Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Νίνα-Νάνα,εντυπωσιάστηκα με αυτά που τρώει η μπέμπα σου!Διάβασα μανιτάρια,κουνέλι ,κατσίκι και αρνί!Μπράβο!Κουνέλι δεν έχω φάει ποτέ!

Ελζού μπράβο στο προχωρημένο μωράκι σου!Από αυτά που τρώει τίποτα δεν της αλέθεις?

Επιθύμησα να φάω σολωμό.Συμφωνώ με την Νίνα-Νάνα γι αυτά που σου έγραψε για την παιδίατρό σου και για τα φαγητά.

Τζιτζίνα και γω σκέφτομαι να αγοράσω στολή Άι-Βασίλη στον μπέμπη ,αλλά μόλις είδα 36 ευρώ μου φάνηκε ακριβή.Ίσως του πάρω κόκκινο σκουφάκι και τον ντύσω με κόκκινα ρουχαλάκια!

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Νίνα-Νάνα,εντυπωσιάστηκα με αυτά που τρώει η μπέμπα σου!Διάβασα μανιτάρια,κουνέλι ,κατσίκι και αρνί!Μπράβο!Κουνέλι δεν έχω φάει ποτέ!

Ελζού μπράβο στο προχωρημένο μωράκι σου!Από αυτά που τρώει τίποτα δεν της αλέθεις?

Επιθύμησα να φάω σολωμό.Συμφωνώ με την Νίνα-Νάνα γι αυτά που σου έγραψε για την παιδίατρό σου και για τα φαγητά.

Τζιτζίνα και γω σκέφτομαι να αγοράσω στολή Άι-Βασίλη στον μπέμπη ,αλλά μόλις είδα 36 ευρώ μου φάνηκε ακριβή.Ίσως του πάρω κόκκινο σκουφάκι και τον ντύσω με κόκκινα ρουχαλάκια!

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Dimista πέρυσι είχε πάρει η πεθερά μου για την εγγονή της μια στολή Αγιου Βασίλη από το lidl. Δεν ξέρω πόσο είχε αλλά μήπως είναι πιο φτηνή;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dimista φυσικά δε θα έδινα τόσα λεφτά. JUMBO είναι η απάντηση. Με 5 ευρουλάκια κάνεις τη δουλειά σου..Δεν είμαστε για παραπάνω..Μπορείς να βρεις πολλά. Κάλτσες, σκουφάκια, φορμάκια...

Nina-Nana ακριβώς έτσι. Την κρατάς αγκαλιά και κάνετε. Μη φανταστείς τίποτα αφρόλουτρα και τέτοια. Αυτά μετά στο σπίτι..Και αν έρχεται κάποιος μαζί σου, μπορεί να μπαίνει μέσα να σε βοηθήσει μέχρι να αλλάξεις εσύ. Άντε περιμένω να μου πεις πότε ξεκινάτε..

Α, αν θέλεις πήγαινε κανένα πρωινό στο Ο.Α.Κ.Α να δεις πως είναι..Μετά θα θέλεις σίγουρα..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Dimista φυσικά δε θα έδινα τόσα λεφτά. JUMBO είναι η απάντηση. Με 5 ευρουλάκια κάνεις τη δουλειά σου..Δεν είμαστε για παραπάνω..Μπορείς να βρεις πολλά. Κάλτσες, σκουφάκια, φορμάκια...

Nina-Nana ακριβώς έτσι. Την κρατάς αγκαλιά και κάνετε. Μη φανταστείς τίποτα αφρόλουτρα και τέτοια. Αυτά μετά στο σπίτι..Και αν έρχεται κάποιος μαζί σου, μπορεί να μπαίνει μέσα να σε βοηθήσει μέχρι να αλλάξεις εσύ. Άντε περιμένω να μου πεις πότε ξεκινάτε..

Α, αν θέλεις πήγαινε κανένα πρωινό στο Ο.Α.Κ.Α να δεις πως είναι..Μετά θα θέλεις σίγουρα..

Ευχαριστώ για όλα!!! :D


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελζού μπράβο στο προχωρημένο μωράκι σου!Από αυτά που τρώει τίποτα δεν της αλέθεις?

Επιθύμησα να φάω σολωμό.Συμφωνώ με την Νίνα-Νάνα γι αυτά που σου έγραψε για την παιδίατρό σου και για τα φαγητά.

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Dimista τωρα θα αρχισω να μην της τα αλεθω.Μεχρι τωρα κρεμα τα ετρωγε ολα.Σημερα της εδωσα λαχανο με κρεας.Της εβαλα ζουμακι λιγο ψωμακι μεσα και λιγο τυρακι...εφαγε παρα πολυ απλα ειναι πιο χρονοβορο γιατι περιμενεις να τα φαει και να αδειασει το στομα.Δεν τα αλεσα απλα τα εκοψα κομματακια κομματακια.περιμενω πως και πως να της δωσω ψαρακι.

Χτες της πηρα μια κρεμα της νεστλε απο τον 8 μηνα με βανιλια σαν το ανθος αραβοσιτου...ΤΕΛΕΙΟ και τρελαθηκε η μικρη επισης τρελαίνεται με το σιμιγδάλι.Εγω δεν της αγοραζω αλλο κρεμα.ΑΑΑΑ σημερα της έτριψα μηλο με τον τρίφτη και κοριτσιαααα ΕΦΑΓΕ!επιτελους θα φαμε αυτα που εχουμε στα βαζακια και μετα τριψε τριψε...:-D:grin::-D


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Elzu, η παιδίατρός σου αρκετά ριψοκίνδυνη ε; Το ψάρι δεν το φοβάστε για αλλεργία; Εγώ θα της δώσω μετά το έτος. Ειδικά ο σολωμός παρόλο που είναι πολύ ωφέλιμο ψάρι λόγω ω3, όμως έχει υψηλά επιπεδα συγκέντρωσης υδραργύρου γι αυτό και δεν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη. Εγώ πχ που θηλάζω δεν επιτρέπεται να φάω!

Η φέτα πάλι έχει πολύ αλάτι για ένα μωρό! Καλύτερα ανθότυρος!

Και όσον αφορα το μέλι, οι πιθανότητες αλλεργίας είναι ελάχιστες! Το ποσοστό αλλεργιών στο μέλι είναι μηδαμηνό! Όμως ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το μέλι σε παιδια κατω του έτους καθώς μπορεί να πάθουν δηλητηρίαση από ένα βακτήριο που υπάρχει στο μέλι λόγω ανωριμότητας πεπτικού. Δηλαδή ένας ενήλικας δεν θα πάθαινε τίποτα αλλά ένα μωρό θα πάθει αλλαντινίαση! Σου βάζω και ένα λινκ:

http://www.melissokomos.gr/04012.html

δεν το ειχα δει το μηνυμα σου.Σου απαντησα ομως την αποψη μου.


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Δήμητρα πράγματι είναι πολύ καλό το πρόγραμμα ύπνου της γιατί κοιμάται πάντα στις 8 και μας μένει χρόνος με τον άντρα μου να φάμε με την υσηχία μας και να μιλήσουμε ή να δούμε καμιά ταινία. Είμαι πολύ ευχαριστημενη.

Μαμυ αν την αφήσεις να κλαίει σίγουρα θα αρχίσει να κοιμάται περισσότερο. Πρόσφατα η δικιά μου παρουσίασε το βράδυ μια έντονη ανυσηχία κι εγώ πήγαινα δίπλα της και έμενα κανένα μισάωρο μέχρι να ξανακοιμηεί. Ένα βράδυ λοιπόν σκέφτηκα να δοκιμάσω να την αφήσω να κλάψει. Έκλαψε για λίγο μπήκα της έδωσα πιπίλα και έφυγα. Ξανα έκλαψε για 2-3 λεπτά, ξανά εγώ με την πιπίλα ξαναέφυγα. Μετά από κάποιες επαναλείψεις κοιμήθηκε. Το επόμενο βράδυ το ίδιο. Τρίτο βράδυ δεν υπήρξε. Σταμάτησε να ξυπνάει.

Καλή μας μέρα!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!!!

Χαίρομαι που είστε όλοι καλά (μαμάδες και μπεμπέκια)!

Και εμείς είμαστε καλά αλλά λίγο κουρασμένοι!!! Και το χειρότερο είναι ότι ούτε το ΣΚ προβλέπεται να ξεκουραστούμε γιατί έχουμε παραγγείλει εξτρά ντουλάπια και ράφια για την κουζίνα και θα γίνει η τοποθέτηση το ΣΚ. Οπότε θα έχω ένα σπίτι...να μην το γράψω καλύτερα!!!Αυτα παθείνεις όταν αφήνεις για αργότερα πράγματα που θα έπρεπε να έχουν τελειώσει!!!

Anyway, έχω εντυπωσιαστεί με τα μενού σας. Εμείς την άλλη εβδομάδα έχουμε ραντεβού για εμβόλιο και θα μας πει και για τις προσθήκες στο μενού μας. Πάντως πάμε πολύ αργά στο θέμα φαγητό.

Αυτά από εμάς,

Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια,ελπιζω ολες να ειστε καλα.Ειχα τους γονεις μου εδω για λιγες μερουλες αλλα σημερα μου εφυγαν και στενοχωρηθηκα:-(.Μετα απο τοσα χρονια που μενω Αθηνα(14) δεν εχω συνηθισει τους αποχωρισμους.Ειχαν ξετρελαθει με τον μπεμπακο και δεν ηθελαν και αυτοι να τον αφησουν.Τεσπα,ο μικρουλης μου ειναι πολυ καλα,γαιδουρεψε κι αλλο!Οργωνει ολο το σπιτι και τωρα αρχισα να κλεινω και τις πορτες των δωματιων.Μεχρι τωρα τις εγερνα τελειως αλλα προχθες σηκωσε το χερακι του,εσπρωξε την πορτα και μπηκε στην κουζινα.

Dimista,νομιζω οτι στολη εχει και στα H&M αλλα δεν ξερω ποσο την εχουν.Η εταιρεια milupa ειναι ιδια με τη nutricia.Εχει διαφορετικη γευση η κρεμα η τη φτιαχνουν το ιδιο;

Tzitzina,τι δελφινακι κοριτσακι εχεις;τελεια,μπραβο!Κι εμενα παντως μου εβγαζε το ρυζαλευρο της ΝΟΥΝΟΥ και της ΓΙΩΤΗΣ αν και του αρεσαν πολυ οποτε τον ξαναγυρισα στη nutricia οπου δεν βγαζει.Μαλλον το γαλα που εχουν οι αλλες κρεμες του καθεται βαρυ.

Elzu,χαθηκες τελειως!Ελπιζω το θεμα υγειας να ξεπεραστηκε πληρως.Οταν λες οτι θελει γερμανικα με χαρτι,τι δηλαδη;θα παει να βγαλει πτυχιο;δυσκολα δεν ειναι να καθισει να μαθει γραμματικη και τα σχετικα;και εκει ποιος το ζηταει;ο εργοδοτης;ουτε μεταναστες δηλαδη δεν μπορουμε να γινουμε.Ευτυχως θα τον βοηθας εσυ.Αν πας εσυ μονη σου,θα παρεις και τη μικρη μαζι σου;

Βιβη,καλο κουραγιο κοριτσι με τα μαστορεματα.Το σιχαινομαι κι εγω αφορητα να εχω μαστορες,πολυ βαβουρα.Υπομονη!

Καλη σας ημερα κοριτσακια,φιλακια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Elzu,χαθηκες τελειως!Ελπιζω το θεμα υγειας να ξεπεραστηκε πληρως.Οταν λες οτι θελει γερμανικα με χαρτι,τι δηλαδη;θα παει να βγαλει πτυχιο;δυσκολα δεν ειναι να καθισει να μαθει γραμματικη και τα σχετικα;και εκει ποιος το ζηταει;ο εργοδοτης;ουτε μεταναστες δηλαδη δεν μπορουμε να γινουμε.Ευτυχως θα τον βοηθας εσυ.Αν πας εσυ μονη σου,θα παρεις και τη μικρη μαζι σου;

Della μου πηγε σε διαφορες δουλειες και στην συνεντευξη του ειπαν οτι πρεπει να μαθει να μιλαει γερμανικα, να κανει καποια μαθηματα 8 ευρω την ωρα ηταν εκει....το ψαξαμε εδω, θα κανει καποια μαθηματα με την ξαδερφη μου που ειναι καθηγητρια γερμανικων και θα δωσει ενα τεστ που ειναι και καλα για τις επιχειρησεις για να δουνε σε ποιο επιπεδο βρισκεται ο υπαλληλος τους και με αυτο θα παμε μετα.

Αν θα παω μονη δεν θα την παρω και μαλλον ετσι θα γινει,...θα παω για κανενα 2μηνο μονη μου να ετοιμασω τα πραγματα εκει...ειναι δυσκολα να μαθει τα γερμανικα αλλα προσπαθει παρα πολυ γιατι ειναι πολυ χαλια ψηχολογικα.Νοιωθει οτι εχει αποτυχει να βοηθησει την οικογενεια του,,,εγω οσο μπορω τον κανω να νοιωθει καλυτερα αλλα δεν βλεπω να καταφερνω και πολλα πραγματα.

Το θεμα υγειας μου ρυθμιζετε.Εχω θυροειδη hashimoto.Θα περνω για παντα χαπια αλλα ηδη νοιωθω να ειμαι πολυ καλυτερα.


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Elzu,καλα κανεις και τον στηριζεις.Ειναι παρα πολυ δυσκολο να κανεις τετοιο μεγαλο βημα,να συναντας τοσες δυσκολιες και παρ'ολα αυτα να μην το βαζεις κατω.Μπραβο και σ'αυτον και σ'εσενα.Ειναι λογικο να νιωθει ετσι αλλα δεν ευθυνεται αυτος.Σχεδον ολη η Ελλαδα ετσι νιωθει.Εσυ εχεις το προνομιο της γλωσσας τουλαχιστον,αυτος ειναι σε μειονεκτικη θεση που πρεπει να κανει και μαθηματα.Χαρα στο κουραγιο σας παιδια.Στο τελος πιστευω θα ανταμειφθειτε για τους κοπους σας.

Εχω κι εγω θεμα με τον θυρεοειδη οπως και οι περισσοτερες γυναικες.Εγω ειχα βρογχοκηλη που ομως με τα χαπια εχει υποστραφει.Παιρνω χαπια απο τα 18 μου κι ειμαι 33.Ο γιατρος μου ειχε πει θα τα παιρνω για μια ζωη,τα λογια του τοτε ηταν:Ακομα και οταν παντρευτεις οταν μεγαλωσεις,απο τον αντρα σου μπορει να χωρισεις απο τα χαπια ποτε!Και στην εγκυμοσυνη τα επινα,ειχαμε αυξησει λιγακι τη δοση για να μη γεννηθει και το παιδι με υποθυρεοειδισμο.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω della μου σαν βατραχι ειχα γινει..παλι καλα αλλιως ακομα μπορει να μην το ειχα καταλαβει...εγω το εχω κληρονομικο και στην εγκυμοσυνη δεν το ηξερα και φοβαμαι οτι πρεπει να κανω εξετασεις και στην μικρη...αλλα ενταξει με το χαπι ειμαι πολυ πολυ πιο ηρεμη.Τωρα για τα γερμανικα ναι ο καιμενουλης προσπαθει πολυ αλλα στα 28 να καθεται ξανα στα θρανια του καθετε καπως...αλλα κοριτσια η κατασταση δεν παιζεται στην ελλαδα ειδικα τωρα που εχω και παιδακι...παραδειγμα...ειναι ενα καταστημα με υφασματα, κουρτινες και γενικα λευκα ειδη και ζητουσε εδω και δυο μηνες ζηταει κοπελα πωλητρια που να ξερει και να ραβει....

ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩ.Πτυχιουχος σχεδιασμου και παραγωγης ενδυματων...παιζω την ραπτομηχανη στα δαχτυλα (λεμε τωρα με τα τει που μπλεξαμε ) αλλα κατι κατεχω...και εχω κανει και πωλητρια...δηλαδη με προυπηρεσια...και κοριτσια δεν με πηρε...και ειδα χτες αγγελια του στο ιντερνετ...ακομα ψαχνει φυσικα...

Ζητητε κοπελα χωρις οικογενειακες και αλλες υποχρεωσεις απο 25-35 , να ξερει απο ραπτομηχανη και να ειναι και ευπαρουσιαστη....για ημιαπασχοληση:mad::mad::mad::mad:

Κοριτσια αυτος μαλλον για κατι αλλο την θελει...

Πως να βρω εγω μετα δουλειαααα???


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια !!!

τι κανετε μανούλες και μπεμπάκια? εμεις καλά , σημερα πήγαμε μεγάαααλη βολτα...πρωτα λαική , τράπεζα , κατσαμε για καφε , μετα ηρθε και ο μπαμπάς μας , φαγαμε εξω και κατα τος 6 γυρίσαμε σπιτι. Ο μπεμπης μια χαρα εφαγε το φαγητό του , κοιμηθηκε και τωρα επισης κοιμάται.

κατα τις 15 Δεκέμβρη που θα παμε παιδίατρο , θα προσθεσει πολλά στην διατροφή του. γενικά το παει λιγο συντηρητικά νομίζω το θεμα φαγητό , αλλα δεν με ενοχλει καθόλου.κι αφου ο μπεμπης τα τρωει αδιαμαρτύρητα , όλα καλά. κι εγω το προτιμώ σιγά σιγά ...κατα τα αλλα θελει να πιασει τα πάντα,νευριάζει οταν δεν του τα δινεις , αλλά γενικά ειναι πολυ χαρουμενοο μωρό, γελάει συνέχεια ...σημερα πχ χαμογελούσε τον κοσμο στην τράπεζα. και οταν γελαει δυνατα ειναι γλύκα που φαινονται τα τέσσερα δοντάκια του.

Elzu, και ενας ξαδερφος μου πηγε Γερμανία μονιμα και μαθαινει η γυναικα του γερμανικά και απ οτι ξερω οντως δεν της ειναι πολυ ευκολο.τι να κανουμε ...υπομονη...οσο για τις δουλειες εδω, μαυρα χαλια...κι οταν διαβαζω αυτο το ''χωρις οικογενειακες υποχρεώσεις'' , φουντώνω απο τα νευρα !!!!!!! δηλ,μονο οταν εχεις παιδι εχεις υποχρεωσεις ? διαφορετικά εχεις την ορεξη να καθεσαι στην δουλεια 20 ωρες την μερα ? οτι τον βολευει τον καθενα ζηταει

Στολή Αη-Βασίλη ειδα κι εγω στα mothercare , αλλά 40 ευρω....οποτε πηρα ενα φορμακι απο τζαμπο , που λεει my 1st christmas , θα παρω και σκουφακι ..θα δω και τι αλλο εχει . 40 ευρω δεν μπορω να δωσω

αυτα τα νεα μας

κοριτσια , τα διαβαζω όλα τα νεα σας , αλλα δεν προλαβαινω να σχολιάσω....

Πολλά φιλιά !!!!!!!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...