Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Elpidaaa είπε:

Κ εγώ διάβασα μια μανούλα που το παιδί της έχει αυτήν την ασθένεια.... πολύ δύσκολο.  Απορώ γιατί δεν έχω ακούσει ποτέ και τίποτα γιαυτην την εξέταση . Ναι θα κάνουμε κ τον υπέρηχο να ακούσουμε την καρδούλα γιατί πριν από μια εβδομάδα που είχα πάει δεν ακούσαμε. Κ έχω αγωνία:)

Αντε μακάρι κορίτσι μου να ακούσετε... ενημέρωσε μας μετά το ντοκ...περιμένουμε τικ τακ...

1 ώρα πρίν, ERIANTON είπε:

Γεια σου κοριτσάκι άντε να σου περάσουν αυτές οι αναγουλες.

Για την  Κυστική είχα έναν γνωστό μου που το παιδί του γεννήθηκε και διαγνώστηκε και οταν μπήκα και έψαξα τρελάθηκα και δεν μπορούσα να μην την κάνω αφου μου δόθηκε η ευκαιρία να την κάνω δωρεαν.Τα τελευταία χρόνια την αναφέρουν και για αυτό ξεκίνησε να γράφεται.Για μένα προσωπικά είναι σημαντική εξέταση.

Θα δεις και το εμβρυακι?

Αμάν αμαν... θα του το πω τότε την Τετάρτη που θα πάω... να την κάνω και εγώ την κυστικη... 

Κορίτσια μου ...πήρα τις εξετασεις μου σημερα...και έχω αγχωθει λίγο... εχω αιματοκριτη 30...   πάντα είχα 38...  παρά πολύ χαμηλό δεν είναι για αρχη;; δλδ μετά πόσο θα πεσει;;;   εσείς κάνατε εξετασεις;; πόσο είναι ο αιματοκριτης σας;;;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rena87 είπε:

 

Κορίτσια μου ...πήρα τις εξετασεις μου σημερα...και έχω αγχωθει λίγο... εχω αιματοκριτη 30...   πάντα είχα 38...  παρά πολύ χαμηλό δεν είναι για αρχη;; δλδ μετά πόσο θα πεσει;;;   εσείς κάνατε εξετασεις;; πόσο είναι ο αιματοκριτης σας;;;

 Είναι πολύ χαμηλός.Εγώ Μέχρι πριν μισό χρόνο είχα 40 και.... 

Έχεις στίγμα.Μιλά με τον γιατρό σου καλυτερα

Τώρα δεν τις εχω κάνει ακόμα τις εξετάσεις γιατί είναι πολλές και θα ξαπλώνω πάλι στα πατώματα  από το φόβο μου μέσα στο διαγνωστικό.Πρέπει όμως ωχ ωχ ωχ


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, τρεχω κ δε φτανω αυτες τις μερες.. Κ ειμαι μονιμως αδιαθετη, μια το κεφαλι, μια η κοιλια.. Δυσκολες καταστασεις. 

Marakious ελπιζω να πανε ολα καλα κοριτσι μου αλλα σε καθε περιπτωση να εισαι δυνατη κ ολα ξεπερνιουνται. 

Για την κυστικη δεν μου ειχε πει ουτε εμενα η παλια μου γιατρος, ουτε κ ο τωρινος νομιζω μου ειπε κατι. Πώς ρε παιδια ειναι τοσο σημαντικη εξεταση αλλα δεν την προτείνουν οι γιατροι; κατι δε μου κολλαει!

@Rena87 ειναι χαμηλος ο αιματοκριτης σου αλλα δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο ρενα μου, κ εμενα καπου εκει κυμαινεται (29 με 32 στην προηγούμενη εγκυμοσυνη). Θα το δει ο γιατρος σου κ θα σου γραψει σιδηρο, λογικα θα θες 2/ημερα , ισως κ 3. Πάντως μην ανησυχεις για αυτο, σε πολλες απο εμας συμβαινει. 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON Βρε, για το διαγνωστικό ειναι πολλές οι εξετάσεις, εσύ ένα "τσιμπ" θα κάνεις!:-D 

@Rena87 Έχω 38 αιματοκρίτη, αλλά δε βλέπω να κρατάει για πολύ στα ψηλά... Είχα θέμα τους τελευταίους μήνες πριν την εγκυμοσύνη με το σίδηρο και τις αποθήκες στον οργανισμό μου.Ηταν θαύμα που ζούσα μέχρι να το βρω και να κάνω θεραπεία :? Αλλά μη συγκρίνεις! Με διαφορετικους οργανισμούς.

Εγώ κανω τη βλακεία να σκέφτομαι την πρώτη μου εγκυμοσύνη, και το μεγαλύτερο μου αγχος είναι οτι είμαι μεγαλύτερη τωρα και...δεν ξερω πως θα παει... Είμαι 33.

@IoannaMas Είναι πολυ σημαντική! Απλα στην αρχη της πρώτης μου εγκυμοσύνης ειχα άλλη γιατρο που το παρουσιαζε ως προαιρετική , το 2013. Όσο περνάνε τα χρόνια ομως δίνεται ως  must από τους περισσότερους γιατρούς.


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ο κάθε γιατρός έχει την δική του " μεθοδο" μετα είναι και στην κρίση του καθενός μας τι θα κάνει.Κάνεις δεν μπορεί να σε υποχρεώσει να κάνεις κάτι.Ο προηγούμενος γιατρός μου με έβαζε κάθε μήνα να κάνω εξετάσεις Γενική,αντισωματα τοξόπλασμα,αντισώματα μεγαλοκυτταροιο και θυροειδη.Σε φίλη μου που είναι τώρα έγκυος ο γιατρός την έχει βάλει να κάνει μια φορά τοξόπλασμα και κυτταροιο και γεννάει μέχρι αρχές Μάιου.

Ο δικός μου γιατρός μου είχε πει να περνώ σαλοσπιρ στην εγκυμοσύνη Επειδή είχα μια αποβολή πριν τον γιο μου .Δεν το πήρα ποτέ  Και δεν το έμαθε και ποτέ.

@gaidaki 8 φιαλακια αίμα ήταν.......

Δεν ήταν  το αίμα που θα μου έλειπε.άκουγα το "Κλακ" που μου κουμπωνε και ξεκουμπωνε και λέω στον νεαρό που μου επερνε αίμα δεν είμαι καλά βλέπω ασπρόμαυρα.Και μετά μου λέει γιατί δεν μου είπες ότι φοβάσαι να σε ξαπλώσουμε.άσε περιπτωσαρα είμαι.Στα τέλη της εγκυμοσύνης είχα συνηθίσει.

Μα τι λες ότι είσαι μεγαλύτερη?Τα 3 χρόνια?Τι να πω και εγώ που έχουν περάσει 8 χρόνια από την πρώτη εγκυμοσύνη.Άσε που βλέπω και την αμνιοπαρακεντηση να με χαιρετάει.Άλλο άγχος και αυτο


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! 

@ERIANTON πωπω κάθε μηνα ολα αυτα; υπερβολικο το βρισκω! Εγω κοριτσια τα βασικα θελω να κανω κ τελος, δεν μου αρεσει ολο να τρεχω για εξετάσεις. Νομιζω η ηλικια μου μου το επιτρεπει , επιπλεον δεν εχω προβληματα υγειας ή ιστορικο κ ουτε ειχα κ καμια πολυταραχη ζωη. Στην κορη μου πηγα λιγες φορες στο γιατρο κ αυτο εχω σκοπο να κανω κ τωρα. Δεν μου ειναι γενικα ευχαριστο το περιβαλλον του νοσοκομείου κ των γιατρων .

Κατα τα αλλα πως πατε;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

 Είναι πολύ χαμηλός.Εγώ Μέχρι πριν μισό χρόνο είχα 40 και.... 

Έχεις στίγμα.Μιλά με τον γιατρό σου καλυτερα

Τώρα δεν τις εχω κάνει ακόμα τις εξετάσεις γιατί είναι πολλές και θα ξαπλώνω πάλι στα πατώματα  από το φόβο μου μέσα στο διαγνωστικό.Πρέπει όμως ωχ ωχ ωχ

Όχι..δεν έχω στιγμα

13 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλησπερα κοριτσια, τρεχω κ δε φτανω αυτες τις μερες.. Κ ειμαι μονιμως αδιαθετη, μια το κεφαλι, μια η κοιλια.. Δυσκολες καταστασεις. 

Marakious ελπιζω να πανε ολα καλα κοριτσι μου αλλα σε καθε περιπτωση να εισαι δυνατη κ ολα ξεπερνιουνται. 

Για την κυστικη δεν μου ειχε πει ουτε εμενα η παλια μου γιατρος, ουτε κ ο τωρινος νομιζω μου ειπε κατι. Πώς ρε παιδια ειναι τοσο σημαντικη εξεταση αλλα δεν την προτείνουν οι γιατροι; κατι δε μου κολλαει!

@Rena87 ειναι χαμηλος ο αιματοκριτης σου αλλα δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο ρενα μου, κ εμενα καπου εκει κυμαινεται (29 με 32 στην προηγούμενη εγκυμοσυνη). Θα το δει ο γιατρος σου κ θα σου γραψει σιδηρο, λογικα θα θες 2/ημερα , ισως κ 3. Πάντως μην ανησυχεις για αυτο, σε πολλες απο εμας συμβαινει. 

Ναι κορίτσι μου..τον πήρα τηλ κ μου είπε ότι στις περισσότερες πέφτει αρκετά ο αιματοκριτης...εχω όμως καλή φεριτινη ..60...και να μη φοβάμαι κ μου είπε να περνώ 2 τη μέρα...  Ευχαριστώ! ❤


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

@Rena87 ειπαμε να ανησυχουμε για τα μικρουλια μας αλλα ας μην πνιγομαστε κ σε μια κουταλια νερο! Το θεματακι με τον αιματοκριτη λυνεται ευκολα ευτυχως. Ποιον σιδηρο παιρνεις, legofer; προσεξε μη σου φερει δυσκοιλιοτητα, αν δεις κατι τετοιο να πεις στον γιατρο να αλλαξετε μαρκα.. Εγω υπεφερα πολυ παλιοτερα 3 μαρκες αλλαξα κ τωρα για την ωρα εχω κατασταλαξει, hemafer παιρνω.

Επισης κοριτσια επειδη εχω ενα θεμα με την καθαριοτητα μπουσουλαει κ η μικρη μου κ θελω ολα να ειναι καθαρα, κ οι δικοι μου δε βοηθανε μου λενε "αστα λιγο ακομα κ θα στα κανω εγω". Ε και δεν μπορω να τα βλεπω,  κ μολις φευγει ο αντρας μου αρχιζω δουλειες κ τι σκυψιματα, σηκωματα χαμος... Θα προτεινω μηπως φερουμε μια γυναικα μια φορα τη βδομαδα να βοηθαει λιγο τωρα στην εγκυμοσυνη..καθαρα για το μωρο, μην παθω τιποτα εγω.. Εσεις τι κανετε με αυτο το θεμα;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Με το καλό να το ακούσετε.Σε ποια βδομάδα είσαι?

Ευχαριστώ καλή μου .χθες μου είπε είμαι 6 εβδομάδων 

16 ώρες πρίν, Rena87 είπε:

Αντε μακάρι κορίτσι μου να ακούσετε... ενημέρωσε μας μετά το ντοκ...περιμένουμε τικ τακ...

 

Όλα καλά κ μεις είδαμε να αναβοσβήνει η καρδουλιτσα του μωρού:)

πρίν από 8 λεπτά , IoannaMas είπε:

@Rena87 ειπαμε να ανησυχουμε για τα μικρουλια μας αλλα ας μην πνιγομαστε κ σε μια κουταλια νερο! Το θεματακι με τον αιματοκριτη λυνεται ευκολα ευτυχως. Ποιον σιδηρο παιρνεις, legofer; προσεξε μη σου φερει δυσκοιλιοτητα, αν δεις κατι τετοιο να πεις στον γιατρο να αλλαξετε μαρκα.. Εγω υπεφερα πολυ παλιοτερα 3 μαρκες αλλαξα κ τωρα για την ωρα εχω κατασταλαξει, hemafer παιρνω.

Επισης κοριτσια επειδη εχω ενα θεμα με την καθαριοτητα μπουσουλαει κ η μικρη μου κ θελω ολα να ειναι καθαρα, κ οι δικοι μου δε βοηθανε μου λενε "αστα λιγο ακομα κ θα στα κανω εγω". Ε και δεν μπορω να τα βλεπω,  κ μολις φευγει ο αντρας μου αρχιζω δουλειες κ τι σκυψιματα, σηκωματα χαμος... Θα προτεινω μηπως φερουμε μια γυναικα μια φορα τη βδομαδα να βοηθαει λιγο τωρα στην εγκυμοσυνη..καθαρα για το μωρο, μην παθω τιποτα εγω.. Εσεις τι κανετε με αυτο το θεμα;

Εγω  δεν έχω βοήθεια κ έχω ενα μωρό ... οπότε ελπίζω ο θεός να μου δείνει την δύναμη.  Παντως από τώρα η έλλειψη ύπνου με έχει εξαντλησει.  Κ δυσκολεύομαι πολύ να βγαίνω με το μωρό έξω γιατί αφήνει το χεράκι τρέχει μένω κ κέντρο μέσα στους δρόμους . Πιο μετά τη θα γίνει δεν ξερω

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας!!! Ρε κορίτσια 2  μέρες κοιμάμαι 8.30   Και ξυπνάω τα αξημέρωτα .Σήμερα ξύπνησα τα μεσάνυχτα και σαν να είχα χορτάσει υπνο .Μπήκα έγραψα τριγύριζα και λίγο στο ιντερνετ ξανακοιμηθηκα και ήμουν πλήρης ύπνου στις 5.30 και έκανα ταβανοθεραπεια.

@IoannaMas όντως ηταν πολλά άλλα λέω ας πάει ......

Κανένα πρόβλημα υγείας δεν είχα και ήμουν 29 χρονών.Ποιος ξέρει τι να σκέφτονται και αυτοί οι ερμοί?

Όσον αφορά τις δουλειες κάνω τα πάντα εκτός από σκαρφάλωμα.Δόξα το Θεό Καλά νιώθω.Επιπλέον δεν το ξέρει η μαμα μου για να πει ότι θα έρθει να βοηθήσει.Δεν το έχω πει γιατί αγχώνεται και με πιέζει μετά.Ούτε στην πεθερά γιατί θα με στεναχώρησει με τον τρόπο της οπως και στον γιο μου όπως επίσης και στο πρώτο που έχασα την μέρα που τις το είπα.αχχχ

@Elpidaaa ωραία που είδατε την καρδούλα μπράβο .Από εξετάσεις τι σου έγραψε?

Αν τα καταφέρω θέλω να παραθέσω τις εξετάσεις που μου έχει βάλει να μου πείτε αν έχετε παρόμοιες  ή λιγότερες.

@Rena87 μην στεναχωριέσαι αφου σε καθησύχασε και ο γιατρός.όλα τέλεια θα πάνε!!

 

Οι εξετάσεις είναι :

Θυρεοειδή.tsh,αυστραλιανό αντιγονο,αντισώματα ηπατίτιδας,αντισώματα hiv,αντισώματα ερυθράς ,αντισ τοξόπλασμα,κυτταρομεγαλοϊο,Γενική αίματος,προσδιορισμός σακχάρου,ουρια και για σύφιλη.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημέρα σας!!! Ρε κορίτσια 2  μέρες κοιμάμαι 8.30   Και ξυπνάω τα αξημέρωτα .Σήμερα ξύπνησα τα μεσάνυχτα και σαν να είχα χορτάσει υπνο .Μπήκα έγραψα τριγύριζα και λίγο στο ιντερνετ ξανακοιμηθηκα και ήμουν πλήρης ύπνου στις 5.30 και έκανα ταβανοθεραπεια.

@IoannaMas όντως ηταν πολλά άλλα λέω ας πάει ......

Κανένα πρόβλημα υγείας δεν είχα και ήμουν 29 χρονών.Ποιος ξέρει τι να σκέφτονται και αυτοί οι ερμοί?

Όσον αφορά τις δουλειες κάνω τα πάντα εκτός από σκαρφάλωμα.Δόξα το Θεό Καλά νιώθω.Επιπλέον δεν το ξέρει η μαμα μου για να πει ότι θα έρθει να βοηθήσει.Δεν το έχω πει γιατί αγχώνεται και με πιέζει μετά.Ούτε στην πεθερά γιατί θα με στεναχώρησει με τον τρόπο της οπως και στον γιο μου όπως επίσης και στο πρώτο που έχασα την μέρα που τις το είπα.αχχχ

@Elpidaaa ωραία που είδατε την καρδούλα μπράβο .Από εξετάσεις τι σου έγραψε?

Αν τα καταφέρω θέλω να παραθέσω τις εξετάσεις που μου έχει βάλει να μου πείτε αν έχετε παρόμοιες  ή λιγότερες.

@Rena87 μην στεναχωριέσαι αφου σε καθησύχασε και ο γιατρός.όλα τέλεια θα πάνε!!

 

Οι εξετάσεις είναι :

Θυρεοειδή.tsh,αυστραλιανό αντιγονο,αντισώματα ηπατίτιδας,αντισώματα hiv,αντισώματα ερυθράς ,αντισ τοξόπλασμα,κυτταρομεγαλοϊο,Γενική αίματος,προσδιορισμός σακχάρου,ουρια και για σύφιλη.

Επειδή είναι δεύτερη εγκυμοσύνη μου στον ίδιο γιατρό δεν συζήτησα για τις εξετάσεις μου πήραν αίμα κ θα εχω τα αποτελεσματα σε μια εβδομάδα κ θα σας πω τι μου έγραψε. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

Καλημέρα σας!!! Ρε κορίτσια 2  μέρες κοιμάμαι 8.30   Και ξυπνάω τα αξημέρωτα .Σήμερα ξύπνησα τα μεσάνυχτα και σαν να είχα χορτάσει υπνο .Μπήκα έγραψα τριγύριζα και λίγο στο ιντερνετ ξανακοιμηθηκα και ήμουν πλήρης ύπνου στις 5.30 και έκανα ταβανοθεραπεια.

@IoannaMas όντως ηταν πολλά άλλα λέω ας πάει ......

Κανένα πρόβλημα υγείας δεν είχα και ήμουν 29 χρονών.Ποιος ξέρει τι να σκέφτονται και αυτοί οι ερμοί?

Όσον αφορά τις δουλειες κάνω τα πάντα εκτός από σκαρφάλωμα.Δόξα το Θεό Καλά νιώθω.Επιπλέον δεν το ξέρει η μαμα μου για να πει ότι θα έρθει να βοηθήσει.Δεν το έχω πει γιατί αγχώνεται και με πιέζει μετά.Ούτε στην πεθερά γιατί θα με στεναχώρησει με τον τρόπο της οπως και στον γιο μου όπως επίσης και στο πρώτο που έχασα την μέρα που τις το είπα.αχχχ

@Elpidaaa ωραία που είδατε την καρδούλα μπράβο .Από εξετάσεις τι σου έγραψε?

Αν τα καταφέρω θέλω να παραθέσω τις εξετάσεις που μου έχει βάλει να μου πείτε αν έχετε παρόμοιες  ή λιγότερες.

@Rena87 μην στεναχωριέσαι αφου σε καθησύχασε και ο γιατρός.όλα τέλεια θα πάνε!!

 

Οι εξετάσεις είναι :

Θυρεοειδή.tsh,αυστραλιανό αντιγονο,αντισώματα ηπατίτιδας,αντισώματα hiv,αντισώματα ερυθράς ,αντισ τοξόπλασμα,κυτταρομεγαλοϊο,Γενική αίματος,προσδιορισμός σακχάρου,ουρια και για σύφιλη.

Μια χαρά είναι... έμενα είχε κ ομάδα αίματος... και προσδιοροσμος αιμοσφαιρινων αν το λέω καλά... 

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

@Rena87 ειπαμε να ανησυχουμε για τα μικρουλια μας αλλα ας μην πνιγομαστε κ σε μια κουταλια νερο! Το θεματακι με τον αιματοκριτη λυνεται ευκολα ευτυχως. Ποιον σιδηρο παιρνεις, legofer; προσεξε μη σου φερει δυσκοιλιοτητα, αν δεις κατι τετοιο να πεις στον γιατρο να αλλαξετε μαρκα.. Εγω υπεφερα πολυ παλιοτερα 3 μαρκες αλλαξα κ τωρα για την ωρα εχω κατασταλαξει, hemafer παιρνω.

Επισης κοριτσια επειδη εχω ενα θεμα με την καθαριοτητα μπουσουλαει κ η μικρη μου κ θελω ολα να ειναι καθαρα, κ οι δικοι μου δε βοηθανε μου λενε "αστα λιγο ακομα κ θα στα κανω εγω". Ε και δεν μπορω να τα βλεπω,  κ μολις φευγει ο αντρας μου αρχιζω δουλειες κ τι σκυψιματα, σηκωματα χαμος... Θα προτεινω μηπως φερουμε μια γυναικα μια φορα τη βδομαδα να βοηθαει λιγο τωρα στην εγκυμοσυνη..καθαρα για το μωρο, μην παθω τιποτα εγω.. Εσεις τι κανετε με αυτο το θεμα;

Περνώ το ferrobival 2 τη μέρα τώρα... εχω μεγάλο θέμα με δυσκοιλιοτητα από πριν γιατί έχω ευερέθιστο εντέρο.. άσε.. μου είπε να περνώ dulcolax αν κάνω πάνω από 3 μέρες να πάω τουαλέτα.. 

Για τις δουλειες που λες... εγω ειμαι εντελώς μόνη μου... ο άντρας μου όλο εφημεριες ..η μαμά μου Κέρκυρα...με την πεθερα δεν.... οποτε έχω μια κοπέλα κάθε 15 μέρες γιατί έχω κ σκύλο και θέλει πολύ καλό καθάρισμα το σπίτι... Όχι τα απλά που μπορώ κ κάνω...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rena87 είπε:

Μια χαρά είναι... έμενα είχε κ ομάδα αίματος... και προσδιοροσμος αιμοσφαιρινων αν το λέω καλά... 

Περνώ το ferrobival 2 τη μέρα τώρα... εχω μεγάλο θέμα με δυσκοιλιοτητα από πριν γιατί έχω ευερέθιστο εντέρο.. άσε.. μου είπε να περνώ dulcolax αν κάνω πάνω από 3 μέρες να πάω τουαλέτα.. 

Για τις δουλειες που λες... εγω ειμαι εντελώς μόνη μου... ο άντρας μου όλο εφημεριες ..η μαμά μου Κέρκυρα...με την πεθερα δεν.... οποτε έχω μια κοπέλα κάθε 15 μέρες γιατί έχω κ σκύλο και θέλει πολύ καλό καθάρισμα το σπίτι... Όχι τα απλά που μπορώ κ κάνω...

Κ εγώ έχω σκυλάκι κ όντος θέλει κάθε μέρα πολύ καλό καθάρισμα το σπίτι . Δεν έχω ούτε έναν άνθρωπο κοντά  κ μένα νύχτα σχολαει ο άντρας μου . Κ το παιδί ζωηρό πολύ ελπίζω το δεύτερο αφού θα είναι γερό, να είναι ήσυχο μωράκι;)))))

Με την δυσκοιλιοτητα στην πρώτη εγκυμοσύνη πέρασα πολλά ούτε να τα θυμάμαι. Κ 5 μέρες χωρίς να πάω τουαλέτα κ με φάρμακα όταν πήγαινα  πονουσα έκανα συσπασεις. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...