Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, eleni 21 είπε:

Καλά είμαι.. λίγο το στομάχι μου ενοχλήσεις.. αναγουλες... τίποτα άλλο.. το πιο άσχημο για μένα είναι ότι μένουμε εγκυουλες Κ δεν μπορούμε να χαρούμε... όσο κιαν διαρκέσει.. καλές γιορτές σε όλα τα κορίτσια εύχομαι 

Άσε αυτό είναι το χειρότερο κομμάτι, αλλά θα τα καταφέρουμε!!! Καλές γιορτές και περιμένουμε νέα σου την Παρασκευή.

4 ώρες πρίν, Chris87 είπε:

Κορίτσια ….. 138 η χοριακη μου !!!

Συγχαρητήρια!! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2022 at 6:32 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω...ο γιατρός δεν άρεσε την τρίτη χοριακη.. είπε την Παρασκευή ξανά... εγώ να ρωτήσω..αν έχει τύχει σε καμιά σε περίπτωση που πρέπει να τό σταματήσουμε.. σταματάει τα χάπια και έρχεται περίοδος η πρέπει να κάνω αποξεση; εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης 5 Δεκεμβρίου έκανα...χοριακες 87...113..242..

Δεν γνωρίζω κ εγώ πολλά μιας κ με το καλό θα κανω την πρώτη μου ετ αρχές Ιανουαρίου....αλλά το θέμα δεν είναι να ανεβαίνει κ να διπλασιαζεται??? Εάν έκανες 5 Δεκεμβρίου σήμερα είσαι 15 μέρες μετά το 242 ωραίο νούμερο μου φαίνεται...άσε που από την δεύτερη χοριακη σου έχεις διπλασιασμό...γιατί να το σταματήσεις??? Εννοείς εάν δεν συνεχίζει να ανεβαίνει??? 

Πάντως προς το παρόν καλά μου φαίνονται τα πράγματα κ εύχομαι η επόμενη σου χοριακη να είναι τεράστια κ να έχετε χαρά πολύ!!!!

On 19/12/2022 at 6:32 ΜΜ, eleni 21 είπε:

 

 

On 19/12/2022 at 6:32 ΜΜ, eleni 21 είπε:

 

 

On 19/12/2022 at 6:32 ΜΜ, eleni 21 είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Pagor είπε:

Δεν γνωρίζω κ εγώ πολλά μιας κ με το καλό θα κανω την πρώτη μου ετ αρχές Ιανουαρίου....αλλά το θέμα δεν είναι να ανεβαίνει κ να διπλασιαζεται??? Εάν έκανες 5 Δεκεμβρίου σήμερα είσαι 15 μέρες μετά το 242 ωραίο νούμερο μου φαίνεται...άσε που από την δεύτερη χοριακη σου έχεις διπλασιασμό...γιατί να το σταματήσεις??? Εννοείς εάν δεν συνεχίζει να ανεβαίνει??? 

Πάντως προς το παρόν καλά μου φαίνονται τα πράγματα κ εύχομαι η επόμενη σου χοριακη να είναι τεράστια κ να έχετε χαρά πολύ!!!!

 

 

 

Τι να σου πω..και εγώ χάρηκα λίγο όταν είδα το 242 αλλά η μαία μου είπε ότι οριακά ανεβαίνει δεν είναι αυτό που θέλει..Κ να είμαστε προετοιμασμένοι.. όταν την ρώτησα για αντίστοιχες περιπτώσεις μου είπε ότι δεν πήγαν καλά..θα δείξει 

Λοιπόν με το καλό @Pagorόλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι στην εμβρυομεταφορα σου καλή επιτυχία και καλή έκβαση να έχεις και το 2023 να είναι η χρονιά για όλα τα κορίτσια εδώ ΜΑΓΙΚΗΗΗΗΗΗΗ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , eleni 21 είπε:

Τι να σου πω..και εγώ χάρηκα λίγο όταν είδα το 242 αλλά η μαία μου είπε ότι οριακά ανεβαίνει δεν είναι αυτό που θέλει..Κ να είμαστε προετοιμασμένοι.. όταν την ρώτησα για αντίστοιχες περιπτώσεις μου είπε ότι δεν πήγαν καλά..θα δείξει 

Λοιπόν με το καλό @Pagorόλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι στην εμβρυομεταφορα σου καλή επιτυχία και καλή έκβαση να έχεις και το 2023 να είναι η χρονιά για όλα τα κορίτσια εδώ ΜΑΓΙΚΗΗΗΗΗΗΗ 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια ..το εύχομαι κ εγώ κ το ελπίζω....είμαι πολύ θετική κ πάω με τις καλύτερες διαθέσεις...

Θα σου πω τα λόγια ενός γιατρού που μου είχε πει κάποτε...οι γιατροί δεν είναι θεοί είναι ανρθρωποι κ καμιά φορά μπορεί να κανουν λάθος...εύχομαι λοιπόν να είναι μια λάθος διάγνωση κ βιαστική ( κατά εμε..γιατρός δεν είμαι) και να δεις ένα όμορφο νούμερο...δεν ξέρω για πιο λόγο σου είπε έτσι μιας κ ανέβηκε κανονικά η χοριακη σου...θες διπλασιασμό ανα 3 μέρες...κ εσένα διολασιαστικε ...τις ξαδέρφη μου ( χωρίς να θέλω να σου δώσω ελπίδες) δεν διπλασιαζοταν ποτέ η χοριακη της...αλλά ανέβαινε όμως καθε φορά ..η κόρη της είναι 5 χρόνων...θέλω να πω καμία φορά παιζει ρόλο κ ο οργανισμός τις γυναίκας...θα σου ευχηθώ από την ψυχή μου μόνο χαρές αυτά τα Χριστούγεννα...με μια μεγάλη χοριακη!!!!

Και αφού ανεβαινει...υπομονή κ πίστη στο μωρό σου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Eleni21 14/12... ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΑΕΙ!
  • Vera87 16/12 ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΛΗΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!

  • RIA 19/12… ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!

  • Chris87 20/12….ΣΥΓΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΣΥ!

  • Barbie2 22/12

  • νικηαντωνια81 22/12

  • αστα 29/12

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ... ΚΑΛΑ ΠΑΕΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΠΑΝΤΟΣ!

πρίν από 1 λεπτό , αστα είπε:
  • Eleni21 14/12... ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΑΕΙ!
  • Vera87 16/12 ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΛΗΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!

  • RIA 19/12… ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!

  • Chris87 20/12….ΣΥΓΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΣΥ!

  • Barbie2 22/12

  • νικηαντωνια81 22/12

  • αστα 29/12

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ... ΚΑΛΑ ΠΑΕΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΠΑΝΤΟΣ!

ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ Ε.Τ.!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , αστα είπε:
  • Eleni21 14/12... ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΑΕΙ!
  • Vera87 16/12 ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΛΗΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!

  • RIA 19/12… ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!

  • Chris87 20/12….ΣΥΓΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΣΥ!

  • Barbie2 22/12

  • νικηαντωνια81 22/12

  • αστα 29/12

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ... ΚΑΛΑ ΠΑΕΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΠΑΝΤΟΣ!

ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ Ε.Τ.!

@αστα τα καλύτερα σου ευχόμαστε.. καλή επιτυχία να έχεις όλα καλά να πάνε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, αστα είπε:
  • Eleni21 14/12... ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΑΕΙ!
  • Vera87 16/12 ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΛΗΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!

  • RIA 19/12… ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!

  • Chris87 20/12….ΣΥΓΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΣΥ!

  • Barbie2 22/12

  • νικηαντωνια81 22/12

  • αστα 29/12

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ... ΚΑΛΑ ΠΑΕΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΠΑΝΤΟΣ!

ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ Ε.Τ.!

On 16/12/2022 at 3:47 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Κοριτσάρα μου...τι να πω...θα δούμε την Δευτέρα.. κοίτα ο γιατρός μου είπε... όσο ανεβαίνει ελπίζουμε και θα το παρακολουθήσουμε.. περιμένουμε το χειρότερο αλλά μπορεί να δώσει Κ να πάνε καλά τα πράγματα.. πολλά φιλιά και αγκαλιά σου στέλνω

Κορίτσι άκου τώρα ..πολύ αγχωμενη είμαι και συνεχίζω πραγματικά τη καθημερινότητα χωρίς να σηκώνω βάρος.. παρασκευή ήταν 36.δευτερα 75 Τετάρτη 151 αν κ μου είχαν πει από το κέντρο να κάνω χοριακη Πέμπτη,ο γιατρός μου στην επαρχία ήθελε Τετάρτη για να δει διπλασιασμό.. παρασκευή θα ξανακάνω..δεν ξέρω τι γίνεται...απλά επειδή είχε κάτσει κ εμφύτευση με τέλειες χοριακες κ παλινδρόμηση.. πραγματικά δεν ξέρω τι να ελπίζω..πλέον λέω ότι θέλει ο Θεός και εδώ είμαστε να ξανά προσπαθήσουμε..δεν πετάω στα σύννεφα κ έχω βαρεθεί να σκέφτομαι τι πως κ..ότι θέλει ο Θεός .δεν είμαστε πλέον οι γυναίκες που θα είμαστε ήρεμες μέχρι να κρατήσουμε παιδί στα χέρια μας..κ επειδή τίποτα δεν περνάει από το χέρι μας...ας ξεχνιόμαστε με ότιδηποτε...κάθε φορά λέω στον άνδρα μου μη παίρνουν τα μυαλά σου αέρα και βλέπουμε...τα γράφω για να τα εμπέδωσω και εγώ🤣🤣🤣..υπομονή σε όλες μας..❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Chris87 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Χοριακη 340 σήμερα ( 20/12 ήταν 138 ) !! 
Ο γιατρός είναι πολύ ικανοποιημένος και πλέον κάπως ηρέμησα και εγώ !!! 
καλα αποτελέσματα σε όλες !! 

Τελειααααα.. μπράβο κοριτσάρα μου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chris87 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Χοριακη 340 σήμερα ( 20/12 ήταν 138 ) !! 
Ο γιατρός είναι πολύ ικανοποιημένος και πλέον κάπως ηρέμησα και εγώ !!! 
καλα αποτελέσματα σε όλες !! 

Τέλεια!!!! Συγχαρητήρια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! 

Μπηκα και γω στην ομάδα καθως σήμερα έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα (2 εμβρυακια 3ης μέρας - grade II ,πολυ καλα μου τα χαρακτήρισαν!) και 2/1 καλως ερχοντων παω για χοριακή.... Γιορτές δηλαδη στην τσίτα! Χαχα... Για να δούμε πως θα πάει όλο αυτο....Κραταω μικρό καλάθι για να μη μου ρθει η σφαλιάρα! Καλες γιορτές σε ολες, με υγεία και τυχη!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Fifi88 είπε:

Καλησπέρα και από μένα! 

Μπηκα και γω στην ομάδα καθως σήμερα έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα (2 εμβρυακια 3ης μέρας - grade II ,πολυ καλα μου τα χαρακτήρισαν!) και 2/1 καλως ερχοντων παω για χοριακή.... Γιορτές δηλαδη στην τσίτα! Χαχα... Για να δούμε πως θα πάει όλο αυτο....Κραταω μικρό καλάθι για να μη μου ρθει η σφαλιάρα! Καλες γιορτές σε ολες, με υγεία και τυχη!

Ο Θεός μαζί σου κορίτσι μου!Να περάσεις όμορφες γιορτές με τα εμβρυάκια σου!Η νέα χρονιά να τα φέρει και στα χέρια σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fifi88 είπε:

Καλησπέρα και από μένα! 

Μπηκα και γω στην ομάδα καθως σήμερα έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα (2 εμβρυακια 3ης μέρας - grade II ,πολυ καλα μου τα χαρακτήρισαν!) και 2/1 καλως ερχοντων παω για χοριακή.... Γιορτές δηλαδη στην τσίτα! Χαχα... Για να δούμε πως θα πάει όλο αυτο....Κραταω μικρό καλάθι για να μη μου ρθει η σφαλιάρα! Καλες γιορτές σε ολες, με υγεία και τυχη!

Όλα καλά εύχομαι να σου πάνε! Προσπάθησε να ξεχαστείς τις γιορτινές ημέρες και η ημέρα της χοριακης θα φθάσει γρήγορα!!!! Καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...