Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 19/12/2022 at 6:32 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω...ο γιατρός δεν άρεσε την τρίτη χοριακη.. είπε την Παρασκευή ξανά... εγώ να ρωτήσω..αν έχει τύχει σε καμιά σε περίπτωση που πρέπει να τό σταματήσουμε.. σταματάει τα χάπια και έρχεται περίοδος η πρέπει να κάνω αποξεση; εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης 5 Δεκεμβρίου έκανα...χοριακες 87...113..242..

Επανέρχομαι..δεν άντεξα μέχρι αύριο πήγα σήμερα για χοριακη 477...με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός και μου είπε σε μια βδομάδα ξανά χοριακη απο την ώρα που ανεβαινει...τρελλαθηκα..πως περιμένω άλλη μια βδομάδα;;; μου είπε η θα το αποβάλλει μόνο του αν σταματήσει να ανεβαίνει...η θα ανέβει έτσι λίγο λίγο και θα δούμε σε υπέρηχο άδειο σακο αν κατάλαβα καλά...η θαύμα....ενα από τα τρία... θέλει τουλάχιστον να είναι 3000 σε μια εβδομάδα ... καλά κρασιά.... κορίτσια καλά Χριστούγεννα σε ολες μας..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσα θελω τα φωτα σας. Πρωτη φορα κανω ενεση προγεστερονης και μου φανηκε πολυ να αδειασω ολη την αμπουλα στην κοιλια μου, ασε που ποναει κιολας. Εχει κανει καποια να μου πει την εμπειρια της; Μου ειπε ο γιατρος για 14 μερες.... εχω αγχωθει τερμα, ειναι πολυ δυσκολο σε αυτην την φαση που ειμαι(περασαν και χρονια απτις αυγουλοπαραγωγες) και αν και νοσηλευτρια φοβαμαι τις βελονες (παθολογικα πλεον).


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, αστα είπε:

Καλησπερα κοριτσα θελω τα φωτα σας. Πρωτη φορα κανω ενεση προγεστερονης και μου φανηκε πολυ να αδειασω ολη την αμπουλα στην κοιλια μου, ασε που ποναει κιολας. Εχει κανει καποια να μου πει την εμπειρια της; Μου ειπε ο γιατρος για 14 μερες.... εχω αγχωθει τερμα, ειναι πολυ δυσκολο σε αυτην την φαση που ειμαι(περασαν και χρονια απτις αυγουλοπαραγωγες) και αν και νοσηλευτρια φοβαμαι τις βελονες (παθολογικα πλεον).

Δεν έχω κάνει ένεση προγεστερόνης, αλλά έχω δει στο YouTube μια αμερικανίδα που δείχνει μυστικά για να μην πονάς όταν την κάνεις. Το πιο βασικό είναι να βάζεις πάγο στην περιοχή για τουλάχιστον 5 λεπτά, ώσπου να μουδιάζει πολύ. Αυτή τις έκανε στον ποπό. Επίσης, έλεγε να την κάνεις πολύ γρήγορα, όχι σιγά σιγά και θυμάμαι ότι είπε αφού την κάνεις να τρίψεις απαλά την περιοχή με βαμβάκι με οινόπνευμα και μετά να βάλεις κάτι ζεστό πανω, θερμοφόρα δηλαδή, αλλά αυτή δεν την έκανε στην κοιλιά την ένεση, δεν ξέρω, μήπως δεν κάνει να βάλεις τη θερμοφόρα στην κοιλιά Αυτό είναι το κανάλι της, έκανε κι αυτή εξωσωματική αυτήν την περίοδο και είναι έγκυος 5 μηνών. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, αστα είπε:

Καλησπερα κοριτσα θελω τα φωτα σας. Πρωτη φορα κανω ενεση προγεστερονης και μου φανηκε πολυ να αδειασω ολη την αμπουλα στην κοιλια μου, ασε που ποναει κιολας. Εχει κανει καποια να μου πει την εμπειρια της; Μου ειπε ο γιατρος για 14 μερες.... εχω αγχωθει τερμα, ειναι πολυ δυσκολο σε αυτην την φαση που ειμαι(περασαν και χρονια απτις αυγουλοπαραγωγες) και αν και νοσηλευτρια φοβαμαι τις βελονες (παθολογικα πλεον).

Καλησπέρα, ποια ένεση σου έχει δώσει; Εγώ όταν χρειάστηκε να κάνω που είχε τονίσει ότι είναι ενδομυϊκή και δεν πραγματοποιείται στην κοιλιά. Πράγματι η περιεκτικότητα είναι μεγάλη και χρειάζεται η έγχυση να γίνεται αργά και σταδιακά ώστε να μην υπάρχει πόνος.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, αστα είπε:

Καλησπερα κοριτσα θελω τα φωτα σας. Πρωτη φορα κανω ενεση προγεστερονης και μου φανηκε πολυ να αδειασω ολη την αμπουλα στην κοιλια μου, ασε που ποναει κιολας. Εχει κανει καποια να μου πει την εμπειρια της; Μου ειπε ο γιατρος για 14 μερες.... εχω αγχωθει τερμα, ειναι πολυ δυσκολο σε αυτην την φαση που ειμαι(περασαν και χρονια απτις αυγουλοπαραγωγες) και αν και νοσηλευτρια φοβαμαι τις βελονες (παθολογικα πλεον).

Και εγώ κάνω τις prolutex ,εμένα στη κοιλιά μου είπε να τις κάνω . Αλλά εμένα δεν με έχει πονέσει σχεδόν ποτέ ,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι είμαι πιο παχουλή. Με πόνεσε ελάχιστες φορές λίγο και αυτό ίσως γιατί κάνω και τις inohep και έχει μελανιασει λίγο το σημείο . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@αστα κ γω prolutex στην κοιλιά γύρω από τον αφαλό τρία δάχτυλα απόσταση μ είπαν.  Εγώ ξεκίνησα μια βδομάδα πριν την εμβρυομεταφορα κ συνέχισα μέχρι την χοριακη που ήταν μηδενική.  Αν ήταν θετικη χοριακη θα συνέχιζα.πονανε λίγο Ναι αλλά εμένα στο φαρμακείο μου έδωσαν αρνικα κρεμα να βάζω για τον πόνο κ τις μελανιές γιατί έκανα και αντιπικτικες..η κρεμα αυτή με βοήθησε πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Και εγώ κάνω τις prolutex ,εμένα στη κοιλιά μου είπε να τις κάνω . Αλλά εμένα δεν με έχει πονέσει σχεδόν ποτέ ,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι είμαι πιο παχουλή. Με πόνεσε ελάχιστες φορές λίγο και αυτό ίσως γιατί κάνω και τις inohep και έχει μελανιασει λίγο το σημείο . 

Τις ίδιες κάνω, το σημείο που έκανα χθες με πονάει μέχρι σήμερα... Έχω και γω λιπος στη κοιλιά (το γνωστό σωσίβιο🤣

  • Μου αρέσει 1

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , αστα είπε:

Τις ίδιες κάνω, το σημείο που έκανα χθες με πονάει μέχρι σήμερα... Έχω και γω λιπος στη κοιλιά (το γνωστό σωσίβιο🤣

Χαχαχα όχι εγώ έχω λίγο περισσότερο θα έλεγα :lol: Συγνωμη αλλά δε με έχουν πονέσει έτσι ποτέ οπότε δεν είμαι η κατάλληλη να σε βοηθήσω .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. 

Ερώτηση περιέργειας και άγχους πιο πολυ..... Ειμαι στην 3η μερα εμβρυομεταφορας 2 σπόρων 3ων ημερων. Ο,τι πηγα τουαλέτα και ειδα λιιιγη καφε βλέννα στο σκουπισμα(sorry ειλικρινά για την περιγραφή). Να ναι κατι κακο; Να ναι απ τα φάρμακα; Να ναι απο εμφύτευση; Εχει καμια πιο έμπειρη αναλογη εμπειρία; Καλα Χριστούγεννα σε ολες!!

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fifi88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. 

Ερώτηση περιέργειας και άγχους πιο πολυ..... Ειμαι στην 3η μερα εμβρυομεταφορας 2 σπόρων 3ων ημερων. Ο,τι πηγα τουαλέτα και ειδα λιιιγη καφε βλέννα στο σκουπισμα(sorry ειλικρινά για την περιγραφή). Να ναι κατι κακο; Να ναι απ τα φάρμακα; Να ναι απο εμφύτευση; Εχει καμια πιο έμπειρη αναλογη εμπειρία; Καλα Χριστούγεννα σε ολες!!

 

Κανείς δεν ξέρει να σου πει με σιγουριά αλλά είναι πολύ πιθανό να είναι από εμφυτευση!! Πόσων κυττάρων/grade έβαλες? Καλή επιτυχία και καλές γιορτές με υγεία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Αγάπ είπε:

Κανείς δεν ξέρει να σου πει με σιγουριά αλλά είναι πολύ πιθανό να είναι από εμφυτευση!! Πόσων κυττάρων/grade έβαλες? Καλή επιτυχία και καλές γιορτές με υγεία!!!

Εβαλα 2, 8 και 9 κυτταρων αντίστοιχα grade 2 ... Τι να πω, θα δειξει... Καλα Χριστούγεννα!!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Fifi88 είπε:

Εβαλα 2, 8 και 9 κυτταρων αντίστοιχα grade 2 ... Τι να πω, θα δειξει... Καλα Χριστούγεννα!!!

Σούπερ είσαι!!! 8-9κυτταρων είναι πολύ καλά!Με το καλό να μάθουμε τα χαρμόσυνα νέα σου!Καλά Χριστούγεννα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2022 at 5:49 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Επανέρχομαι..δεν άντεξα μέχρι αύριο πήγα σήμερα για χοριακη 477...με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός και μου είπε σε μια βδομάδα ξανά χοριακη απο την ώρα που ανεβαινει...τρελλαθηκα..πως περιμένω άλλη μια βδομάδα;;; μου είπε η θα το αποβάλλει μόνο του αν σταματήσει να ανεβαίνει...η θα ανέβει έτσι λίγο λίγο και θα δούμε σε υπέρηχο άδειο σακο αν κατάλαβα καλά...η θαύμα....ενα από τα τρία... θέλει τουλάχιστον να είναι 3000 σε μια εβδομάδα ... καλά κρασιά.... κορίτσια καλά Χριστούγεννα σε ολες μας..

Ρε κοριτσάκι μου γλυκό..δεν αμφισβητω τον γιατρό σου αλίμονο..εγώ γιατρός δεν είμαι...αλλά μου φαίνεται φουλ παράξενο να σου λέει για αποβολές κ τέτοια από την στιγμή που η χοριακη ανεβαίνει κανονικά όλο τον καιρό...διπλασιάζεται ανα 2-3 μέρες???Εάν ναι σημαίνει ότι όλα πάνε καλά...δεν καταλαβαίνω γιατί σε έχει ανχωσει έτσι...εκτός κ εάν ξέρει κάτι άλλο που εννοείται εμείς δεν έχουμε ιδέα...αλλά θα σου έλεγα να πας να πάρεις μια γνώμη κ από έναν άλλον...όχι ότι ο δικό σου δεν είναι καλός δεν λέω αυτό...αλλά δεν χάνεις κάτι...

Έχουμε ξαδέρφη που ο γιατρός που είχε επι χρόνια κ είχε γεννήσει μαζί του το πρώτο της παιδί στην δεύτερη εγκυμοσύνη της τα έλεγα όλα χάλια μαύρα...μέχρι κ για να της το πάρει με τεχνιτους πόνους της είπε γιατί θα βγει άρρωστο...σου λέω είχε τρελαθεί η κοπέλα κ να μην στα πολύ λέω πάει σε εάν άλλον γιατρο κ αυτό από πίεση του άντρα της αφού η ίδια είχε τυφλή εμπιστοσύνη...κ πήγε τι να δει όλα μια χαρά...το μωράκι της ήταν τέλεια...

Θέλω να πω όταν ακούμε κάτι άσχημο καλό είναι κ μια δεύτερη γνώμη...δεν είναι θεοί οι γιατροί κ κάνουν κ αυτοί λαθοι...καλύτερα 2 γνώμες από μια...

Εγώ θα σου ευχηθώ όλα να πάνε καλά...μακάρι να έχει ο γιατρός σου άδικο κ να πάρεις μια τεράστια χαρά..αλλά πήγαινε κ σε έναν άλλον..δεν χάνεις τίποτα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...