Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.Πηγαμε σταθμο στις 11.30 και τον πηρα στις 13.30.Οταν εφυγα τον ειχε αγκαλια η δασκαλα του.Οταν τον αφησε κατω αρχισε να κλαιει κι εκλαιγε πολυ ωρα.Μετα σταματησε κι αρχισε να παιζει.Οταν πηγαμε να τον παρουμε επαιζε και με το που μας ειδε ετρεξε κατευθειαν στα ποδια μου.Δεν εκλαψε με το που με ειδε.Αυριο θα τον αφησω να φαει μεσημεριανο και θα τον παρω μετα.Αχ να συνηθισει το πουλακι μου γιατι ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο.

Καλο μεσημερι κοριτσια.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια!

Εχτές πήγαμε Κάλαμο για Πρωτομαγιά.Είχε πολύ καλό καιρό!Ο μικρός έκανε κούνια και ποδηλατάκι.Πήγαμε στην θάλασσα και πέταγε χαλίκια μέσα.Του άρεσε πολύ στην εξοχή.Οι γονείς μου ήτανε ήδη εκεί από την Παρασκευή.Του δώσαμε να δοκιμάσει φράουλα και γύρισε αλλού το κεφάλι του.Έφαγε 1 μικρό κομματάκι τυρί φέτα και του άρεσε πολύ.Σήμερα έφαγε κοτόπουλο με πεπονάκι .Είχα βάλει και ντομάτα μέσα στο κοτόπουλο.Το πεπονάκι του αρέσει.Έφαγε καλά σήμερα.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Βrooke εσείς πώς περάσατε Μαραθώνα?Στον Φλοίσβο αν πας με τραμ θα σταματήσεις στην στάση Φλοίσβος.Στον γάμο σου είχατε δώσει 2500 euro?Δεν είχατε κοιτάξει άλλους φωτογράφους?Πολλά λεφτά.Στο Νότος έχει και παιδική χαρά?Παραλιακή είναι?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ντέλλα με το καλό να δεχτείς τον αδελφό σου.Ο μικρός σίγουρα θα συνηθίσει στον σταθμό.Είναι ακόμα αρχή.

Τζιτζίνα πώς νιώθεις που πλησιάζει η βάπτιση της μικρής σας?Έχεις άγχος?

Μάμμυ είναι σίγουρα κουραστικό αυτό το πήγαινε-έλα αλλά κάνε υπομονή.Σε 1α εβδομάδα θα έρθει η πεθερά σου.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κίττυ καλά κάνατε και αφήσατε τα ρούχα σας στο τέλος.Θα τα πάρετε και με τις Εκπτώσεις.

Νίνα Νάνα έχεις νύφη φωτογράφο και ο άντρας σου αναλαμβάνει δουλειές?Δεν το έλεγες νωρίτερα?

Βrooke όταν λες αρχεία εννοείς να σου έδινε σε cd όλες τις φωτ.του γάμου?

Εμείς αυτόν που είχαμε στον γάμο μας μας είχε δώσει 1 cd με όλες τις φωτ.του γάμου και δεν πληρώσαμε τίποτα.Αν είναι δυνατόν!200euro?

Αυτόν θέλαμε και στην βάφτιση αλλά μας φάνηκε ακριβός μόνο για Εκκλησία.

Καλό μεσημέρι σε όλες και στα μικρουλάκια σας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βrooke εσείς πώς περάσατε Μαραθώνα?Στον Φλοίσβο αν πας με τραμ θα σταματήσεις στην στάση Φλοίσβος.Στον γάμο σου είχατε δώσει 2500 euro?Δεν είχατε κοιτάξει άλλους φωτογράφους?Πολλά λεφτά.Στο Νότος έχει και παιδική χαρά?Παραλιακή είναι?

περάσαμε πολύ ομορφα την Πρωτομαγιά, χαρηκαμε την λιακάδα, καναμε βολτες μαζεψαμε λουλουδια και φτιάξαμε ενα πολύ ομορφο στεφάνι...

1.500 ?.. κάτι δεν πάει καλά όταν πληκτρολογώ αριθμούς....

ναι έχει παιδική χαρά στο Νοτος γινεται ο χαμός απο παιδιά...κι έχει κι ωραια γλυκα αλλα καλύτερα αυτά να μην τα σκέφτομαι γιατί είμαι σε δίαιτα!!!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου όμορφα, σας διάβασα, αλλα πνιγομαι με την μετακόμιση!

Αύριο έρχονται οι μεταφορεις 5-8 το απόγευμα να μαζέψουν σαλόνι και κουζίνα και Παρασκευή πρωι πρωι τα υπόλοιπα. Είπαμε να το κάνουμε έτσι 2ημερο (ο υπεύθυνος δε θέλει να τελειώσουμε πολυ αργα την Παρασκευή λόγω της μικρής. Τι καλός μωρέ).

Θα σχολιάσω 2-3 γιατι καίγομαι απο αυτα που έχω να κάνω.

Dimista η νύφη μου ειναι φωτογράφος αλλα στη Θεσσαλονίκη. Ο άντρας μου δεν αναλαμβάνει μυστήρια (ίσως φιλική συμμετοχή καμία φορα). Ο,τι δουλειες έχει κάνει ειναι για τουριστικά σάιτ και κάποιες άλλες δουλειες παλιότερα Αμερική πχ κοπέλες με ρουχα γυμναστικής ή κοσμήματα κτλ. Σε αυτο που έχει πάρει βραβείο ειναι αποκατάσταση παλιών φωτογραφιών.

Brooke κι εγω θέλω να κάνω δίαιτα αλλα σιγα που θα τα καταφέρω!

Αχ, δε θυμάμαι αλλα!

Α ναι! Σήμερα η μικρη εσχισε λίγο το χειλακι της και στενοχωρηθηκα (είχε αρκετό αίμα). Εγω φταίω, δεν έχω καλύψει όλες τις γωνίες. :(

Καληνύχτα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α εμείς Πρωτομαγιά είμασταν στο καινούριο σπίτι και μετα πήγαμε στην κουνιαδα μου και έπαιξαν πολυ ωραία τα κορίτσια (εννοω τη δικια μου και την ξαδερφη της που ειναι 1 χρόνο μεγαλύτερη).


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες.Μολις ηπιαμε το γαλα μας.Με ποναει λιγακι ο λαιμος μου.Μαλλον φταινε κατι παγωτινια που ξεπατωσα χθες.

Dimista,κι ο δικος μου με τη φραουλα δεν τα πηγε καλα.Την εφτυσε και ξινισε τα μουτρα του.Ηταν και πρωτη φορα βεβαια.Ο δικος μου κανει και το εξης κουλο:δαγκωνει τη φλουδα του λεμονιου,τη μασαει και τη φτυνει.Σκετη αηδια!

Brooke,φτιαξατε και στεφανι ε;τελεια!

Νina-Nana,καλο κουραγιο με τη μετακομιση.Η μικρη τι κανει;Αναστατωθηκε η δεν δινει σημασια;

Διαιτα πουλακι μου για ποιο λογο θελεις να κανεις;θα μας τρελανεις;τι να χασεις;

Απουσια στη Βιβη!

Καλη σας ημερα κοριτσια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!

Την πήρα την απουσία μου...το περίμενα!!!

Δυστυχώς δεν ήμασταν καλά αυτές τις ημέρες και ακυρώσαμε και το πάρτυ μας της Κυριακής!

Την Παρασκευή γύρισα σπίτι από τη δουλειά και βρήκα τη μικρή μου στην αγκαλιά της μητέρας μου εξαντλημένη. Είχε κάνει μέσα σε 2 ώρες 4 φορές εμετό! Δε μπορούσε να φάει τίποτα γιατί αμέσως το έβγαζε. Ακυρώσαμε λοιπόν τα πάντα και μιλήσαμε με την παιδίατρο για οδηγίες. Ένα θα σας πω: όλο το σκ την τάιζα με το κουταλάκι λίγο λίγο γάλα εναλλάξ με almora για να μην πάθει αφυδάτωση!!! Το καημενούλι μου ήταν τόσο εξαντλημένο!

Ευτυχώς οι εμετοί ήταν μόνο την Παρασκευή (μέχρι το βράδυ) και από εκεί και μετά κάναμε αυστηρή δίαιτα και επανήλθε μόλις εχθές στο πρόγραμμα του φαγητού της. Έκανε και λίγα δέκατα, αλλά ευτυχώς τίποτα πιο σοβαρό.

Τώρα που συνήλθαμε λοιπόν, αρχίσαμε ξανά τις ετοιμασίες για το πάρτυ μας!!

Την Κυριακή θα το κάψουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Διαιτα πουλακι μου για ποιο λογο θελεις να κανεις;θα μας τρελανεις;τι να χασεις;

εσύ δίαιτα;;;

εγώ πάω σε διαιτολόγο για να χάσω τα κιλά της εγκυμοσύνης...εχω βάλει γύρω στα 12, προς το παρον έχω χάσει τα 5 σε 1,5 μήνα...μακάρι να τα καταφέρω να τα χάσω ώς τις καλοκαιρινές διακοπές...αλλα δύσκολο.. μια γενέθλια, μια γάμοι, μια γιορτές, μια βαφτήσια όλο παρασπονδίες κάνω....

καλημέρα σας φέυγω για δουλειά... θα τα πουμε το βραδακι


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε και μια βολτίτσα για την πρωτομαγιά να βγει και η μικρή μας λίγο έξω που κλείστηκε όλες τις ημέρες μέσα. Ωραία ήταν!Πήγαμε στο Verde στου Παπάγου.

Εμάς ο φωτογράφος στη βάφτιση μας είχε πει 600 για φωτο, βίντεο, (και εκτός Αθηνών που είμασταν εμείς) 2 άλμπουμ - αναλογικά-, 100 φωτο, 6 μεγεθύνσεις, δώρο 1 ημερολόγιο με φωτο από το event και για ψηφιακό (που κάναμε τελικά ήθελε 140 επιπλέον). Επίσης, μας έδωσε όλο το ηλεκτρονικό αρχείο χωρίς επιβάρυνση!!!

Εγώ τον υπνόσακο τώρα της τον έβγαλα, γιατί πια κάνει πολύ ζέστη και δε χρειάζεται, οπότε της φοράω φανελάκι και πιζαμάκι για τον ύπνο. Τη σκεπάζω, αλλά είναι μόνιμα ξεσκέπαστη!!!!!

Το τετραήμερο που ήμουν σπίτι έβγαλα και τα καλοκαιρινά...τώρα λέω ευτυχώς που πάω και λίγο δουλειά και ξεκουράζομαι!!!!

Brooke, που είναι ο παιδικός σταθμός σας???

Αυτά τα λίγα από εμένα...sorry για τα μεγάλα post, αλλά είχα να καλύψω μεγάλο κενό!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κι από εμένα.

Εμείς πρωτομαγιά πήγαμε σε ένα φιλικό σπίτι όπου είχαμε μαζευτεί 10 άτομα. Μετά το μεσημέρι όμως άρχισε το στομάχι μου να μην είναι καλά. Κατέληξα με 38,5 πυρετό μέχρι το βράδυ και πολύ έντονη τάση για εμετό. Χτες τα ίδια. Δεν πήγα γραφείο. Σήμερα είμαι μια χαρά.

Βιβή μάλλον την ίδια ίοση είχα με την μικρή σου. Την Παρασκευή η Έλενα είχε 37,5 στον σταθμό και μου είπαν ότι πολλά παιδάκια έχουν πυρετό με εμετό. Μάλλον η Έλενα την πέρασε ελαφρυά.

Για τα τικεράκια θα μπείτε σε σελίδα που τα φτιάχνεις. Αν πατήσετε σε ένα από τα τικεράκια που έχουμε, έχει link. Φτιάχνεις το τικεράκι που θέλεις ακολουθώντας τα βήματα και στο τέλος σου βγάζει έναν κωδικό. Κάνεις copy τον κωδικό και πας στην δική μας σελίδα, πίνακας ελέγχου, επεξεργασία υπογραφής και τον περνάς εκεί.

Nina nana καλή μετακόμιση. Κουράγιο.

Della η προσαρμογή της Έλενας κράτησε 3 εβδομάδες. Από εκεί και μετά πάει πολύ ευχάριστά. Απλώνει τα χέρια στην δασκάλα της και μου κάνει και με χαιρετάει. Κουράγιο και όταν θα έρθει εκείνη η μέρα θα νιώσεις μεγάλη ανακούφηση.

Tzitzina με την κορμάρα σου την δίμετρη δεν νομίζω να χρειάζεται να ψάξεις και πολύ για φόρεμα. Ότι και να βάλεις μια κούκλα θα είσαι.

Η Έλενα περπατάει μόνη της αλλά είναι πολύ φοβιτσιάρα. Προσέχει πάρα πολύ και γενικά προτειμάει τα σίγουρα. Δεν με πειράζει καθόλου γιατί ας περπατήσει όταν θα έχει αυτοπεποίθηση για να μην πέφτει και πολύ. Ούτε η δικιά μου κλαίει όταν χτυπάει.

Κορίτσια εγώ δεν έχω καλύψει καμία γωνία και δεν έχει χτυπήσει ποτέ. Λέτε να ήρθε η ώρα ή να περιμένω να δω αν θα αρχίσει να κοπανιέται?

Σας αφήνω γιατί έχω ραντεβού εκτός γραφείου και πρέπει να κατέβω Κέντρο.

Τα λέμε αργότερα

Φιλιά


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Η μικρή έχει μεταλαχθεί. Εδώ και πολύ καιρό δε μου ξυπναει τα βράδια και μόλις της πω ότι είναι ώρα για ύπνο (είτε μεσημέρι είτε βράδυ) και την πάω στην κούνια της, απλώνει τα χέρια της για να τη βάλω μέσα. Παίρνει και τον αρκούδο της αγκαλιά και αυτό ήταν....

Πρωτομαγιά εμείς πήγαμε το απογευματάκι προς βραδάκι μεχρι το Φλοίσβο με κάτι φίλους. Η μικρή κοιμήθηκε στο καρότσι, αλλά έτσι και αλλιώς δεν το πολυαργήσαμε.

Nina-Nana και Tzamin εγώ έχω καλύψει γωνίες και πάει η μικρή και τις ξεκολάει, εγώ τις ξανακολάω και πάει λέγοντας...

Βιβή περαστικούλια σας...Και σ'εσένα Tzamin..

Νιna-Nana καλλιτεχνική φλέβα ο άντρας σου...Μπράβο! Καλό κουράγιο με τη μετακόμισή σας και περαστικά στη μικρή σου. Δεν κάθεται σε ησυχία, έτσι??

Κορίτσια εμένα η παιδίατρος μου είπε φράουλα όχι ακόμη, μετά τους 18 μήνες. Με το αυγό πως τα πάτε? Εμένα όταν τελειώνει ουρλιάζει, της αρέσει πάρα πολύ και δε χορταίνει. Αφού καπάκι της φτιάχνω και φρουτόκρεμα.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...