Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

@Eutuxia25 Τι εξετάσεις έκανες? Δε γραφόταν όλες μαζί και χρειάστηκε να πας διπλές φορές? Αυτό με την κακή ψυχολογία το είχα κι εγώ μέχρι πριν κανα 2 βδομάδες.Παρατήρησα ότι η ψυχολογία μου χειροτέρευε ανάλογα με τα συμπτώματα. Βέβαια στην αρχή οφειλόταν και στην τεράστια αλλαγή στη ζωή μου έτσι? Είμαι άνθρωπος της συνήθειας και με το που μου άλλαξαν κάποιες,ένιωθα σαν θηρίο στο κλουβί. Σιγά σιγά το αποδέχτηκα κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο ΙΚΑ μου είχαν πιει το αίμα.μου κοτσαρανε  μια πεταλούδα και μετά εφάρμοσε 8 μικρά φιαλίδια  πρέπει να ηταν σαν τις πολυ μικρές σύριγγες στο μέγεθος ,να ηταν 5 μλ το καθένα.Ήταν οι πρώτες εξετάσεις και ηταν ατελείωτες.Στο τέλος και εγώ άρχισα να χάνομαι που άκουγα ποσά φιαλακια είχε ακουμπήσει και γεμίσει.Αφού εκεί τρόμαξαν όπως με είδαν σαν το φάντασμα άσπρη και να μην μπορώ να σταθώ όρθια.Ξάπλωσα και λίγο χαχα.

Θα αρχίσω να γράφω τα όνειρα μου γιατί όλα αυτά που έχω δει Ούτε ο Streven Spielberg.Τρόμος!!!Εχω ακούσει βέβαια ότι στην εγκυμοσύνη συνηθίζεται να βλέπουμε άσχημα όνειρα.

Ευτυχία μην στεναχωριέσαι.θα περάσουν όλα.Ειδικά όταν αρχίζει και μεγαλώνει το εμβρυακι σου θα νιώθει όμορφα.Και όταν αρχίσει να κουνιέται εκεί να δεις. Και εγώ είμαι συνέχεια με στενάχωρες σκέψεις που δεν μου κάνουν καλό .


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...σύφιλη συγκολιση αιμοσφαιρινης και μια ακομα απο αιματος και κολπικο υγρο δεν κανουν στο αττικο ...γενικα ηταν πεντε Σελίδες εξετάσεις και δεν θυμάμαι ...σίγουρα ρεζους εητς ομαδα αίματος τις κλασικές αίματος λευκα ερυθρα και παει λέγοντάς...εγω νομιζω οτι ειναι στο γιατρο τι θέλει να ελέγξει και παιζει ρολο και το ιστορικό της καθεμιας ...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι δεν παίζει ρόλο το ιστορικό σε αυτές τις μεταδοτικες.Έχει δεν έχει κανείς θεματα υποχρεωτικά θα κάνει και για ζάχαρο και θυρεοειδή και όλες.Αν έχει προβλήματα υγείας θα κάνει πιο εξειδικευμένες εξετάσεις.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου . Σήμερα πιο  χάλια από ποτέ είμαι.  Σερνομαι υπερβολικά κ την πληρώνει το μωρό. Το στομάχι δεν με αφήνει να πάρω τα πάνω μου . Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα πρόβλημα με το στομάχι. 

Είδα γράψατε για το αίμα.  Έπαθα σοκ όταν είδα πόσο αίμα μου πήραν κ το έκανα λίγο θέμα εκεί ρωτούσα τι και πως, γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη πιο λίγο αίμα μου πήραν καμία σχέση με τώρα.  


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Ελπίδα μηπως να μίλαγες  στον γιατρό σου? Κριμα να περνάς τέτοια ταλαιπωρια.Γενικά λένε μικρά γεύματα.

Δύσκολα τρώω.  Από λίγο λίγο ίσα ίσα να μπει κάτι στο στομάχι . Εγώ θα του πω αλλά θα βρεθεί λύση?  Ακόμη κ τώρα που είναι νύχτα δεν νιωθω καλά.  Εσείς πως νιώθετε? 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Τι κανετε; εμεις απολαμβανουμε τον ηλιο. Απο συμπτωματα ειμαι καλυτερα αλλα οχι κ εντελως καλα. Κουραζομαι ευκολα κ με πιανουν κατι πονοκεφαλοι. Αλλα τιποτα τρομερο. Μονο που νιωθω πολυ οτι μου μεγαλωσε η κοιλια. Εσεις το νιωθετε αυτο; 

Θυμαμαι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ειχα ταλαιπωρηθει πολυ με τον προγεννητικο ελεγχο γιατι ειχα παει στο νικαιας, τα μισα εργαστηρια δεν λειτουργουσαν..Τελικα δεν εκανα ποτε ολες τις εξετασεις. Μου ειναι κ πολυ δυσαρεστο να μου παιρνουν αιμα, δεν το επιδιωκω γενικα. Τωρα εκανα καποιες στο ελενα , αλλα τα αποτελεσματα θα αργησω να τα παρω.

Εσεις κατα τα αλλα πως πατε; χαρηκαν οι οικογενειες σας για την εγκυμοσύνη; εμεις στα πεθερικα δεν το ειπαμε ακομα, δεν εχουμε κ πολυ σχεσεις γενικα για αυτο δεν νομιζω να τους νοιαξει πολυ!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Δύσκολα τρώω.  Από λίγο λίγο ίσα ίσα να μπει κάτι στο στομάχι . Εγώ θα του πω αλλά θα βρεθεί λύση?  Ακόμη κ τώρα που είναι νύχτα δεν νιωθω καλά.  Εσείς πως νιώθετε? 

Κορίτσι μου σε νιώθω...ακριβως τα ίδια τραβαω...  πρώτα ήταν από το πρωί έως το βράδυ αναγουλα...τώρα κρατάει μέχρι το μεσημέρι.. με το ζόρι τρώω...κάποιες φορές μου έρχεται κάτι να φάω με μανία κ το τρώω κ μετά θέλω να το βγαλω.. σήμερα δεν είχα αναγουλα καθόλου το πρωί κ ανησυχησα... αλλά μόλις έφαγα κάτι τώρα άρχισε λίγο... ούτε το νερό δεν αντεχω.. ο γιατρός δε μου δίνει τίποτα όσο δεν κάνω εμετο κ αφού μπορώ κ το αντέχω.. υπομονή! Μας δηλώνει την παρουσία του...αυτο σκέφτομαι κ χαίρομαι!!

1 hour ago, IoannaMas είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Τι κανετε; εμεις απολαμβανουμε τον ηλιο. Απο συμπτωματα ειμαι καλυτερα αλλα οχι κ εντελως καλα. Κουραζομαι ευκολα κ με πιανουν κατι πονοκεφαλοι. Αλλα τιποτα τρομερο. Μονο που νιωθω πολυ οτι μου μεγαλωσε η κοιλια. Εσεις το νιωθετε αυτο; 

Θυμαμαι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ειχα ταλαιπωρηθει πολυ με τον προγεννητικο ελεγχο γιατι ειχα παει στο νικαιας, τα μισα εργαστηρια δεν λειτουργουσαν..Τελικα δεν εκανα ποτε ολες τις εξετασεις. Μου ειναι κ πολυ δυσαρεστο να μου παιρνουν αιμα, δεν το επιδιωκω γενικα. Τωρα εκανα καποιες στο ελενα , αλλα τα αποτελεσματα θα αργησω να τα παρω.

Εσεις κατα τα αλλα πως πατε; χαρηκαν οι οικογενειες σας για την εγκυμοσύνη; εμεις στα πεθερικα δεν το ειπαμε ακομα, δεν εχουμε κ πολυ σχεσεις γενικα για αυτο δεν νομιζω να τους νοιαξει πολυ!

Ιωαννα μου κ εμένα έχει γίνει τούμπανο η κοιλια μου...πρησμενη όλη μέρα... ισως που τα ουτροτζεσταν..ίσως από εντέρο...ποιος ξερει..   εμένα οι γονείς μου τρελάθηκαν κ ο πεθερουλης μου ... με την πεθερα μου δεν... τυπικά μιλάμε...  παντως το ότι δεν τα πάτε καλά...δε σημαίνει ότι δε θα τους νοιάξει...εγγονι τους είναι.. λες να αδιαφορησουν; εγώ που ξέρω ότι η πεθερα μου είναι κακιά ..θα το θέλει το εγγονι...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON Ναι πράγματι μεταδιδόμενες δε μου έγραψε. Αυτή την τελευταία με την όρθια που λες δεν την ξέρω καν,τι είναι? Σίγουρα μαζί με την ηλεκτροφόρηση είχε γράψει μια δυο ακόμα που δε θυμάμαι καθόλου. Από Δευτέρα που θα έχω και τα αποτελέσματα θα μπορώ να πω με σιγουριά τι μου έγραψε.

@Elpidaaa @Rena87 Κορίτσια κι εμένα τέτοια η κατάσταση αν και τείνει να ηρεμεί μέρα με τη μέρα. Υπομονή κι ένας μήνας έμεινε (απ'ότι λένε)

@IoannaMas Εμείς το είπαμε και στον πατέρα μου και στα πεθερικά μου όπως και σε κανα δυο κοντινούς μας φίλους. Γενικά όλοι πέταξαν από τη χαρά τους γιατί είχαν περισσότερο καημό από μας να δουν εγγονια χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Maria K8 είπε:

@ERIANTON Ναι πράγματι μεταδιδόμενες δε μου έγραψε. Αυτή την τελευταία με την όρθια που λες δεν την ξέρω καν,τι είναι? Σίγουρα μαζί με την ηλεκτροφόρηση είχε γράψει μια δυο ακόμα που δε θυμάμαι καθόλου. Από Δευτέρα που θα έχω και τα αποτελέσματα θα μπορώ να πω με σιγουριά τι μου έγραψε.

@Elpidaaa @Rena87 Κορίτσια κι εμένα τέτοια η κατάσταση αν και τείνει να ηρεμεί μέρα με τη μέρα. Υπομονή κι ένας μήνας έμεινε (απ'ότι λένε)

@IoannaMas Εμείς το είπαμε και στον πατέρα μου και στα πεθερικά μου όπως και σε κανα δυο κοντινούς μας φίλους. Γενικά όλοι πέταξαν από τη χαρά τους γιατί είχαν περισσότερο καημό από μας να δουν εγγονια χαχαχα

Μπράβο κορίτσι μου.. εγώ δε το ειπα σε φίλους...μόνο στην κολλητή μου... γιατι μετά τις 2 αποβολες κορίτσια μου πέρασα πολύ άσχημα με το να λέω κάθε φορά έχασα το μωρό και δε θέλω να το ξανά ζήσω... τώρα δόξα το θεό όλα πάνε καλά αλλά αν δε κλείσω τρίμηνο δε θα το ανακοινώσω αλλού ακόμα... 

Εγω αυτο που σκέφτομαι με τα συμπτώματα συνέχεια είναι ότι...αν σταματήσουμε να τα έχουμε σημαίνει κάτι;; δλδ συνηθίσα πχ τόσες μέρες αναγουλα κ μια μέρα δεν είχα κ λεω ωχ κάτι γίνεται κακό τώρα...  αλλά από ότι διαβάζω...μαλλπν έχει σκαμπανεβασματα...μπορεί μια να έχουμε κ μια όχι.. τι λέτε κ εσεις;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

@Rena87 δεν νομιζω να τους νοιαξει καλα λεω, εδω δεν τους ενοιαξε το πρωτο εγγονι το δευτερο θα τους νοιαξει; γενικα δεν τα θελουν τα παιδιά, θεωρουν οτι ειναι εμποδιο στις καριερες μας. Ο καθενας ο,τι πιστευει τι να λεμε! Το σημαντικο βεβαια ειναι να τα θελουν οι γονεις γιατι εμεις τραβαμε ολο το λουκι.

Τα συμπτωματα φυσικα μπορει να υποχωρήσουν, εγω ειμαι απο αυτες που χαιρονται οταν υποχωρουν. Αλλα οσο περναει η εγκυμοσύνη καποια φευγουν κ ερχονται αλλα. Πχ μετα σε βαραινει η κοιλια δεν βολευεσαι στο κρεβάτι, αρχιζει πολυ συχνοουρια, καουρες ισως (γυρω 7-8 μηνα με πιασαν πολυ που με πιεζε το μωρο ψηλα κατω απο το στηθος).. Γενικα υπαρχει ποικιλια σε συμπτωματα ! Αλλα σιγουρα το ποσα συμπτωματα εχεις δεν εχει καθολου να κανει με το αν η εγκυμοσύνη παει καλα ή οχι. 

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Τι κανετε; εμεις απολαμβανουμε τον ηλιο. Απο συμπτωματα ειμαι καλυτερα αλλα οχι κ εντελως καλα. Κουραζομαι ευκολα κ με πιανουν κατι πονοκεφαλοι. Αλλα τιποτα τρομερο. Μονο που νιωθω πολυ οτι μου μεγαλωσε η κοιλια. Εσεις το νιωθετε αυτο; 

Θυμαμαι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ειχα ταλαιπωρηθει πολυ με τον προγεννητικο ελεγχο γιατι ειχα παει στο νικαιας, τα μισα εργαστηρια δεν λειτουργουσαν..Τελικα δεν εκανα ποτε ολες τις εξετασεις. Μου ειναι κ πολυ δυσαρεστο να μου παιρνουν αιμα, δεν το επιδιωκω γενικα. Τωρα εκανα καποιες στο ελενα , αλλα τα αποτελεσματα θα αργησω να τα παρω.

Εσεις κατα τα αλλα πως πατε; χαρηκαν οι οικογενειες σας για την εγκυμοσύνη; εμεις στα πεθερικα δεν το ειπαμε ακομα, δεν εχουμε κ πολυ σχεσεις γενικα για αυτο δεν νομιζω να τους νοιαξει πολυ!

Εμείς δεν το ανακοίνωσαμε ακόμη.  Μόνο στην κολλητή μου κ στην μαμά μου . Πεθερικα πέρα βρέχει. 

πρίν από 50 λεπτά , Rena87 είπε:

Κορίτσι μου σε νιώθω...ακριβως τα ίδια τραβαω...  πρώτα ήταν από το πρωί έως το βράδυ αναγουλα...τώρα κρατάει μέχρι το μεσημέρι.. με το ζόρι τρώω...κάποιες φορές μου έρχεται κάτι να φάω με μανία κ το τρώω κ μετά θέλω να το βγαλω.. σήμερα δεν είχα αναγουλα καθόλου το πρωί κ ανησυχησα... αλλά μόλις έφαγα κάτι τώρα άρχισε λίγο... ούτε το νερό δεν αντεχω.. ο γιατρός δε μου δίνει τίποτα όσο δεν κάνω εμετο κ αφού μπορώ κ το αντέχω.. υπομονή! Μας δηλώνει την παρουσία του...αυτο σκέφτομαι κ χαίρομαι!! 

 

Τι τρως κορίτσι μου? Κ εγώ αυτό σκέφτομαι αφού δεν κάνω εμετόυς δεν θα μου πει τπτ ο γιατρός απλός δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα με το παιδί μου κ αυτό με στεναχωρει αφάνταστα. Άρχισα αναγκαστικά να του βάζω παιδικά στο ταμπλετ για να ξαπλωνω . Κ η δική μου κοιλιά 5 μηνών μοιάζει από το Έντερο πιστεύω. 

Κορίτσια σας είπε πιθανή ημέρα τοκετόυ ο γιατρός σας ? Εμένα όχι μόνο με τις εφαρμογές ότι βρήκα 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...