιστα!!

Στην ερωτηση σχετικα με το τι μας ενοχλεί στους αλλους, θα ελεγα η μιζερια και η γκρινια!!πραγματικα δεν την αντεχω και εκνευριζομαι με τον εαυτο μου όταν  εχω αυτην τη συμπεριφορά


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..σημερα κοτόπουλο κοκκινιστό με χυλοπίτες...

Χτες περάσαμε τελεια το πρωι πηγαμε τελικα για καφε κ μετα παρελαση ειχε παρα πολλη ζεστη...η μικρη ηθελε κ αυτη να κανει παρέλαση

Σημερα καναμε μια βολτιτσα το πρωι..κ το απόγευμα θα παμε κουνιες 

Χαρούμενη μαμα εννοείται τζατζίκι θα ετρωγε..χαχα εχει γούστο θα σου ζητησει κ πιτογυρο

 

3 hours ago, Kalliopi63 είπε:

Καλημερα σε ολη την παρεα. Εγω ειμαι παλια μανουλα και καινουρια γιαγια με 2 υπεροχα αντρακια 4 και 2 ετων Χαιρομε που σας βρηκα ελπιζω να χωραω στην παρεα σας .

Να εχετε μια ομορφη Κυριακη

Καλως ηρθες στην παρεα μας..εχεις κ εγγονια;ποσο εισαι αν επιτρέπεται;θελουμε τις συμβουλες σου σαν πιο εμπειρη...εγω εχω ενα κοριτσακι 25 μηνων 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ομορφη κυριακη να εχουμε....!!!!! καλλιοπη καλος ηρθες στην παρεα μας να χερεσε ολη σου την οικογενεια....!!!!!!!! εκαι εμεις σημερα βολτες καναμε πηγαμε το πρωι για εναν καφε στο παλιο λιμανι τον χανιων.. περασε πολυ ωραια και ο μικρος και μιας και δεν προλαβαμε να φαμε την φρουτοκρεμα στο σπιτι του πηρα ενα τοστ και το εφαγε ολο...!!!! μετα πηγαμε λιγο και κατσαμε στην μαμα μου και μετα πηγαμε στην γιαγια του αντρα μου που  ηθελε να δει το δυσεγγονακι της γιατι οπως λεει ειναι το δεκατο καλο...!!!! ναι εχει δεκα συσεγγονα η γιαγια του αντρα μου...!!!! liana εαν παρει ο μικρος απο τον μπαμπα του και σε αυτο μονο πιτογυρα θα θελει να τρωει... (και η μαμα θα βγαζει αφρους μετα...!!!!!! ) ...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κ απο εμας!!

Εχθες τελικα πηγαμε στη θεια του αντρα μου κ φαγαμε παραδοσιακα..ο μικρος μου εφαγε σκορδαλια κ ψαρακι κ ο μεγαλος μονο ψαρακι. Πηγαμε κ για καφε σε καλοκαιρινο παιδοτοπο μιας κ ειχε τελειο καιρο.. σημερα παιδικη χαρα κ μετα σουβλακια εξω!

Καλλιοπη καλωσηρθες! Να χαιρεσαι τους αντρες σου! Ποσα παιδια εχεις; μ θυμιζεις τη μαμα μου..νεα γιαγια με δυο εγγονους!

Χαρουμενη μαμα το αγορι σου δν θελει τις συνηθισμενες γευσεις..του αρεσουν οι εντονες! 

Θωμαη ενδιαφερον το πολεμικο πλοιο..

Κατι ασχετο..στο ζωολογικο παρκο εχει παει καποια; ημασταν αθηνα τα χριστουγεννα αλλα χιονιζε κ δν πηγαμε.. κυριως γι αυτο ειχαμε ανεβει αθηνα γιατι ο μεγαλος το ηθελε πολυ..κ λεμε μηπως το κανονισουμε ν παμε προς το καλοκαιρι..αξιζει τον κοπο; ειναι ωραια;


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι να εχετε και ευχαριστω για την υποδοχη :) Εγω ειμαι 53 και τα κοριτσια μου ειναι 29 η μανουλα και 26 η ελευθερη Φυσικα σε οτι μπορω να βοηθησω εδω ειμαι . Ειναι πολυ ωραιο που ζεστανε ο καιρος και βγαινετε με τα παιδακια σας βολτιτσα και να ειμαστε γερες να σας μαγειρευουμε και να σας ξεκουραζουμε εμεις οι μεγαλες μανουλες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kalliopi63 είπε:

Καλο μεσημερι να εχετε και ευχαριστω για την υποδοχη :) Εγω ειμαι 53 και τα κοριτσια μου ειναι 29 η μανουλα και 26 η ελευθερη Φυσικα σε οτι μπορω να βοηθησω εδω ειμαι . Ειναι πολυ ωραιο που ζεστανε ο καιρος και βγαινετε με τα παιδακια σας βολτιτσα και να ειμαστε γερες να σας μαγειρευουμε και να σας ξεκουραζουμε εμεις οι μεγαλες μανουλες

Πολυτιμες μανουλες..

Προσεχεις τα εγγονακια καθημερινα; δουλευει η μαμα;


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

Πολύ ζέστη το Σάββατο.χαρηκε η μικρή την παρέλαση.εκανε κ αυτή τα πόδια κρατούσε κ σημαιάκι.δοκιμασε κ σκορδαλια αλλα δ της αρεσε

 

κ σήμερα καλό καιρό βόλτα πλατεία κ κούνιες.αλλα το βράδυ βροχή κ αέρας.φαγαμε μοσχάρι κοκκινιστό με κοφτό μακαρονάκι.αυριο αρακα

στους ανθρώπους με ενοχλεί το κουτσομπολιό κ όταν έχουν καβάλησε καλαμι

 

καλλιοπη καλώς μας ήρθες.να χαίρεσαι παιδιά κ εγγονακια.ωραια που είσαι μικρή γιαγιά κ τα ζεις

κ μένα η μαμά μου 53ειναι.εγω 30κ η αδερφη 27.εγω έχω δυο παιδάκια 2,5η κόρη κ 4,5μηνων ο μικρός.η αδερφη μου ένα αγόρι σχεδόν δυο ετων

αναθ έχω παει αλλα πολυ παλιά.μεσημερι καλοκαίρι θα χει πολύ ζέστη.να πάτε πολύ νωρίς η απόγευμα.νομιζω κάτω απο 3δ πληρώνουν.ειναι πολύ ωραίο.το σόου με τα δελφίνι έξτρα λεφτά.εχει η κοσμοτε προσφορά 1+1εισητηριο

αξίζει.να πατε

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, anath είπε:

Πολυτιμες μανουλες..

Προσεχεις τα εγγονακια καθημερινα; δουλευει η μαμα;

Καλημερα καλη εβδομαδα να εχουμε τα μωρα πανε παιδικο δουλευουμε και οι δυο Εγω αναλαμβανω πσκ και δε τα χορται.νω τα καμαρια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα καλη εβδομαδα

μπριαμ κι πιτσα σημερα

συννεφιασε παλι :mad:

κι εγω ειχα νεα γιαγια εγινε γιαγια στα 43 κι ηταν πολυ ωραια κι η μαμα μου ειναι νεα ειναι 57 ετων κι εχει δυο εγγονια 4 κι 3 κι περιμενει αλλο ενα απο την νυφη μου

 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ομορφοτερη εμπειρια της ζωης μου να τα βλεπω να μεγαλωνουν αφου πολλες στιγμες που εχασα απο τα παιδια μου τις ζω τωρα με τα εγγονακια μου και πολυ το ευχαριστιεμε που μπορω να το κανω αφου τα κοριτσια μου λογω δουλειας δεν τα χαρηκα και πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! καλη εβδομαδα!

Καλλιοπη κ εγω 29 ειμαι σαν την κορη σου κ η μαμα μου 52. εγινε γιαγια στα 47 κ δν το πιστευε κανεις οτι ειναι γιαγια.. οταν πηγαμε στον παιδικο ν γραψουμε τον μεγαλο νομιζαν οτι εκεινη ειναι η μαμα του κ εγω η αδερφη του χαχα

η δικη μου μαμα δν δουλευει οποτε μας μεγαλωσε κ μας χαρηκε πολυ.. μεγαλωσε κ τον πρωτο μου γιο ως τα 3, αλλα δν ηθελα ν την κουρασω αλλο.. γιατι οσο νεες και να ειστε, ειναι κουραση τα μωρακια..και δεσμευση κυριως..

Σημερα δν ξερω τι θα μαγειρεψω...ισως τραχανα...

Ευχαριστω για το ζωολογικο Βικυ.. θα δουμε πως θα φτιαξουμε το προγραμμα γιατι εχουμε ενα γαμο 10/6 στην Αθηνα, οποτε θα δουμε μηπως παμε την προηγουμενη το απογευμα (αν καταφερουμε ν παρουμε αδεια).


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια σπανακορυζο σήμερα...χαλασε ο καιρος βρεχει εδω...μας τα χαλασε

Κ εμένα η μαμα μου 53 ειναι κ εχει ενα εγγονακι μεχρι στιγμης η αδερφη μου ειναι μικρότερη...οι δικοι μου που ειναι το πρωτο εγγονι ξανανιωσαν 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια χοιρινο με πιπεριες σημερα...!!!! εμενα η μαμα μου ειναι 61 χρονων και οταν απεκτησε το πρωτο της εγγονι απο την αδερφη μου ηταν 54 χρονων.... τον ανυψιο μου τον μεγαλωσαμε η μαμα μου και εγω ουσιαστικα οταν δουλευε η αδερφη μου η οταν μας τον εφερνε σαββατοκυριακα..! γιατι δουλευε και η μαμα μου και ετσι ειχαμε βαρδιες επειδη εγω δουλευα ειτε πρωι ειτε απογευμα τοτε..!!! τωρα τον γιο μου τον εχει ποιο πολυ η πεθερα μου οταν δουλευω τα πρωινα επειδη και η μαμα μου δουλευει και δεν μπορει καθε μερα... αλα τον αναζηταει πολυ ... ουτε και σε εμενα η μαμα μου δε δουλευε οταν ειμασταν μικρες και μας μεγαλωσε αυτη οταν ξεκινησε να δουλευει πλεων θυμαμαι πως ειμαουν 14 χρονων τοτε...!!! αλλα μπορω να πω πως με στεναχωρει που δουλευω και δε μεγαλωνω εγω το παιδακι μου...!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...