Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια λοιπόν επανήλθα με ερωτήσεις! 😂 δε θα γλιτώσετε από μένα ! να σας πω ότι το σάββατο μπαίνω 32η εβδομάδα 🙏  οι απορίες μπυ είναι οι εξής:

      1) δεν θα έπρεπε να εχω λίγο γαλατάκι, κάτι; 

      2) υπάρχει περίπτωση το μωρο να μου πιέζει το έντερο και να πονάω χαμηλά μόνο από τη μια πλευρά; θα σας πω γιατί το λέω παρατήρησα 2 φορες τώρα ότι πχ ειχα ενόχληση πήγα τουαλέτα και αμέσως μετά πέρασε, και σήμερα πχ που ήμουν μια χαρά ως το απόγευμα , ξαφνικά ένιωσα  ότι ήθελα τουαλέτα στιγμιαία αλλά δεν… και μετά με έπιασε χαμηλά αριστερά ενόχληση! 

      3) όταν κάθομαι στο κρεβάτι πλέον σε θέση όρθια με το μαξιλάρι πίσω , είτε να φάω , είτε να δω τηλεόραση , το μωρο σπρώχνει χτυπάει, κλωτσά, τεντώνει … τα πάντα όλα, ε και πονάω! τον ενοχλεί η θέση; γιατί γίνεται έξαλλος;

      4) σε ένα μήνα πήρα 1,5 κιλο περίπου ! είναι πολύ; ήμουν 62,5 και ζυγίστηκα χθες 63,9!

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημερα που ειστε καλε??? εμεις ακομα εδω ευτυχως σημερα ο καιρος ειναι δροσερος και φυσαει ευχαριστα. Ο μπεμπουκος μου εχθες εφαγε μια ολοκληρη μεζουρα ρυζαλευρο....!!!! Επαθε πλακα με το κουταλι το κοιτουσε συνεχεια με γουρλωμενα ματια και προσπαθουσε να το πιασει...!!!! Με την κρεμα δεν ενθουσιαστηκε. Σημερα εχουμε να φαμε 2 μεζουρες αντε να δουμε!!! Την αποστειρωση ο παιδιατρος ειπε πως καλο θα ηταν να την συνεχισουμε 2 μηνες ακομα.

τζαμιν περαστικα μωρε!!! Αχ εμεις τα κοριτσακια ειμαστε ευαισθητουλια!!!

Εχω καθυστερηση 4 μερεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς. ΟΥΠΣ!!! Ελπιζω να μην εγινε κανενα στιγμιαιο λαθος!!!ΣΟΚ!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κουκλες και κουκλακια!!!!!!

Μαρια Ελενα λες να πηγαινεις και για αλλο απριλοπαιδι?????Τι να ευχηθω ομως????Να πω οτι και να ειναι να ειναι για καλο!!!!

Κοριτσια μου μου λειπετε αλλα εδω χαμος ετοιμαζουμε τον γαμο του αδερφου μου και οταν λεμε τον ετοιμαζουμε εννοω τα παντα, μπουμπουνιερες, γλυκα και προσκλητηρια για 500 ατομα....προσκλητηρια τελος μπουμπουνιερες αυτη την εβδομαδα που μας ερχεται και απο την αλλη τα γλυκα τελευταια στιγμη μην χαλασουν κιολας.Εγω ψωνιστηκα αποφασησα και χτενισμα οι μικρες θα ειναι παρανυφακια και τον αντρα μου ακομα τον κυνηγαω για να ψωνησει και ξερω στο τελος εγω θα παω να του ψωνησω...6 χρονια γαμου δεν εχει παει ουτε μια καλτσα να παρει.....

Μεσα σε ολα αυτα εχω και το μνημοσυνο του πεθερου μου περασε ενας χρονος περυσι τετοιο καιρο οχι εγκυμοσυνη δεν σκεφτομασταν αλλα και με μια φορα οοοολοοο τον μηνα το ειχαμε ξεχασει μεχρι που πηγε 10 σεπτεμβρη και καταλαβα πως ειχα 10 μερες καθυστερηση και ελεγα μπα απο την κουραση ειναι και το τρεξιμο αλλα τσουπ με μια φορα το θαυμα εγινε και το εχω αγκαλια.....

Τωρα γυρναει και κανει τουμπες γυρναει μπρουμιτα αλλα δεν νευριαζει εχει βρει τροπο και ξαναγυρναει ανασκελα και ολη μερα αυτη η δουλεια γινεται.Επισης γελαμε και μιλαμε σε ολο τον κοσμο και για το τελος μεσα στο παρκο μπουσουλαμε.......

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια ! τι κανετε?μεγαλωνουν τα μωρακια μια χαρα !

εμενα ο μικρος μου ειναι μια χαρα εχει ξεκινησει εδω και κανενα μηνα περιπου και μιλαει (αγκου και τα σχετικα ) και δεν το κλεινει μαλιστα οποιος τοθ μιλησει απλωνει χαμογελα και ξεκιναει γυριζει μπρουμητα δεν μπορει ομως μετα να γυρισει ανασκελα και θελει ολη μερα να καθετε και να ειναι ορθιος !

Τζαμιν περαστικα στο κοριτσακι σου θελουν προσοχη μωρε ειναι ευαισθητα σ αυτο το σημειο οσο μπορεις να την πλενεις μην πολυ χρησιμοποιεις μωρομαντηλα.

Εμας κοριτσια η συλληψη πρεπει να εγινε αυτες τις μερες αλλα ποτε ακριβως δεν το ξερω και το καταλαβα χωρις να εχω καποιες μερες καθυστερηση απο την συχνοουρια που ειχα καποιες μερες

Μαρια -Ελενα μακαρι να εχεις τα αποτελεσματα που θελεις ! πολυ θα μου αρεσε η αληθεια εμενα να ηταν θετικο και πολυ θα ηθελα και εγω αλλα προς το παρον δεν γινεται


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κατι, θα με πειτε χαζη αλλα εγω μερικες φορες στεναχωριεμαι που ο μπεμπης μου αν και ειναι 5+ αντιδρα οπως τα δικα σας που ειναι μικροτερα. Ειναι βεβαια υγιεστατος, μεγαλωνει κανονικοτατα και ο γιατρος μου ειπε να μην αγχωνομαι για τιποτα. Γύρω στην ηλικία των 2, στα περισσότερα προωρα παιδια, συμπιπτουν η χρονολογική και αναπτυξιακή ηλικία.

Μου εχει μεινει ο φοβος απο την ωρα που σπασαν τα νερα πως κατι θα παθει το μωρο.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρια-Ελενα μην σκεφτεσαι τετοια μια χαρα ειναι θα ειναι το παιδακι σου,οσο για το αλλο που λες απο την στιγμη που εχεις και αλλο παιδακι ξερεις οτι τα παιδια διαφερουν εμενα ας πουμε η μεγαλη μου αυτα που κανει ο μικρος δεν τα εκανε τοσο μικρη ξεκινησε πιο μετα ισως τα σκεφτεσαι αυτα επειδη ηταν προωρο αλλα μην το κανεις και μεταδιδεις αγχος και στο παιδι αν ολα ειναι κανονικα μην σε απασχολει καθολου ! αντε περιμενουμενουμε τα αλλα νεα να μας πεις ρι γινεται


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρααα!!!

katval εχεις δικιο σ΄αυτα που μου λες. Η κορη μου ηταν πολυ πιο ευκινητη σ΄αυτην την ηλικια, μονο αν την ειχα στο πατωμα ημουν συγουρη πως δε θα παθει τιποτα.Σβουρα σου λεω!!! Το κρεβατι της το ειχα κανει φρουριο. Αυτος ειναι διαφορετικος.

Αχ θελω και 3ο παιδακι αλλα οχι ακομα ειναι πολυ νωρις, δεν θα το αντεξω. Ασε που θα με απολυσουν, θα μου πουν "αϊ κοριτσι μου κατσε σπιτι σου και γεννοβολα τα παιδια σου, μεχρι να ρθεις στη δουλεια ξαναφευγεις ":tongue:!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις ομορφες!Τι κανετε μανουλες και μπεμπακια;Εμεις ειμαστε καλα.Ηρθε ο παιδιατρος την Τριτη και κσνσμε τα εμβολιακια μας.Ειμαστε 7,100!!!! και 65εκ.Ο γιατρος μολις τον ειδε μου ειπε οτι φαινεται για 6-7 μηνων,ειναι θηριακι.Μ'αρεσει που ανησυχουσα και για το φαγητο.Οντως το εχει κοψει την τελευταια βδομαδα,σκεφτειτε να μην το εκοβε!Τον αλλο μηνα μου ειπε θα ξεκινησουμε το ρυζαλευρο,θα κοψουμε την αποστειρωση και θα ξεκινησει να πινει και νερακι.Εχω μεγαλη περιεργεια για το πως θα φαει!Κοριτσια,να τραβηξετε σε βιντεο την πρωτη φορα που θα φαει το μωρο για να του το δειχνετε οταν μεγαλωσει.

Χθες που ειχα φτασει στο ενα γευμα θηλασμου,σταματησα κι εγω.Πηρα τα χαπαλια μου,εδεσα και το στηθος μου αλλα για να πω την αληθεια λιγο στενοχωρηθηκα που το εκιψα εσκεμμενα.

Αννα25,καλες προετοιμασιες και καλο κουραγιο. Εσενα ο αντρας σου δεν παταει στα μαγαζια,εμενα το τελειως αντιθετο.Απο τοτε που τα φτιαξαμε(προ αμνημονευτων ετων,το 1999),ποτε δεν εχει κρατησει δωρο που του πηρα εγω η καποιος αλλος.Αν δεν παει ο ιδιος να δει τι θελει δεν συμβιβαζεται με τιποτα.Το κακο ειναι οτι οταν παμε ειναι ο απιστευτος πρηχτης.Πρεπει να ειναι ολα τελεια αλλιως το ρουχο δεν το παιρνει.Κοιταει προσεκτικι ολες τις ραφες γυρω γυρω.Εν αντιθεσει μ'εμενα που δεν προσεχω καθολου.Εχει τυχει να παρω λερωμενη μπλουζα με κραγιον και ουτε καν το ειχα προσεξει.

Μαρια-Ελενα,ευχομαι η καθυστερηση να αποβει σε κατι ευχαριστο!Να μας ενημερωσεις!Καλα αποτελεσματα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες...

Ελπιζω να ειστε ολες καλα...

Μαρια ελενα ηθελα να σου πω οτι ο δικος μου θα γηνει την πεμτη 4 μηνων και δεν κανει τιποτα απο ολα αυτα...Ουτε γυριζει,ουτε προσπαθει να μπουσουλησει ουτε τιποτα... θα συμφωνησω μαζι σας οτι μαλλον εχει να κανει με την πρωσοπικοτητα των παιδιων και οχι με την ηληκεια...

Επεισης να σου ευχηθω καλα αποτελεσματα...θα θελα πολλυ κι εγω ενα ακομα απριλιοπαιδακι... βεβαια σε καμοια περιπτωση δεν μπορω να καταλαβω την ταλαιπορια που ζεις γιατι εγω εχω μονο ενα... Σου ευχομαι οτι επιθημεις..

Ρε κοριτσια, σχετηκα με την αναπτηξη, ξερετε πια ειναι τα φυσιολογηκα ορια?

Νομιζω οτι εχω το πιο κοντο παιδακι του καφε... Πριν απο 2 βδομαδες ηταν 60 ποντους.. Κι απο κιλα 7.400.. Λετε να μην τον μετραει σωστα η γιατρος?

Επεισης ηθελα να σας ρωτησω σχετηκα με τα κιλα της εγκυμωσυνης? το σωμα σας εχει επανελθει? Εμενα αργει ακομα μαλλον... Ειχα παρει 23 κιλα στην εγκυμωσυνη,εχω χασει τα 19 και ενω ειμαι 62 η κυλια μου παραμενει τεραστεια,το στηθος 2 νουμερα μεγαλυτερο και εχω κατακοκκινες παγαδες απο τα γωνατα μεχρι το στομαχι....

Καποιοι λενε οτι το σωμα χρειαζεται 9 μηνες για να γηνει οπως πριν ενω καποιοι αλλοι οτι δεν γεινεται ποτε?

Τεληκα τι υσχυει?

Σας ζαλησα παλι,το ξερω ...

Καλες διακοπουλες σε οσες απο σας καταφερατε να πατε καπου και για οσες μηναμε εδω, (γιατι οχι?), ας απολαυσουμε την καλοκαιρινη, αδεια πολη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε?Μπορει να εχω καιρο να γραψω αλλα σας διαβαζω συνεχεια, απλα δεν εχω χρονο να γραψω...σημερα ομως εχω πολλα μαζεμενα να σας πω!:D:D

Λοιπον...πηγαμε και εμεις παιδιατρο χτες...4 μηνων και 11 ημερων...ελειπε διακοπες γι'αυτο αργησαμε να παμε....η μπεμπουλα ειναι 5850 εβαλε 700 γρ και 64 ποντους!Και αρχισαμε και εμεις κρεμουλα και φρουτα!!!Με μπανανουλα!Το τσακισαμε το ενα κουταλακι του γλυκου που επρεπε...με την κρεμα ακομα δεν τα παμε πολυ καλα...εεε δεν ειναι και ποιος ξερει τι...ρυζαλευρο με βανιλια...μου ειπε σιγα σιγα να την βαζω σε μαξιλαρια να καθεται γιατι θελει ηδη να αρχισει...και με τα δοντια μας ειμαστε ακομα πολυ μακρια αν και βγαζουμε και εμεις πολλα πολλα σαλια...

Τωρα το αλλο θεματακι ειναι η βάπτιση...τελειωσα με τις προσκλησεις και με τις μπομπονιερες...η νονα ειπε οτι αγορασε και τα υπολοιπα αλλα δεν τα εχω δει γιατι λειπει σε επαγγελματικο ταξιδι./..σας εχω και φωτογραφιες να μου πειτε την γνωμη σας...

sam0808.th.jpg

sam0807q.th.jpg

sam0806n.th.jpg

Αυτα τα λιγα απο εμας...χιχι να ειναι καλα ολα τα μωρακια του καφε μας!


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Elzu θεικες οι μπομπονιερες....

Ρε κοριτσια κι ο δικος μου θελει να καθεται ολη την ωρα και δεν ξερω αν κανει να τον αφηνω... η γιατρος μας ειναι διακοπες, δεν σηκωνει το τηλεφωνο και εχω μεινει να αναρωτιεμαι...

Να ειστε και να περνατε ολοι καλα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια ασχετο...Τα τικερακια πως τα φτιαξατε?

Καλημέρα!!!

Μαρίνα για το τικεράκι πατάς πάνω σε ένα από τα δικά μας και σε βγάζει στην αντίστοιχη σελίδα όπου ακολουθείς τις οδηγίες. Μετά θα πας στην επεξεργασία υπογραφής και θα κάνεις copy-paste. Σχετικά με το να κάθεται, εμένα η δικιά μου είπε από τον άλλο μήνα να την ξεκινήσουμε σιγά σιγά. Στην αρχή για 5-10 λεπτά και μετά περισσότερο.

Elzu, ωραία τα πραγματάκια σας

Maria-Elena εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που θέλεις


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Κατά τ'άλλα η σουσουράδα μου έχει αρχίσει να στριφογυρίζει συνέχεια και όλη την ώρα μιλάει..με τα δάχτυλα της...με το καρότσι της...με τα παιχνίδια της...θα γίνει πολυλογού...

Τον άλλο μήνα κόβουμε και εμείς την αποστείρωση (επιτέλους) και ξεκινάμε κρεμούλες...

Φιλιά σε όλες..

Άντε να έρθει ο Σεπτέμβρης να γεμίσει πάλι το καφέ μας...Αν μας αφήνουν καθόλου χρόνο τα απριλόπαιδά μας.

Καλό υπόλοιπο διακοπών σε όλες....Εμείς φέτος μάλλον θα τιμήσουμε την άδεια Αθήνα.

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλες μου,τι κανετε;εμεις ειμαστε μια χαρα.Μεθαυριο θα φυγουμε για λιγες μερες,θα παμε Ερετρια.Δεν εχω ξαναπαει ποτε.Οσο σκεφτομαι ομως τι εχω να παρω για το μωρο,τρελαινομαι.Πηγα και πηρα εναν αποστειρωτη μικρο,αποστειρωνει ενα μπιμπερο τη φορα και ειναι παρα πολυ μικρος,που να κουβαλαω τον μεγαλο.Ολο το αυτοκινητο θα εχει πραγματα του μπεμπη μεσα.

Στις αρχες του αλλου μηνα θα παω στη μαμα μου στη Θεσσαλονικη με τον μικρο.Θα παμε με αεροπλανο και μου εχουν ζητησει για το μωρο χαρτια ταυτοπροσωπιας επειδη δεν εχει ταυτοτητα.Τωρα πως θα βγαλει φωτογραφια το βρεφος ειναι κατι που με απασχολει αρκετα.Αφου ανεβω,σε καμια βδομαδα θα ερθει και ο αντρας μου με αδεια και θα κατσουμε μαζι λιγες μερες εκει.

Εlzu,πολυ τελεια ολα.Μου αρεσει πολυ αυτο το πριγκιπικο!Αρχισες καθολου πακεταρισμα;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...