Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Εγω σαυτην την εγκυμοσυνη μονο λιγη αναγουλα ειχα και τωρα αρχισαν και οι καουρες. Στις προηγουμενες πολυ υπνηλια οπου εβρισκα επεφτα και κοιμόμουν. Τωρα το αντίθετο υπερένταση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πω πω κοριτσια και εγω σημερα εχω κατι καουρες..αλλο πραγμα!!! ποσο θα ενταθουν αργοτερα?? υπομονη..τι να πω.. δεν παλευεται.. ουτε προλαβα να χαρω τη νορμαλ ζωη.. :? με το που ειπα α μπορω να φαω σαν ανθρωπος!! επιτελους...τσουπ...νατο το αχνο θετικο...και αμεσως αναγουλες και καουρες.. δεν την παλευω.. 18 μηνες σχεδον συνεχομενους...:shock: <_<

δοξα τω Θεω... δεν θελω να παραπονιεμαι εννοειται γιατι προκειται για θαυμα αυτο το μικροσκοπικο φασολακι...οπως και το μικρο που με κοιταει τωρα απο το ριλαξ και νιαουριζει...:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες γεια σας! Είμαι και εγώ μελουσα μανούλα για 2η φορά με πητ 20/11. Έχω ένα γιο 14  μηνών και τώρα ίσως να μας ετοιμάζεται και η κόρη! ! Τα δικά μου συμπτώματα έχουν υποχωρήσει τώρα που μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο. Είχα πάρα πολλές αναγουλες και λιγουρες ταυτόχρονα! !! Τώρα μόνο κάποιες μυρωδιές με ενοχλούν κυρίως απορρυπαντικων και αρωμάτων! ! Κορίτσια να έχουμε όλες μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Με το καλό τα μωράκια μας! !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2017 at 3:21 ΜΜ, Melitoula είπε:

πω πω κοριτσια και εγω σημερα εχω κατι καουρες..αλλο πραγμα!!! ποσο θα ενταθουν αργοτερα?? υπομονη..τι να πω.. δεν παλευεται.. ουτε προλαβα να χαρω τη νορμαλ ζωη.. :? με το που ειπα α μπορω να φαω σαν ανθρωπος!! επιτελους...τσουπ...νατο το αχνο θετικο...και αμεσως αναγουλες και καουρες.. δεν την παλευω.. 18 μηνες σχεδον συνεχομενους...:shock: <_<

δοξα τω Θεω... δεν θελω να παραπονιεμαι εννοειται γιατι προκειται για θαυμα αυτο το μικροσκοπικο φασολακι...οπως και το μικρο που με κοιταει τωρα απο το ριλαξ και νιαουριζει...:wub:

Melitoula μου δεν υπάρχει νορμαλ ζωή μετά τα παιδιά μην το ψαχνεις :) πολύ νωρίς ήρθε το 2ο αλλα δεν πειράζει θα μεγαλώνουν μαζί και θα τα καμαρώνεις!!!! 

 

9 ώρες πρίν, @annour είπε:

Μανούλες γεια σας! Είμαι και εγώ μελουσα μανούλα για 2η φορά με πητ 20/11. Έχω ένα γιο 14  μηνών και τώρα ίσως να μας ετοιμάζεται και η κόρη! ! Τα δικά μου συμπτώματα έχουν υποχωρήσει τώρα που μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο. Είχα πάρα πολλές αναγουλες και λιγουρες ταυτόχρονα! !! Τώρα μόνο κάποιες μυρωδιές με ενοχλούν κυρίως απορρυπαντικων και αρωμάτων! ! Κορίτσια να έχουμε όλες μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Με το καλό τα μωράκια μας! !

Καλωσήρθες!! Με το καλό να έρθει το 2ο σου νινί!! Να έχεις μια ομορφη εγκυμοσύνη!! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! Αχ βρε κορίτσια αυτή η αναμονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο είναι τοοοσο αγχωτικη! ! Τουλάχιστον όταν θα αρχίσουμε να το καταλαβαινουμε θα είμαστε σίγουρα πιο ήρεμες! Το πρώτο μου το είχα νιώσει στην 21 εβδομάδα! Τα επόμενα λένε ότι τα καταλαβαινεις πιο νωρίς. ..Απλά ανυπομονωωωω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως ηρθες @annour και με το καλο!!Κι εγω στο πρωτο πιο αργα αλλα τα επομενα τα ένιωσα πιο νωρις γυρω στην 18 εβδομάδα αν και ο γιατρος μου ελεγε οτι ειναι το εντερο. Και τωρα ακομη που ειμαι 15 νιωθω κατι σαν απαλο φτερουγισμα.Κοντευουν οι μέρες που θα μας ταραξουν στις κλωτσιές :-D

 

Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2017 at 10:58 ΜΜ, @annour είπε:

Μανούλες γεια σας! Είμαι και εγώ μελουσα μανούλα για 2η φορά με πητ 20/11. Έχω ένα γιο 14  μηνών και τώρα ίσως να μας ετοιμάζεται και η κόρη! ! Τα δικά μου συμπτώματα έχουν υποχωρήσει τώρα που μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο. Είχα πάρα πολλές αναγουλες και λιγουρες ταυτόχρονα! !! Τώρα μόνο κάποιες μυρωδιές με ενοχλούν κυρίως απορρυπαντικων και αρωμάτων! ! Κορίτσια να έχουμε όλες μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Με το καλό τα μωράκια μας! !

Καλως μας ηρθες κοριτσι!! να σου ζησει ο γιος και με το καλο το μπεμπε!! και μενα εχουν υποχωρησει οι αναγουλες πληρως νομιζω κοριτσια..εχω να παρω υποθετο μιαμιση βδομαδα και παραπανω..ουτε στο αμαξι εχψ ιδιαιτερο προβλημα που με το που εμπαινα αναγουλιαζα... μονο καουρες εχω αν φαω βαρια..αλλα μετα χαπια την παλευω καπως.. ειχα τρομαξει κιοαλς λιγο προχτες γτ αφου μ εφυγαν οι αναγουλες ελεγα ενταξει εχω καουρες οποτε το μικρο ειναι καλα..για δυο μερες παν και οι καουρες,,με εζωσαν τα φιδια..λεω παει..δεν ειμαι καλα..το μωρο δεν ειναι καλα.. φοβηθηκα αγχωθηκα.. μεχρι που χθες εφαγα λουκανικα και οχι απλα με προκαλεσαν καουρα... αφηστε.. ακομα και σημερα τα ρευομαι( χιλια συγγνωμη για την περιγραφη..) εκει ησυχασα λιγο γτ αφου οι μυρωδιες και οι αηδια καλα κρατει θεωρω δεν υπαρχει λογος να ναησυχω..ε?? αν υπηρχε θεμα δεν θα υποχωρουσαν ολα τα συμπτωματα?ουφ..συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο..

On 28/5/2017 at 8:34 ΠΜ, Linaki2012 είπε:

Melitoula μου δεν υπάρχει νορμαλ ζωή μετά τα παιδιά μην το ψαχνεις :) πολύ νωρίς ήρθε το 2ο αλλα δεν πειράζει θα μεγαλώνουν μαζί και θα τα καμαρώνεις!!!! 

 

Καλωσήρθες!! Με το καλό να έρθει το 2ο σου νινί!! Να έχεις μια ομορφη εγκυμοσύνη!! 

χαχα ετσι ειναι.. καμια φορα ουτε μπανιο δεν κανω.. οχι επειδη δεν προλαβαινω, αλλα ειναι μερες που εχει τοση γκρινια και με εξαντλει, ειδικα τωρα με την εγκυμοσυνη, και πεφτω τουβλο, ξυπναω τουβλο..ασε.. ενα ζομπι... ασε που και μπανιο να κανω παντα θα ξυπνησει αν κοιμαται ή κατι θα παθει κ θα κλαψει..ουτε το μπανιο δεν ευχαριστιεμαι.. ο αντρας μ και αυτος ο καημενος φευγει πεντε για δουλεια και γυρναει πεντε εξι..ποτε να ξεκουραστει ποτε ν με βοηθησει, φυσικα δεν εχω απιτησεις απο εκεινον.. πτωμα πεφτει κ αυτος.. οποτε ναι.. νορμαλ ζωη μετα τα 40... νιοπαντροι παλι...:wub:

23 ώρες πρίν, @annour είπε:

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! Αχ βρε κορίτσια αυτή η αναμονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο είναι τοοοσο αγχωτικη! ! Τουλάχιστον όταν θα αρχίσουμε να το καταλαβαινουμε θα είμαστε σίγουρα πιο ήρεμες! Το πρώτο μου το είχα νιώσει στην 21 εβδομάδα! Τα επόμενα λένε ότι τα καταλαβαινεις πιο νωρίς. ..Απλά ανυπομονωωωω! 

το πρωτο δεν θυμαμαι ποτε το ενιωσα ακριβως αλλα θυμαμαι οτι ηταν αρκετα αργα.. αυτο τωρα μια δυο φορες ενιωσα κατι σαν..ακουστε περιγραφη.. πως βαζεις το δαχτυλο σε μια γυαλα με ψαρακια και ερχονται και "τσιμπανε" το δαχτυλο..ενα τετοιο νιωθω στην κοιλια.. αλλα πολυ σπανια και αν ειμαι ηρεμη.. στο γιατρο δεν το λεω για θ μ πει κατα φαντασιαν.. χαχα.. 

22 ώρες πρίν, zooula36 είπε:

Καλως ηρθες @annour και με το καλο!!Κι εγω στο πρωτο πιο αργα αλλα τα επομενα τα ένιωσα πιο νωρις γυρω στην 18 εβδομάδα αν και ο γιατρος μου ελεγε οτι ειναι το εντερο. Και τωρα ακομη που ειμαι 15 νιωθω κατι σαν απαλο φτερουγισμα.Κοντευουν οι μέρες που θα μας ταραξουν στις κλωτσιές :-D

 

αχ κοντευουν.. οντως αν αρχισουν τις κλωτσιες θα ηρεμησουμε λιγο..  

Υ.Γ. ειχα δεν ειχα εγραψα εκθεση παλι....<_<

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω το 1ο το ενιωσα καπου εκει 20-22 εβδομαδες το 2ο 18η-20η ξερετε στην αρχη κλωτσανε μια κ μετα απο 3 μερες παλι και δεν καταλαβαινεις και πολλα μετα ομως γινεται το σωσε!! Ειδικα ο μικρος μου ηταν 24ωρες σε κινηση και ακομα ετσι χιχι!!! 

 

Και εγω τωρα που χαλαρωσαν τα εντονα συμπτωματα ανυσηχω μπορω να πω ολο πιανω τα βυζια μου να δω αν πονανε :-D Παρασκευη εχω γιατρο επιτελους! Δεν εχω ουτε μια φωτογραφια απο υπερηχο ουτε ενα βιντεο γιατι δεν ξεραμε αν ειναι καλα κ δεν μου εδινε ο γιατρος. Παρασκευη θα τα ζητησω ολα αναδρομικα!! 

Μελιτουλα μου κ εγω σαν ζομπι ειμαι.. δεν δουλευω αλλα ξυπναω στις 6 κ κοιμαμαι στις 11 κ ολη μερα τρεχω να παρω το μεγαλο σχολειο, κολυμβητηριο να τρεχω πισω απο το μικρο να προλαβω τις δουλειες μου κ το μαγειρεμα! Χαμος... αλλα δεν βαριεσαι μολις κοιμηθουν τα θηρια μου τα χαζευω και ηρεμω!!! 

  • Μου αρέσει 2

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Και εγώ κορίτσια πιάνω συχνά το στήθος μου για να σιγουρευτώ ότι πονάει! ! Ευτυχώς έχω κ τις μυρωδιές που μενουχλουν κ σκέφτομαι πως όλα οκ. Εγώ έχω ραντεβου 8/6 .αργώ ακόμα. Να σας ρωτήσω κάτι. .είμαι 15 εβ και 2 ημερών τώρα. .ο 4ος μήνας μέχρι πότε είναι; ;ένα πράγμα αυτό όλο με μπερδεύει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Zooula36 σ ευχαριστώ πολύ! Διαβαζα σε κάποια site ότι μπαίνεις στην 14 εβδομάδα κ σε κάποια άλλα στην 13. . Η γιατρός μου πάντα μου λέει ότι μετράμε εβδομάδες κ όχι μήνες αλλά ρε παιδί μου. στη γιαγιά πχ που με ρωτάει πόσο είμαι τι να πω ότι είμαι 15 εβδομάδων; ;; θα καταλάβει; ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , @annour είπε:

Zooula36 σ ευχαριστώ πολύ! Διαβαζα σε κάποια site ότι μπαίνεις στην 14 εβδομάδα κ σε κάποια άλλα στην 13. . Η γιατρός μου πάντα μου λέει ότι μετράμε εβδομάδες κ όχι μήνες αλλά ρε παιδί μου. στη γιαγιά πχ που με ρωτάει πόσο είμαι τι να πω ότι είμαι 15 εβδομάδων; ;; θα καταλάβει; ;

χαχαχα αντε ντε!!! εγω λεω στον τεταρτο ειμαι..οχι οτι εχει κ νοημα για τους αλλους..οποτε μια βδομαδα μεσα μια βδομαδα εξω δεν νομιζω να τους πειραξει..:-D εντωμεταξυ εγω βλεπω μια κοιλαρα να!!! και με βλεπουν κατι κυριες κ μ λενε..ααα ουτε φαινεσαι... μια φιλη μου  που ειναι στον εκτο και ειναι πλακα η κοιλια δηλ τι θα την ελεγαν?? αφου αισθανομαι ασχημα κοντα της...θ νομιζουν οτι γενναω πρωτη..:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Κοιλίτσα έχω κ εγώ κ την καμαρωνω! Έχω πάρει βέβαια κ 4 κιλακια παρά τις αναγουλες που είχα! Στοπρώτο μου είχα πάρει 14 κιλά αλλά ευτυχώς είχα επανέλθει στον χρόνο. Τώρα είμαι σίγουρη ότι θα πάρω κατι παραπάνω. .αλλά δε με νοιάζει. . Το μωρό μου να ναι καλά κ τα κιλά χάνονται. Παρ όλο που η γιατρός μου φωνάζει να προσεχω! !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ναι οντως κι εγω οταν λεω σε εβδομάδες σαν εξωγηινη με κοιτανε. Κι εμενα άρχισε λιγο φαίνεται.Αλλοι δεν το κατάλαβαινουν γιατι δεν εχει και καιρο που γέννησα και νομίζουν μου εμεινε κοιλια. Μισο κιλο εβαλα εγω μεχρι τωρα ευτυχως. Ελπιζω έτσι να παω γιατι εχω και παραπάνω κιλα και δεν θελω να βαλω πολλα.Περσι Με διατροφη που μου εβαλε ο γυναικολόγος εβαλα 16 κιλα αλλα τα εχασα ενα μηνα μετα την γεννα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...