Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Μαριλού δεν φοβασαι με το μπροκολο και το κουνουπίδι μην του πέσουν λιγάκι ... βαριά? :rolleyes:

Πάντως και εγω αυτο σκεφτηκα οταν διαβασα για τις ποσοτητες που τρωει οτι αναπληρωνει. Μια χαρα ειναι ο Προκοπίκος! :D

Κοριτσάκι εφόσων έτρωγα τα πάντα και τόσο καιρό που θηλάζει δεν είχε πρόβλημα, είναι λίγες οι πιθανότητες να τον ενοχλήσει κάτι. Αν πάλι δω ότι κάτι τον πειράζει του το σταματάω. Απλά επειδή και το καρότο και το μήλο και η μπανάνα προκαλούν λίγο δυσκοιλιότητα, τον βοηθάω με τα υπόλοιπα :P:p:p:p


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Στο 3ωρο τρώμε εμείς και μερικές φορές κανει χαμό μέχρι να αντλήσω και να της το δώσω.

Και σήμερα 100 πλην έφαγε.Ίσως αυτές τις μέρες μπορώ να το αποδώσω και στην ίωση που περνά η καημενούλα.


omTVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Για μαζευτείτε σιγά σιγά...Μην το παρατάμε!

Εμείς εδώ τα ίδια. 'Ελειπε ο σύζυγος από χθες και είμαστε κλεισμένοι μέσα. Αλλά από αύριο που επιστρέφει, πάλι βόλτες...:D

Ρε κορίτσια θέλω να πάρω 1 σουτιέν θηλασμού,αλλά τα περισσότερα είναι χωρίς ενίσχυση και δε βολεύουν καθόλου δεδομένου ότι έχω εξέχουσες θηλές. Εσείς ποιό έχετε;; Μέχρι τώρα βολευόμουν με 2 που τα αγόρασα όταν ήμουν στον 9ο,αλλά αφού έχασα κιλά δε με βολεύουν γιατί δεν είναι το νούμερο μου πια.

Σόρυ για το άκομψο της συζήτησης που άνοιξα...αλλά έχω θέμα!:cool:


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

marrozaki όταν λες ενίσχυση τι εννοείς; Τις μπανέλες από κάτω; Αν ναι, οι μπανέλες δεν ενδείκνυνται στο θηλασμό. Αν όχι, πάλι τι εννοείς; Και τι ρόλο παίζουν οι εξέχουσες θηλές; Εγώ που έχω πλέον καραεξέχουσες λόγω μωρού που τις έχει πετάξει έξω, φοράω κανονικά σουτιέν θηλασμού που τα πήρα βέβαια από Σουηδία αλλά σίγουρα θα έχει και στην Ελλάδα τέτοιου τύπου. Με βολεύουν πολύ, έχει και στα h&m, τα πιο ακριβά που είναι απαλά δεν ενοχλούν καθόλου... Για πες τώρα, πού θα πάτε βολτούλες;; Αχ ανυπομονώ κι εγώ, αύριο θα πάμε για φαγητό στο κέντρο της χιονισμένης Στοκχόλμης! Θα είναι πτώμα βέβαια ο μπαμπάς μας μετά από νυχτερινή εφημερία αλλά μου είπε ότι θέλει να βγάλει το κοριτσάκι του και το γιο του για να ξελαμπικάρει από τη δουλειά και μετά θα πάει για ύπνο! Ο γιος γιος (5 μηνών) αλλά και το κοριτσάκι κοριτσάκι (28 ετών...). χαχα!


VbTYp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας...Μαροζ εγώ από το mothercare είχα πάρει από τον γιο μου φαντάσου ακόμα και είναι σκυλιά αλλά δεν έχουν ενίσχυση.Και από h&m είναι καλά πάντως.Εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα.Καλά οι θηλές εισέχουσες όσο δεν πάει ακόμα και μετά από τόσους μήνες θηλασμού οι θηλές δεν λένε να βγουν έξω δεν φαίνονται αλλά πλέον ξεφούσκωσε το στήθος και σακουλιάζει ο στηθόδεσμος.Αλλά κάνω λίγο υπομονή ακόμα και λέω σιγά σιγά να φοράω τα κανονικά μου στις εξόδους.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μαροζ εγω τα ειχα παρει απο το πρεναταλ και με βόλεψαν πολυ γιατι μου αρεσε το κουμπωματακι εκει που ανοιγοκλεινει η 'σακουλα' που ειναι γαντζακι οπως αυτα που εχει πισω το σουτιεν.

Επειδη και μενα οι θηλες δεν γίνετε να πανε πιο εξω ... καμια φορά βάζω επιθέματα απο μέσα και ειμαι οκ!


lnUXp3.png

κανείς δε γνωρίζει το παιδί σου όπως εσύ ...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να σας πω ότι με την φρουτόκρεμα όλα οκ τελικά μάλλον κάτι την ενοχλούσε 2 μέρες που δεν ήθελε.Πλέον βάζω και λίγο κεχρί μέσα και την κάνει σκόνη.Τώρα την Παρασκευή θα ξεκινήσουμε και λαχανικά για μεσημέρι.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

mamouna πήγα στην prenatal αλλά δεν υπήρχε τπτ στο νούμερό μου, λόγω εκπτώσεων...τα είχαν εξαφανίσει από την πρώτη μέρα!

θα πάω στα h&m γιατί άκουσα κ από άλλες ότι έχουν όμορφα και με ενίσχυση.

Οτίλια εννοώ ότι δε θέλω να είναι τελείως λεπτό εκεί που μπαίνει το στήθος,να είναι λίγο πιο χοντρό το ύφασμα για να μη φαίνονται οι θηλες οταν φοράω λεπτά μπλουζάκια. Είναι χάλια το θέαμα....:cool: Εννοείται χωρίς μπανέλα!;)

Ξανθή μπράβο στη μικρή Αγγελίνα...Τα πάει τέλεια! Από mothercare είδα ότι έχει σετ των 2...έχουν λίγη ενίσχυση όμως;

Οτίλια θα πάμε Χαλκίδα για καφέ και φαγητό με φίλους...Μετά θα γυρίσουμε Αθήνα για βάφλες από τα χεράκια του αντρούλη μου...

Καλά να περάσετε κ εσείς!!!!:D

Φιλάκια και σας ευχαριστώ πολύ!


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα σετ των 2 έχω.Δεν έχουν ενίσχυση σφουγγαράκι αν εννοείς αυτό απλά είναι διπλό το ύφασμα δεν ξέρω αν σε καλύπτει.

Χθες είχε έρθει μια φίλη του Σωτήρη και παίζανε και η μικρή κοίταγε αχόρταγα σαν αν έβλεπε θέατρο ένα πράγμα.Από την ταραχή της μη χάσει κανένα δευτερόλεπτο δράσης έμεινε ξύπνια 5 ώρες και μετά έριξε έναν συγυρισμένο ύπνο 2,5 ώρες για μεσημέρι..

Κατά τ'άλλα έμεινε εδώ 5,30 ώρες και μετά τον πήρε και πάνω σπίτι της να παίξουν και λίγο εκεί...Ζωγραφίσανε και για την μικρή μου κάτι να τα βάλουμε στο δωμάτιο της...

Πολύ χαίρομαι που αρχίζει αν γίνεται και αυτή ανθρωπάκι δραστήριο έχει ανησυχίες και ενδιαφέροντα πλέον.Τα βιβλία της τα έχει μουλιάσει όλα....χαχαχα

Αλήθεια εσάς τι κάνουν την ημέρα τους;;;Παίζουν με παιχνιδάκια;;;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυστυχώς δε με καλύπτει απλά το διπλό ύφασμα!:cool::cool::cool:

Ο δικός μου όλη μέρα θέλει να τον βοηθάω για να στέκεται όρθιος. Κοιμάται αρκετά βέβαια,οπότε ξεκουράζομαι...Μαγειρεύουμε, σιδερώνουμε, ακούμε μουσική(τα πάντα),του διαβάζω παραμύθια όσο πιο θεατρικά μπορώ και του διαβάζω κ αποσπάσματα από τη Βίβλο για παιδιά..κ έχει γίνει κ αυτός βιβλιοφάγος κυριολεκτικά!:tongue: Κάθεται πολύ κ στο πάρκο του κ παίζει με διάφορα παιχνιδάκια...Επίσης κάνουμε παλαμάκια κ γυμναστική με αυτοσχέδια τραγούδια.Αν είχε φωνή, θα έλεγε: "Σταμάτα,ρε μάνα, είσαι παράφωνη κ λες βλακείες"...:tongue::tongue::tongue:χαχα

περνάμε όμορφα, όμως...κάνουμε κ τις βόλτες για ψώνια,στο παρκο..


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξανθή τι γλύκα η μικρή σου και τι ωραία περιγραφή αυτή με τα παιδάκια που έπαιζαν.. Αχ πόσο αγαπώ τα παιδάκια, μου λείπουν τα μαθητούδια μου! Κι ο δικός μου στηλώνει έτσι τα μάτια όταν μας βλέπει να μιλάμε με τον μπαμπά του ή όταν είμαστε έξω σε κάποιο εστιατόριο ή καφέ, κοιτάει περίεργα τον κόσμο! Εμάς μας αρέσει πολύ ο χορός, τον χορεύουμε κάθε μέρα με διαφορετικό τραγούδι και του τραγουδάμε κιόλας και παίρνει ύφος καμαρωτό! Μέχρι και τσάμικο τον χορέψαμε και του δώσαμε να κρατάει και μαντήλι, λιώσαμε στα γέλια...


VbTYp1.png
Link to comment
Share on other sites

αχ ρε κοριτσια δεν πολυ μπαινω εδω...

εμεις ξεκηνισαμε φρουτακι αλλα εχουμε δυσκοιλιοτητα. θα δω αυριο θα της βαλω κ δαμασκηνο.

οσο για τις πεθερες λιγο πολυ βλεπω ολες εχετε θεμα. εχω να παω πολυ καιρο και εχω την ησυχια μου. οταν βερθηκε καποια στιγμη ο κουνιαδος να κανει παρατηρησεις πως του δινω την κρεμα και οτι θα επρεπε να δινω πιο μικρες κουταλιες.. του απντησα αναλογος. ο αντρας μου δεν μιλησε αλλα καταλαβε οτι ειχα δικιο.τελος παντων. ρε ξανθη εδω δεν υπαρχει τιποτα απο αυτα που λες...χαχαχα και που εχει και ''νουνου'' τυχερη ειμαι. αλλα οταν παω πατρα θα το κοιταξω,υπαρχει ενα μαγαζι που πουλαει μονο βιολογικα.


HouVp2.png

oVGVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν τον βγάλατε Γιάννη να του λέμε το γιάννη μου το μαντήλι σου αλλά δεν πειράζει πάει και στέφανε το μαντήλι σου...χαχαχα αξέχαστες μοναδικές στιγμές...

Σήμερα φάγαμε αβοκάντο με μπανάνα και λίγο αχλάδι και το έκανε σκόνη....2 κουταλιές που έμειναν στο τέλος της δοκιμάσα αλλά ήταν αηδία χαχαχα αρκεί που αρέσει του μικιού μου...

Σήμερα έπρεπε με το πρόγραμμα να φάει και μεσημεριανό αλλά το αναβάλω λίγο ακόμα μιας και από ώρα σε ώρα γεννάει η νύφη μου και θέλω να πάω στο νοσοκομείο το απόγευμα να δω το ανίψι....Δεν πειράζει από Δευτέρα γιατί ίσως χρειαστεί να πάω και στο νοσοκομείο να μείνω μαζί της οπότε προτιμώ να αντλώ γάλα και να το δίνει ο άντρας μου γιατί με το κουτάλι δεν το έχει καθόλου....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...