Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ


maan

Recommended Posts

Χμ... δηλαδη τωρα Βαλια μου δεν σημαινει κατι, σωστα??

Και πως θα την κανω να το λεει πριν τα κανει?? Αυτο δεν εχω καταλαβει....:confused:

Στο face ειμαι με το ονομα Cassandra Zografou.


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κοριτσια η μικρη μου με ειδοποιει αφου εχει κανει κακα...Δλδ πιανει τον πωπο της και γκρινιαζει λεγοντας κατι σαν κακα...Σημαινει κατι αυτο?? (Εκτος απο το να την αλλαξω??? ) :D:D Γιατι με ειδοποιει κατοπιν εορτης...

μικρούλα είναι ακόμα!!!

Τουλάχιστον το καταλαβαίνει και τα λέει...είναι ένα σημαντικό βήμα!!!:rolleyes:

Μέχρι το καλοκαίρι όπως λέει και η Βαλεντίνη θα έχεις δεί πρόοδο.

Κοριτσια...παρούσα και ακόμα έγκυος!!!

Μην ανησυχείται όμως..θα δώσω σήμα!!!!:P:p:p


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια!!

σας έστειλα τις φώτο από τον α.νικόλαο!! (εντάξει κάτι σααααν φώτο...τα παιδάκια φαίνονται ελάχιστα):oops::oops::oops:

πέπη κ η δικιά μου μόλις τα έκανε..φώναζε μαμά κακάκια κακάκια...κ πριν κανά 2 εβδομάδες έρχεται κ μου τα λέει πριν τα κάνει κ την βάζω στην τουαλέττα.. τις τελευταίες 2 εβδομάδες τα κάνει στην τουαλέτα...τώρα θα συνεχίσει ή όχι δεν ξερω...αλλά δεν το πήρα κ ζεστά το θέμα...μήπως να το πάρω; απλά μου φαινεται μικρή...δεν είναι;

εχω μπερδευτεί.....

στην ερώτησή σου πέπη: ένιωθα περίεργα σε όοοολη τη διάρκεια της εξόδου, πέρασαν από το μυαλό μου όλα τα κακά του κόσμου στη διάρκεια του φαγητού (οτι το μωρό έκλαιγε κ μεψαχνε σ.σ. η εβελιν δεν εχει ξυπνήσει ποτέβράδυ από 45 ημερών ότι έκανε εμετό στον ύπνο της κ δεν το άκουσε η μαμά, κλπ κλπ δεν τα γράφω επειδή αρκετά κοροιδεύω τον εαυτό μου-ας μη με κοροιδεύετε κ εσεις:oops::oops::oops:)

νταιζάκι θα σου έστελνα κ σενα τις φωτο αλλά δεν εχω το μειλ σου...αν θες στειλτο μου με πμ..

κράτα γερά 1 εβδομάδα μαξ έμεινε!!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!!!

Τι κάνετε??

Εγώ στην αναμονή....σήμερα φτιάχνει και η πεθερά μου κολοκυθάκια γεμιστά αυγολέμονο και προβλέπω να τρώω όλη την κατσαρόλα!!!

Τι θα ντύσετε τα μικρά σας φέτος???

Ο Δημήτρης μου θα ντυθεί σωματοφύλακας:tongue::tongue::tongue::tongue:

Αχχχχχ κορίτσια μακάρι να θέλει να ντυθεί και αργότερα γενίτσαρος....έχω τρελλό κόλλημα.....τι σκέφτομαι η παλαβή μάνα πρωινιάτικα ε????


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Nταιζακι λες μικρη ειναι ακομη ? Ωραια γιατι κι εγω δεν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα ... Αλλα και πρακτικα ακομη με τοσα χαλιά ...

Οχι οτι θα ειναι καλυτερα το καλοκαιρι με 2 μωρα..:roll::roll:

Ενω εσυ Μαρινα νομιζω οτι πρεπει να το παρεις πιο ζεστα... Αφου σου το λεει απο πριν και την βαζεις στην τουαλετα τι αλλο να κανει το παιδι??:D:D

Παει ...μεγαλωσε το κοριτσακι σου..:P

Καλα ,εγω δεν παιζει να βγω μονη μου ...για τα επομενα -καποια χρονια...

Μαρινα ευχαριστουμε για τις φωτογραφιες! Εεε δεν ειναι και ευκολο να φαινονται και να ποζαρουν και τα 4 μωρα.... Χαχα δλδ δεν υπηρχε αυτη η περιπτωση...

Νταιζακι μονο μια εβδομαδα σου εμεινε??

Πωπω τελεια!! Με το καλο!!

Ολα καλα και ..ευκολα να σου πανε..

Πως ειναι αληθεια τωρα που ξερεις πώς ειναι η γεννα και ολη η διαδικασια???


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!

Κορίτσια μάλλον πρέπει να χαλαρώσετε λιγάκι με το θέμα της εξόδου....

Πρέπει να περνάμε και εμείς καλά για να είναι καλά και τα μικρά μας!:P:p:p

Δλδ όταν πάτε για δουλειά πως την παλεύετε???:rolleyes:

Όσο για το θέμα της γέννας έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι με όλους αυτούς που με ρωτάνε "ακόμα??":twisted:

Γιατί??? Από πάνω σου τρώει το μωρό ????

Αμάν!!!

Έχω το άγχος μου, έχω και το ντεμέκ ενδιαφέρον!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

χαχαχαχαχα!!! το νταιζάκι τα πήρε!!!!

όσο για το θέμα της εξόδου, συμφωνώ απολύτως...εγώ αφήνω τη μικρή από 2 μηνών κ πάω στη δουλειά, επίσης την έχω αφήσει πολλές φορές για να βγω με τις φίλες μου όπως κ ο αντώνης για να βγει με τους φίλους του...μαζί δεν έχουμε βγει ποτέ....αυτό είναι που κάναμε πρώτη φορά...

τώρα αν με ρωτήσεις γιατί....άστο...έχουμε κάτι χαζά κολλήματα....

χάλια κ ο καιρός... δεν μπορούμε να πάμε καμμιά βόλτα το εβελίνι με τη βροχή, από σπίτι σε σπίτι την πάω...

πέπη, όταν λες να το παρω πιο ζεστά τι εννοείς;

δεν ξέρω καθόλου τη διαδικασία, κ επειδή στο μυαλό μου το είχα για το καλοκαίρι δεν είμαι έτοιμη για το τι να κάνω...αυτό που ξέρω είναι ότι αν αρχίσω να μην κάνω πισωγύρισμα...κ πώς θα καταλάβω αν όντως είναι έτοιμη;

επίσης, άντε για τα κακάκια της το λέω, τα τσίσα της; πώς να της το δώσω να καταλάβει..; οι 100 ερωτήσεις της ημέρας...

βάλια σαν πιο έμπειρη, για πες τίποτα....

αυτά τα νεότερα

φιλακια!!!

υ.γ. νταιζάκι "ακόμααααααααα"???????:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια όσον αφορά την τουαλέτα, τα μωρά μετά τους 18 μήνες, ανατομικά, είναι έτοιμα να καθαρίσουν.

Πέπη για σένα και είναι λίγο νωρίς, και είναι δύσκολο στην κατάστασή σου να ασχοληθείς με το θέμα. Μπορείς νομίζω εφόσον καταλαβαίνει οτι έχει κάνει κακά, να της λες έκανες κακά κλπ για να μάθει τη λέξη και ίσως από μόνη της σου πει σε κάποια φάση πριν τα κάνει. Τότε νομίζω αξίζει να τη βάλεις σε ένα γιογιο.

Μαρίνα, για σένα -πιστεύω- είναι ευκαιρία να την ξεκινήσεις τουλάχιστον να κάνει τα κακά στην τουαλέτα. Τα τσισάκια άστα για αργότερα. Ούτως ή άλλως θα διαπιστώσεις οτι πολλά παιδάκια (σε πιο μεγάλη ηλικία) ξεκινάνε να κάνουν μόνο τα τσισάκια τουαλέτα και με τα κακά δυσκολεύονται, και τα κάνουν στην πάνα για αρκετό καιρό. Δηλ. περιμένουν να τα βάλεις πανούλα για να τα κάνουν. Το έχω δει σε πολλά παιδάκια αυτό. Για σένα είναι ευκαιρία τώρα που είναι συνεργάσιμη γιατί αργότερα μπορεί να μην είναι. Αυτό το είχα πάθει με την Αμαλία. Δεν ασχολήθηκα όταν σε κάποια φάση το χειμώνα (στην ηλικία της Εβελίνας) μου έλεγε προτού τα κάνει. Το καλοκαίρι που δοκίμασα δεν... (δεν επέμεινα κιόλας γιατί ήμουν και έγκυος). Μετά γέννησα τη Νεφέλη οπότε ούτε που ασχολήθηκα με το θέμα. Και το επόμενο καλοκαίρι με το ζόρι, δηλ. της έβγαλα την πάνα και παρότι ωρυόταν και τη ζητούσε δεν της την ξαναέβαλα. Ούτε καν το βράδυ.

Ωραίες η φωτο, Μαρίνα. Καλά για να βγουν όλα μαζί... με τίποτα.

Εμείς πάντως χθες το κάψαμε με τον Δημήτρη (τον άντρα μου): πήγαμε για σκι. Μετά από 3 χρόνια! Το καταευχαριστηθήκαμε, αν και στην αρχή ήμουν φοβισμένη (λόγω κούρασης κυρίως).

Νταιζάκι προφανώς με φυσιολογικό τοκετό είχες γεννήσει το 'κατσικάκι' σου, ε; Ολα να παν καλά μωρέ και ας λεει ο καθενας οτι θέλει!


.pngnefDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχ σήμερα έχω πάλι γιατρό,πάλι τα ίδια θα μου πεί!!!

Πήγα και για περπάτημα το πρωί αλλά δεν βλέπω προκοπή:tongue::tongue::tongue:

Θα σας ενημερώσω το συντομότερο:rolleyes:

Και ναι, φυσιολογικά γέννησα αν και πηγα με πρόκληση!!!

επίσης θέλω και εγώ να πάω για σκι!!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Βαλια μου ευχαριστουμε για τις συμβουλες!!

Κι εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να κανουμε αυτα τα πραγματα πριν την ωρα τους. Αλλωστε η Κασσανδρα θα αποφασισει...:wink:

Νταιζακι ποιος σε πιεζει να γεννησεις?? Με την ησυχια σου καλη μου.....


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νταιζακι εκτος απο περπατημα και κατι 'αλλο' συστηνουν οι γιατροι...:wink:;-)

Χιχι!!

Αυτό το άλλο έχω ξεχάσει και πώς το λένε!!!

δεν θυμάμαι ποτέ τέτοια αποχή στη ζωή μου!!!

Οπότε μου μένει το περπάτημα και μόνο:tongue:


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

good morning!!

πώς είστε κοπελιές;

ο σύζυγος έχει 38 πυρετό κ μας έχει σαπίσει στη γκρίνια...

τον θέλει καμμία να τον στείλω πακετάκι;

χτίζουμε κατι έξω από τη νάουσα κ εχθές ήταν μες στις λάσπες κ στο κρύο από τις 7 το πρωί μέχρι 9 το βράδυ...κ του'πα βρε άνθρωπε...εσύ θα σκάψεις τα θεμέλια; όοοοοχι όοολα αυτός μονο ξέρει να τα κάνει!!!

(άντε τα΄πα κ ξεθύμανα)

το εβελίνι φτου φτου καλά...πήγε να μου συναχωθεί πριν κανά 2 μέρες αλλά την πλάκωσα στα πρακτικά κ της κράτησε μόνο ένα βράδυ μετά περδίκι ο ταρζάν!!

εγώ κλασσικά...νοσοκόμα!!!

το θέμα τουαλέτα, βάλια ακολούθησα τις συμβουλές σου, έχω βάλει ένα προσαρμοστικό στη λεκάνη της τουαλέτας (πώς λεγεται δεν ξερω) κ έχουμε 3η εβδομάδα που κάνουμε εκεί τα κακά μας... προχθές είμασταν στη μαμά μου, κ μου λέει, "μαμά κακάκια" την πάω στην τουαλέτα κ δεν έκανε..γκρίνιαζε να βγούμε έξω, μόλις ήρθαμε σπίτι τα έκανε.. αυτό γιατί λές; είναι φυσιολογικό;

αυτά τα νέα μας...

οι εγκυούλες βαστάνε γερά;;;; το νταιζάκι 4 μέρες ακόμα...η άλλη έχει ψωμί!!!

αλήθεια νταιζάκι νόμιζα ότι ήταν παρατσούκλι το νταιζυ...έτσι σε λένε; το είδα απο το μειλ σου!! είσαι μαργαρίτα δλδ..;

φιλάκια κορίτσια καλή κυριακή!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

good morning!!

όοοοοχι όοολα αυτός μονο ξέρει να τα κάνει!!!

αλήθεια νταιζάκι νόμιζα ότι ήταν παρατσούκλι το νταιζυ...έτσι σε λένε; το είδα απο το μειλ σου!! είσαι μαργαρίτα δλδ..;

Ελα δεν το πιστεύω????μόνο αυτός ξέρει να τα κάνει ε??Το πρωτότυπο!!!

¨ολοι τα ίδια μυαλά κουβαλάνε...πολυπραγματογνώμονες και πολυπτυχιούχοι!!!

και ΄σύ μετά να τρέχεις από πίσω!!!:P:p:p

Α...Νταίζη με φωνάζουν από μικρή, αλλά όχι από το Μαργαρίτα αλλά από το Διονυσία(τρελή έμπνευση!!!!)


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Aμαν ο Αντωνης!! Περαστικα σας!! Αλλα βρε Μαρινα αν δεν γκρινιαξεις και λιγο περναει ο πυρετος ?? Δεν περναει...:):)

Σε μενα παντως μην τον στειλεις. Σε αυτο το σπιτι γκρινιαζω μονο εγω :P:p

Το θεμα της τουαλετας χωρις να εχω εμπειρια μου φαινεται πολυ λογικο...

Μπορει να νομιζε οτι ηθελε να παει αλλα μετα να μην μπορουσε..Μπορει να το συνδυασε με την τουαλετα του σπιτιου σας.. Μπραβο της Εβελινας που ξεκινησε να πηγαινει μονη της τουαλετα!!:cool:

Νταιζακι πως τα βολευεις με το κατσικακι σου?? Πως τον παιρνεις αγκαλια??

Η Κασσανδρα μου εχει 2 μηνες που εχει γινει πιο τρυφερη και θελει αγκαλιτσες και μπορει να θελει να καθησει στην αγκαλια μου και αρκετη ωρα αλλα δεν χωραει βρε κοριτσια...Και εχω ακομα...


tLPhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...