Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και Καλό Μηνα !!!!!!!!!!!!!!

αυτό τον μηνα τα μπεμπακια μας , γίνονται 4 μηνών !!!!!!!!!!!!! κι εμείς σταματάμε αποστείρωση........ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!!!!!!! ετσι κι αλλιως τα βάζει όλα στο στόμα του

ααααχχχχχχχχχ.............ποσο γρηγορα μεγαλώνουν !!!!!!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μην αγχώνεστε για υψος και βάρος...........αφού παιρνουν φυσιολογικά , όλα μια χαρά είναι !!!!!!!!!!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα κοριτσακια μου.Τι κανετε;Εμεις ειμαστε καλα.Χθες πηγαμε παλι στον παιδοχειρουργο για το νυχακι που μπαινει μεσα στο κρεας.Ηπιαμε την τελευταια δοση αντιβιωσης χθες.Ευτυχως το πυον εχει υποχωρησει και μεγαλωσε λιγο το νυχακι.Θα περιμενουμε να δουμε αν θα βγει τελειως αλλιως θα πρεπει να ξαναπαμε αλλα μου φαινεται οτι εχει αρχισει και βγαινει.

Σαν κι εχθες περσι 2Αυγουστου ειχα κανει το τεστ εγκυμοσυνης απο το φαρμακειο και φετος κραταω ηδη στην αγκαλια μου ενα μπεμπακο κοντα 4μηνων.Ποτε περασε ο καιρος βρε κοριτσια;

Την Τριτη θα ερθει και ο γιατρος να κανουμε τα εμβολιακια μας.Σκεφτομαι τι με περιμενει.Την πρωτη δοση που ειχαμε κανει ειχε γκρινια ολη μερα.Ελπιζω αυτη τη φορα να ειναι καλυτερα.

Φιλακια σε ολες κοριτσια,καλο απογευμα.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια !!

αααχχχ...κι εγω αυτά σκέφτομαι , οτι περσι τετοιες μερες ημουν στην αρχή της εγκυμοσύνης και δεν το ηξερα καν...........16 Αυγούστου εκανα το τεστ με 10 μερες καθυστερηση ...........και φετος ο μπέμπης χοροπηδάει

Βρε κοριτσια , γυριζει συνέχεια μπρούμητα , αλλα μετα δεν μπορει να κανει τιποτα και νευριάζει...τα δικά σας γυρίζουν ?

Φιλιά σε μανούλες κ μπεμπάκια !!!!!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως περσι τετοια μερα ουτε καν μου περνουσε απο το μυαλο οτι μπορει να ειμαι εγκυος, Οταν μου το ειπε ο γιατρος του ειπα " οκ καλο το αστειο πεσ μου τωρα γιατι εχω καθυστερηση"


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν ειχα ουτε καθηστερηση ουτε κανενα αλλο συμπτωμα, εκτως απο κατι πονακια και φωβομουν να παω στιν γιατρο γιατι νομιζα οτι εχω κατι κακο....Τεληκα κατα τα μεσα Σεπτεμβρη με πηγε α αντρας (ημηλυποθημη και ετοιμη να βαλω τα κλαμματα) και μαθαμε τα ευχαριστα....

Ρε κοριτσια το νινακι μου εχει διαρριουλες, υπαρχει περιπτωση αυτο να οφειλεται στο γεγονως οτι βγαζει δοντακια?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Εξαφανίστηκα το ξέρω. Μετακομίσαμε στο καινούριο σπίτι και πάνω που έλεγα ότι αρχίζω να το βάζω σε μια σειρά και θα χαλαρώσουμε λίγο έπαθε η μπέμπα μου ουρολήμωξη. Είμαστε από την Τετάρτη στο παίδων και μάλλον θα είμαστε εδώ και Σαββατοκύριακο.

Η καιμενούλα έχει ταλαιπωρηθεί πολύ. Της πήραν ούρα με παρακεντηση και την αντιβίωση την παίρνουμε ενδοφλέβια.

Αυτά από εμάς, καλά να παιρνάτε όλες και να είναι καλά τα μπεμπάκια σας.

Πολλά φιλιά


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζαμιν περαστικά στο κοριτσάκι σου!!!!!!!!Αχ το καημενούλι μωρέ, εύχομαι γρήγορα να γίνει καλά και να γυρίσετε στο (καινούριο) σπιτάκι σας. Να κάνω και μια χαζή ερώτηση? Πώς την καταλάβατε την ουρολοίμωξη στο μωρό?

Εμένα πέρσυ τέτοια εποχή δεν είχε γίνει ακόμα η σύλληψη:D

della περαστικά και σε εσάς!Ταάιπωρηθήκατε κι εσείς, αλλά αυτά είναι περαστικά κι αγύριστα κι αυτό έχει σημασία!

Εμείς καλά, σήμερα τριών μηνών!!!Έχω και μια ερωτησούλα. Ενώ είχε αρχίσει να "μιλάει" (να βγάζει ήχους τύπου α-γκου και τέτοια) εδώ και κάποιες μέρες το έκοψε μαχαίρι το σπορ και πλέον βγάζει μόνο κάτι ήχους με κλειστό το στόμα. Είναι φυσιολογικό εκεί που μίλαγε να το κόψει έτσι ξαφνικά? Ανησυχώ...


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι....Είχαμε πάει διακοπές οι δυο μας και γυρίσαμε τρεις....

Τzamin περαστικά στη μπεμπούλα και εύχομαι να βγείτε γρήγορα από εκεί.

Julie, φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να ανησυχείς, λογικά τα μικρούλια εκφράζονται συνεχώς διαφορετικά.

Kitty εμείς είμαστε ακριβώς στις ίδιες ημερομηνίες. Η μπεμπούλα γυρίζει μπρούμυτα και όταν είναι στο πλάι ή ανάσκελα κάνει το κορμί της σαν τόξο..

Della να γίνει γρήγορα καλά το ποδαράκι του μικρούλη σου..

Εμείς συνεχίζουμε να έχουμε το πρόβλημα με το φαγητό...Της έχω αλλάξει ένα σωρό γάλατα μήπως και βαρέθηκε αυτό που έπινε...Για να δούμε...


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...

Tzamin περαστικα στη μικρουλα σου και γρηγορα σπιτακι σας!!!

Εμεις επιτελους αυριο φευγουμε, στο σπιτι δεν εχω ιντερνετ αλλα ολο και απο καπου θα καταφερω να τα πουμε λιγο!

Φιλακια σε ολες και ολα τα μωρακια!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες και Απριλοπαιδα.Τι κανετε κοριτσια;εμεις τα ιδια.Το ποδαρακι μας εγινε καλα ευτυχως,βγηκε το νυχακι μας και ειμαστε καλα.Εχει κοψει βρε κοριτσια το φαγητο κατα πολυ.Με το ζορι πινουμε το γαλα μας.Λετε να φταιει η ζεστη η τα ουλα;στενοχωριεμαι που δεν τρωει.Αυριο θα ερθει ο γιατρος και θα δουμε τι θα μας πει.

Τζαμιν,περαστικουλια στο μπουμπουκακι σου.Ευχομαι συντομα να το θυμαστε σαν ενα κακο ονειρο.

Μανουλες που εχετε ηδη μεγαλυτερα παιδακια,για διαφωτιστε μας:το ρυζαλευρο ξεκιναει τωρα;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει κοψει βρε κοριτσια το φαγητο κατα πολυ.Με το ζορι πινουμε το γαλα μας.Λετε να φταιει η ζεστη η τα ουλα;στενοχωριεμαι που δεν τρωει.Αυριο θα ερθει ο γιατρος και θα δουμε τι θα μας πει.

Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω...Τουλάχιστον βάρος παίρνει? Αυτό είναι το σημαντικό


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...