Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Γεια σας!!!

Ειμαστε μια χαρά και πολύ χαρούμενοι γιατί γέννησε η γυναίκα του κολλητού μας.Έχουμε φτιάξει μια πολύ όμορφη τούρτα από πάνες και ανυπομονώ το απόγευμα να πάμε να τους δούμε.

Εξακολουθώ και κοιμάμαι νωρίς τα βράδια και από τις 5 το πρωί κοιτάω ταβάνι.  @Rena87 στην προηγούμενη εγκυμοσυνη μου επερνα utrogestan για 4 μήνες,επειδη είχα μια αποβολή πριν.Κιλά δεν είχα πάρει τα μπούτια μου όμως είχαν φουσκώσει αρκετά μέχρι λίγο πιο πάνω από.το γόνατο.Μου είχε πει ο γιατρός αν θέλω να τα περνώ κολπικα και το προτίμησα.

Αυτό που έγραψα δεν ισχύει.χαχα

Εξέταση για ουρία ήθελα να γράψω αλλά το κινητό αλλάζει κάποιες λέξεις και δεν το περνώ χαμπάρι πάντα.

Όπως είπε και Ρένα μετα την αποβολή που είχα πριν τον γιο μου είχα ξενερώσει επειδή μόλις το είπα στην πεθερά μου και στράβωσε έκλαιγα και το ίδιο βράδυ απέβαλα.Στο αγόρι μου  το έμαθε στους τρεις μήνες και εκεί λιγο κράτησε απόσταση.Αργοτερα ήρθε κοντά αλλά τίποτα δεν ήταν ίδιο.Οι φίλες μου τσαντηστηκαν και αυτές αλλά εγώ ένιωθα καλα.Η μαμα μου δεν το ξέρει,θα τρελαθεί γιατί με παρακαλάει τόσα χρόνια να κάνω αλλο ενα.Κάθε μέρα θέλω να τις το πω αλλά κρατιέμαι.Αχχχ !!!Και ο γιος......αυτο το αγόρι μου το λαχταράει τόσο καιρό .Θέλω να το "σιγουρεψω" για να μην τον πίκρανω.

 

@Elpidaaa ο γιατρός μου είπε μέχρι 6 Δεκεμβριου όμως επειδή η σύλληψη έγινε 15 Μαρτιου πιστεύω ότι μπορεί να είναι και αργότερα.Παιδιά περνάνε πολυ γρήγορα οι μέρες.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , ERIANTON είπε:

Γεια σας!!!

Ειμαστε μια χαρά και πολύ χαρούμενοι γιατί γέννησε η γυναίκα του κολλητού μας.Έχουμε φτιάξει μια πολύ όμορφη τούρτα από πάνες και ανυπομονώ το απόγευμα να πάμε να τους δούμε.

Εξακολουθώ και κοιμάμαι νωρίς τα βράδια και από τις 5 το πρωί κοιτάω ταβάνι.  @Rena87 στην προηγούμενη εγκυμοσυνη μου επερνα utrogestan για 4 μήνες,επειδη είχα μια αποβολή πριν.Κιλά δεν είχα πάρει τα μπούτια μου όμως είχαν φουσκώσει αρκετά μέχρι λίγο πιο πάνω από.το γόνατο.Μου είχε πει ο γιατρός αν θέλω να τα περνώ κολπικα και το προτίμησα.

Αυτό που έγραψα δεν ισχύει.χαχα

Εξέταση για ουρία ήθελα να γράψω αλλά το κινητό αλλάζει κάποιες λέξεις και δεν το περνώ χαμπάρι πάντα.

Όπως είπε και Ρένα μετα την αποβολή που είχα πριν τον γιο μου είχα ξενερώσει επειδή μόλις το είπα στην πεθερά μου και στράβωσε έκλαιγα και το ίδιο βράδυ απέβαλα.Στο αγόρι μου  το έμαθε στους τρεις μήνες και εκεί λιγο κράτησε απόσταση.Αργοτερα ήρθε κοντά αλλά τίποτα δεν ήταν ίδιο.Οι φίλες μου τσαντηστηκαν και αυτές αλλά εγώ ένιωθα καλα.Η μαμα μου δεν το ξέρει,θα τρελαθεί γιατί με παρακαλάει τόσα χρόνια να κάνω αλλο ενα.Κάθε μέρα θέλω να τις το πω αλλά κρατιέμαι.Αχχχ !!!Και ο γιος......αυτο το αγόρι μου το λαχταράει τόσο καιρό .Θέλω να το "σιγουρεψω" για να μην τον πίκρανω.

 

@Elpidaaa ο γιατρός μου είπε μέχρι 6 Δεκεμβριου όμως επειδή η σύλληψη έγινε 15 Μαρτιου πιστεύω ότι μπορεί να είναι και αργότερα.Παιδιά περνάνε πολυ γρήγορα οι μέρες.

Τι πεθερές υπάρχουν πια .... κ η δικιά μου θα αργήσει να το μάθει.  Πες το όμως στην μανούλα σου .ολα θα πάνε  τέλεια!!!!!! Εμένα 15 Δεκεμβρίου βγαίνει η πητ.  Κ τελευταία ημέρα περιόδου 10 Μαρτίου. Ελπίζω σωστά να τα βγάζει η εφαρμογή 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χαίρομαι που είστε καλά, εκτός απο τα τρελα συμπτώματα.

Εγω πέρασα, και περνάω δηλ.μια δύσκολη εβδομάδα.Ειχα λιγο αιμα τη Δευτέρα και ετυχε να λείπει ο γιατρός στο εξωτερικό.Μιλησα βέβαια μαζι του αμέσως, ξεκίνησα outrogestan και πηγα και σε εξωτερικά ιατρεία.Το μωρό το ειδαμε καλά και Τρίτη και Παρασκευή, με το γιατρό πια.Ολη την εβδομάδα ακυρωσα μαθήματα, τα πάντα.Είμαι καλύτερα το σ-κ, αλλα ψυχολογικά με εχει θορυβήσει...

Το outrogestan παλι μου κανει κατι ναυτιες!Μονίμως σε πλοίο νομίζω οτι είμαι! :?

@Elpidaaa Κι εγώ εχω ΠΗΤ 16/12 με τελευταία περίοδο 11/3.

 


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι συχνο αυτο με τα πεθερικα, να μην θελουν ουτε τα εγγονια τους.. Οι δικοι μου δε θελουν καν να τους λενε "γιαγια παππου" τετοια τεκνά που ειναι ! αφου φανταστειτε τη μικρη μου δεν την εχουν πιασει ουτε καν ποτε αγκαλια, ενα χαδι στο χερακι κ τελος.κ νομιζω οτι επειδη δε θελουν να χαλανε λεφτα σε δωρα κλπ, για αυτο δε θελουν κ τα παιδια, θεωρουν οτι μας κρατανε πισω γενικα ενω πρεπει να κυνηγησουμε να κανουμε καριερα. Ναι τους ειδα κ αυτους που δεν εχουν κανει παιδια τι καριεριστες ειναι στις καφετεριες μερα νυχτα..αχ τελος παντων ας μη συγχυστω αλλο , εστω κ απο λιγους να εχουμε στηριξη ειναι πολυ σημαντικο. Εμένα με στηριζει παρα πολυ ο αντρας μου κ η μητερα μου κ μου αρκει αυτο να παιρνω δυναμη.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Elpidaaa είπε:

Εμείς δεν το ανακοίνωσαμε ακόμη.  Μόνο στην κολλητή μου κ στην μαμά μου . Πεθερικα πέρα βρέχει. 

Τι τρως κορίτσι μου? Κ εγώ αυτό σκέφτομαι αφού δεν κάνω εμετόυς δεν θα μου πει τπτ ο γιατρός απλός δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα με το παιδί μου κ αυτό με στεναχωρει αφάνταστα. Άρχισα αναγκαστικά να του βάζω παιδικά στο ταμπλετ για να ξαπλωνω . Κ η δική μου κοιλιά 5 μηνών μοιάζει από το Έντερο πιστεύω. 

Κορίτσια σας είπε πιθανή ημέρα τοκετόυ ο γιατρός σας ? Εμένα όχι μόνο με τις εφαρμογές ότι βρήκα 

Άσε μόνο σούπες μου έρχεται να τρώω.. αλλά πχ την άλλη φορά μου ρθε κ έκανα λεμονατο κ το τσακισα...μετα ήθελα να το βγαλω βέβαια ..αλλά έφαγα.. με βοηθούν λίγο τα κρακερς και τα ξινομηλα....αυτο με το παιδάκι σου όντως ζόρι πολύ.. υπομονη


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

@gaidaki κοκκινο ή καφε ειδες; μια φορα ηταν μονο; αν εγινε μετα απο επαφη ειναι φυσιολογικο κ γενικα μη ανησυχητικο. Κουραγιο κ ξεκουραση οπως ηδη κανεις. Ευχομαι να πανε ολα καλα! 

Εγω εχω πητ 25 Νοεμβρίου αλλα κ στο αλλο παιδι μαρτιο λεγανε, απριλιο γεννησα!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ERIANTON είπε:

Γεια σας!!!

Ειμαστε μια χαρά και πολύ χαρούμενοι γιατί γέννησε η γυναίκα του κολλητού μας.Έχουμε φτιάξει μια πολύ όμορφη τούρτα από πάνες και ανυπομονώ το απόγευμα να πάμε να τους δούμε.

Εξακολουθώ και κοιμάμαι νωρίς τα βράδια και από τις 5 το πρωί κοιτάω ταβάνι.  @Rena87 στην προηγούμενη εγκυμοσυνη μου επερνα utrogestan για 4 μήνες,επειδη είχα μια αποβολή πριν.Κιλά δεν είχα πάρει τα μπούτια μου όμως είχαν φουσκώσει αρκετά μέχρι λίγο πιο πάνω από.το γόνατο.Μου είχε πει ο γιατρός αν θέλω να τα περνώ κολπικα και το προτίμησα.

Αυτό που έγραψα δεν ισχύει.χαχα

Εξέταση για ουρία ήθελα να γράψω αλλά το κινητό αλλάζει κάποιες λέξεις και δεν το περνώ χαμπάρι πάντα.

Όπως είπε και Ρένα μετα την αποβολή που είχα πριν τον γιο μου είχα ξενερώσει επειδή μόλις το είπα στην πεθερά μου και στράβωσε έκλαιγα και το ίδιο βράδυ απέβαλα.Στο αγόρι μου  το έμαθε στους τρεις μήνες και εκεί λιγο κράτησε απόσταση.Αργοτερα ήρθε κοντά αλλά τίποτα δεν ήταν ίδιο.Οι φίλες μου τσαντηστηκαν και αυτές αλλά εγώ ένιωθα καλα.Η μαμα μου δεν το ξέρει,θα τρελαθεί γιατί με παρακαλάει τόσα χρόνια να κάνω αλλο ενα.Κάθε μέρα θέλω να τις το πω αλλά κρατιέμαι.Αχχχ !!!Και ο γιος......αυτο το αγόρι μου το λαχταράει τόσο καιρό .Θέλω να το "σιγουρεψω" για να μην τον πίκρανω.

 

@Elpidaaa ο γιατρός μου είπε μέχρι 6 Δεκεμβριου όμως επειδή η σύλληψη έγινε 15 Μαρτιου πιστεύω ότι μπορεί να είναι και αργότερα.Παιδιά περνάνε πολυ γρήγορα οι μέρες.

Ναι κορίτσι μου κ εγώ πιστεύω ότι τα ουτρο με πρηζουν... κ εγώ κολπικα τα βάζω γιατί από το στόμα έβλεπα το Χριστό φαντάρο από τις ζαλαδες...  Καλά κάνεις κ δεν το λες.. δεν αντέχετε να σου λένε κρίμα το έχασες... βουιζει ακόμα στα αυτιά μου.. 

πρίν από 5 λεπτά , gaidaki είπε:

Καλησπέρα! Χαίρομαι που είστε καλά, εκτός απο τα τρελα συμπτώματα.

Εγω πέρασα, και περνάω δηλ.μια δύσκολη εβδομάδα.Ειχα λιγο αιμα τη Δευτέρα και ετυχε να λείπει ο γιατρός στο εξωτερικό.Μιλησα βέβαια μαζι του αμέσως, ξεκίνησα outrogestan και πηγα και σε εξωτερικά ιατρεία.Το μωρό το ειδαμε καλά και Τρίτη και Παρασκευή, με το γιατρό πια.Ολη την εβδομάδα ακυρωσα μαθήματα, τα πάντα.Είμαι καλύτερα το σ-κ, αλλα ψυχολογικά με εχει θορυβήσει...

Το outrogestan παλι μου κανει κατι ναυτιες!Μονίμως σε πλοίο νομίζω οτι είμαι! :?

@Elpidaaa Κι εγώ εχω ΠΗΤ 16/12 με τελευταία περίοδο 11/3.

 

Καλό μου μη φοβάσαι... το αίμα περασε;;; τα ουτρο αν σε ενοχλούν πες στον γιατρό σου να τα περνεις κολπικα.. κ εγώ είχα μεγάλο θέμα από το στόμα...αλλά μόνο ζαλαδες κ ιλιγηο από ότι ξέρω...η ναυτία πρέπει  να είναι από το μπεμπε.. πόσες μέρες σου είπε ξαπλα;;;

Ααα εγώ έχω ΠΗΤ 12/12 ... και είναι πολύ συγκινητικό γιατί ειναξ του Αγίου Σπυρίδωνα...προστάτη της κερκυρας μου... αλλά και τη μαμά κ το μπαμπά τους λένε Σπύρο κ Σπυριδούλα... 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas @Rena87 Κόκκινο είχα μνο τη Δευτέρα, λιγα καφε μετά, και εδω και 1,5 μέρα καθόλου.Ευτυχως το outrogestan το μείωσε ο γιατρός σε 2 την ημέρα και μπορώ και λειτουργώ.Για κολπική ληψη το προτεινε, αλλά δεν ξέρω, μπορει να ναι χαζό, αλλα στην παρουσα φαση δε θα θελα τίποτε κολπικα.

 

Παιδιά για τις ιστορίες που παραθέτετε με πεθερές... ειναι να μη σου τυχει!Εμένα ειναι εξαιρετικοί οι γονείς του άντρα μου και οι δικοί μου...απλα ξερω πια τι είναι και τωρα τους θέτω όρια ενω πριν τη γέννηση του γιου μου ημουν αλλιώς και...επήλθε η σύγκρουση.

Τωρα όλα καλά. Το συγκινητικό ειναι που με πηραν τηλ.μαθητές μου και στέλνουν και μηνύματα για την εγκυμοσύνη.Δε μπορούσα να μην το πω, γιατί τώρα προέκυψε να μην πάω στα μαθήματα.


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

@gaidaki κολπικα πιστεύω θα είναι καλυτερα.μην φανταστείς ότι πρέπει να το βάλεις μέσα μέσα.περαστικά.

Εγώ είχα το εξής κουφό .Κάθε που θα έπρεπε να μου έρχεται η περίοδος (κάθε 28   μέρες ακριβώς ) είχα κάτι καφέ εκκρίσεις ,ελάχιστες ,μέχρι που γέννησα.

Μια χαρά με τα ονόματα.φαντάζομαι Κάθε σπίτι στην Κέρκυρα θα έχει και έναν Σπύρο ,σωστά?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Elpidaaa Εμένα έγραφε ημερομηνία στο υπερηχογράφημα μου 12/12. Ακούς @Rena87? Αν και φαντάζομαι ότι θα αλλάξει,ο άντρας μου λέει ότι θα γεννηθεί στις 15 που είναι η γιορτή του.

@gaidaki ελπίζω όλα να στρώσουν σύντομα. Καθηγήτρια είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλο μήνα!!!! 

Καλή εβδομάδα! @gaidaki μπράβο που είσαι καλυτερα.

Κορίτσια αν είστε βόλτα ζηλεύω!!!Σήμερα βαριόμουν τόσο πολύ να πάω οπουδήποτε.Χτες είδαμε το νεογέννητο του κολλητού μας.Τόσο μικρακι... Είχα ξεχάσει πόσο μικρούλης ηταν ο γιος μου.Πόσο θέλω να τα καταφέρω να αγκαλιάσω και αυτό που περιμένω και να πάνε όλα καλά όπως και τότε!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

On Sunday, April 30, 2017 at 8:10 ΜΜ, Maria K8 είπε:

@Elpidaaa Εμένα έγραφε ημερομηνία στο υπερηχογράφημα μου 12/12. Ακούς @Rena87? Αν και φαντάζομαι ότι θα αλλάξει,ο άντρας μου λέει ότι θα γεννηθεί στις 15 που είναι η γιορτή του.

@gaidaki ελπίζω όλα να στρώσουν σύντομα. Καθηγήτρια είσαι?

Μαρακι μου πότε είχες τελευταία περίοδο; μπερδεύομαι με αυτά.. εμένα δε μου βγαίνει τόσο που το μετράω... πχ.. τώρα έκλεισα 8 βδομάδες αλλά μου λένε δε σημαίνει ότι είμαι δύο μηνών... γιατι προσθέτονται δύο βδομάδες...  ακομα δεν το έχω καταλάβει πως υπολογίζουμε.. αλλά ναι κ εμένα ο ντοκ μου είπε ότι θα αλλάξει η ΠΗΤ στην αυχενικη. 

On Sunday, April 30, 2017 at 5:19 ΜΜ, ERIANTON είπε:

@gaidaki κολπικα πιστεύω θα είναι καλυτερα.μην φανταστείς ότι πρέπει να το βάλεις μέσα μέσα.περαστικά.

Εγώ είχα το εξής κουφό .Κάθε που θα έπρεπε να μου έρχεται η περίοδος (κάθε 28   μέρες ακριβώς ) είχα κάτι καφέ εκκρίσεις ,ελάχιστες ,μέχρι που γέννησα.

Μια χαρά με τα ονόματα.φαντάζομαι Κάθε σπίτι στην Κέρκυρα θα έχει και έναν Σπύρο ,σωστά?

Πωπω αληθεια τώρα μέχρι που γέννησες καφε;; φαντάζομαι άγχος ε; Ναι...όπως το πες ..κάθε σπίτι κ Σπύρος... χαχα

On Sunday, April 30, 2017 at 4:57 ΜΜ, gaidaki είπε:

@IoannaMas @Rena87 Κόκκινο είχα μνο τη Δευτέρα, λιγα καφε μετά, και εδω και 1,5 μέρα καθόλου.Ευτυχως το outrogestan το μείωσε ο γιατρός σε 2 την ημέρα και μπορώ και λειτουργώ.Για κολπική ληψη το προτεινε, αλλά δεν ξέρω, μπορει να ναι χαζό, αλλα στην παρουσα φαση δε θα θελα τίποτε κολπικα.

 

Παιδιά για τις ιστορίες που παραθέτετε με πεθερές... ειναι να μη σου τυχει!Εμένα ειναι εξαιρετικοί οι γονείς του άντρα μου και οι δικοί μου...απλα ξερω πια τι είναι και τωρα τους θέτω όρια ενω πριν τη γέννηση του γιου μου ημουν αλλιώς και...επήλθε η σύγκρουση.

Τωρα όλα καλά. Το συγκινητικό ειναι που με πηραν τηλ.μαθητές μου και στέλνουν και μηνύματα για την εγκυμοσύνη.Δε μπορούσα να μην το πω, γιατί τώρα προέκυψε να μην πάω στα μαθήματα.

Βάλτο γάιδακι μου κολπικα ...μη φοβάσαι...δε παθαινεις τίποτα..  λιγο μέσα το βάζεις κ αυτό πάει μόνο του εκεί που πρέπει...  ειναξ κρίμα να ταλαιπωρεισαι από τα συμπτώματα του...  δε σου είπε ξαπλα πάντως ε;;; προσέχε πολύ πολύ...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...