Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ


maan

Recommended Posts

Γιατί ρε κορίτσια πήρα απουσία; Εδώ είμαι κι εγώ! Αφήστε που είναι και δικαιολογημένη. Πήγαιν' έλα Θεσσαλονίκη, ξύπνα 2-3 φορές τη νύχτα και κάποιες φορές εγερτήριο από τις 6 .... ήρθα κι έγινα κομμάτια! Η Νεφέλη έχει γίνει βρυκόλακας, ξυπνάει πολύ νωρίς και ορεξάτη για τρέλες, μας έχει βγάλει νοκ άουτ όλους!

Νταιζάκι, πολύ ωραίο που κάνατε τόσο καλή αρχή! Απόλαυσέ το, τώρα που τα μωρά σου δείχνουν τον καλό τους εαυτό! Γιατί ξέρεις πως αλλάζουν αυτά τα πράματα...

Μαρίνα για την Κυριακή δεν το βλέπω για Άγιο, πολύ βροχή δίνει το meteo... Αργεί λίγο ακόμη η άνοιξη!

Πέπη, πως τα καταφέρνεις με την Κασσανδρούλα;


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Βαλια!! Δικαιολογημενη η απουσια σου!;)

Η Νεφελη ξυπναει 2-3 φορες τη νυχτα?? Και ξυπναει και απο τις 6? Χμ.. δυσκολο ακουγεται... Φαση ειναι, θα περασει... Κουραγιο

Τουλαχιστον η Αμαλια κοιμαται φανταζομαι...

Ο καιρος πραγματι δεν νομιζω να μας κανει τη χαρη την Κυριακη..Δηλαδη απο σημερα μεχρι και τη Δευτερα θα μας κανει παλι να κλειστουμε μεσα..Γκρρρ...:mad::mad:

Εγω παλι με την Κασσανδρα αλλες φορες τα βγαζω περα και αλλες τα παιζω... Προς το παρον η μικρη μου εχει χασει τις βολτες της..Βγαινουμε μονο οταν ειναι και ο μπαμπας μαζι. Προς το τελος που θα ειμαι και δυσκινητη δεν ξερω τι θα γινει...

Βαλια εχεις καμια ιδεα, καμια συμβουλη?

Εκανα και την καμπυλη σακχαρου χθες και ειμαι στα ορια της υπογλυκαιμιας

.Χιχιχι!! Αντε να κρατηθω τωρα με τα γλυκα μετα απο αυτο που εμαθα...;)


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια!!

πωπω..βάλια..πρέπει να είσαι κομμάτια ...ε;

ευτυχώς εμείς θέμα με τον ύπνο δεν είχαμε ποτε...δεν ξέρω αν θα άντεχα... δεν ξυπνάει κ την άλλη..να έχετε κανένα παρτάκι ξημερώματα στο σπίτι σας;

εχθές το απόγευμα πήγαμε σε ένα παιδικό πάρτυ...

εντάξει τι χορό έριξε η εβ. περιττό να το πω!!! κάποια στιγμή που είχε τελειώσει το cd φώναζε "play play"!!!

επίσης πήραμε δώρο στο παιδάκι που έκανε το πάρτυ κ ήθελε αυτή να το δώσει

"νινίνα δώσει γκολο!!!!" κ μόλις του το έδωσε ήθελε να το ξαναπάρει πίσω γιατί ήταν " ντικό μου!!!" αλλά μετά της έιπα ότι κλαίει το παιδάκι...κ του το έδωσε πίσω με μάτια δακρυσμένα...ένα πόνο στο στήθος κ μια τρελλή απογοήτευση....!!!χαχαχαχ

πεπάκι υπομονήηηηηη!!!!!( λίγο έμεινε ακόμα) ελπίζω να βγει κ ο δικός σου σαν της νταίζης κ να υπάρχει ηρεμία...αλλιώς την πάτησες!!!

φιλάκια κορίτσια!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, η Εβελίνα σου είναι χορευταρού πάντως! Τη θυμάμαι ως παρανυφάκι που τα έδωσε όλα! Αυτό με τα δώρα, τους παίρνει λίγο καιρό μέχρι να εμπεδώσουν... οτι δεν είναι όλα δικά τους.

Πέπη, δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω κάτι για αυτήν την φάση! Ακόμα και τώρα που ξυπνάω τα βράδια κλπ κλπ, νομίζω οτι εκείνη η κούραση της δεύτερης εγκυμοσύνης ήταν χειρότερη! Υπομονή!

Όσο για τα δικά μας βράδια, εξακολουθούν να είναι περιπετειώδη. Αυτή που ξυπνά 2 και 3 φορές είναι η Αμαλία: τη μια θέλει τσίσα, την άλλη κακά (ποτέ δεν κάνει βέβαια), την επόμενη νερό, άλλη φορά έχει μυξούλες, προχθες μέχρι και τις κάλτσες της έβγαλε και ήρθε να με ξυπνήσει για να της τις βάλω... Η Νεφέλη ξυπνά (μόνο;;) 1 φορά, αλλά το εγερτήριο είναι αρκετά πρωινό!

Αυτό που θα ήθελα -πολύ όμως-, προκειμένου να ξεφύγουμε λίγο και να ξεκουραστούμε, είναι να αφήσουμε τα μικρά και να πάμε αυτό το τριήμερο στο Bansko για σκι, σε καποιο ξενοδοχείο με πισινα, σπα ή κάτι τέτοιο... Εχουμε να παμε κάποια εκδρομή τετοιου στυλ από την πρωτοχρονιά του 2007. Δύσκολα το βλέπω να γίνεται, όμως!


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ax Bαλια μου σου ευχομαι να βρειτε εναν τροπο να πατε την εκδρομη σας!!!

Ειναι τοσο αναζωογονητικο να φευγεις μακρια λιγες μερες...

Eμεις πηγαιναμε μαζι με την Κασσανδρα παντου μεχρι το Σεπτεμβριο που εμεινα εγκυος.. Τωρα νομιζω οτι πρεπει να το ξεχασω αυτο για αρκετο καιρο.. Εκτος αν ηρεμησει η μικρη μου.. Δυσκολο ε??

Δεν εχουν φρικαρει τα μικρα σας μεσα με τετοιο χαλια καιρο?? Αλλα ποσο εμεινε ακομη??;);)


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κούκλες!!!

βάλια μου σου εύχομαι το πιο σούπερ τριήμερο από όλες μας!!

χώσε μαμάδες γιαγιάδες πεθερές όποιον βρεις!!

επίσης πέπη...μη με νευριάζεις!!! η κασσάνδρα είναι άγγελος....δλδ αν είχες την εβ...τι θα έλεγες??????????/εεεεεεεεε????????????όχι πες!!!!!! (μάλλον δεν θα έκανες ποτέ!! 2ο!!χαχαχαχα)

νταιζάκι τι γίνεται; πες μας για το καινούριο μπεμπάκι!!σε τι φάση είναι; τρώει; αγχώνεσαι όπως στο 1ο αν ήπιε το γάλα του; (εγώ είχα τρελλό άγχος..νόμιζα ότι πιπιλάει το στήθος κ δεν πίνει ούτε γραμμάριο κ ήμουν με τη ζυγαριά παραμάσχαλα...)

ματς μουτς!!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, το πλάνο Bansko απορρίφθηκε. Πρόλαβε η πεθερά μου να κλείσει (όχι για Bansko φυσικά) και η μαμά μου δεν έχει ξανακρατήσει και τις δύο μαζί... Μπορούμε να τις αφήσουμε για μια μέρα και αργότερα σχεδιάζουμε τριήμερα και άλλες εκδρομές.

Τουλάχιστον φαίνεται να βρίσκει ρυθμό πάλι η Νεφελίτσα στο θέμα του ύπνου.

Πέπη, νομίζω έχεις 100% δίκιο. Και οι δικές μου πρέπει να αποσυντονίστηκαν λίγο από την καθημερινή κλεισούρα. Άντε να ανοίξει ο καιρός να βγαίνουμε τουλάχιστον στο πάρκο τα απογεύματα...

Εσείς κανονίσατε τίποτα για το τριήμερο;


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Μην απορείτε για την ώρα....οι μικρομάνες μόνο ξέρουν!!!

Για το 3ημερο φυσικά και δεν έχουμε κανονίσει τίποτα!!!Άλλωστε η μιρή έχει ξεκινήσει κολικούς και ούτε μέχρι την τουαλέτα δεν μπορώ να πάω!!!

Το καημένο μου υποφέρει και μαζί της και εγώ.

Ο Δημήτρης έχει κολλήσει πάνω μου τώρα που είμαι στο σπίτι και θέλει όλη την ώρα να παίζουμε...του έχω λείψει του μικρού μου!!!

Οπότε είμαι όλη την ώρα με την μικρή στο σλιγκ και να κυνηγιέμαι και να παίζω με τον Μήτσο. Φαντάζομαι όταν εμφανιστώ στην Νάουσα με το μωρό στο σλίγκ θα με κοιτάνε πάλι σαν τον εξωγήινο:P

Όταν είχα τον Δημήτρη σε μάρσιπο και κατέβαινα για ψώνια στο κέντρο (το πατρικό του άντρα μου είναι στις εργατικές πρίν τον Άγιο) ένιωθα σαν να είχα κατέβει από τον Άρη.

Τώρα με ένα μωρό στο καρότσι και το άλλο δεμένο πάνω μου θα αποτελώ ακόμα πιο γραφική φιγούρα!!!

Εσείς θα κάνετε παρέα την "περίεργη Αθηναία"???;)


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε Μαρινα ?? Τι εχει το Εβελινι?? ΜΙα χαρα κοριτσακι ειναι ...Οταν εμεινα εγκυος, η μικρη μου με ξυπνουσε 3-5 φορες καθε βραδυ και κοιμοταν ενα μισαωρο μονο τη μερα...Τωρα εστρωσε, αλλα τοτε δεν το ηξερα..;);)

Βαλια θα σας συνανταμε στο παρκο τα απογευματα!!!:D:D

Νταιζακι μην ανησυχεις για τα περιεργα βλεμματα. Αυτα υπαρχουν παντου.. Απλη περιεργεια ειναι... Εγω παντως με σλινγ κυκλοφορουσα οταν με βολευε...

Don't worry! Εμεις θα σε κανουμε παρεα..;)


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε?Πως τα περάσατε το 3ημερο?

Εμεις σήμερα σαραντίσαμε και βγήκαμε και την πρώτη επίσιμη οικογενειακή βόλτα στην παιδική χαρά.

Τώρα που άνοιξε ο καιρός ο μικρός δεν μαζεύεται στο σπίτι!Αφού όταν επιστρέφουμε κάθεται στο πλατίσκαλο και αρνείται να μπεί μέσα!!!

Πλησιάζουν οι μέρες για να ανέβουμε πάνω για πάσχα. Λογικά Μ.Παρασκευή ξημερώματα θα ξεκινήσουμε.

Μετά τις γιορτές ελπίζω να κανονίσουμε καφεδάκι ,να γνωριστούμε και να παίξουν και τα ζουζούνια μας!!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!! Τι κανετε??

Νταιζακι δεν συμμαζευεται ο μικρος σου?? Μπορειτε τωρα με τα 2 μωρα να κανετε βολτιτσες??

Ετσι και η Κασσανδρα.. Παιρνει τη ζακετα της, φοραει το ενα μανικι πηγαινει στην πορτα και φωναζει βολτα..:rolleyes:

Βαλια μου που χαθηκες?? Τα κοριτσακια σου καλα?? Σας ειδα νομιζω το Σαββατο τους τρεις σας αλλα ήμασταν στο αυτ/το και δεν προλαβα να χαιρετισω..


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό με την βόλτα το έχουν όλα τα παιδάκια μου φαίνεται! Η Νεφέλη αν δει κάποιον να φορά παπούτσια ή μπουφάν (και για άσχετο λόγο δηλ.) παθαίνει ... τραλαλα! Πηγαίνει φέρνει τα παπούτσια της προσπαθεί να τα βάλει, παίρνει και το μπουφαν και ξεκινά...

Δυστυχώς δεν τα πολυκαταφέρνω να τις βγάζω το απόγευμα τις μέρες που δουλεύω. Είμαι τόσο κουρασμένη.... Και φως δε βλέπω σύντομα στο θέμα της μετακίνησής μου προς τα δω! Πιφ!

Πέπη στο πάρκο θα μας είδες μάλλον! Εσείς που βγάζετε την Κασσάνδρα το ΣΚ;

Και στον Άγιο τέλεια είναι από δω και πέρα!

Νταιζάκι σε περιμένουμε για κάποιο καφέ στις γιορτές!


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα κι από μένα!

είχα καιρό να σας γράψω, παρόλο που έμπαινε που και που και σας διάβαζα. είχα και έχω για 2-3 μέρες ακόμα μετακόμιση. ήρθα στη νάουσα! οπότε θα μπορώ και να έρχομαι στους καφέδες, και από δω και πέρα θα είναι και πιο έυκολο για όλες λόγω καιρού! και καθημερινές βέβαια, γι αυτές που δε δουλεύουν!


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Η μέρα για την "άνοδο των Αθηναίων" πλησιάζει και η λίστα τα όσα έχω να κάνω και κυρίως με όσα έχω να πάρω μαζί μου, αντί να μικραίνει μεγαλώνει!!!:confused::confused::confused:

Μάλλον με τριαξονικό θα έρθω στη Νάουσα!!!

Ελπίζω μόνο να κάνει καλό καιρό και να μπορώ να βγάζω τα μικρά έξω.

Μετά την Κυριακή του Πάσχα προβλέπω να είμαι καθημερινά στο πάρκο οπότε να κανονίσουμε να τα πούμε.

Καλό Πάσχα και καλά να περάσετε όλες !!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...