Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Μια πολύ γρήγορη καλημέρα και από εμένα!!!

Ελζου πότε φεύγετε? Πολύ προχώ η μικρή σου. Πάντα βέβαια ήταν το πιο προχωρημένο μωράκι. Μασάει δηλαδή καλά? Πόσα δοντάκια έχετε? Ή δεν έχουν σχέση τα δοντάκια με το μασούλημα?

Νίνα Νάνα τα όσπρια είναι από αυτά που τρώτε κι εσείς ή τα μαγειρεύεις ξεχωρηστά? Τα αλέθεις?

Φιλιά κορίτσια!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

tzamin θελουν γερμανικα στην γερμανια με χαρτι και ετσι ο ανδρας γυρισε να κανει εδω μαθηματα.Μαλλον θα φυγουμε ολοι μαζι τωρα τον Μαιο!Βεβαια εγω σκεφτομαι το ενδεχομενο να παω μονη μιας που ειμαι και γερμανιδα.Δυο δοντακια εχουμε μονο κατω και τα αλλα δυο απο πανω απο μερα σε μερα θα σκασουν.Μασαει κανονικα αν κατι ειναι πιο σκληρο το κραταει πιο πολυ στο στομα της.Σημερα θα της δωσω λαχανο που εχουμε για εμας και θα σας πω αυριο πως το εφαγε.Παντως χτες που της εδωσα ετσι λιγο απο το πιρουνι μου φανηκε να της αρεσει.Και το εφαγε κανονικα...αντε να δουμε.


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Τι κάνετε κορίτσια?? Τα μικρά σας??

Della μου περαστικά και καλά αποτελέσματα. Να δεις που δε θα είναι τίποτα, απλά αυτές οι αναποδίτσες τυχαίνουν για να μη μας αφήνουν σε ησυχία...σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Tzamin τις δίνω από τα δικά μας όσπρια αλεσμένα. Νομίζω είναι και πιο εύπεπτα έτσι. Απλά προσέχω λίγο το αλάτι, βάζω ελάχιστο!

Για το μασούλημα δεν χτειάζονται δοντάκια μπορεί και με τα ούλα! Η δικιά μου έχει 6 δόντια αλλά και πριν βγάλει μασουλούσε πατάτα, καρότο, αχλάδι, ρυζογκοφρέτα! Λέγεται baby led weaning και η φιλοσοφία του είναι ότι το μωρό τρώει ΜΟΝΟ του δηλ με το χεράκι του όσο θέλει! Κοβεις το φαγητό του σε κομματάκια και το τρώει. Φυσικά τρώει ελάχιστη ποσότητα γι αυτό και συνήθως το κάνουν μαμάδες που θηλάζουν οπότε όσο και να φάει το μωρό δεν σε πειράζει αφού έχει ελεύθερη πρόσβαση στο στήθος. Αλλά μπορει να γίνει συμπληρωματικά των αλεσμένων!

Elzu, η παιδίατρός σου αρκετά ριψοκίνδυνη ε; Το ψάρι δεν το φοβάστε για αλλεργία; Εγώ θα της δώσω μετά το έτος. Ειδικά ο σολωμός παρόλο που είναι πολύ ωφέλιμο ψάρι λόγω ω3, όμως έχει υψηλά επιπεδα συγκέντρωσης υδραργύρου γι αυτό και δεν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη. Εγώ πχ που θηλάζω δεν επιτρέπεται να φάω!

Η φέτα πάλι έχει πολύ αλάτι για ένα μωρό! Καλύτερα ανθότυρος!

Και όσον αφορα το μέλι, οι πιθανότητες αλλεργίας είναι ελάχιστες! Το ποσοστό αλλεργιών στο μέλι είναι μηδαμηνό! Όμως ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το μέλι σε παιδια κατω του έτους καθώς μπορεί να πάθουν δηλητηρίαση από ένα βακτήριο που υπάρχει στο μέλι λόγω ανωριμότητας πεπτικού. Δηλαδή ένας ενήλικας δεν θα πάθαινε τίποτα αλλά ένα μωρό θα πάθει αλλαντινίαση! Σου βάζω και ένα λινκ:

http://www.melissokomos.gr/04012.html


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tzitzina σε ποια περιοχή είναι το κολυμβητήριο; Είσαι ευχαριστημένη;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Να σου ζήσει το μωράκι σου..Το κολυμβητήριο είναι στο Ο.Α.Κ.Α και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Κάθε φορά της αρέσει όλο και περισσότερο. Χθες την έκανα και μόνη μου βουτίτσες..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Να σου ζήσει το μωράκι σου..Το κολυμβητήριο είναι στο Ο.Α.Κ.Α και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Κάθε φορά της αρέσει όλο και περισσότερο. Χθες την έκανα και μόνη μου βουτίτσες..

Καλώς σας βρήκα! :)

Αχ το σκεφτόμουν για το κολυμβητήριο πάρα πολύ! Αλλά ο σύζυγος γυρνάει αργούτσικα από το γραφείο και εγώ δεν οδηγώ! Μάλλον πρέπει να πω τον πεθερό μου να μας πηγαίνει! Τι ώρες είναι στο ΟΑΚΑ;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! :)

Αχ το σκεφτόμουν για το κολυμβητήριο πάρα πολύ! Αλλά ο σύζυγος γυρνάει αργούτσικα από το γραφείο και εγώ δεν οδηγώ! Μάλλον πρέπει να πω τον πεθερό μου να μας πηγαίνει! Τι ώρες είναι στο ΟΑΚΑ;

Έχει διάφορες ώρες. Θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους να σου πουν πότε έχει κενό. Το μάθημα είναι μισή ωρα, μια φορά την εβδομάδα. Αν σε ενδιαφέρει σου στέλνω με πμ το τηλ. τους. Αν θέλεις μπορείς και εσύ να πατήσεις baby swimming, θα σου βγάλει διάφορα και ίσως να βρεις και κάτι σε άλλη περιοχή που μπορεί να σε βολεύει περισσότερο. Πάντως ότι άλλο χρειαστείς ρώτα με.

Σε βρίσκω πολύ ψαγμένη με το θέμα του φαγητού. Μπράβο σου!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Elzu η μικρή σου τρώει σχεδόν τα πάντα έτσι? Ωραία..

Dimista εγώ δοκίμασα σχεδόν όλες τις μάρκες σε ρυζάλευρο βανίλια γιατί την έβγαζε. Πιο ωραία και πιο ευχάριστα έφαγε της ΝΟΥΝΟΥ, όμως τη σταμάτησα γιατί και αυτή τη βγάζει στο τέλος. Τώρα απογευματινό τρώει ή γιαουρτάκι ή φαριν λακτέ και σήμερα θα της πάρω και μπισκοτόκρεμα.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω και εγώ να στολίσω μες την εβδομάδα..Να δω πότε θα προλάβω..Άλλες χρονιές είχα ήδη στολίσει...Χθες πήρα στη μικρή και ένα φορμάκι Άη Βασίλη με σκούφο. Πολύ γέλιο..:P:p


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Έχει διάφορες ώρες. Θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους να σου πουν πότε έχει κενό. Το μάθημα είναι μισή ωρα, μια φορά την εβδομάδα. Αν σε ενδιαφέρει σου στέλνω με πμ το τηλ. τους. Αν θέλεις μπορείς και εσύ να πατήσεις baby swimming, θα σου βγάλει διάφορα και ίσως να βρεις και κάτι σε άλλη περιοχή που μπορεί να σε βολεύει περισσότερο. Πάντως ότι άλλο χρειαστείς ρώτα με.

Σε βρίσκω πολύ ψαγμένη με το θέμα του φαγητού. Μπράβο σου!!

Το έχω το τηλ τους, καθώς και άλλων κολυμβητηρίων που έχουν βρεφική κολύμβηση! Δεν ξέρω γιατί δεν το παίρνω απόφαση να πάμε! Ίσως με φοβίζουν τα πρακτικά, δηλ πως θα πάω, πως θα την κάνω μπάνιο εκεί μετά το μάθημα κτλ. Δυσκολεύεσαι εσύ;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μανούλες και μωράκια!

Τι κάνετε?Εμείς όλα καλά!Ωραίες μέρες έχει ακόμα και μου αρέσει επειδή βγάζω τον μπεμούλη μου βόλτα!

Τζαμίν στην μπέμπα σου της έχεις πολύ καλό πρόγραμμα στο θέμα του ύπνου.Αν κοιμάται από τις 8 σου μένει αρκετός ελεύθερος χρόνος για σένα μέχρι να κοιμηθείς.

Ντέλλα τελικά δεν του έδωσα ακόμη μπισκοτόκρεμα γιατί ξεκίνησε πάλι να τρώει την κρέμα βανίλια.Σήμερα θα του φτιάξω κρέμα βανίλια milupa.Ίσως να βαρέθηκε την Νουνού.

Του μπέμπη σου του αρέσει η μπισκοτόκρεμα και τα μπισκοτάκια.

Βιβή εγώ στόλισα το πρωί .Ο μπέμπης μου, καθόταν ήσυχος και με κοίταγε καλά-καλά!Έχω έναν χιονάθρωπο ντυμένο Άι-Βασίλη,ο οποίος χορεύει και λέει ένα Χ.τραγούδι στα Αγγλικά.Τον έβαλα να τον δει ο μπέμπης και τον κοίταγε παράξενα.

Μάμμυ 3 νομίζω πώς έχει δίκιο ο παιδίατρος.Να κάνεις ότι δεν ακούς ότι κλαίει γιατί έτσι θα ηρεμήσει μόνη της.Έτσι έκανα και με τον μπέμπη μου μόνο όταν έκλαιγε πολύ σηκωνόμουνα για πιπίλα τώρα μουρμουρίζει,δεν σηκώνομαι και κοιμάται σερί.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το τηλ τους, καθώς και άλλων κολυμβητηρίων που έχουν βρεφική κολύμβηση! Δεν ξέρω γιατί δεν το παίρνω απόφαση να πάμε! Ίσως με φοβίζουν τα πρακτικά, δηλ πως θα πάω, πως θα την κάνω μπάνιο εκεί μετά το μάθημα κτλ. Δυσκολεύεσαι εσύ;

Την πρώτη φορά που πήγα μόνη μου σκεφτόμουν τα ίδια, αλλά δεν είναι τίποτα. Μπανάκι δεν την κάνεις κανονικά. Έχει ντουζιέρες που κάνεις πριν και μετά το μάθημα ένα γρήγορο. Μετά αλλάζω πρώτα τη μικρή, την αφήνω σε ένα παρκο που έχει εκεί (της βάζω ένα δικό μου σεντονάκι) και αλλάζω πολύ γρήγορα και εγώ. Αν τελικά ξεκινήσεις θα λες γιατί δεν το έκανες νωρίτερα (προσωπική μου άποψη). Εγώ δεν μετάνιωσα καθόλου που την έγραψα. Βλέπω ότι της αρέσει κιολας και δεν καταλαβαίνουμε για πότε τελειώνουμε. Ανυπομονώ να τη βουτήξω το καλοκαίρι στη θάλασσα.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Mammy και εγώ από μικρή που ήταν δεν σηκωνόμουν με το που έκλαιγε και μου κοιμάτα σερί από 40 ημερών. Άφηνε τη όλο και περισσότερο και να δεις που σιγά σιγά θα κοιμάται περισσότερο.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που πήγα μόνη μου σκεφτόμουν τα ίδια, αλλά δεν είναι τίποτα. Μπανάκι δεν την κάνεις κανονικά. Έχει ντουζιέρες που κάνεις πριν και μετά το μάθημα ένα γρήγορο. Μετά αλλάζω πρώτα τη μικρή, την αφήνω σε ένα παρκο που έχει εκεί (της βάζω ένα δικό μου σεντονάκι) και αλλάζω πολύ γρήγορα και εγώ. Αν τελικά ξεκινήσεις θα λες γιατί δεν το έκανες νωρίτερα (προσωπική μου άποψη). Εγώ δεν μετάνιωσα καθόλου που την έγραψα. Βλέπω ότι της αρέσει κιολας και δεν καταλαβαίνουμε για πότε τελειώνουμε. Ανυπομονώ να τη βουτήξω το καλοκαίρι στη θάλασσα.

Αυτό με συσκολεύει λίγο δηλ πως θα κάνουμε ντουζάκι; Δηλαδή την κρατάω αγκαλιά και κάνουμε στα γρήγορα; Δεν ήξερα ότι έχει πάρκο να την αφήσω και σκεφτόμουν ότι δεν θα μπορούσα να ντυθώ με ένα χέρι κτλ! :D

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Με ξεσήκωσες! Θα το τολμήσω μάλλον!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...