Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , GBAL είπε:

Μακάρι το ίδιο εύχομαι και σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα που διανύουν αυτό το δύσκολο δρόμο....εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι;

Εγώ είμαι στην 7η εβδομάδα σε δίδυμα! Χτες το μάθαμε, για τα δίδυμα δλδ γιατί ενώ είμαι από εξωσωματική και ήξερα ότι έχουμε βάλει 2 για κάποιο λόγο νόμιζα ότι έχει πιάσει το 1..ε, τώρα το κλασικό άγχος μέχρι να περάσει λίγο ο καιρός..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL said:

Εγώ είμαι στην 7η εβδομάδα σε δίδυμα! Χτες το μάθαμε, για τα δίδυμα δλδ γιατί ενώ είμαι από εξωσωματική και ήξερα ότι έχουμε βάλει 2 για κάποιο λόγο νόμιζα ότι έχει πιάσει το 1..ε, τώρα το κλασικό άγχος μέχρι να περάσει λίγο ο καιρός..

Σου εύχομαι μια καλή και τελειομανή εγκυμοσύνη..... συγχαρητήρια....ήταν η πρώτη σου προσπαθεία.....και για πες από συμπτώματα είχες τίποτα πριν την χοριακη;;;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, GBAL είπε:

Σου εύχομαι μια καλή και τελειομανή εγκυμοσύνη..... συγχαρητήρια....ήταν η πρώτη σου προσπαθεία.....και για πες από συμπτώματα είχες τίποτα πριν την χοριακη;;;;

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Ήταν η πρώτη ετ με δωρεά ωαρίων. Πριν είχα κάνει κάποιους φυσικούς, αλλά λόγω πρόωρης ωοθηκικης ανεπάρκειας είχα ελάχιστα ωάρια τα οποία δεν γονιμοποιούνταν..

Δεν μπορώ να πω ότι είχα ιδιαίτερα συμπτώματα.. ίσως λίγο το στήθος πρήξιμο και κάποια τσιμπήματα χαμηλά.. όλα αυτά όμως τα δικαιολογούν και τα φάρμακα. Ούτε μετά τη χοριακή είχα..ακόμα και τώρα μόνο το στήθος έχω που είναι πρησμένο και αρκετή ατονία.. τίποτα άλλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Ήταν η πρώτη ετ με δωρεά ωαρίων. Πριν είχα κάνει κάποιους φυσικούς, αλλά λόγω πρόωρης ωοθηκικης ανεπάρκειας είχα ελάχιστα ωάρια τα οποία δεν γονιμοποιούνταν..

Δεν μπορώ να πω ότι είχα ιδιαίτερα συμπτώματα.. ίσως λίγο το στήθος πρήξιμο και κάποια τσιμπήματα χαμηλά.. όλα αυτά όμως τα δικαιολογούν και τα φάρμακα. Ούτε μετά τη χοριακή είχα..ακόμα και τώρα μόνο το στήθος έχω που είναι πρησμένο και αρκετή ατονία.. τίποτα άλλο!

Μπράβο κοριτσι! Με το καλό τα διδυμακια σου τωρα! Να προσεχεις ξαι να μη ζοριζεσαι! Τα διδυμακια θέλουν λιγη προσοχή παραπάνω! Μιλαω εκ πειρας σαν διδυμομανουλα! Σε πιο κεντρο εκανες την εξωσωματικη; Φιλια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, LeneL said:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Ήταν η πρώτη ετ με δωρεά ωαρίων. Πριν είχα κάνει κάποιους φυσικούς, αλλά λόγω πρόωρης ωοθηκικης ανεπάρκειας είχα ελάχιστα ωάρια τα οποία δεν γονιμοποιούνταν..

Δεν μπορώ να πω ότι είχα ιδιαίτερα συμπτώματα.. ίσως λίγο το στήθος πρήξιμο και κάποια τσιμπήματα χαμηλά.. όλα αυτά όμως τα δικαιολογούν και τα φάρμακα. Ούτε μετά τη χοριακή είχα..ακόμα και τώρα μόνο το στήθος έχω που είναι πρησμένο και αρκετή ατονία.. τίποτα άλλο!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά.....για όλα τα κορίτσια....εγώ μετράω μέρες είμαι στην πέμπτη για την χοριακη....ένατη δέκατη θα την κάνω.....πολύ αγχωδης περίοδος ..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, skorpina78 είπε:

Μπράβο κοριτσι! Με το καλό τα διδυμακια σου τωρα! Να προσεχεις ξαι να μη ζοριζεσαι! Τα διδυμακια θέλουν λιγη προσοχή παραπάνω! Μιλαω εκ πειρας σαν διδυμομανουλα! Σε πιο κεντρο εκανες την εξωσωματικη; Φιλια

Έχεις διδυμάκια; Τι καλά! Θα σε ρωτάω όποτε έχω απορία τότε!!! Ναι, προσπαθώ να είμαι όσο πιο προσεκτική γίνεται. Ευτυχώς πήρα αμέσως και άδεια, οπότε είναι πιο εύκολο όταν δε δουλεύεις.. στο IVF του Υγεία έκανα την εξωσωματική.

πρίν από 42 λεπτά , GBAL είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε καλά.....για όλα τα κορίτσια....εγώ μετράω μέρες είμαι στην πέμπτη για την χοριακη....ένατη δέκατη θα την κάνω.....πολύ αγχωδης περίοδος ..

Έχεις δίκιο, είναι όντως πολύ αγχώδες αυτό το διάστημα. Προσπάθησε να κάνεις πράγματα να ξεχνιέσαι και γενικά δε θέλει και υπερβολές στην προσοχή. Αν δε σου έχει πει δλδ κάτι διαφορετικό ο γιατρός σου για κάποιο λόγο, γενικά και τη βολτουλα σου μπορείς να πας και να βγεις λίγο από το σπίτι..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα..μπαίνω συχνά και σας διαβάζω..την Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορα και σήμερα νιώθω πολύ άγχος..πήγα τουαλέτα και ζοριστηκα πολύ κ με έχουν πιάσει οι τύψεις μήπως έχω κάνει βλακεία...από συμπτώματα τίποτα μόνο δυσκοιλιότητα λόγω προγεστερόνης..την άλλη Παρασκευή είναι να κάνω χωριακη..έβαλα 3ημερων..καλή επιτυχία σε όλες σας.Να πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω που ζοριστηκα η θα με πει χαζη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Vera87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..μπαίνω συχνά και σας διαβάζω..την Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορα και σήμερα νιώθω πολύ άγχος..πήγα τουαλέτα και ζοριστηκα πολύ κ με έχουν πιάσει οι τύψεις μήπως έχω κάνει βλακεία...από συμπτώματα τίποτα μόνο δυσκοιλιότητα λόγω προγεστερόνης..την άλλη Παρασκευή είναι να κάνω χωριακη..έβαλα 3ημερων..καλή επιτυχία σε όλες σας.Να πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω που ζοριστηκα η θα με πει χαζη?

Γεια σου κορίτσι και καλή επιτυχία ! Ζορίστηκες για πιο πράγμα ; Στο να κανείς την ανάγκη σου η γενικά επειδή αγχώνεσαι ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Vera87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..μπαίνω συχνά και σας διαβάζω..την Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορα και σήμερα νιώθω πολύ άγχος..πήγα τουαλέτα και ζοριστηκα πολύ κ με έχουν πιάσει οι τύψεις μήπως έχω κάνει βλακεία...από συμπτώματα τίποτα μόνο δυσκοιλιότητα λόγω προγεστερόνης..την άλλη Παρασκευή είναι να κάνω χωριακη..έβαλα 3ημερων..καλή επιτυχία σε όλες σας.Να πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω που ζοριστηκα η θα με πει χαζη?

Καλησπερα κορίτσι. Εχω κανει 3 ΕΤ και γενικά αυτό που λένε οι περισσότεροι γιατροί είναι αποφυγή ψυχολογικής πίεσης και να σηκώνουμε βάρη (εννοώντας να μετακινούμε καναπέδες). Σε γενικές γραμμές δεν ξεκολλάνε τα έμβρυα ουτε με δυσκοιλιότητα, ούτε με τις βόλτες, ούτε με την δουλειά. Το παν ειναι η δυναμική των εμβρύων και το ενδομήτριο. Τα υπόλοιπα είναι στο μυαλό μας γιατί μπαίνουμε στο τρυπάκι να προσέχουμε για να τα κάνουμε όσο γίνεται πιο σωστά. Και τελικά επικεντρωνόμαστε στη κοιλιτσα μας προσπαθώντας να επεξηγήσουμε πιθανά συμπτώματα και κατακλυζόμαστε απο άγχος. . Αυτό το θεωρώ χειρότερο! Τα έμβρυα δεν ξεκολλάνε! Οποτε μην τον πάρεις τον γιατρό σου! Καλή επιτυχία να έχεις ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Γεια σου κορίτσι και καλή επιτυχία ! Ζορίστηκες για πιο πράγμα ; Στο να κανείς την ανάγκη σου η γενικά επειδή αγχώνεσαι ; 

Έιχα όλο το απόγευμα που προσπαθούσα να κάνω την ανάγκη μου ..αλλά δεν γινόταν διαφορετικά..δεν πήρα κανένα γιατρό κ ότι θέλει ας γίνει..6 εμβρυομεταφορες έχω κάνει αυτό το σημερινό με την τουαλέτα δεν το είχα ξανά ζήσει..κ τώρα σκέφτομαι μήπως επηρεάσει αυτό όλη τη διαδικασία..συγνώμη που σας γράφω για τέτοιο είδος θέμα αλλά πραγματικά δεν είχα που να το πω

2 ώρες πρίν, amelie77 είπε:

Καλησπερα κορίτσι. Εχω κανει 3 ΕΤ και γενικά αυτό που λένε οι περισσότεροι γιατροί είναι αποφυγή ψυχολογικής πίεσης και να σηκώνουμε βάρη (εννοώντας να μετακινούμε καναπέδες). Σε γενικές γραμμές δεν ξεκολλάνε τα έμβρυα ουτε με δυσκοιλιότητα, ούτε με τις βόλτες, ούτε με την δουλειά. Το παν ειναι η δυναμική των εμβρύων και το ενδομήτριο. Τα υπόλοιπα είναι στο μυαλό μας γιατί μπαίνουμε στο τρυπάκι να προσέχουμε για να τα κάνουμε όσο γίνεται πιο σωστά. Και τελικά επικεντρωνόμαστε στη κοιλιτσα μας προσπαθώντας να επεξηγήσουμε πιθανά συμπτώματα και κατακλυζόμαστε απο άγχος. . Αυτό το θεωρώ χειρότερο! Τα έμβρυα δεν ξεκολλάνε! Οποτε μην τον πάρεις τον γιατρό σου! Καλή επιτυχία να έχεις ! 

Με ηρεμήσες με τα λόγια σου.. ευχαριστώ..μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Vera87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..μπαίνω συχνά και σας διαβάζω..την Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορα και σήμερα νιώθω πολύ άγχος..πήγα τουαλέτα και ζοριστηκα πολύ κ με έχουν πιάσει οι τύψεις μήπως έχω κάνει βλακεία...από συμπτώματα τίποτα μόνο δυσκοιλιότητα λόγω προγεστερόνης..την άλλη Παρασκευή είναι να κάνω χωριακη..έβαλα 3ημερων..καλή επιτυχία σε όλες σας.Να πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω που ζοριστηκα η θα με πει χαζη?

Μη σε αγχωνει καθόλου αυτό. Έπαθα ακριβώς το ίδιο την επόμενη της εμβρυομεταφοράς. Εννοείται ότι δεν έγινε καμία ζημιά, πήγαν όλα σούπερ! Άσε που η δυσκοιλιότητα είναι στάνταρ συμπτωμα της εγκυμοσύνης. Αν ήταν τόσο ευπαθή τα εμβρυακια δεν θα υπήρχε μωρό για μωρό! Όλα καλά να πάνε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ετοιμάζομαι για την 3η μου εμβρυομεταφορά. Η πρώτη μου χάρισε το αστεράκι μου (χωρίς να κρατήσω κανένα μέτρο... βοήθησα φίλη σε μετακόμιση 2η μέρα από ετ.) η δεύτερη αποτυχία. Και την επόμενη παρασκευή ετοιμάζομαι για την 3ή που ελπίζω να είναι και η τελευταία μ! Για τα κορίτσια που περιμένουν χοριακή, να ευχηθώ τα καλύτερα αποτελέσματα ... τεράστιες χοριακές!!!

Κάποιο κορίτσι σε αναμονή για Ετ...;

  • Μου αρέσει 2

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, αστα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ετοιμάζομαι για την 3η μου εμβρυομεταφορά. Η πρώτη μου χάρισε το αστεράκι μου (χωρίς να κρατήσω κανένα μέτρο... βοήθησα φίλη σε μετακόμιση 2η μέρα από ετ.) η δεύτερη αποτυχία. Και την επόμενη παρασκευή ετοιμάζομαι για την 3ή που ελπίζω να είναι και η τελευταία μ! Για τα κορίτσια που περιμένουν χοριακή, να ευχηθώ τα καλύτερα αποτελέσματα ... τεράστιες χοριακές!!!

Κάποιο κορίτσι σε αναμονή για Ετ...;

Καλησπέρα!!!Καλή επιτυχία στην ετ σου!!

Θα ξεκινήσω προετοιμασία σε 20 μερούλες :)

Τι ευτυχίααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...