Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Νίνα Νάνα η μικρή σου κάθε μέρα βγάζει και από 1 δόντι?Τα ρούχα που σκέφτεσαι να τα δώσεις?Η μικρή σου όλο ζωάκια κυνηγάει.Την προηγούμενη φορά μας είχες πει για μυρμήγκια τώρα γράφεις για σκυλιά.

Ντέλλα πώς του φάνηκε του μικρού ο παιδικός?

Τζαμίν και σεις είχατε ωραίο και γεμάτο ΣΚ.

Brooke σε ποιο πάρκο είχατε πάει?

Τζιτζίνα η μικρή σας καλύτερα είναι με το αυτί της?

Μάμμυ σου είχε λείψει η δουλειά?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κίττυ και σεις έχετε κάνει αρκετά με την βάπτιση,παρόλο που είναι Ιούλιο.

Ντέλλα που θα ντυθείς νύφη?Ο άντρας σου θα το δει το νυφικό?

Brooke ξέχασα να σου γράψω ότι στην νονά πήραμε λευκόχρυσο κόσμημα για το λαιμό και στον νονό παπουτσάκια.

Αύριο θα πάμε για Πρωτομαγιά Κάλαμο.Εσείς κορίτσια τι θα κάνετε?

Καλό απόγευμα!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Dimista στον Φλοισβο έχουμε παει αρκετές φορές. Πολυ ωραίο ειναι αλλα δεν βρίσκουμε πάντα πάρκινγκ.

Όσο για την Πρωτομαγιά εμείς δυστυχώς θα την βγάλουμε στο καινούριο σπίτι. Έχω κλείσει γυναίκα να καθαρίσει κτλ κι εμείς θα πάμε για να πάρουμε μέτρα και για δουλίτσες. :rolleyes:


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες.Με τον παιδικο στραβωσε ο μικρος.Τον αφησαμε στις 11 και η δασκαλα του μου ειπε να παρω τηλ.στις 12 να δω τι κανει.Οταν πηρα τον ακουσα να ουρλιαζει.Ειχαμε παει εκει κιντα κι ετσι πηγα και τον πηρα.Μολις ανοιξα και μπηκα στην ταξη του,απλωσε τα χερακια του,ηρθε στην αγκαλια μου και εγειρε το κεφαλακι του στον ωμο μου.Μπηκαμε στο αυτοκινητο και μετα απο λιγο τον πηρε ο υπνος.Οσο κοιμοταν ειχε λυγμους.Εχω καταστενοχωρηθει αλλα πρεπει να το περασουμε κι αυτο.Ελπιζω να συνηθισει συντομα.

Dimista,νυφη θα ντυθω εδω στο σπιτι μας ενω ο αντρας μου στο πατρικο του.Το νυφικο το ειδε,οχι ομως να το φοραω.

Νina-Nana,που σκεφτεσαι να τα δωσεις τα ρουχα;εχω κι εγω πολλα και δεν ξερω ποτε θα προλαβω να τα ξεδιαλυνω.

Αυριο κι εμεις Αθηνα,ισως παμε για κανα καφεδακι.

Καλο απογευμα φιλεναδες.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Brooke τον φωτ.τον κλείσαμε 600 euro μόνο Εκκλησία.Οι παιδικές μπομπονιέρες είναι κουμπαράδες που έχουν ζωγραφιά φράουλα,για τους μεγάλους γυάλινες θήκες ρεσσώ.Οι μισές έχουν σχέδιο βατραχάκια και οι άλλες μισές πασχαλίτσες.Η βάφτιση θα γινόταν 22/4,αλλά την ακυρώσαμε και θα γίνει 2/6 και ίσως αλλάξουμε σχέδιο στις θήκες ρεσσώ.Να μην πάρουμε αυτές με τις πασχαλίτσες και να βάλουμε παραλία.Το γλυκό είναι προφιτερόλ σε κύπελλο τουίτι και η τούρτα έχει παράσταση disney.Mετά την βάφτιση,θα πάμε σε ταβέρνα μόνο για φαγητό.Η βάφτιση είναι κλειστή και δεν θα στείλουμε προσκλητήρια.Όλοι το ξέρουν.Αν θέλεις διευθύνσεις πες μου να σου στείλω σε πμ.

ο δικος μας φωτογραφος , μας ειπε 450 με το βιντεο μεσα. 100 φωτο , 3 cd, το άλμπουμ δώρο. Βεβαια τον γνωρίζουμε 6 χρόνια , εκει εμφανίζουμε ολες τις φωτο , παντα μας κανει δωρο μεγάλες φωτο του μικρού. αλλα και σε αλλον που ρωτησα , μου ειπε κι αυτος 450. με αναλογικό άλμπουμ. αν αποφασίσουμε να κανουμε ψηφιακό , παει στα 750 , αλλα είναι φανταστικά ....θα δούμε


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κίττυ και σεις έχετε κάνει αρκετά με την βάπτιση,παρόλο που είναι Ιούλιο.

Ντέλλα που θα ντυθείς νύφη?Ο άντρας σου θα το δει το νυφικό?

Brooke ξέχασα να σου γράψω ότι στην νονά πήραμε λευκόχρυσο κόσμημα για το λαιμό και στον νονό παπουτσάκια.

Αύριο θα πάμε για Πρωτομαγιά Κάλαμο.Εσείς κορίτσια τι θα κάνετε?

Καλό απόγευμα!

ναι , γιατι θελω να ειναι ετοιμα και να μην αγχωνομαι. τελευταία θα αφήσω τα ρούχα μας


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζιτζίνα , καλύτερα ειναι η μικρή ?

Ντέλα, περαστικά στον αντρα σου !

Νινα-Νανα , δεν πειράζει για αυριο. θα ευχαριστηθείς μετα το καινουριο σπιτι !

Σημερα ειχα ρεπό , συν την αυριανή αργία , ενα 3ημερο , σουπερ.

Ο μικρός κανει πολλά βήματα μονος του , αλλιως τρεχει αν του κρατας το ενα χερι. Το μεσημερι εφαγε μια τούμπα , με το πλάι έπεσε , ευτυχως δεν χτυπησε , λιγο εγδαρε το κεφαλάκι του , αλλά το κλάμα ....κλάμα. εε...τι να κάνουμε θα πεσουν κιολας.

Ο αντρας μου εχει φυγει απο Παρασκευη κ ερχεται αποψε ( για οικογενειακες υποθεσεις ). Ο μικρός χθες το απογευμα που γυρισαμε απο τις κουνιες , φωναζε μπα-μπα και οπως τον κρατουσε η αδερφη μου , πηγε τρεχοντας στην κρεββατοκάμαρα. οταν ειδε οτι δεν ηταν εκει σταματησε. το βραδυ τον κοιμησα μαζι μου. ο καυμενος ειχε λυγμους στον υπνο του....ενω ειχε περασει μια χαρα , εκανε μπανακι, γαλα , υπνο. Του λειπει ο μπαμπας του......απ οτι φαινεται. εντωμεταξυ μαλλον θα κοιμαται οταν φτασει , θα ηθελα να ειναι ξυπνιος να δω πως θα κανει.

τωρα ειναι στο παρκο και βλεπει διαφημισεις. θελω να κανω μπανιο και το σκεφτομαι , οσο ειναι ξυπνιος. αλλα δεν τον βλέπω να κοιμαται συντομα


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Brooke μου δεν κατάλαβα την ερωτηση για τα Κυθηρα στο fb. :oops:

Εννοείς που ειναι γεωγραφικά ή στις φωτογραφίες μου; Αν εννοείς γεωγραφικά ειναι κάτω απο την Λακωνια, αν εννοείς τις φωτογραφίες έχω πάρα πολλές στο fb.

χαχα... σχολιάσα το γεγονός οτι δεν έβαλες τα Κύθηρα cover photo ,αλλά το διόρθωσες... είπαμε φέτος μένουμε Ελλάδα!!!:tongue:


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή πήγαμε στο πάρκο του Φλοίσβου.Είναι ένα τεράστιο πάρκο με καφετέρια,πολλές παιδικές χαρές και δημοτικό θερινό κινηματογράφο.Είναι σαν ένας μεγάλος παιδότοπος στην εξοχή.Ο μικρός είδε και θάλασσα.Ήταν πολύ ωραία.Συνδυάσαμε και καφέ και παιχνίδι.Κορίτσια σας προτείνω να πάτε και σεις.

εχουμε πάει κάποιες φορές για κάφέ στο Νότος, στον Φλοίσβο δεν έχω πάει ... μου την δίνει λίγο η κατάσταση με το πάρκιν, 2-3 φορές εχουμε γυρισει πισω γιατί φάγαμε τρελό μποτιλιάρισμα στην προσπάθεια να παρκάρουμε... την επόμενη θα το δοκιμάσω με το τράμ, σε ποιά σταση κατεβαίνω για Φλοίσβο;


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Brooke σε ποιο πάρκο είχατε πάει?

στο πάρκο της Ακαδημείας Πλάτωνός... είχε Lunch street party... είναι μια ομάδα που διοργανώνει φαγοπότι σε υπαιθριους χώρους, παίρνεις το φαγητό σου, την κουβέρτα πικ νικ , μουσική, παιχνίδια, μπάλες και τρώμε όλοι μαζί... ψαξτε το στο google να δείτε φώτο!!! είναι ωραία φάση...

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000597637214 δειτε εδώ έχουν και φώτο από εχθές...


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αύριο θα πάμε για Πρωτομαγιά Κάλαμο.Εσείς κορίτσια τι θα κάνετε?

εμείς μάλλον θα είμαστε στο εξωχικό μας στην παραλία Μαραθώνα... στην θάλασσα θα πιάσουμε τον Μάη!!!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες.Με τον παιδικο στραβωσε ο μικρος.Τον αφησαμε στις 11 και η δασκαλα του μου ειπε να παρω τηλ.στις 12 να δω τι κανει.Οταν πηρα τον ακουσα να ουρλιαζει.Ειχαμε παει εκει κιντα κι ετσι πηγα και τον πηρα.Μολις ανοιξα και μπηκα στην ταξη του,απλωσε τα χερακια του,ηρθε στην αγκαλια μου και εγειρε το κεφαλακι του στον ωμο μου.Μπηκαμε στο αυτοκινητο και μετα απο λιγο τον πηρε ο υπνος.Οσο κοιμοταν ειχε λυγμους.Εχω καταστενοχωρηθει αλλα πρεπει να το περασουμε κι αυτο.Ελπιζω να συνηθισει συντομα.

Dimista,νυφη θα ντυθω εδω στο σπιτι μας ενω ο αντρας μου στο πατρικο του.Το νυφικο το ειδε,οχι ομως να το φοραω.

Νina-Nana,που σκεφτεσαι να τα δωσεις τα ρουχα;εχω κι εγω πολλα και δεν ξερω ποτε θα προλαβω να τα ξεδιαλυνω.

Αυριο κι εμεις Αθηνα,ισως παμε για κανα καφεδακι.

Καλο απογευμα φιλεναδες.

για την προσαρμογή σας στον παιδικό σταθμό μπορώ να γράφω ώρες είναι η δουλειά μου εξάλλου, είναι μια περιοδος δύσκολη για το παιδί αλλά και την οικογένεια... υπομονη, κατανόηση και πολύ αγάπη... οσο πιο σίγουρη είσα εσύ για την επιλογή σου να πάει στον παιδικό σταθμό τόσο περισσότερο θα την στηρίξεις και στο παιδί και τόσο πιο ευκολο θα είναι. Δεν θα είναι πολύ δυσκολο, μην τρομάζεις με τις πρώτες δυσκολίες.. όμως θέλει λίγο χρόνο... αν θέλεις κάτι ιδιαίτερο μπορείς να με ρωτήσεις...

Ειχα στείλει παλιότερα στην Ολίβια ένα κείμενο που μου είχε ζητήσει για την προσαρμογή... διάβασε το μπορεί να πάρεις κάτι... σου στέλνω το λινκ

http://www.eimaimama.gr/2012/04/i-prosarmogi-ston-paidiko-stathmo.html

και καλή αρχή!!!!

Τι ωραία που έχετε και γάμο... κοίτα να τον ευχαριστηθείς περνάει τόσο γρηγορα και το σχεδιάζουμε τόσο καιρό...απόλαυσε το !!!!

εγώ τα ρούχα τα δίνω στον σύλλογο κακοποιημένων γυναικών, το χαμόγελο και η κιβωτός δεν τα δέχτηκε...

ΚΙΤΤΥ μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία του φωτογράφου σας ... τα αρχεία θα σας τα δώσει; γιατί εγώ τα θέλω και μου τα χρεώνουν 200 ε πολλά μου φαίνονται...

τι ωραία που κάνετε τα πρώτα σας βήματα... εμείς τιποτα ακόμα, δεν είναι καθόλου έτοιμη για περπάτημα... μάλλον θα αργήσει... μπουσουλάει παντού και δεν θέλει να δοκιμάσει να κάνει βηματάκια, την σηκώνω και λυγίζει τα γόνατα για να πάει μπουσουλώντας...να την βάλω σε στράτα λέτε;:confused:


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

για την προσαρμογή σας στον παιδικό σταθμό μπορώ να γράφω ώρες είναι η δουλειά μου εξάλλου, είναι μια περιοδος δύσκολη για το παιδί αλλά και την οικογένεια... υπομονη, κατανόηση και πολύ αγάπη... οσο πιο σίγουρη είσα εσύ για την επιλογή σου να πάει στον παιδικό σταθμό τόσο περισσότερο θα την στηρίξεις και στο παιδί και τόσο πιο ευκολο θα είναι. Δεν θα είναι πολύ δυσκολο, μην τρομάζεις με τις πρώτες δυσκολίες.. όμως θέλει λίγο χρόνο... αν θέλεις κάτι ιδιαίτερο μπορείς να με ρωτήσεις...

Ειχα στείλει παλιότερα στην Ολίβια ένα κείμενο που μου είχε ζητήσει για την προσαρμογή... διάβασε το μπορεί να πάρεις κάτι... σου στέλνω το λινκ

http://www.eimaimama.gr/2012/04/i-prosarmogi-ston-paidiko-stathmo.html

και καλή αρχή!!!!

Τι ωραία που έχετε και γάμο... κοίτα να τον ευχαριστηθείς περνάει τόσο γρηγορα και το σχεδιάζουμε τόσο καιρό...απόλαυσε το !!!!

εγώ τα ρούχα τα δίνω στον σύλλογο κακοποιημένων γυναικών, το χαμόγελο και η κιβωτός δεν τα δέχτηκε...

ΚΙΤΤΥ μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία του φωτογράφου σας ... τα αρχεία θα σας τα δώσει; γιατί εγώ τα θέλω και μου τα χρεώνουν 200 ε πολλά μου φαίνονται...

τι ωραία που κάνετε τα πρώτα σας βήματα... εμείς τιποτα ακόμα, δεν είναι καθόλου έτοιμη για περπάτημα... μάλλον θα αργήσει... μπουσουλάει παντού και δεν θέλει να δοκιμάσει να κάνει βηματάκια, την σηκώνω και λυγίζει τα γόνατα για να πάει μπουσουλώντας...να την βάλω σε στράτα λέτε;:confused:

Brooke , θα σου στειλω με πμ τα στοιχεια του φωτογραφου. τα δειγματα εννοεις ? νομιζω πως ναι. 200 , 00 ? πρωτη φορα το ακούω

ο μικρος δεν μπουσουλησε καθολου , απο την αρχη ηθελε να ειναι ορθιος. για την στρατα ρωτησε τον παιδιατρο. ο δικος μας ειχε πει οχι.


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Brooke,εισαι η ιδιοκτητρια του σχολειου η καταλαβα λαθος;αν ναι,να σου δωσω συγχαρητηρια γιατι εχω ακουσει τα καλυτερα για τη δουλεια σας.Ειχα κοιταξει που βρισκεστε μηπως βολευε να τον στειλω αλλα τελικα ειμαστε πολυ μακρυα.Εμεις ειμαστε Νικαια.Λες οτι θα συνηθισει ε;απο την εμπειρια σου,ποσο κανουν περιπου τα παιδακια της ηλικιας του;πιστευω οτι αυτα τα κλαματα θα σταματησουν ε;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kitty αλλάξες λογαριασμο;

Η δικια μου να δεις καρουμπαλα και γδαρσιματα. Εγω είμαι τελείως αναισθητη εν τω μεταξυ κι η ίδια δεν κλαίει. Ειναι σκληραγωγημενη! ;)

Brooke πολυ ωραίο κείμενο.

Ο φωτογράφος ζητάει τόσα για τα πρωτότυπα γιατι ειναι το έργο του. Χωρια τα πνευματικά δικαιώματα ειναι σαν να γράφει ένα βιβλίο και να σου δίνει τις σημειώσεις, ή ένα τραγούδι και να σου δίνει παρτιτούρες ή να ζωγραφίζει και να σου δίνει το έργο. Τα ξέρω γιατι ειναι η νύφη μου επαγγελματίας φωτογράφος κι ο άντρας μου ερασιτέχνης αλλα αναλαμβάνει και δουλειες γιατι βγάζει καλύτερα κι απο επαγγέλματιας. (αν δεν παινεψω το σπίτι μου....) :tongue:

Για το μπουσουλημα μη σε νοιάζει καθόλου. Όσο περισσότερο μπουσουλησει τόσο καλύτερα. Η δικια μου μπουσουλησε 5-6 μήνες πριν περπατήσει. Με το μπουσουλημα αναπτύσσεται η κοντινή όραση και νευρολογικα ο εγκέφαλος μεσω της συνεργασίας δεξιού κι αριστερού ημισφαιριου (δεξι χέρι-αριστερο πόδι δλδ). Μην την βάλεις σε στρατα. Εκτός απο κίνδυνο ατυχήματος προκαλεί κι υπερτονια κάτω άκρων. Το ιδανικο ειναι να εξελιχθεί μόνη της κινητικά. Όταν ειναι έτοιμη θα σηκωθεί μόνη της.

Della μου έχω μια γνωστή μου που τα χρειάζεται. Όσα δε θέλει θα δω που θα τα δώσω. Αν έχετε κατι υπόψιν σας πείτε.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...