Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Λαέρτα περαστικά στα μικράκια...Ζόρικη η κόρη ε;;;υψώνει ανάστημα από μηνών;;;και λένε ότι τα κορίτσια είναι πολύ ζόρικα στην εφηβεία ωχ τι μας περιμένει...

Αναστασία είναι καλύτερα τώρα η μικρή σου;;;Ταλαιπωρούνται οι ψυχούλες μου...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λαέρτα μου περαστικά στα μικρά! Και σε σένα Ξανθούλα σου εύχομαι γρήγορα περαστικά!

Εμείς ακόμα με aerolin είμαστε και στους δύο. Η μεγάλη πάει πολύ καλύτερα, αλλά ο μικρούλης έχει πολλά φλέματα και πνίγεται ο κακομοιρούλης. Τώρα που είναι και αρρωστούλης δεν τρώει πολύ (ή με ακούει που τον φωνάζω χοντρούλη :) ). Τώρα θα του ξεκινήσω και Amoxil για κανά δυο μέρες και βλέπουμε!! :(

Πολλά φιλιά σε όλες!


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites

Ξανθή,ευτυχως ειναι καλά τωρα.Ενα 10ημερο καναμε μασκα και τελος καλο όλα καλά.Περαστικά σε ολα τα μωρουδελια και γρηγορη αναρρωση γιατι ταλαιπωρουνται και αυτα και εμεις.


omTVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια, εμένα η μικρή δεν τρώει καθόλου τις νέες τροφές, δεν της αρέσουν, μπήγει τα κλαματα. Λέω να πάω στις κρέμες απο αύριο. Εσείς τι λέτε?? Μήπως θα την κάνω τοφαλάκι???? :confused::confused::confused::confused:


 

120247mcv711uxx1.gif

Link to comment
Share on other sites

πως ειστε μητερες?

τι εγινε ρε γ@μ#τ*,ολα τα μπεμπακια αρρωστα? περαστικα σε ολους! κι εμενα το ψαρακι ολο μυξα ειναι.ειχε και εναν απιστευτο βηχα ο καημενος για λιγες μερες αλλα ο γιατρος δε μας εδωσε τιποτα,ειπε μονο ορο κι αν ειναι πολυ μπουκωμενος και δεν βοηθανε τα υπολοιπα να του βαζω λιγο παιδικο οτριβιν(και τελικα του εβαλα μια φορα). χαλαω ενα σωρο αμπουλες μεσα στη μερα και μαλλον πρεπει να δοκιμασω να παρω ορο σε φιαλη και να τραβαω με τη συριγγα.ασε τα ρυγχη για τη μυξορουφηχτρα!παλιοτερα τα επλενα και τα αποστειρωνα αλλα τωρα βγαζει πολλη μυξα και γινεται χαλια το σφουγγαρακι οποτε τι να πλυνω και τι να αποστειρωσω... εσεις τι κανετε με αυτο το θεμα?χρησιμοποιειτε?κι αν οχι,πως καθαριζετε την μυτουλα τους οταν ο ορος δεν τα βγαζει ολα?

λοιπον εκανα κανα 2 αποπειρες για φρουτακια αλλα δεν τα θελει με τιποτα.εψαχνε για το γαλατακι του, ασχετα που οταν βλεπει φαγητο απλωνει χερακια και γλυφεται.

σειλορμουν γουελκαμ!να χαιρεσαι τον γιοκα σου!


line_line_typew4_beg_d_typew6_time_1247889600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.giftt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

το να φάει και λίγο κρέμα εμπορίου δεν νομίζω ότι θα την κάνει τοφαλάκι.Το να τρώει όμως μόνο κρέμες έτοιμες την προδιαθέτει.Κάνε υπομονή σιγά σιγά θα φάει.Τι δίνεις να σου πούμε καμιά ιδέα;

Τινγκερ δεν πειράζει θα φάει και το ψαράκι προφανώς δεν είναι έτοιμος.Τώρα για ορό πάρε μπουκάλι αφού χαλάς τόσο για τα ανταλλακτικά τώρα δες από ιντερνετ να πάρεις είναι πιο φθηνά.Εμένα ευτυχώς δεν έχει κάνει ούτε μύξα ακόμα μακάρι να βγάλουμε τον χειμώνα χωρίς να αρρωστήσει καθόλου.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στα κορίτσια του καφέ μας αλλά και στο νεότερο μελος του, Σέιλορ!!

Λοιπόν, φρουτόκρεμα με μήλο, αχλάδι, μπανάνα και απογευματινό με καρότο, πατάτα με λαδάκι και λίγο λεμόνι. Εννοείται ότι έμπαιναν ένα ένα τα υλικά. Σήμερα σκέφτομαι να της βάλω τα φρούτα μέσα στο γάλα και να το κάνω φάση smoothie και το ίδιο να κάνω με τον πουρέ καρότου.

Τώρα για τους ορούς, τα μικρά ήταν άρρωστα 40 μέρες πριν, και μετά από 10 μέρες αρρώστησαν με βρογχίτιδα που κόλλησαν απο μας. Το τι ορός πέφτει δεν λέγεται!!! Αγοράζω και μπουκάλια με σύριγγες αλλά και αμπούλες. Τελικά με βολεύουν περισσότερο οι αμπούλες γιατί είναι πιο ελεγχόμενες σε σχέση με τη σύριγγα. Τα ανταλλακτικά τα πετάω επι το πλείστον, αλλά αν τα πλένω, τα περνάω και με οινόπνευμα μετά.


 

120247mcv711uxx1.gif

Link to comment
Share on other sites

αν βάλει 1 αχλάδι μισό μήλο μισή μπανάνα και λιώστα με λίγο από το γάλα τους.

στα λαχανικά βάλε καρότο κολοκύθι και ελάχιστη πατάτα.επίσης δίνει πολύ ωραία γεύση λίγο πράσο.Ή βάλε περισσότερο καρότο λίγη πατάτα.βασικά παίξε με την ποσότητα από κάθε υλικό μέχρι να βρεις τι τους αρέσει.Ας πούμε διαπίστωσα ότι όταν φρουτόκρεμα είναι γλυκιά δεν την τρώει η δικιά μου αν είναι ξινή την τσακίζει...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Εμείς από χθες περνάμε αλματάκι γιατί έχει λίγη γκρίνια και κοιμάται πολλές ώρες ο Κωνσταντίνος. Σιγά σιγά σας διαβάζω με τις κρέμες για να οργανωθώ μιας και σε λιγότερο από 1 μήνα θα ξεκινήσουμε κ εμείς στερεές.Την άλλη εβδομάδα έχουμε παιδίατρο για εμβόλιο και ζύγισμα. Φιλιά!


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω το τρομακτικό μας κατόρθωμα!

Χθες το βράδυ που τον έκανα μπάνιο, στηρίχτηκε στα πλάγια και σηκώθηκε όρθιος για λίγα δευτερόλεπτα. :o Έπαθα σοκ! Είχα υπερένταση για αρκετή ώρα μετά από αυτό!:rolleyes:


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε και εμείς παιδίατρο και κάναμε τα εμβόλια μας...Είμαστε 7800 κιλά 71 πόντους και 43 κεφαλάκι μας είπε ότι πάμε σούπερ και σε ψυχοκινητική ανάπτυξη και είναι γενικά πολύ καλή η μικρή.Μου την είπε λίγο που άργησα το μεσημεριανό αλλά αφού η μικρή αναπτύχθηκε κανονικά είπε εν τέλει δεν πειράζει.Όμως μου είπε από Σάββατο να βάλω και μοσχάρι και μέχρι τέλος του 6ου μπορώ να δώσω και μπρόκολο, πράσο και για απογευματινό μου έδωσε το οκ για γιαουρτάκι και αν θέλω να δώσω και κρέμα αλλά σαν σνακ όχι σαν στάνταρ γεύμα.Αυτά για άλλα λαχανικά μου είπε από τον 7ο και μετά δηλαδή κρεμμύδι,ντομάτα κτλ.

Μαροζάκι σίγουρα άλμα περνάτε το περνάμε και εμείς και μάλιστα εκεί που είχε κόψει από τόσο μικρή το νυχτερινό ξύπνημα και έκανε δεκάωρα τώρα 3 μέρες ξυπνάει 2 και μετά 6 για γάλα από τις 8 που τρώει το τελευταίο...

Και εμένα σηκώνεται μόνη της στον καναπέ η μικρή και φοβάμαι αρκετά μη την βρώ από κάτω και δεν την αφήνω πουθενά μόνη της που μπορέι να πιαστεί να σηκωθεί...Ξετσουτσούρεψαν τα μικρά μου φαίνεται...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...