Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είναι μεσάνυχτα Παρασκευής για Σάββατο, ο άντρας μου πάλι σε εφημερία κι εγώ σκέφτομαι το εμβόλιο της Δευτέρας... μπουχουχουχου......(λυγμοί).


VbTYp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Έλα βρε Κωνσταντίνα ... όλα καλά θα πανε κι αυτη τη φορά!

Μου θύμισες τη μαμα μου, μια εβδομαδα πριν και μια μετα ειναι αγχωμενη με τα εμβολια καθε φορα! Την τελευταια φορα την πηρα μαζι μου γιατι δεν μπορουσε ο μπαμπας μας να ερθει και ελεγε στην παιδιατρο, να σου δωσω το δικο μου μπουτι και να αφησεις το παιδι ησυχο? Και να της λεει η παιδιατρος 'τα εμβολια ειναι δώρο' ... εγω πάλι καθε φορα κοιταω σαν αναισθητη! :rolleyes:


lnUXp3.png

κανείς δε γνωρίζει το παιδί σου όπως εσύ ...

Link to comment
Share on other sites

μανουλες τι κανετε?

μαρροζακι του h&m εχω κι εγω και για τις εξοδους εχω παρει και με μπανελα, διοτι που να στηριχτουν ο Ολυμπος κι ο Κισσαβος αλλα απο μεσα μονο με επιθεμα αλλιως φαινονται οι θηλες. βεβαια εξακολουθω να εχω και διαρροες οποτε ετσι κι αλλιως δεν μπορω να αποχωριστω τα επιθεματα.

ειναι απιστευτο το ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τα παιδακια μας. ετυχε ο δικος μου μεσα στο σ/κ να ειναι συνεχεια με παιδακια. γελουσε ολη την ωρα και ηταν τοσο χαρουμενος! επηξε ο καημενος να βλεπει μονο την αφεντια μου και την πεθερα τοσο καιρο. σκεφτηκα επειδη εδω δεν εχουμε που να παμε να οργανωσω κανενα παρτυ μασκε για τα πιτσιρικακια. δεν ξερω βεβαια αν αξιζει τον κοπο γιατι ειναι ισως πολυ μικρος ακομα για να καταλαβει.

λοιπον ο δικος μου παιζει με υφασματινα βιβλια,με κατι αλλα που μας εφεραν δωρο και πρεπει να παταει κουμπακια,χορευουμε και τραγουδαμε με την πρωτη ευκαιρια.Ξανθη με τη μαγισσα Σκουποξυλανθη εχει παθει εμμονη!ακουει βεβαια και τα τραγουδια που αγαπαει η μαμα,ετσι για να μαθαινει(αν και πολυ φοβαμαι οτι κι αυτα που δεν θα θελω να ακουει θα τα ακουσει,ελπιζω μονο να τα απορριψει:)).

Οτιλιακι το κανατε το εμβολιο? τι στεναχωριεσαι βρε καλο μου?ευχομαι να μην εχετε παρενεργεια ουτε για πλακα!


line_line_typew4_beg_d_typew6_time_1247889600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.giftt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αυτές τις ημέρες με την νύφη μου που την έφαγε τελικά την καισαρική ανέσυρα φριχτές μνήμες μέχρι και στον ύπνο μου είδα ότι γένναγα πάλι με καισαρική και πόναγα τόσο αληθινά που ξύπνησα και έπιανα την τομή να δω αν πονάω...Ο ανιψιός σούπερ τον κράταγα χθες όλη μέρα στο στήθος της μαμάς του και ρούφαγε με μανία ο μπόμπος....Η καημένη παρά τους πόνους της το παλεύει δεν έδωσε καθόλου ξένο.

Λοιπόν τινγκερ πάρε και ένα άλλο που θα σας αρέσει ελπίζω το ίδιο με την σκουποξυλάνθη.

http://www.allaboutsingers.gr/index.php?option=com_muscol&view=album&id=3712&Itemid=2

ακούστε το πρώτο τραγούδι της τσανακλίδου τον πειρατή....για χαχα για χαχα κουτσα κουτσα τα στενά...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Τι κάνετε;;

Εμείς μόλις χθες το βραδάκι γυρίσαμε από την 3ημερη απόδρασή μας στα χιόνια! Περάσαμε σούπερ και παίξαμε με μπόλικο χιόνι(1 μέτρο έριξε). Αδιαθέτησα κιόλας και ούτε που το κατάλαβα...Καθόλου πόνος! Χάρηκα ιδιαίτερα γι'αυτό!:)

Φιλάκια πολλά στα αυγουστονινάκια (και Ιουλίου και Σεπτεμβρίου εννοείται!)... :*


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες! Έφυγε κι αυτό το παλιοεμβόλιο! Έχω λόγο που τα μισώ... Ο μικρός μου έχει ένστικτο και κάθε φορά που είναι για εμβόλιο, ενώ τη λατρεύει τη μαία του, με το που τη βλέπει πατάει κλάματα...Αυτή τη φορά, του το έκανε ειδικευόμενη... Τι να κάνουμε; Σουηδία είναι αυτή, δεν πρέπει να μάθει και ο καινούριος;! Γκρρ, τα μισώ που τα μισώ έπρεπε να δεχτώ και το άπειρο χεράκι της καινούριας! Ράνια εγώ πάντα πάω μόνη μου, μετά λούζομαι μόνη μου όλο το πακετο του πονεμένου παιδιού μου και το δίλημμα για παυσίπονο ή όχι. Αν είχα κι εγώ τον άντρα μου ή τη μαμά μου και ίσως να ήμουν πιο ψύχραιμη.. Αν και η μαμά μου συγκεκριμένα χειρότερα θα με έκανε. Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ περίμενα να είμαι τοσο υστέρω, παλιά κορόιδευα την αδερφή μου που αγχωνόταν για τα εμβόλια των παιδιών της.

Τινγκερ αυτό που λες με τα παιδάκια ισχύει και για τον δικό μου! Σίγουρα το παιδί έχει βαρεθεί τη φάτσα μου, εδώ ούτε τον μπαμπά μας δε βλέπουμε... Να μου πεις καλύτερα να βλέπει τη μαμά του το παιδί και μόνο παρά τη μαμά του και την πεθερά της!! (χιουμοράκι για τις πεθερές...). Η περιοχή που μένω όπως και κάθε προάστιο της Σουηδίας οργανώνει μια φορά τη βδομάδα μαζώξεις-καφέ με μαμάδες και παιδάκια που γεννήθηκαν την ίδια περίοδο. Μαζευόμαστε λοιπόν σε μια τεράστια αίθουσα στην εκκλησία της γειτονιάς που έχει μαξιλάρια, καναπέδες και στρώματα, απλώνουμε τα μωρά και μιλάμε (εγώ σαν καθυστερημένο διότι δεν ξέρω καλά σουηδικά αλλά με ανέχονται. Έχει και τραπεζάκια με καρεκλάκια και καφέ και μια αίθουσα μουσικής με πιάνο που παίζει μια κοπέλα και τραγουδάμε και χορεύουμε με τα μωρά! Είναι τέλειοοοοοο!!Πάω κάθε βδομάδα και ο Στεφανούλης το περιμένει πώς και πώς! Σκάει στα γέλια με τα άλλα μωρά και τρελαίνεται με τα τραγουδάκια!


VbTYp1.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια όμορφα τι κάνετε?

Έχω πάρα πολύ καιρό να μπω γιατί τρέχω και δεν φτάνω!!!! Από που να αρχίσω...

Εδώ και καιρό ψάχνουμε για αγορά σπιτιού, μη φανταστείτε καινούριο... εννοείται παλιό και να του κάνουμε μια καλή ανακαίνεση.

Ένα που μας άρεσε πάρα πολύ έχει το κακό ότι είναι 33 ετών και είναι στο Κάτω Χαλάνδρι που θεωρείτε λίγο επικίνδυνο σε ότι αφορά στην στατικότητα, λόγω του ρέματος που περνάει!!! Ακούμε πολλές απόψεις, είτε θετικές είτε αρνητικές κι έχουμε προβληματιστεί!!! :confused::confused::confused::confused:

Άλλο ανοιχτό μέτωπο... Ψάχνω για σχολείο για την μικρή (νηπιαγωγείο) κι αυτές τις δύο εβδομάδες θα είμαι συνέχεια από ραντεβού σε ραντεβού.

Και το χειρότερο μέτωπο σας το αφήνω για το τέλος :mad::mad:

Έχω και τα δύο παιδιά άρρωστα! Η μικρή με παραγωγικό βήχα και παίρνει αντιβίωση και Aerolin και κόλλησε και τον μικρό, ο οποίος έχει λαρυγγοτραχειοβρογχίτιδα (άντε να την πεις αυτή τη λέξη) και μου ανέβασε και πυρετό 39!!! Αντιβίωση δεν θα του δώσουμε ακόμα, αλλά ξεκίνησε κι αυτός το Aerolin.

Άντε βοήθειά μου!!!!

Ξανθούλα να σου ζήσει ο ανηψιός!!!!!

Σας φιλώ όλες και μου λείψατε!!!!


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites

Οτίλια τέλειες οι συναντήσεις σας ζήλεψα....Τι ωραία σκέψη και τι τέλεια οργάνωση που ακούγεται;;;;

Ρενάκι πακέτο φαντάζομαι και τα 2 άρρωστα περαστικά σας και γρήγορα...

Εμείς μεγαλώνουμε και γινόμαστε πλέον απαιτητικά ανθρωπάκια θέλει όλη την ημέρα να παίζει με τα παιχνίδια της αλλά περισσότερο μας αρέσουν τα αμαξάκια του Σωτήρη είναι πιο νόστιμα....Από φαγητά έχουμε μείνει στα φρούτα αλλά έχουμε ποικιλία τουλάχιστον τρώει μήλο,αχλάδι,μπανάνα, πορτοκάλι, μανταρίνι, αβοκάντο και μέχρι στιγμής την μπανάνα και το μανταρίνι δεν τα αλέθουμε αλλά τα κρατάω εγώ και ρουφάει το ζουμί από τα μανταρίνι και την μπανάνα που είναι μαλακή την τρώει σιγά σιγά...

Αυτή την εβδομάδα έχω και τα δύο σπίτι ο μεγάλος δεν πάει σχολείο λόγω καιρού είναι κλειστά....Αλλά περνάμε καλά γράφουμε ζωγραφίζουμε διαβάζουμε βιβλία....

Άντε να ανοίξει λίγο ο καιρός να αρχίσουμε κούνιες....Τώρα που κάθεται και η μικρή πλέον κανονικά θέλω να την πάω στις κούνιες να κάνει μόλις βρω καλή μέρα θα ξεχυθούμε...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να'μαι κι εγω!

Μόλις αναρρώσαμε απο την ιωση που μας ταλαιπωρούσε οικογενειακώς.

Έχουμε κλειστεί μέσα γιατί με -6 φοβόμαστε μήπως υποτροπιάσει η βρογχιολίτιδα.Με το ζόρι κρατιέμαι να μην κατέβω κατω και αρχίσω τον χιονοπολεμο...

Οτίλια σε ζηλευω με τις συγκεντρώσεις που κάνετε.Πιο πολύ γιατι ο Στεφανάκος σου βρίσκει παιδάκια της ηλικίας του!Πολυ μπροστά οι Σουηδοί.:!:


omTVp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαθήκατε όλες πάλι;;;δώστε το παρόν άμεσα....

Εμείς είμαστε καλά περιμένω να έρθει η πέμπτη να πάμε παιδίατρο μετά από 2 μήνες να κάνουμε τα εμβόλια μας....Η μικρή πλέον έγινε ανθρωπάκι κανονικό...

Αφήστε έχω τρελαθεί με τον ανιψιό και με έπιασα να τρελαίνομαι για μωράκι τόσο μικρό...Μετά γύρισα σπίτι μας και προσγειώθηκα στην πραγματικότητα μας....

Για 4η φορά άρρωστη εγώ πάλι φέτος.Εύχομαι για 4η φορά να την σκαπουλάρουν πάλι τα παιδιά...

Για να οργανωνόμαστε για συνάντηση κοπελιές....Μας χρωστάει καφέ η Μαριλού...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ εδώ είμαι!! τα μωρά ακόμα με μάσκες είναι, της μικρής δεν της αρέσουν τα φαγητά, μόνο το γάλα της θέλει!!! μας έδωσαν και μια στράτα και κόβουμε βόλτες φουλ!!!! φιλιά πολλά!!! περαστικά, Ξανθή!!!!! 'αντε και σιγά σιγά έρχονται οι απόκριες!!!!


 

120247mcv711uxx1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρούσα!!!

Περιμένουμε κι εμείς την Παρασκευή να πάμε παιδίατρο για εμβόλιο και μετρήσεις.Θα μας δώσει και οδηγίες για να ξεκινήσουμε φρουτόκρεμα.

Ξανθή περαστικά και ευχομαι να τη γλυτώσουν τα πιτσιρίκια σου.Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα απο ένα άρρωστο μωρό.


omTVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...