Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Τη Δευτέρα ξεκινήσαμε κολυμβητήριο. Της άρεσε πολύ της ζουζούνας μου και εμένα. Δεν καταλάβαμε πότε πέρασε η ώρα (όχι πως ήταν και πολύ).

Κορίτσια, να σας ρωτήσω....΄Μπουσουλάνε όλα τα μωράκια? Στον πωπό τους κάθονται κανονικά? Εμένα ακόμη τραμπαλίζεται και πέφτει.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τη Δευτέρα ξεκινήσαμε κολυμβητήριο. Της άρεσε πολύ της ζουζούνας μου και εμένα. Δεν καταλάβαμε πότε πέρασε η ώρα (όχι πως ήταν και πολύ).

Κορίτσια, να σας ρωτήσω....΄Μπουσουλάνε όλα τα μωράκια? Στον πωπό τους κάθονται κανονικά? Εμένα ακόμη τραμπαλίζεται και πέφτει.

Καλησπέρα !!!

αχ, πολύ ωραία που πατε κολυμβητήριο....εγω ζητημα ειναι να τον βλέπω 4 ωρες την μερα :-(:-(

Ο μπέμπης δεν μπουσουλάει ακομα........γυρίζει και σηκώνει τον πωπό του , προχωράει σέρνοντας και κανοντας τούμπες , αλλά δεν μπουσουλάει κανονικά. κάθεται όμως μονος του και παιζει στο χαλάκι του, καμιά φορά , αλλά οχι συχνά πέφτει


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Della σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!Και εμένα η μικρή μου κάνει πολλές χαρές όταν γυρίζει ο άντρας μου από ταξίδι. Εσένα ο δικός σου λείπει συχνά? Εμένα σχεδόν κάθε 2η εβδομάδα ή κάθε τρίτη...αλλά όταν λείπει συνήθως είναι από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή.

Είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνουν την απουσία του μπαμπά, αλλά άραγε πόσο να τα επηρεάζει?

Με απασχολεί πολύ αυτό γιατί και εγώ λείπω πολλές ώρες την ημέρα λόγω δουλειάς και θα ήθελα τη γνώμη σας. Βέβαια τώρα έχω μειωμένο, αλλά δεν τηρείται και πολύ...

Καλησπέρα Βιβή!!!

να χαιρεσαι το μπεμπάκι σου !!!

Κι εγώ πιστεύω οτι καταλαβαίνουν την απουσία μας. Ο μπεμπης κρεμιεται απο τους ωμους και οταν παω να τον αφησω καπου , δεν με αφήνει καθόλου..πιάνεται απο οτι βρει πάνω μου, μαλλιά , ρούχα ...τα πάντα


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε;εμεις ειμαστε καλα.Στον απο κατω οροφο εχουν παρτυ και ο γιος μου εχει ξεσηκωθει που ακουει τη μουσικη.

Τζιτζινα,δεν μας ειπες τι εκανε οταν μπηκατε μεσα στο νερο;στο μαθημα τι κανετε;παιχνιδι περισσοτερο η κανετε και καμια βουτιτσα;εχει πολλα μωρακια;πρεπει να ειναι φοβερη εμπειρια.

Ο μικρουλης μου εμενα μπουσουλαει σφαιρα και σηκωνεται ορθιος μπροστα στον καναπε η στο τραπεζακι η μεσα στο παρκο του.Κανει και το εξης αστειο:οταν μπουσουλαει καθε 4-5βηματα τεντωνει τα ποδια και σηκωνει ψηλα τον ποπο του και πηγαινει σαν να κανει καμψεις!Ανταρτης σκετος.

Καλο σαββατοβραδο ομορφες,φιλακια


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Εμένα η μπέμπα μου κάθεται κανονικά στον ποπό της και πέφτει πολύ σπάνια. Δεν μπουσουλάει ακόμη. Όταν πιάνεται από τα κάγγελα της κούνιας της σηκώνεται ορθια.

Πολλά φιλάκια

Καλή Κυριακή!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα μανουλες..

Ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα νινακια ακομα περισσοτερο...

Ρε κοριτσια ο δικος μου ουτε μπουσουλαει,ουτε καθεται πολυ ωρα ουτε σηκωνετε... λετε να δυσκολευεται απο το βαρος η να αρχισω να ανυσυχω ?

Επισης θα ηθελα να σας ρωτησω για τα βαζακια με το ετοιμο φαγητο,πρεπει να τα ζεστανω πριν του τα δωσω η η θερμοκρασια δωματιου ειναι ενταξει?

Τζιτζινα θελω κ εγω να παμε κολυμβιτηριο , ομως δεν ξερω που υπαρχει εδω κοντα (στον Πειραια) εχεις καμοια ιδεα που μπορω να ψαξω?

Κατα τα αλλα εμεις ησυχα... Τρωμε ολο το φαι μας , εχουμε κακομαθει και κλαιμε ολη την ωρα για αγκαλιες και περιμενουμε τα πρωτα μας Χριστουγεννα!!!!

Λετε να μας κανει και την χαρη να χιωνησει?!!!!

Να ειστε και να περνατε τελεια....

Φιλια....

Link to comment
Share on other sites

Βιβη εμεις παντρευτηκαμε 14/2/08 την Πεμτη...

Και θυμαμαι που ολοι μας βριζανε που δεν το καναμε σαββατοκυριακο και τεληκα περασαμε το σαββατοκυριακο αποκλεισμενοι (μενουμε και σε βουνο)...

Παντως την θυμαμαι καλα εκεινη την εβδωμαδα..Δευτερα Τριτη χιωνονερο, Τεταρτη Πεμτη λιακαδες και απο το βραδυ της παρασκευης μεχρι την Τεταρτη αποκλεισμενοι....

Να ζησετε καινα εχετε παντα οτι θελετε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Della και εγώ από το ΡΕΑ πήρα μόνο τις φωτοτυπίες που δίνουν. Ευτυχώς είχε η παιδίατρος μας κανονικό βιβλιάριο και μας έδωσε αμέσως μετά την πρώτη εξέταση, που είχε έρθει στο σπίτι. Γιατί δε ρωτάς τον παιδίατρό σας αν έχει ή αν μπορεί να σας βρει?

Εμένα ο άντρας μου έχει αρκετά συχνά ταξίδια αλλά γυρίζει σπίτι όταν είναι Αθήνα περίπου στις 7 οπότε την προλαβαίνει ξύπνια...και βέβαια τα ΣΚ γίνεται χαμός!!!Δεν ξεκολλάει ο ένας από τον άλλο!!!

Η μικρούλα μας μπουσουλάει περίπου ένα μήνα τώρα και τώρα έχει αρχίσει να σηκώνεται (στηρίζεται είτε στα κάγκελα της κούνιας της είτε στον καναπέ) και κάνει μερικά μικρά βηματάκια. Κουράζεται όμως γρήγορα και πέφτει ακόμη!!!Η παιδίατρος που την είδε να κάθεται κανονικά χωρίς να χάνει την ισορροπία της πριν από 15 ημέρες μας είπε ότι είναι πολύ μικρή ακόμη και δεν το πίστευε!

Νομίζω ότι αντιλαμβάνονται το χρόνο αφού το βράδυ κοιμούνται περισσότερο από ότι την ημέρα...ίσως να μην αντιλαμβάνονται πως περνάνε οι ημέρες.

Tzitzina Marina1 και Kitty ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Τι κάνετε??

Εμείς είχαμε δύσκολο Σ/κο, η μικρή είχε όλο γκρίνια, πονάνε πολύ τα ούλα της (Βιβή είμαστε ακριβώς στο ίδιο στάδιο) και ο αγαπημένος μου είχε 39 πυρετό, οπότε έκανα τη νοσοκόμα...(και δυστυχώς όχι τη σέξυ, αλλά την αποκλειστική, χα, χα, χα!!)

Marina , μην ανησυχείς και εμένα κάθεται λίγο στον πωπό της και δε μπουσουλάει, γι'αυτό ρώτησα τα κορίτσια, αλλά μάλλον είναι θέμα παιδιού.

Αλήθεια τους κάνατε κάτι για να μπουσουλήσουν ή αρχίζουν από μόνα τους?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζιτζινα,δεν μας ειπες τι εκανε οταν μπηκατε μεσα στο νερο;στο μαθημα τι κανετε;παιχνιδι περισσοτερο η κανετε και καμια βουτιτσα;εχει πολλα μωρακια;πρεπει να ειναι φοβερη εμπειρια.

Βασικά στην αρχή δεν αντέδρασε λες και μπαίνει κάθε μέρα. Ίσως της ήταν οικείο γιατί το νερό είναι ζεστό όπως στο μπανιεράκι της. Κάνουμε λίγο απ'όλα, διάφορες κινησούλες, χτυπάμε πόδια χέρια, κυνηγάμε παπάκια και μπαλάκια, είναι φοβερά. Βουτιά θα κάνουμε από το τρίτο μάθημα. Πάντως νομίζω ότι είναι συναρπαστικά, το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όσους μπορούν.

Marina δεν ξέρω για Πειραιά, αλλά έχει σίγουρα στο Μοσχάτο και νομίζω Γλυφάδα και Άλιμο. Αν πατήσεις baby-swimming στο internet, θα σου βγάλει διάφορα. Στο Μοσχάτο είναι στα εκπαιδευτήρια Λαμπίρη, είναι λίγο πιο ωραία νομίζω από το ΟΑΚΑ που πάω, αλλά δε με βόλευαν οι ώρες.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Ο μικρουλης μου εμενα μπουσουλαει σφαιρα και σηκωνεται ορθιος μπροστα στον καναπε η στο τραπεζακι η μεσα στο παρκο του.Κανει και το εξης αστειο:οταν μπουσουλαει καθε 4-5βηματα τεντωνει τα ποδια και σηκωνει ψηλα τον ποπο του και πηγαινει σαν να κανει καμψεις!Ανταρτης σκετος.

Απίστευτο το αντράκι σου έτσι??

Πολλά φιλιά σε όλες!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.Μολις κοιμηθηκε ο γιος μου και ησυχασε το σπιτι.Ωρα και για μενα να χαλαρωσω λιγακι.Το απογευμα στις 7 εχουμε παιδιατρο,να κανουμε εμβολιο.Θα κανουμε την α' δοση της ηπατητιδας.Εχω περιεργεια να δω αν θα προσθεσουμε κατι στο φαγητο μας.Υποθετω οτι θα ενταξουμε και τα ζυμαρικα στο διαιτολογιο.Τελικα,μας πηρε λιγο καιρο αλλα πηρε μπροστα και τρωει κανονικα.Στα φρουτα τρωει περιπου 150-160 γρ.(σημερα μου εφαγε 120 αλλα δεν τον πιεσα καθολου για παραπανω)και στο φαγητο τρωει 170-180γρ.Εκει που εκλαιγα οτι δεν ετρωγε τιποτα στο τελος θα κλαιω για να σταματησει.:tongue:

Τζιτζινα,ειναι απιστευτα διασκεδαστικο αυτο που περιγραφεις.Βεβαια,το πιο τελειο ειναι οτι κανετε μια δραστηριοτητα μαζι.Μπραβο σου,ειχες τελεια ιδεα.

Μαρινακι,να μην ανησυχεις για το ποσο γρηγορα θα μπουσουλησει.Η βαφτιστηρα μου η μεγαλη(εχω και τη μικρουλα του αδελφου μου που εχω βαφτισει)δεν μπουσουλησε καθολου.Μεχρι 1ετους μοναχα καθοταν.Και ξαφνικα,2-3μερες μετα τα πρωτα της γενεθλια ενω επινα καφε με την κουμπαρα μου,σηκωθηκε,πιαστηκε απο τον καναπε και αρχισε να περπαταει κρατωντας τον.Παθαμε πλακα και οι 2.Εγω που φυσικα δεν ημουν καθε μερα εκει δεν πιστευα οτι το μικρουλακι δεν ειχε ξανασηκωθει αλλα η κουμπαρα μου με διαβεβαιωσε οτι ηταν η πρωτη φορα.Το καθε παιδακι προφανως εχει τον ρυθμο του και δεν θελουν ζορισμα αυτα τα πραγματα.Το αλλο παραδοξο με τη βαφτιστηρα μου ειναι οτι δεν ετρωγε τα αλεσμενα φαγητα.Ισα ισα για 2μηνες τα εφαγε και μετα τα εφτυνε.Οταν λοιπον ειχαμε παει εξω για φαγητο ενα μεσημερι,της δωσαμε λιγο ψωμακι και αυτη καλοκοιτουσε το μπιφτεκι και τις πατατες.Κοριτσια.9μηνων μωρο εφαγε μισο μπιφτεκι,1φετα ψωμι και 2-3πατατες.Περεπιπτοντως,επειδη θιχτηκε και το θεμα του βαρους ειναι ενα απιστευτα λεπτο κοριτσακι,ειναι τωρα 7χρονων και πηγαινει ενοργανη.Εξαλλου,αν θα υπηρχε κατι για να ανησυχεις θα στο ειχε πει ο γιατρος σας,οποτε χαλαρωσε.Εχεις ενα υγιεστατο παιδακι!

Καλο μεσημερι ομορφες!Φιλακια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!Τι κάνετε?Εμείς είμαστε επιτέλους καλά.Είχα κρυώσει και κόλλησα και τον μπέμπη μου και έτρεχε συνέχεια η μύτη του.Του έβαζα συνέχεια φυσιολογικό ορό .Είχε και βήχα και του έδινα το γάλα πολύ ζεστό.Ευτυχώς που δεν κολλήσαμε τον αντρούλη μου.

Della καλά τα πάμε με τα φρούτα.Σταμάτησε να ξινίζει τα μούτρα του με το πορτοκάλι.Στην Θεσσαλονίκη πολύ κρύο και βροχή μου είπε ο αντρούλης μου.Είδε πολύ φοιτητόκοσμο.Το ξενοδοχείο ήτανε κοντά στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο.Ο αντρούλης μου,μου έφερε τρίγωνα πανοράματος και τσουρέκι με σοκολάτα από τον τερκεγλή.Ο μπέμπης σου φοβερός με αυτά που κάνει.Τελικά θα ξεκινήσει ζυμαρικά?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...