Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βιβή φαντάζομαι τον γάμο σου σαν παραμύθι!Χιόνιζε κιόλας και θα ήσουν σαν την Χιονάτη.Ο μπέμπης μου δεν έχει βγάλει ακόμα δόντια.

Μαρίνα κοντά κοντά παντρεύτηκες με την Βιβή.Και ο δικός σου γάμος παραμυθένιος.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα μην ανησυχείς .Ούτε ο δικός μου μπέμπης μπουσουλάει ούτε σηκώνεται.Το μόνο που κάνει είναι να κάθεται.Τον βάζω στον καναπέ και του αρέσει.Κάθομαι δίπλα του όταν τον βάζω στον καναπέ.Γενικά δεν τον αφήνω μόνο του όταν κάθεται.Παιδί με παιδί διαφέρει.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σίγουρα τα μωρά καταλαβαίνουν την απουσία των γονιών αλλά δεν νομίζω να καταλαβαίνουν το διάστημα.Το Καλοκαίρι που είχαμε πάει Κάλαμο και ανέβηκα Αθήνα 4 φορές όταν ξαναγύρναγα Κάλαμο ο μπέμπης δεν έφευγε από την αγκαλιά μου.Ο αντρούλης μου δουλεύει πολλές ώρες την ημέρα και όταν γυρνάει από την δουλειά ο μπέμπης κάνει σαν τρελός από την χαρά του όταν τον βλέπει.Αυτές τις ημέρες που έλειπε Θεσσαλονίκη όταν γύρισε και ο μπέμπης τον είδε ο αντρούλης μου τον είχε συνέχεια αγκαλιά και ο μπέμπης μου φαινόταν πολύ ευτυχισμένος.Κίττυ,Βιβή και Ντέλλα φαντάζομαι θα είναι πιο δύσκολη η απουσία των γονιών όταν μεγαλώσουν και θα καταλαβαίνουν το διάστημα.:-(


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν τι ωραία που κάνεις διασκεδαστικό το φαγητό της μπέμπας σου!Πράγματι άσκημο καιρό.Θα προτιμούσα αυτόν τον καιρό να τον είχε Χριστούγεννα.Έγραψα τόσα μην.για να απευθυνθώ σε όλες σας.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!!!

Σήμερα ο άντρας μου πάει Καστοριά και θα γυρίσει την Παρασκευή. Θα μείνουμε μόνα μας τα κορίτσια...και έχω και τραπέζι το Σάββατο και να δω τι θα προλάβω να κάνω μόνη μου.

Χθες η μικρή μου ενώ ήταν όρθια και στηριζόταν στα κάγκελα της κούνιας της προσπάθησε να αφήσει τα χέρια!!!Εννοείται ότι έπεσε κατ'ευθείαν κάτω...κορίτσια τι θα κάνω με αυτό το παιδί, όπως πάμε σε λίγο θα την κυνηγάμε να την πιάσουμε και είναι πολύ νωρίς ακόμη!!!

Dimista ο γάμος ήταν πράγματι πολύ ωραίος, θυμάμαι κάποια στιγμή που οι μισοί καλεσμένοι μας είχαν πάει στα παράθυρα και χάζευαν έξω το χιόνι...και είμασταν στο Μικρολίμανο...πάνω στη θάλασσα! Το παράξενο ήταν ότι δεν κρύωνα πολύ...είχα εξάψεις από το άγχος και δεν πολυκατάλαβα το κρύο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και τραγανα μωρακια.Ευτυχως λιγακι καλυτερευει ο καιρος,αυτην την μουχλα δεν την αντεχω καθολου.

Χθες πηγαμε παιδιατρο.Το καημενο μου οση ωρα περιμεναμε στο σαλονι το πηρε ο υπνος.Ξυπνησε λοιπον με τον γιατρο απο πανω του.Αγριεψε απιστευτα το μωρακι μου.Ειμασταν τρεις ανθρωποι απο πανω του(εγω,ο αντρας μου και ο παιδιατρος)και δεν μπορουσαμε να τον κανουμε κουμαντο.Πλανταξε στο κλαμα το αγορι μου.Κατα τ'αλλα,ο γιατρος μας βρηκε μια χαρουλα.Εφτασε 8.730και 72εκ.Στο τελος του μηνα δηλ.να γινει 7,5μηνων μας ειπε να φαει μπισκοτοκρεμα,φαριν λακτε και στο φαγητο να προσθεσουμε ζυμαρικα.Για μπισκοτακια που ρωτησα μας ειπε οχι Μιραντα η πτι-μπερ γιατι εχει τυχει να κανουν μωρακια αλλεργια στη γλουτενη αλλα αν θελω να του δωσω της nutricia τα biscoti που ειναι με δημητριακα.

Dimista,μου ετρεξαν τα σαλια!Αχ!η πατριδα εχει θεικα γλυκα.

Καλο μεσημερι ομορφες,φιλακια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dimista και Della σας ευχαριστω που με καθυσηχαζετε....

Το εχω λιγακι αγχος γιατι η ανυψια μου μπουσουλησε 18 μηνων , για την ακριβεια αρχησε να σερνεται και τωρα κοντευει τα 2 και δεν περπαταει ακομα μονη της, γιατι δεν την αφηναν κατω για να μην λερωθει και η μαμα της λεει οτι δεν πειραζει θα μαθει αλλα εγω στη θεση της θα ειχα τρελαθει , οποτε αναρωτιεμαι αν κανω κατι λαθος και θελω να κανω κατι να βοηθησω το δικο μου αλλα δεν ξερω τι....

Τζιζινα ευχαριστω για το baby swiming , κατι βρηκα, αλλα ειναι σχετικα μακρυα.. Θα παμε απο κει να ρωτησουμε ωρες μηπως μπορει να μας πηγαινει ο μπαμπας μας....

Δεν σας ειπα το συγκλωνιστηκο!!!Το παιδι μου λεει μαμα!!!! Καλα ε?Ταχω κανει πανω μου στην κυριολεξια.... Τον ηχογραφησα κι ολα και τονεχω κανει ηχο μινηματων στο κινητο...

Βεβαια δεν ξερω αν ξερει τι λεει η αν ετυχε , αλλα την ευτυχια την πηρα η ερωτοχτυπημενη μανα....

Αυτα απο μας,

Να ειστε και να περνατε τελια ...Φιλια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Κατ' αρχήν να σας πω ότι ούτε κι εμείς έχουμε βιβλιάριο. Και σε εμάς το ίδιο είπαν από το ΡΕΑ. Μας έδωσαν τις φωτοτυπίες και τώρα μου είπαν να απευθυνθώ στον δήμο. Δεν ξέρω τί να κάνω.

Αύριο έχουμε ραντεβού με νεφρολόγο στο Παίδων για την παλινδρόμιση της μπουμπούς. Θελω πολύ να λήξει αυτό το θέμα για να σταματήσουμε την αντιβίωση, την οποία παίρνει εδώ και 3 μήνες.

Μαρίνα δεν νομίζω ότι πρέπει να αγχώνεσαι κάθε μωράκι έχει την δική του σειρά. Εγώ αυτό που κάνω είναι να την αφήνω να ζορίζεται λίγο. Δηλαδή δεν την διαυκολίνω στις κινήσεις που θέλει να κάνει. Την έχω συνήθως στο πάτωμα καθιστή (πάνω σε κουβέρτα) και όταν πέφτει μπροστά ή πλάι την αφήνω λιγάκι να κάνει την προσπάθειά της. Ή όταν προσπαθεί να πιάσει ένα παιχνίδι που δεν είναι πολύ κοντά της, δεν της το δίνω, την αφήνω να προσπαθήσει να μετακινηθεί.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρινάκι και η δικιά μου λέει μαμα και εγώ χαίρομαι αλλά όλοι με δουλεύουν γιατί μου λένε ότι δεν το λέει συνηδειτά.... εγώ δεν το πιστεύω :wink:

Κορίτσια αφήστε τους να λένε!!!!Ζηλεύουν!!! Και εμένα λέει σπαστά μα-μα, μα-μα και εννοείται ότι φωνάζει εμένα....Άντε να μην την κάνω να φωνάξει και "μαμάκα σ'αγαπώ πολύ..":tongue::tongue::tongue::tongue:


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αφήστε τους να λένε!!!!Ζηλεύουν!!! Και εμένα λέει σπαστά μα-μα, μα-μα και εννοείται ότι φωνάζει εμένα....Άντε να μην την κάνω να φωνάξει και "μαμάκα σ'αγαπώ πολύ..":tongue::tongue::tongue::tongue:

Κορίτσια καλησπέρα,

κι ο μπεμπης λεει πολλες φορες μα-μα-μα και μπα-μπα-μπα , και οντως λες με φωνάζει το παιδί μου !!!! κι εγω θελω να πιστευω οτι τα λενε συνειδητά. πηγαμε προχθες παιδιατρο , μια χαρα ειναι το αγορι μας , 8390 κιλά και 72 εκ.και πολυ ζωηρός !!!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!Τι κάνετε?Εμείς είμαστε καλά!Ο μπέμπης μου σήμερα έφαγε μήλο.Του αρέσει πιο πολύ από το πορτοκάλι.Ευτυχώς τα φρούτα του αρέσουν.Δεν με παιδεύει όπως με την κρέμα.Έχει αρχίσει και τα πετάει όλα κάτω και όταν του λέμε:"πάει" τα ξαναπετάει για να τα πιάνουμε και να του τα δίνουμε.Το έχει βρει παιχνίδι.Επίσης μετράω τα δάχτυλά μου μέχρι το 5 και προσπαθεί να τα μετρήσει.Μου αρέσει που ότι του μαθαίνω προσπαθεί να το κάνει.Αυτά τα νέα μας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι ωραία που ακούσατε να λένε τα μωράκια σας,μαμά.Μαρίνα και Τζαμίν και τα δικά σας μωράκια το μαμά το είπαν συλλαβιστά όπως το μωράκι της Κίττυς και της Τζιτζίνας?

Εγώ περιμένω πώς και πώς να το ακούσω!Θα μου άρεσε να με έλεγε μανούλα.

Ντέλλα έφαγε μπισκοτόκρεμα ο μπέμπης σου?Του άρεσε?

Βιβή σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με το τραπέζι!

Καλό βράδυ μανούλες και μωράκια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Η δικιά μου ακόμη δε μιλάει...ζήλεψα!!!Νομίζω ότι όταν θα ακούσω το μαμά θα με πάρουν τα ζουμιά!!!!!

Dimista ευχαριστώ! Αποφάσισα να φτιάξω συνταγές με θαλασσινά!!! Ένα ορεκτικό που είχε φτιάξει η μαμά μου πριν λίγες ημέρες (club sandwich με σολωμό) και μια μακαρονάδα με διάφορα θαλασσινά. Δε θα έχω πολύ κόσμο (6 άτομα θα είμαστε), γιατί δε νομίζω να μπορέσω να κάνω φαγητά για περισσότερους με δουλειά και παιδί και σπίτι!!! Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ δεν το έχω και πολύ εύκολο...

Anyway, θα ετοιμάσω και μια σαλάτα με διάφορα λαχανικά και για γλυκό μάλλον τούρτα λευκή σοκολάτα (συνταγή του Παρλιάρου δοκιμασμένη και πολύ εύκολη).

Πως σας φαίνεται το μενού????

Ο μπαμπάς μα επιστρέφει αύριο και μας υποσχέθηκε ότι θα μας φέρει παιδικά γαντάκια από την Καστοριά...για να δούμε!!!

Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...