Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πληροφοριες για γεννα στο Ρεα


island1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από εμένα, θα μ ενδιεφέρε κι εμένα οποιαδήποτε σχετική πληροφορία, καθόσον πρώτη γέννα και το ρέα είναι το ένα με τα οποία συνεργάζεται  ο γιατρός μου. Αν μπορεί κάποια κοπέλα να μας τη γνώμη της/εμπειρία της, θα ήταν πολύ χρήσιμη.

  • Μου αρέσει 1

lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννησα πριν 15 μηνες και θα ξαναγεννησω (πρωτα ο θεος τον αυγουστο)

Στην γεννα μπηκα φτ με προκληση και δεν ειχα ζητησει την μαια της γιατρου μου. Αρκετα εξυπηρετικες οι κοπελες, στο τελος της γεννας η μια μαια απο τις 2 που ειχα πανω απο το κεφαλι μου ηταν συνεχεια μαζι μου.Ο συζυγος ηταν μεσα αφου ειχα υπογραψει 20  χαρτια. Γεννησα ολα καλα. Αργησαν να με παρουν απο την ανανηψη, δεν ειχαν τραυματιοφορεα! Ενας ηταν ο καημενος τι να πρωτοκανει! Τελοπαντων με πηγαν βραδυ πανω. 

Αν γεννησεις φτ ΔΕΝ μενει κανεις μαζι σου το πρωτο βραδυ. Οτι χρειαστεις χτυπας και ερχονται! Τελειο φαγητο! Αυστηροι με το επισκεπτηριο, αν εχεις rooming in, στο επισκεπτηριο στο παιρνουν το παιδι. Απ οτι ειδα πριν 3 μηνες που πηγα για την βαφτισιμια μου που γεννηθηκε μονο απ εξω το επισκεπτηριο ουτε καν μεσα! (Καλο αυτο)

Με το θηλασμο σε βοηθανε αλλα οχι και παρα πολυ να ειναι απο πανω σου. Το μονο μου παραπονο. 

Πλεον οτι γεννα και να κανεις θελουν προκαταβολη 1.500 ευρω.

Οτι αλλο θελετε ρωτηστε με. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Titin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννησα πριν 15 μηνες και θα ξαναγεννησω (πρωτα ο θεος τον αυγουστο)

Στην γεννα μπηκα φτ με προκληση και δεν ειχα ζητησει την μαια της γιατρου μου. Αρκετα εξυπηρετικες οι κοπελες, στο τελος της γεννας η μια μαια απο τις 2 που ειχα πανω απο το κεφαλι μου ηταν συνεχεια μαζι μου.Ο συζυγος ηταν μεσα αφου ειχα υπογραψει 20  χαρτια. Γεννησα ολα καλα. Αργησαν να με παρουν απο την ανανηψη, δεν ειχαν τραυματιοφορεα! Ενας ηταν ο καημενος τι να πρωτοκανει! Τελοπαντων με πηγαν βραδυ πανω. 

Αν γεννησεις φτ ΔΕΝ μενει κανεις μαζι σου το πρωτο βραδυ. Οτι χρειαστεις χτυπας και ερχονται! Τελειο φαγητο! Αυστηροι με το επισκεπτηριο, αν εχεις rooming in, στο επισκεπτηριο στο παιρνουν το παιδι. Απ οτι ειδα πριν 3 μηνες που πηγα για την βαφτισιμια μου που γεννηθηκε μονο απ εξω το επισκεπτηριο ουτε καν μεσα! (Καλο αυτο)

Με το θηλασμο σε βοηθανε αλλα οχι και παρα πολυ να ειναι απο πανω σου. Το μονο μου παραπονο. 

Πλεον οτι γεννα και να κανεις θελουν προκαταβολη 1.500 ευρω.

Οτι αλλο θελετε ρωτηστε με. 

Κι εγω με προκληση θα μπω ...η προετοιμασια απο οταν πας ποια ειναι; 

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις στην υποδοχη. Φωναζουν νοσοκομο τον ακολουθεις και πας κατω μρ το ασανσερ. Αφου πρωτα σου τονισει να αφησεις χρυσαφικα στους δικους σου. Καυω σε περιλαμβανει μαια. Πατε σε δωματιο σου λεει να γδυθεις τελειως σου δινει ρομπα. Για τα ρουχα σου σου δινουν θηκη και για τα παπουτσια(τα πανε στο δωματιο σου πανω μονοι τους ή τα δινουν στους δικους σου) ηρθε αλλη μια νοσοκομα και αρχιζει αναλυτικο ιστορικο υγειας, τα παντα ομως! Η αλλη σε τσεκαρει αν εισαι ξυρισμενη αλλιως σε ξυριζει και σου κανει κλισμα. Εκτος αν πηγες το πρωι πριν μπεις. Εκει εχει τουαλετα. Σε αφηνουν στο δωματιο πας τουαλετα κανεις και ντους αν θες. Οταν εισαο ετοιμη το λες και σε πανε με το καροτσακι στο δωματιο ωδινων. Εκει δεν εχει αλλες να βογκανε εισαι μονη. Σε αντιθεση με το λητω που ειναι 3 ! Ξαπλωνεις σπυ βαζουν ορο. Σε κοιτανε και απο κατω σου βαζουν και καρδιουοκογραφο. Περναει και ο καρδιολογος να σε δει.

 Συμπληρωνεις χαρτια περι αν θες το συζυγο μεσα και για τα βλαστοκυτταρα. Μετα σου φερνουν και τον αντρα σου και χαζολογατε μεχρι να μπεις σε πονους. 

Κινητο δεν επιτρεπουν. Ουτε στον αντρα σου μονο κλειστο. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαν διαδικασια η προκληση δεν ηταν κατι. Μου ανεβαζαν σταδιακα τη δοση αφου με κοιταγαν αν προχωραει η διαστολη και οι συσπασεις. Οσο προχωρουσαμε τοσο το εφτιαχναν. Οταν πονας αρκετα σε ρωτανε αν θες επισκληριδιο. Οι πονοι ηταν απλα περιοδου που σιγα σιγα δυναμωναν. Στο τελος ενιωθες εντονη πιεση χαμηλα να προσπαθει να βγει το μωρο. Εκει εισαι ετοιμη και ξεκινας να σπρωχνεις. 

Ωστοσο μιλα και με το γιατρο σου. Ξερω οτι υπαρχει ο ορος για προκληση και υποθετο. Δεν ξερω πως θα το κανει σε σενα. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Titin είπε:

Σαν διαδικασια η προκληση δεν ηταν κατι. Μου ανεβαζαν σταδιακα τη δοση αφου με κοιταγαν αν προχωραει η διαστολη και οι συσπασεις. Οσο προχωρουσαμε τοσο το εφτιαχναν. Οταν πονας αρκετα σε ρωτανε αν θες επισκληριδιο. Οι πονοι ηταν απλα περιοδου που σιγα σιγα δυναμωναν. Στο τελος ενιωθες εντονη πιεση χαμηλα να προσπαθει να βγει το μωρο. Εκει εισαι ετοιμη και ξεκινας να σπρωχνεις. 

Ωστοσο μιλα και με το γιατρο σου. Ξερω οτι υπαρχει ο ορος για προκληση και υποθετο. Δεν ξερω πως θα το κανει σε σενα. 

Σε ευχαριστω πολυ με ορο θα μου το κανει κ δυστυχως δεν ξερω αν θα κανω επισκληριδιο θα το δουν ως το τελος εχω ενα θεμα με τη θεση των σπονδυλων μου.

Για το νυρισμα ασε πως το σκεφτομαι...λεω να κανω αποτριχωση δεν παω στο τελος με κοιλια τουρλα( δεν ξερω κι αν κανει) μονη μου εκει κατω πως??? χαχα με ησυχασες χαχα

Για τα βλαστομυταρα θελουμε κι εμεις δωρεα ..φανταζομαι θα μας μιλησει πιο πριν ο γιατρος...

Οι πονοι ειναι ανεκτοι( γενικα αντεχω δεν ειμαι λιγοψυχη απλα τρομαζω με οσα διαβαζω απο αλλες)

Οι μαιες καλες μαζι σου σε ανεχοβται?

Ο αντρας σου ποσο ηταν μεσα μεχρι να αρχισει η διαδικασια? σε ποσες ωρες γεννησες απο οταν πηγες?

Εκει ησουν μονη σου χωρις αλλες σε ολη τη διαδικασια? 

Το μωρο το επιασες κατευθειαν?

Μετα το δειξαν στον αντρα σου? σε ποση ωρα πηγες στο δωματιο?

Αχ σορι για τις τοσες αποριες

επισης θελω να ρωτησω για τις φωτογραφιες...εβγαλε φωτογραφος? ρωτηθηκες( σε αυτα ειμαι καθετη) εσυ εβγαλες ( εννοωωη οικογενεια)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, island1 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ με ορο θα μου το κανει κ δυστυχως δεν ξερω αν θα κανω επισκληριδιο θα το δουν ως το τελος εχω ενα θεμα με τη θεση των σπονδυλων μου.

Για το νυρισμα ασε πως το σκεφτομαι...λεω να κανω αποτριχωση δεν παω στο τελος με κοιλια τουρλα( δεν ξερω κι αν κανει) μονη μου εκει κατω πως??? χαχα με ησυχασες χαχα

Για τα βλαστομυταρα θελουμε κι εμεις δωρεα ..φανταζομαι θα μας μιλησει πιο πριν ο γιατρος...

Οι πονοι ειναι ανεκτοι( γενικα αντεχω δεν ειμαι λιγοψυχη απλα τρομαζω με οσα διαβαζω απο αλλες)

Οι μαιες καλες μαζι σου σε ανεχοβται?

Ο αντρας σου ποσο ηταν μεσα μεχρι να αρχισει η διαδικασια? σε ποσες ωρες γεννησες απο οταν πηγες?

Εκει ησουν μονη σου χωρις αλλες σε ολη τη διαδικασια? 

Το μωρο το επιασες κατευθειαν?

Μετα το δειξαν στον αντρα σου? σε ποση ωρα πηγες στο δωματιο?

Αχ σορι για τις τοσες αποριες

επισης θελω να ρωτησω για τις φωτογραφιες...εβγαλε φωτογραφος? ρωτηθηκες( σε αυτα ειμαι καθετη) εσυ εβγαλες ( εννοωωη οικογενεια)

Η επισκληριδιος εμενα προσωπικα δεν με επιασε. 7 δοσεις και τπτ. Μονο δεξια επιανε αριστερα τπτ και μετα καθολου. 

Μην ανηχυχεις μια χαρα θα ξυριστεις και μονη σου. Εγω μια χαρα τα καταφερα και χωρις καθρεφτη. Σιγα σιγα θα το συνηθισεις οσο μεγαλωνει η κοιλια σου. 

Για δωρεα ξερω οτι πρεπει να συνενοηθεις εσυ να φερεις αυτο το βαλιτσακι κτλ και να το στειλεις με κουριερ. ΨΑξε το για να στο στειλουν να δεις την διαδικασια. Εγω δεν τα κρατησα.

Και εγω αντεχω στους πονους. Μπηκα 8 το πρωι, 9 ξεκινησαμε με τον ορο, 15.00 το μεσημερι μου εσπασαν τα νερα η γιατρος μου με την μαια και 17.37 γεννησα. 

Τα κοριτσια οι μαιες καλες, οι προισταμενες τους λιγο bitch με τα κοριτσια και λιγο απομακρες. Τωρα στο δευτερο ζητησα ηδη στη μαια της γιατρου μου να ειναι μαζι μου. Εισαι πιο ανετη και οτι χρειαστεις ειναι μεσα μαζι σου ολη την ωρα. Στο πρωτο δεν ηξερα δεν της ειπα κατι και το μετανιωσα.

Ο αντρας μου ηταν μεσα ολη την ωρα. Τον εβγαζαν μονο σε ιατρικες πραξεις. Πχ επισκληριδιος, μου εσπασαν τα νερα καθετηρας κτλ μετα εμπαινε παλι. 

Οχι ειναι δωματιο που εισαι μονη, δεν εχει αλλες κοπελες και εχεις ησυχια. Ακους ολο και καμια να γενναει αλλα οκ. 

Το μωρο μου το εδωσε αμεσως! Το πηρε η μαια το καθαρισε μου τον εδωσε παλι και μετα στον αντρα μου. Εχει καρεκλα διπλα σου και καθεται εκει. 

Μετα βγηκε ο αντρας μου με την μαια να δειξουν το μωρο στους δικους μας και δεν ξαναμπηκε. Εμενα ωστοσο με εραψε και με πηγαν να με δειξουν και μετα ανανηψη κάνα 2 ωρο. Εκει ειχε και αλλες κοπελες. Γυρω στις 9 με ανεβασαν και κατα τις 10 μου εφεραν το μπεμπη.

Για τις φωτο ειχα παει προετοιμασμενη, με ενα ποστ ιτ στον αντρα μου! Οταν εμενα με πηραν για την προκληση εκεινος εκανε τα χαρτια. Του ειχα σημειωσει ΟΧΙ φωτογραφο, οποτε το ειπε αμεσως και το σημειωσε στη φορμα που συμπληρωνε! Δεν ηθελα γιατι τα στηνουν και τα ταλαιπωρουν χωρις λογο. Εκεινη την ωρα θελουν τη μαμα οχι φωτογραφιες. (προσωπικη γνωμη)

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Titin είπε:

Η επισκληριδιος εμενα προσωπικα δεν με επιασε. 7 δοσεις και τπτ. Μονο δεξια επιανε αριστερα τπτ και μετα καθολου. 

Μην ανηχυχεις μια χαρα θα ξυριστεις και μονη σου. Εγω μια χαρα τα καταφερα και χωρις καθρεφτη. Σιγα σιγα θα το συνηθισεις οσο μεγαλωνει η κοιλια σου. 

Για δωρεα ξερω οτι πρεπει να συνενοηθεις εσυ να φερεις αυτο το βαλιτσακι κτλ και να το στειλεις με κουριερ. ΨΑξε το για να στο στειλουν να δεις την διαδικασια. Εγω δεν τα κρατησα.

Και εγω αντεχω στους πονους. Μπηκα 8 το πρωι, 9 ξεκινησαμε με τον ορο, 15.00 το μεσημερι μου εσπασαν τα νερα η γιατρος μου με την μαια και 17.37 γεννησα. 

Τα κοριτσια οι μαιες καλες, οι προισταμενες τους λιγο bitch με τα κοριτσια και λιγο απομακρες. Τωρα στο δευτερο ζητησα ηδη στη μαια της γιατρου μου να ειναι μαζι μου. Εισαι πιο ανετη και οτι χρειαστεις ειναι μεσα μαζι σου ολη την ωρα. Στο πρωτο δεν ηξερα δεν της ειπα κατι και το μετανιωσα.

Ο αντρας μου ηταν μεσα ολη την ωρα. Τον εβγαζαν μονο σε ιατρικες πραξεις. Πχ επισκληριδιος, μου εσπασαν τα νερα καθετηρας κτλ μετα εμπαινε παλι. 

Οχι ειναι δωματιο που εισαι μονη, δεν εχει αλλες κοπελες και εχεις ησυχια. Ακους ολο και καμια να γενναει αλλα οκ. 

Το μωρο μου το εδωσε αμεσως! Το πηρε η μαια το καθαρισε μου τον εδωσε παλι και μετα στον αντρα μου. Εχει καρεκλα διπλα σου και καθεται εκει. 

Μετα βγηκε ο αντρας μου με την μαια να δειξουν το μωρο στους δικους μας και δεν ξαναμπηκε. Εμενα ωστοσο με εραψε και με πηγαν να με δειξουν και μετα ανανηψη κάνα 2 ωρο. Εκει ειχε και αλλες κοπελες. Γυρω στις 9 με ανεβασαν και κατα τις 10 μου εφεραν το μπεμπη.

Για τις φωτο ειχα παει προετοιμασμενη, με ενα ποστ ιτ στον αντρα μου! Οταν εμενα με πηραν για την προκληση εκεινος εκανε τα χαρτια. Του ειχα σημειωσει ΟΧΙ φωτογραφο, οποτε το ειπε αμεσως και το σημειωσε στη φορμα που συμπληρωνε! Δεν ηθελα γιατι τα στηνουν και τα ταλαιπωρουν χωρις λογο. Εκεινη την ωρα θελουν τη μαμα οχι φωτογραφιες. (προσωπικη γνωμη)

 

Συμφωνω!!! ωστοσο εσυ εβγαλες φωτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


45 minutes ago, Titin είπε:

Μονοι εμεις μετα. 

Για τα βλαστομυτταρα θα τα παω σε δημοσια τραπεζα δεν τα θελω για μας γιατι ετσι κι αλλιως κ να τα χρειαστει δεν μπορει να τα παρει..ολες οι γνωστες μου σε παγκοσμια τραπεζα τα δωρηδαν κι εγω εκει θα τα παω

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα!  Ξέρει μήπως κάποια για το Ρεα αν επιτρέπεται το rooming in και σε τρικλινο?Γιατί μου φαίνεται  λίγο ανθυγιεινό για 3 νεογέννητα να είναι όλο το 24ωρο  στο ίδιο δωμάτιο μαζί με 6 ενήλικες. .Επίσης, ξέρετε αν βάζουν κοπέλες με rooming in στο ίδιο δωμάτιο με κοπέλες που δεν έχουν; 

Ευχαριστώ! !

Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2017 at 3:27 PM, island1 said:

Καλησπερα κοριτσια 

Ηθελα οποια γεννησε στο Ρεα προσφατα να μας πει εμπειρια απο το.μαιευτηριο τις μαιες τα διαδικαστικα!!!

Καλησπερα εγω γεννησα προσφατα εκει και ειμαι ευχαριστημενη γενικα και κυριως απο το προσωπικο ηταν εξαιρετικες κοπελες στον τεταρτο που ημουν εγω οτι κεπτομερεια θες μου λες να σου πω


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...