Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

προτίμησε σε πρώτη φάση να πάρεις τα πάνινα μιας και καταλήγουν στο στόμα και αν πάρεις χάρτινα θα γίνουν να μη σου πω πως και σε δεύτερη φάση από χοντρό χαρτόνι....Επίσης και εμείς ακούμε και κανονικά και παιδικά.Από παιδικά τεμπέλη δράκο και επιστροφή του τεμπέλη δράκου, ο κόσμος μας ανάποδα, εδώ λιλιπούπολη, και τα κλασσικά κουνελάκι, παπάκια κτλ αλλά όχι από ζουζούνια και μαζού αυτά δεν τα ακούμε ούτε εμείς.Αν θες βοήθεια που να τα βρεις πες και θα λάβεις αμέσως οδηγίες....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κι από μας :) Μόλις τα κοίμισα και τα δύο και είπα να μπω να πω ένα γειά. Λοιπόν εμένα εκτός από την αδερφή του που τον απσχολεί όοοολη μέρα, ακούμε μουσική τα ίδια με την Ξανθή + Μορμόλη και Άρες μάρες Κουκουνάρες, του μιλάω για τα πάντα, παίζουμε στο γυμναστηριάκι του και τα Χριστούγεννα μας φέρανε κι ένα τέλειο γάντι κουκλοθέατρο από το imaginarium και του λέω ιστορίες. Επίσης κάθεται και στο καρεκλάκι του φαγητού ή στο καρότσι όταν μαγειρεύουμε με τη Λένα και του λέμε τι κάνουμε κλπ.

Κατά τα άλλα σήμερα έφαγε 2 καρότα και μια πατατούλα οπότε πιστεύω ότι αντικαταστήσαμε και δεύτερο γεύμα και το πρωί που στο μήλο έβαλα και κεχρί έφαγε το μισό και παραπάνω οπότε ελπίζω σύντομα να αντικαταστήσουμε και τρίτο!!!!!!

Καλύτερα στέρεες νωρίτερα παρά σκόνη αφού το ψαράκι δεν έχει πρόβλημα με τα κιλά του άκου κι εμένα την καμμένη που πίνει τη σκόνη ο μικρός και κλαίω που δεν αυξάνεται η γαμωπαραγωγή με τίποτα!!!!!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας!!!Πολύ καλά αλλά νομίζω έπρεπε να της δώσεις και γάλα λίγο απότομα το έκοψες.Και πρέπει να φάει 150-200 γραμμάρια για να αντικαταστήσετε το γεύμα εκτός και αν της δώσεις σε λίγο και γάλα.Μπράβο στην μικρή μας πάντως...

Μαριλού μην κλαις είπαμε θα τα καταφέρετε πάλι και αν όχι φτάσατε μέχρι εδώ δεν είναι και λίγο θα ήθελες και περισσότερο όμως έκανες το βασικό κομμάτι....

Εγώ πάλι σκέφτομαι το αντίθετο πως θα μειωθεί η παραγωγή αν αντικαταστήσουμε 3 γεύματα οεοοοοο;;;

Υ.Γ. Ο Μορμόλης είναι μορμολης και εμείς είμαστε εμείς.....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

μανες δεν την παλευω αλλο! το ψαρι ολη μερα τρωει και τιποτα δεν τρωει! το ενα μου στηθος εχει τουμπανιασει και εχει εναν περιεργο πονο απο κατω λες και το ζουληξα. ο πονος προηγηθηκε του πρηξιματος. τον εβαλα πριν λιγο να θηλασει γιατι εδειχνε να πειναει..ετρωγε λιγο και μετα ουρλιαζε.δεν μπορω να καταλαβω που πονουσε,κοιλια ηταν,ουλα ηταν..δεν ξερω.μαλλον ολα μαζι τον επιασαν. τωρα ηρεμησε και κοιμηθηκε αλλα ειναι νηστικος. αυριο εχουμε παιδιατρο.να δω τι θα μας πει.πολυ στεναχωρηθηκα.και δεν ξερω και τι να κανω με το στηθος μου!

ειχα καταχωνιασμενο ενα cd με τραγουδια απο την Λιλιπουπολη!παρτυ εκανε ο μικρος! και Ξανθη ερωτευτηκαμε την Σκουποξυλανθη!τι ωραιοι τζαζ ρυθμοι!

Μαριλου καλα σου λεει η Ξανθη,τοσο αγωνα κανατε!μια χαρα θα ειναι η παραγωγη σου(παιρεις τιποτα για να την αυξησεις?πχ χαμομηλι η μπυρα?)αλλα ακομα κι αν δεν αυξηθει,ο μπομπικος πηρε μπολικο βυζογαλακι!ε και τωρα με τις στερεες δεν ειστε καλυτερα?


line_line_typew4_beg_d_typew6_time_1247889600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.giftt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη μου μπορεί να είναι κι από τα δόντια του, κάνε υπομονή να δεις αύριο που θα πάτε στο γιατρό τι θα σας πει. Κοίτα πίνω χαμομήλι και γλυκάνισο κάθε μέρα και πήρα και το τσάι θηλασμού της weleda να δοκιμάσω. Το ενθαρρυντικό είναι ότι τώρα τρεις μέρες που αντλώ με πρωτόκολλο ανά 2 ώρες και σηκώνομαι και μια φορά το βράδυ, έχει αρχίσει δειλά δειλά να καλυτερεύει. Ξέρω ότι μπορεί να πάρει μέχρι και μήνα να επαναφέρω την παραγωγή αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να τα βάλω κάτω, είμαι αποφασισμένη να την επαναφέρω :P:p:p:p:p:p Το ακόμη πιο ενθαρρυντικό είναι ότι σιγά σιγά ο Προκοπίκος (καινούριο παρατσούκλι της Λένας) δείχνει τάση να επιστρέψει για παραπάνω ώρα στο στήθος. Το απόγευμα έκατσε 10 ολόκληρα λεπτά και μετά ήπιε λιγότερο μπιμπερό οπότε νομίζω λίγο εγώ λίγο εκείνος δε θα χρειαστεί πολύ σκόνη ακόμη!!!!!!!!! Επίσης και το μεσημεριανό το αντικατέστησε πλήρως άρα τώρα έχω να παλέψω 2,5 γεύματα και μόλις αντικαταστήσει και πλήρως το γεύμα των φρούτων θα έχω μόνο 2!!!! Γιούχου!!!!!!!!!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλυτερευει η κατασταση σιγά σιγά.Βοηθάει και ο Προκοπίκος γιατί καταλαβαίνει την προσπάθεια της μανούλας!2γευματα πιστεύω θα καταφέρεις να βγάλεις.

Ξανθή,προσπ'αθησα να της δώσω γάλα λίγο αργότερα αλλά δεν ηθελε.Στις 9 ενω έδειχνε οτι πεινούσε,ήπιε περίπου 100 ml.Θα δούμε αυριο...


omTVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τινγκερ βγάλε με το θήλαστρο μη πάθεις καμιά μαστίτιδα τώρα και τρέχεις.

Αναστασία τότε δεν ήθελε άλλο αφού δεν ήπιε..Και εμένα ο Σωτήρης στις αρχές έτρωγε λίγο άσε που από τον 4ο μήνα έπινε γάλα μόνο 4 φορές την μέρα και καθόλου την νύχτα.Η μικρή πίνει 5 γάλατα αλλά έκοψε και αυτή τελείως το βραδινό.Αλήθεια εσύ χθες τι έκανες έβγαλες γάλα μετά την κρέμα ή έκοψες αυτή την άντληση;

Η σκουποξυλάνθη είναι το αγαπημένο μας....Προκοπίκος και μαμά τα πάνε μια χαρά...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα γάλα λίγο πριν της δωσω την κρεμα γιατι περίμενα να το πιει ως συμπλήρωμα.Τελικά μου έμεινε για το επόμενο γευμα.Την απογευματινή άντληση θα την κόψω όταν αρχίσει να τρώει αρκετή κρέμα και δεν θα θέλει συμπλήρωμα για περιπου μια εβδομάδα.


omTVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! τελικα χθες εκανα λιγη υπομονη και κατα τις 11 θηλασε κανονικα και μου το αδειασε το στηθος.ποναει λιγο και σημερα αλλα οχι οπως χθες. ο μικρος μεχρι τις 5 κοιμηθηκε καλα.στις 5 εβγαλε μια τσιριδα κι αρχισε να ουρλιαζει παλι.σοκ!του ετριβα τα ουλα και την κοιλια του και πανω που ηρεμουσε λιγο ξανα τα ιδια!ατιμε πονε που βασανιζεις το παιδι μου,μακαρι να μπορουσα να ποναω εγω γι'αυτον.ευτυχως δεν θα το θυμαται.τωρα παλι κοιμαται για να αναπληρωσει το κενο.το απογευμα εχουμε εμβολιο!λετε να μας πει με το που θα κλεισει τον 5ο ν'αρχισει κρεμες? χρειαζεται η ειναι καλυτερα να μεινει με το γαλα μεχρι και τον 6ο?


line_line_typew4_beg_d_typew6_time_1247889600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.giftt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τινγκερ αν ο γιατρός σου πει να αρχίσεις άρχισε.Μη φανταστείς ότι από την αρχή θα τρώει τρελά.Και εγώ θα την αρχίσω από το Σάββατο να αντικαθιστώ γεύματα σιγά σιγά γιατί δεν την παλεύω άλλο μόνο θηλασμό.Δεν μου αρέσει κιόλας όπως σας έχω ξαναπεί οπότε το βλέπω σαν όαση.Έκανα και λίγο υπομονή και δεν την άρχισα με το που έγινε 5 αλλά πλέον λυγίζω και από το να κόψω τελείως τον θηλασμό προτιμώ να την ταΐσω να πάρω μια ανάσα.Έτσι πιστεύω θα την θηλάσω και μερικούς μήνες ακόμα με στόχο πάντα τον χρόνο.Ο στόχος έρχεται όλο και πιο κοντά πάντως....

Άσε που θα μπορέσω να κάνω και δίαιτα μετά να συμμαζευτώ γιατί δεν πάει άλλο ξεχείλωσα και δεν θέλω τα παιδιά μου να έχουν χοντρή μαμά.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!!!Επανήλθα κι από δω!! Επιτέλους κατάφερα να μπω, είχε κολλήσει κανα 2 φορές και μετά δεν ξαναπροσπάθησα, διότι δεν έχω και το χρόνο να τα ψάχνω αυτά πλέον αλλά σήμερα που κοιμήθηκε 2ωρο το μεσημέρι το ξεκόλλησα και ξαναεμφανίστηκα! Είχα ζηλέψει λίγο που έχανα επεισόδια.. Σας διάβασα λιγάκι.. Μαριλού απ' ότι κατάλαβα κάνεις επαναγαλακτισμό! Μπράβο! Αυτό πρέπει να είναι δύσκολο! Τινγκερ αν πονάς βάζε τον μικρό στο στήθος, όχι θήλαστρο, δεν ενδείκνυται σε επικείμενη μαστίτιδα. Λέω σήμερα να δοκιμάσω για πρώτη φορά το θήλαστρο, έτσι να δω πόσο βγάζω, ξέρω ότι δεν είναι ενδεικτικό αλλά καθαρά από περιέργεια, να πάρω μια μικρή ιδέα.. Μου ΄χουν μπει κι εμένα ψύλλοι ότι δεν χορταίνει, θηλάζει κάθε 2 ώρες, ούτε νεογέννητο να ήταν... Συν το ότι δεν παίρνει βάρος με τους ρυθμούς που έπαιρνε (λογικό βέβαια κι αυτό, απλά πέσαμε στην καμπύλη). Συμφωνώ σε αυτό που λέτε, καλύτερα στερεές και πρόωρα παρά σκονόγαλα... Φιλάκια και χάρηκα που σας ξαναβρήκα!


VbTYp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τι μου κάνετε? Εγώ εδώ στο άρμεγμα και ευτυχώς τα μικρά μου κοιμούνται και τα δύο ακόμη:P Χθες ο Προκοπίκος έφαγε ΚΑΙ κολοκυθάκι και σχεδόν όλο το μήλο με το κεχρί, γιούχου!!!!! Τώρα πήρα και αβοκάντο να του βάλω, άντε να δούμε αν και γενικά καλά τα πάει δεν έχω παράπονο:D Σήμερα έχω έξοδο με μια φίλη θα πάω στο Δεληβοριά και είμαι κατενθουσιασμένη και αύριο το απόγευμα κόβουμε πίτα με τις μανούλες του 2009, θα μου πέσουν όλες οι έξοδοι μαζεμένοι χαχαχαχαχα:tongue:


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Η αλήθεια είναι ότι έχω πάρα πολύ καιρό να μπω εδώ!!! Μαριλού μου σε συγχαίρω για την προσπάθειά σου κι εύχομαι να πάνε όλα καλά! Ο μικρός έχει αντικαταστήσει πλήρως τα δύο γεύματα με φρουτόκρεμα και κρέμα το απόγευμα.

Έχει αρχίσει να γκρινιάζει όταν με χάνει από το οπτικό του πεδίο και σκέφτομαι τι θα γίνει όταν πάω δουλειά.

Μαριλού καλά να περάσεις σήμερα! Σας φιλώ όλες :)


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...