Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Αφού δεν ξαναείδες αυτό είναι καλό...όμως αν έχεις αμφιβολίες να πάρεις τον γιατρό και ας λέει τα δικά του. Σε ποια βδομάδα είσαι?

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Καλό μήνα σε όλες...αντε να έρθουν τα Χριστούγεννα να χαρούμε λιγάκι με τα παιδάκια μας!

Elzu και εγώ έχω θυρεοειδή hassimoto και το παρακολουθώ τα τελευταία 12 περίπου χρόνια. Δεν είναι τόσο φοβερό. Απλά εμένα μου είχε στοιχίσει τότε που θα έπρεπε να πέρνω φάρμακα εφόρου ζωής!!!(και το λέω εγώ που δουλεύω σε φαρμακευτική!!!).

Το παρακολουθούσα σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και όποτε χρειαζόταν αλλάζαμε τη δοσολογία του φαρμάκου και την περιεκτικότητά του. Τώρα ακόμη δεν έχω επανέλθει τελείως, σε 10 ημέρες θα πάω να με δει με τις τελευταίες εξετάσεις μου και θα δω τι θα μου πει.

Όσο για τα γερμανικά, αρχίσαμε φέτος με τον άντρα μου μαθήματα!!!Κάνουμε όλοι μαζί, εγώ, εκείνος και η μπουμπούκα. Είναι δύσκολη γλώσσα, αλλά όπως φαίνεται απαραίτητη. Και εμείς σκεφτόμαστε μήπως φύγουμε για έξω (Αυστρία ή Βέλγιο) αλλά εγώ τώρα λόγω παιδιού είμαι πολύ διστακτική. Το φοβάμαι. Σας θαυμάζω για την απόφασή σας.

Αυτά από εμάς.

Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!

Kitty, καλύτερα που το πηγαίνει αργά παρά γρήγορα! Ξέρω περιπτώσεις που βιάζονται να δώσουν κάτι αλλεργιογόνο στο παιδί πχ αυγό ή ψάρι και μετά από μήνες βγαίνει αλλεργία! Όσο νωρίτερα δίνεις αλλεργιογόνο λόγω ότι το πεπτικό είναι ανώριμο έχεις φόβο αλλεργίας καιρό αργότερα! Πίστεψέ με, 30μλ ξένο γάλα που δώσαν στην μικρή στο μαιευτήριο ήταν αρκετό να εμφανίσει αλλεργία 2 μήνες μετά με αποτέλεσμα τώρα να στερείται κι αυτή κι εγώ αφού θηλάζω πολλά πράγματα από τη διατροφή μας!

Βιβή, κι εσύ σε φαρμακευτική είσαι; Και ο άντρας μου!

Πάντως κορίτσια πάρα πολλοί φίλοι μας έχουν ήδη φύγει εξωτερικό! Κι εμείς το σκεφτόμαστε ειδικά τώρα με το μωρό! Οι συνθήκες στην Ελλάδα για να κάνεις οικογένεια δεν είναι και οι καλύτερες. Υγεία, Παιδεία, συνθήκες διαβίωσης, νοοτροπία Ελλήνων, όλα αυτά χάλια!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!!!

Ίσως να το έχω ξανααναφέρει αλλά κι εμείς συζητάμε εξωτερικό. Ο άντρας μου έχει δική του εταιρεία υψηλής τεχνολογίας με αρκετά προβλήματα στην Ελλάδα. Βρέθηκε σοβαρός επενδυτής αλλά με την προυπόθεση να πάει η έδρα της εταιρείας στον Καναδά.

Χτες πήγα την μικρή να της πάρουν ούρα για εξετάσεις (κάνουμε γενική και καλιέργεια κάθε δύο μήνες. Εκπίζω να είναι καλά τα αποτελέσματα. Παρασκευή απόγευμα τα παίρνουμε.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!!!

Ίσως να το έχω ξανααναφέρει αλλά κι εμείς συζητάμε εξωτερικό. Ο άντρας μου έχει δική του εταιρεία υψηλής τεχνολογίας με αρκετά προβλήματα στην Ελλάδα. Βρέθηκε σοβαρός επενδυτής αλλά με την προυπόθεση να πάει η έδρα της εταιρείας στον Καναδά.

Χτες πήγα την μικρή να της πάρουν ούρα για εξετάσεις (κάνουμε γενική και καλιέργεια κάθε δύο μήνες. Εκπίζω να είναι καλά τα αποτελέσματα. Παρασκευή απόγευμα τα παίρνουμε.

Tzasmin απίστευτο. Κι εμείς για Καναδά λέμε! Ή Τορόντο ή Μόντρεαλ.

Καλα αποτελέσματα κορίτσι!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Elzu μπράβο που τον στηρίζεις. Εμείς οι γυναίκες πρέπει παντα να δείχνουμε πιο δυνατές και να κρατάμε την οικογένεια. Σίγουρα θα του φαίνεται δύσκολο τώρα, αλλά να σκέφτεται ότι δεν είναι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος και μάλιστα μπράβο του που δεν τα παρατάει οπως θα έκαναν πολλοί στη θέση του.

Kitty και εμάς αργά το πάει με το φαγητό. Μόνο μοσχάρι και κοτόπουλο μέχρι στιγμής. Εγώ στολή της πήρα από jumbo αλλά δε βρήκα αυτό που λες (το έψαχνα γιατί μου το είχαν πει). Το είχε στα χριστουγεννιάτικα ή στα φορμάκια γενικά?

Φιλιααα...


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Nina-Nana, εμείς βάζουμε μέσα στη σούπα μια κουταλιά αστράκι ή κριθαράκι ή κάποιο άλλο ζυμαρικό, αλλά είναι πολύ λίγο!!!και μάλιστα μου είχε πει να μην της το βάλω από την αρχή, να δω πρώτα αν είναι δυσκοίλια και αν δεν είναι να το προσθέσω σιγά σιγά.

Ναι δουλεύω σε φαρμακευτική. Είμαι χημικός. Ο άντρας σου σε ποια δουλεύει? (αν θες απαντάς φυσικά). Σε τι θέση είναι? Εγώ είμαι Ειδικευμένο Πρόσωπο και υπεύθυνη του ποιοτικού ελέγχου.

Link to comment
Share on other sites

Nina-Nana, εμείς βάζουμε μέσα στη σούπα μια κουταλιά αστράκι ή κριθαράκι ή κάποιο άλλο ζυμαρικό, αλλά είναι πολύ λίγο!!!και μάλιστα μου είχε πει να μην της το βάλω από την αρχή, να δω πρώτα αν είναι δυσκοίλια και αν δεν είναι να το προσθέσω σιγά σιγά.

Ναι δουλεύω σε φαρμακευτική. Είμαι χημικός. Ο άντρας σου σε ποια δουλεύει? (αν θες απαντάς φυσικά). Σε τι θέση είναι? Εγώ είμαι Ειδικευμένο Πρόσωπο και υπεύθυνη του ποιοτικού ελέγχου.

Ο άντρας μου είναι μοριακός βιολόγος και δουλεύει στο ιατρικό τμήμα. Δεν ξέρω αν θα ήταν καλό να γράψω σε ποια εταιρία! :P

Το ζυμαρικό το αλέθεις με τα υπόλοιπα λαχανικά;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου είναι μοριακός βιολόγος και δουλεύει στο ιατρικό τμήμα. Δεν ξέρω αν θα ήταν καλό να γράψω σε ποια εταιρία! :P

Το ζυμαρικό το αλέθεις με τα υπόλοιπα λαχανικά;

Άσε καλύτερα...και εγώ γενικά αποφεύγω!!! Πάντως σίγουρα δεν είναι στη δική μας...θα το ήξερα αν είχαμε μοριακό βιολόγο!!!Άσε που λόγω ειδικότητας μπορώ αμέσως αμέσως να αποκλείσω μερικές!!!

Το ζυμαρικό ναι το αλέθω μαζί με όλα τα άλλα λαχανικά, αν και είναι πολύ μαλακό...φοβάμαι ακόμη γιατί δεν έχουμε κανένα δοντάκι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Elzu μπράβο που τον στηρίζεις. Εμείς οι γυναίκες πρέπει παντα να δείχνουμε πιο δυνατές και να κρατάμε την οικογένεια. Σίγουρα θα του φαίνεται δύσκολο τώρα, αλλά να σκέφτεται ότι δεν είναι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος και μάλιστα μπράβο του που δεν τα παρατάει οπως θα έκαναν πολλοί στη θέση του.

Kitty και εμάς αργά το πάει με το φαγητό. Μόνο μοσχάρι και κοτόπουλο μέχρι στιγμής. Εγώ στολή της πήρα από jumbo αλλά δε βρήκα αυτό που λες (το έψαχνα γιατί μου το είχαν πει). Το είχε στα χριστουγεννιάτικα ή στα φορμάκια γενικά?

Φιλιααα...

Καλησπέρα !!!!! Καλό μήνα !!! να χαιρόμαστε τα θηριάκια μας !!

με το φαγητό κι εγω συμφωνώ με το μαλακο...εχουν χρονια να φάνε τα πάντα:P αν δεν κάνω λαθος ηταν στα χριστουγεννιάτικα αυτό το φορμάκι.στο τζαμπο Αλιμου πηγα


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, γλουτενη δηλ μακαρόνια, ψωμί κτλ πότε θα εισάγετε στη διατροφή των μωρων; Η παιδιατρος μου αφηνει απο 8 μηνών αλλα εγω ψιλοφοβαμαι. Έχετε δώσει;

εγω του εδωσα ενα κομματακι ψωμι , αλλα ηθελε να το βαλει όλο στο στομα:P αλλωστε σε 6 εξι μερες , κλεινουμε τον 8ο και θα μας πει ο γιατρος τις αλλαγες στην διατροφη


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Kitty, καλύτερα που το πηγαίνει αργά παρά γρήγορα! Ξέρω περιπτώσεις που βιάζονται να δώσουν κάτι αλλεργιογόνο στο παιδί πχ αυγό ή ψάρι και μετά από μήνες βγαίνει αλλεργία! Όσο νωρίτερα δίνεις αλλεργιογόνο λόγω ότι το πεπτικό είναι ανώριμο έχεις φόβο αλλεργίας καιρό αργότερα! Πίστεψέ με, 30μλ ξένο γάλα που δώσαν στην μικρή στο μαιευτήριο ήταν αρκετό να εμφανίσει αλλεργία 2 μήνες μετά με αποτέλεσμα τώρα να στερείται κι αυτή κι εγώ αφού θηλάζω πολλά πράγματα από τη διατροφή μας!

Nina-Nana , συμφωνω !!! κι αφου τα τρωει , δεν βιάζομαι


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

αααα.....ξεχασα...σημερα τον πηγα στις κουνιες. επιανε με τα χεράκια του μια χαρα και γελουσε. οποτε θα το καθιερώσουμε


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Άσε καλύτερα...και εγώ γενικά αποφεύγω!!! Πάντως σίγουρα δεν είναι στη δική μας...θα το ήξερα αν είχαμε μοριακό βιολόγο!!!Άσε που λόγω ειδικότητας μπορώ αμέσως αμέσως να αποκλείσω μερικές!!!

Το ζυμαρικό ναι το αλέθω μαζί με όλα τα άλλα λαχανικά, αν και είναι πολύ μαλακό...φοβάμαι ακόμη γιατί δεν έχουμε κανένα δοντάκι!!!

Καλύτερα που το αλέθεις! Και δοντάκια να είχε, τα ζυμαρικά μπορούν να γίνουν σαν "λάσπη" στο στόμα τους με το μασούλημα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...