Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κανετε;

Σήμερα έχει ο άντρας μου συνέδριο κι είμαστε σπίτι δυστυχώς. :(

Έχουμε 12 δόντια πλέον! Βρε κορίτσια ποσα ακόμα ειναι να βγουν και μέχρι ποια ηλικία; Τι ειναι αυτο το πράγμα, το ένα μετα το άλλο;

Mammmy και Kitty τι καλα που μας γραψατε, είχατε χαθεί!

Βρε κορίτσια γιατι όταν της δίνω κατι να φάει πχ μπισκότο το βάζει ΌΛΟ στο στόμα της (χτες αναγουλιασε και το ξερασε); Το κάνει άλλο παιδάκι αυτο;

Φιλακια κούκλες μου!!!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλησπέρα, μόλις γυρίσαμε απο το πάρτυ της ξαδελφούλας μας, έγινε 2! Περασαμε υπέροχα έπαιξε πολύ με τα παιδάκια, κάναμε μπάνιο κι έπεσε ξερή για ύπνο... επιτέλους να χουμε λίγο χρόνο με τον άνδρούλη μου... το πρωί πήγαμε στα ΙΚΕΑ και μετά στο αλού ... πρώτη φορά σε λουνα πάρκ ξετρελάθηκε με τα παπακια στην λίμνη... γιατί δεν ήταν και τίποτε αλλο για την ηλικία της...μάλλον θα ξαναπάμε μόλις μεγαλώσει λίγο ακόμη να μπούμε και στα συγκρουόμενα!

Νινα νανά και η δική μου το κάνει αυτό με το μπισκότο και με ότιδήποτε αλλο της δώσεις κι έχει λαχτάρα να το φάει...

οσο για το αν η γιαγιά την κακομαθαίνει... εγώ νομίζω οτι την κακομαθαίνω περισσότερο πχ. εγώ την σηκώνω όταν κλαίει, ενώ στην μαμά μου κάθεται στο πάρκο της και παίζει σπίτι δεν κάθεται ποτέ μόνη της, στην μαμά μου τρώει τα πάντα , σε εμένα τίποτα σχεδόν... ομως βρε κορίτσια εγώ δουλέυω και δεν την βλέπω κι όταν δεν δουλεύω θέλω να περνάω χρόνο μαζί της και ίσως και κάποια χατιράκια παραπάνω να της κάνω... λίγο πιο πολύ αγκαλίτσα δεν με πειράζει μου λείπει κι εμένα και υποκύπτω εύκολαα... όμως είναι καλό παιδάκι και δεν εχει χρειαστεί να της φωνάξω για τίποτα ποτέ δεν μου έχει πειράξει τα διακοσμητικά στο τραπέζι για παράδειγμα... δεν έχει χρειαστεί να την μαλώσω για τίποτα... τωρα για την αγκαλιά δεν με πειράζει εξάλλου για πόσο ακόμα καιρό θα θέλει αγκαλίτσα; μεγαλώνουν τόσο γρήγορα... ας την κακομάθω λοιπόν δεν με νοιάζει... εβγαλα τα εσωψυχά μου αλλα πραγματικά έχω βαρεθεί να ακούω το "μην την σηκώνεις συνέχεια, θα την κακομάθεις..."


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Nina-Nana,απ'οσο θυμαμαι(με καθε επιφυλαξη)ειναι 20 τα νεογιλα δοντια και βγαινουν μεχρι 2-3χρονων.Οποτε εσεις πατε πολυ καλα!

Brooke,μη μασας!Εσυ ξερεις καλυτερα τις αναγκες της μικρης σου για αγκαλια και στοργη.Καλα κανεις και της τα δινεις απλοχερα.Οταν μεγαλωσουν θα τα παρακαλαμε να τα αγκαλιασουμε και θα λενε:ασε με ρε μανα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!

Τι κάνετε?? Μου λείψατε....

Χαθήκαμε, αλλά περάσαμε μια μικρή ταλαιπωρία με τη μικρή πριν από δέκα περίπου μέρες. Μας ανέβασε για πρώτη φορά πυρετό και όλη μέρα, παρά τα αντιπυρετικά που έπινε, δεν έπεφτε και τη νύχτα έφτασε 39,5. Φυσιολογικό θα μου πείτε εσείς, αλλά εμείς δεν ξέραμε και αγχωθήκαμε. Πήραμε λοιπόν τηλέφωνο την ασφάλειά της και μας λενε κατευθείαν νοσοκομείο. Τρέχαμε μες τη νύχτα και κάναμε εισαγωγή.

Την έβλεπα με τον ορό και σπάραζε η ψυχή μου....

Το αποτέλεσμα....Απλή ωτίτιδα...Όταν πήρα την παιδίατρο και της το είπα, τους πήρε και τους φώναζε που μας έκαναν εισαγωγή γι'αυτό το λόγο και ταλαιπωρήσαν το παιδί.

Να σας πω όμως και πόσο ηλίθια μαμά είμαι και πως φταίω εγώ για όλα....Η σύριγγα που χρησιμοποιούσα για το αντιπυρετικό, ήταν η λεπτή της ινσουλίνης και όχι η κανονική...Οπότε το παιδί δεν έπερνε τη σωστή δόση, αλλά πολύ λιγότερο...Όταν το ανακαλύψαμε με τον άντρα μου σχεδόν βάλαμε τα κλάματα από τη βλακεία μας. Την είχαμε συνέχεια αγκαλιά και της ζητούσαμε συγνώμη...Και ήταν τόσο ήσυχο στο νοσοκομείο το πουλάκι μου...


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Στα δκά σας νεα τώρα...

Καταρχήν Brooke καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Σήμερα που κατάφερα να διαβάσω τα νέα σας μπορώ να πω ότι ονειροπόλησα αρκετά. Από Ιταλία έχω πάει μόνο Ρώμη, αλλά γενικά σα χωρα τη λατρεύω. Κάποτε ήθελα να μείνω εκεί μόνιμα..

Για τη βάφτιση, εμάς μας προεκυψε σαν θέμα η φράουλα, γιατί έτσι θα είναι οι μπομπονιέρες. Τις πήραμε από ένα κέντρο επαγγελματικής κατάρτισης για ανθρώπους με σύνδρομο Down. Τα προσκλητήρια είναι η φωτογραφία της και είναι σαν εξώφυλλο περιοδικού, γράφει μέσα "το γεγονός της χρονιάς....exclusive...κτλ" έχει πλάκα. Τραπέζι δε θα καταφέρουμε να κάνουμε, μόνο στους κουμπάρους, για τον κόσμο το σχετικό γλυκάκι.

Nina-Nana η μικρή σε λίγο θα βγάλει και τα μόνιμα χι, χι!. Εμείς παραμένουμε στα δύο κάτω και τώρα βγαίνουν και τα δύο πάνω, αλλά όχι στη μέση, τα πλαινά. Όταν γελάει είναι σα δρακουλάκι:P:p

Για τα κιλά μην ανησυχείτε. Είμαι της γνώμης, ότι όταν το παιδί πεινάσει, θα φάει. Και εφόσον δεν έχει πρόβλημα υγείας, όλα είναι καλά.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχολίασα τα τελευταία νεάκια όσο πρόλαβα, γιατί η μικρή είναι κρεμασμένη στο τραπεζάκι του υπολογιστή.

Μόνο να προσθέσω ότι το θέμα με τα νεύρα το έχει και η δικιά μου. Όταν δε γίνεται το δικό της κοπανιέται και μόνη της και σηκώνει χέρι. Προσπαθώ να την αγνοώ μήπως και το κόψει...Ελπίζω..

Φιλιά σε όλες σας!!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Tzitzina τι ταλαιπωρία ήταν αυτη που περασατε; Τώρα ειναι καλα; Πονάει το αυτακι της;

Εγω κορίτσια δεν έχω κανένα συνταρακτικο νέο πέρα του οτι σήμερα η μικρη κόντεψε να φάει κι εμάς! :shock: Μάλλον επειδη ήταν χαρούμενη που ήταν ο μπαμπάς της σπίτι μετα απο τόσες μέρες. Πήγαμε και για καφεδάκι κι ήταν κύρια! Κιχ δεν έβγαλε. Και μετα κουνιες και έτρεχε στο πάρκο. Δεν την προλαβαιναμε, κυνηγούσε κατι σκυλιά!

Buona notte!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια.Σημερα θα παμε σχολειο!Ειναι ετοιμη η τσαντα μας και τα ρουχα μας,μετα τη φρουτοκρεμα θα φυγουμε.

Ο μικρος μου εμαθε να ανοιγει μπουκαλι νερο και χθες μαςεκανε μουσκεμα την κρεβατοκαμαρα.Νομιζω οτι τωρα θελει να ανοιξει ολα τα μπουκαλια του κοσμου.

Tzitzina,περαστικα με την μικρουλα μωρε,ταλαιπωρηθηκε πολυ το μωρο.Πως ειναι τωρα;Περστικα σας!

Νινα-Νανα,κι εμεις κουνιες πηγαμε χθες.Του αρεσε πολυ η τσουληθρα.

Καλη σας ημερα ομορφες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι από εμένα...

Della καλή αρχή στον παιδικό....

Mammy τελικά τί έκανες με την μικρή σου?

Δήμητρα εγώ της βάζω φανελάκι κοντομάνικο και βαμβακερό φορμάκι απ' έξω. Την σκεπάχω με μια ελαφριά κουβερτίτσα αλλά συνήθως την βρίσκω ξεσκέπαστη.

Tzitzina περαστικά σας. Ιογενής η ωτίτιδα?

Το Σαββατοκύριακο ήταν πολύ ωραίο αλλά πολύ κουραστικό. Την Παρασκευή μαζευτήκαμε σπίτι 10 άτομα (φίλοι) για φαγητό και ποτά. Κάτσαμε μέχρι τις 3 και ήταν πολύ ωραία. Η Έλενα κοιμήθηκε στις 9 (όπως πάντα) και ξύπνησε την επόμενη μέρα. Δεν την ενόχλησε καθόλου η φασαρία. Το Σάββατο όλο το πρωί την πήρε ο μπαμπάς της και πήγαν για καφέ και κούνιες, κι εγώ έβγαλα καλοκαιρινά και μάζεψα το σπίτι. Το βράδυ ήρθε ένα φιλικό ζευγάρι και κάτσαμε μέχρι 2. Βέβαια η Έλενα είχε μια ανυσηχία όλο το βράδυ και δεν πολυκοιμήθηκα. Την Κυριακή μείναμε σπίτι μέχρι το μεσημέρι και βγήκαμε κατά τις 3 το απόγευμα για φαγητό και καφέ με άλλο φιλικό ζευγάρι, γυρίσαμε όλοι μαζί σπίτι, κοιμήθηκε η Έλενα και κάτσαμε μέχρι τις 11. Ωραίο, ΣΚ γεμάτο φίλους αλλά είμαι πτώμα. Και για αύριο έχουμε κανονίσει 1μαγιά με την παρέα μας σε σπίτι, από το πρωί μέχρι όσο πάει.

Αναφορικά με την εξάρτηση που έπαθε η Έλενα το Πάσχα, είναι καλύτερα. Σταμάτησε να θέλει συνέχεια αγκαλιά μου και να γκρινιάζει όλη την ώρα. Νομίζω ένιωσε ανασφάλεια και όταν ακολουθήσαμε την γνωστή της ρουτίνα για 4-5 μέρες χαλάρωσε. Άντε να δούμε.

Αυτά τα λίγα.

Φιλιά και καλή εβδομάδα!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

tzitzina , καλώς σας βρήκα... σε καταλαβάινω για την αγωνία που πέρασες στο νοσοκομείο...νομίζω είναι ενας από τους μεγαλύτερούς φόβους μου είναι τα νοσοκομεία, ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω να νοσηλέυεται το παιδί μου- μου έχει μείνει ψυχολογικό από την ΜΕΝ που ήταν όταν γεννήθηκε ... τι δράμα εζησα... μα τώρα η ασφαλιστική τι δουλειά είχε να παρέμβει; το αν θα μπει ή όχι το παιδί είναι δουλεια του γιατρού! ευτυχώς όλα σας πηγαν καλά!

το θεματάκι της βαπτισή σας φράουλα είναι πολύ γλυκο! μου αρέσει!

πότε είναι;

και το προσκλητήριο σας πολύ ωραια ιδέα.. το είχα κάνει στον γάμο μου, τα ποστερ εισόδου που καλωσοριζαν τον κόσμο στην γαμήλια δεξίωση ήταν έτσι... κι εγινε χαμός με αυτά ... μας τα ζητούσαν να τα κρατήσουν οι φίλοι και οι συγγενείς!

Την Κυριακή κάναμε Πικ νικ στο Πάρκο, μπουσούλησε όλο το γκαζόν, καναμε κουνιές περπατήσαμε λίγο, ήταν και ένα φιλικό ζευγάρι μαζί μας και με την κόρη τους έπαιξε θαυμάσια... η εξοχή και ο καθαρός αέρας τους ανοίγει την όρεξη και η δικιά μου έφαγε πολύ καλά...

Dellα καλή αρχή σας ευχομαι!

Tzamin, ειναι όμορφο να είσαι με φίλους... τα καλοκαιρινά... πληγή!!! πόσο βαριέμαι να το κάνω .... κι εχω πολύ δουλειά σημερα θα γυρίσω σπίτι καλώς εχόντων των πραγμάτων μετά τις 8:00, ευτυχώς που αυριο δεν δουλεύουμε και θα ξεκουραστούμε... καμια εκδρομούλα θα πάτε για να πιάσετε τον Μάη;

φιλιά σε όλες...


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κανετε;

Εγω σήμερα ξεκαθαρίζω ρουχα, σεντόνια κτλ για δωσιμο γιατι μου την έδωσε! Γιατι να τα κουβαλάμε στο καινούριο σπίτι αφου δεν τα χρησιμοποιούμε;

Della καλη αρχη!! Μακάρι να του αρέσει ο παιδικός!

Tzamin τι ωραίο Σαββατοκύριακο. Μπράβο! Εμένα η δικια μου όταν έρχεται κάποιος σπίτι δεν κοιμάται αν δε φύγει, ειναι απίστευτη κουτσομπολα!

Brooke μου δεν κατάλαβα την ερωτηση για τα Κυθηρα στο fb. :oops:

Εννοείς που ειναι γεωγραφικά ή στις φωτογραφίες μου; Αν εννοείς γεωγραφικά ειναι κάτω απο την Λακωνια, αν εννοείς τις φωτογραφίες έχω πάρα πολλές στο fb.

Φιλιααααα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και καλή βδομάδα!

Τι κάνετε?

Και μεις είχαμε ωραίο ΣΚ.

Το Σάββατο βγήκαμε με τον μικρό για παγωτό στην περιοχή μας.

Την Κυριακή πήγαμε στο πάρκο του Φλοίσβου.Είναι ένα τεράστιο πάρκο με καφετέρια,πολλές παιδικές χαρές και δημοτικό θερινό κινηματογράφο.Είναι σαν ένας μεγάλος παιδότοπος στην εξοχή.Ο μικρός είδε και θάλασσα.Ήταν πολύ ωραία.Συνδυάσαμε και καφέ και παιχνίδι.Κορίτσια σας προτείνω να πάτε και σεις.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Brooke τον φωτ.τον κλείσαμε 600 euro μόνο Εκκλησία.Οι παιδικές μπομπονιέρες είναι κουμπαράδες που έχουν ζωγραφιά φράουλα,για τους μεγάλους γυάλινες θήκες ρεσσώ.Οι μισές έχουν σχέδιο βατραχάκια και οι άλλες μισές πασχαλίτσες.Η βάφτιση θα γινόταν 22/4,αλλά την ακυρώσαμε και θα γίνει 2/6 και ίσως αλλάξουμε σχέδιο στις θήκες ρεσσώ.Να μην πάρουμε αυτές με τις πασχαλίτσες και να βάλουμε παραλία.Το γλυκό είναι προφιτερόλ σε κύπελλο τουίτι και η τούρτα έχει παράσταση disney.Mετά την βάφτιση,θα πάμε σε ταβέρνα μόνο για φαγητό.Η βάφτιση είναι κλειστή και δεν θα στείλουμε προσκλητήρια.Όλοι το ξέρουν.Αν θέλεις διευθύνσεις πες μου να σου στείλω σε πμ.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...