Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Ελα βρε , στην Ευρώπη δεν με απασχολεί τόσο το φαγητό , στην Ιταλία ειδικά τρώς μακαρόνια .. και τα κρέατα τα ψήνουν αρκετά δεν είναι όπως στην Γαλλία - ωμα... πας σε καλά εστιατόρια δεν τρώς στο δρόμο μια χαρά θα είναι... κι αν έχετε και φίλους να σας πουν που να πάτε μην το σκέφτεσαι... στην τελική μπορείς να ψωνίσεις και απο σουπερ μαρκετ για τον δρόμο και για πρωινό- Autogrill για στιγμές πείνας... πωπο τα έιχα ταράξει!!!... Βόρεια Ιταλία ειδικά είναι πολύ καθαρα... να μου έλεγες στον Νότο να το σκεφτόσουν

Πωπο τι μου έκανες τώρα σκεφτομαι Φλωρεντία και χωριά στην Τοσκάνη και ονειρεύομαι!!!! θα πήγαινα τώρα κι ας έτρωγα κι εγω βαζάκια.....!!χαχα

Δεν ξέρω τι να κάνουμε φέτος για διακοπές... σκέφτομαι και τα οικονομικά που όσο να ναι είναι πιεσμένα.. από την άλλη με πιανουν και τα πατριοτικά μου να μην τα δώσουμε στους ξένους και να στηρίξουμε την Ελληνική οικονομία...

μετά βεβαια εμφανίζεται κάποια ξεμυαλλίστρα στο παρεντς και με κάνει να ονειρέυομαι την Τοσκάνη και τα ξεχνάω όλαααα!! χαχαχα...

καλά να είμαστε να έχουμε υγεία και το καλόκαιράκι δεν αργέι να έρθει....!!!!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Brooke μου δεν με αποσχολει καθόλου η καθαριότητα του φαγητού. Έχω φάει σε άλλες ηπείρους με άθλιες συνθήκες υγιεινής (έχω πάθει και διαρροια ταξιδιωτών στο Χόι Αν). Το πρόβλημα είναι ότι η μικρη έχει αλλεργία στην αγελαδινη πρωτεΐνη και δεν μπορούμε να φάμε σχεδόν τίποτα συσκευασμενο, γαλακτοκομικά, ψωμι, αλλαντικά, μαργαρινες, μοσχάρι, κοτόπουλο και χοιρινο αν δεν είναι βιολογικά, αυγά αν δεν είναι βιολογικά, ψάρια ιχθυοτροφειου κτλ κτλ. Η λίστα είναι μεγαλη και δυστυχώς δεν είναι πάντα εύκολο να τσεκαρεις τα υλικά.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η Τοσκανη είναι υπεροχη σαν παραμύθι. Είχα περασει φανταστικά, σαν χτες που σεριανουσα τα στενακια του Μοντεπουλτσιανο ή έβλεπα την πανσέληνο πάνω απο τον καθεδρικό της Σιενα ή μύριζα την πίτσα απο το μικρό γραφικό μαγαζάκι δίπλα απο το ξενοδοχείο στην Φλωρεντία.

Ααααααχχχχχχχχχχχχ!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

ωχ δεν το ηξερα για την αλλεργια... ναι αυτο ειναι μια δυσκολια... εχω κι εναν μαθητη σχολειο 2 1/2 ετων με το ιδιο θεματακι...μεγαλωνωντας θα το ξεπερασει σε μεγαλο βαθμο ομως ετσι δεν ειναι;


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια μου.Ευχομαι ολες να ειστε καλα.Εμεις απο χθες τραβιομαστε στους γιατρους με τον αντρα μου.Εβγαλε κυστη κοκκυγος και εχει κανει φλεγμονη και ανεβασε πυρετο.Εχει ταλαιπωρηθει και ποναει πολυ.Παιρνει αντιβιωση τωρα αλλα ειναι μπρουμυτα ολη μερα.Θα χρειαστει χειρουργειο κι ελπιζουμε να το κανουμε μετα το γαμο.Προς το παρον φαρμακα και υπιμονη.

Brooke και Nina-Nana,με ταξιδεψατε κι εμενα!

Tzamin,εγω πιανω 10Μαιου.Περιεργα νιωθω να πω την αληθεια!

Αrma,ευχαριστω για την υποστηριξη,σιγουρα θα με διαβασετε να γκρινιαζω!

Καλο βραδυ κοριτσακια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πρασκευή σήμερα τι καλά! Τι όμορφα πυο μας ταξιδέψατε βρε κορίτσια! Μπράβο σας!

Arma 2 1/2 :shock:? Την κάτσαμε αν κρατήσει τόσο γιατί με την δουλειά μου πρέπει να κάνω ταξίδια.

Καλέ μην σοκάρεσαι! :lol: Εγώ πιστεύω ότι η δικιά σου θα το ξεπεράσει πολύ πιο γρήγορα. Έχει ήδη κάνει ένα μεγάλο βήμα με τον σταθμό η ανεξαρτητοποίηση της ξεκίνησε πολυ πιο γρήγορα οπότε νομίζω πως θα το ξεπεράσει και πολύ πιο γρήγορα. Εμείς ήμασταν όλη μέρα αυτόκολλητες δεν είχε χρειαστεί μέχρι τότε να την αφήσω για μέρες ή ακόμα για πολλές ώρες οπότε λογικό ήταν..

Arma το ξέρω οτι ειναι στου 3% αλλα γεννηθηκε στου 25%. Έχει πέσει 2 θεσεις στις καμπυλες.

Λοιπόν τώρα κοιτάζω το βιβλιάριο της κόρης μου και δες πορεία που είχε: Γεννήθηκε στο 25% έφτασε στο 75% 4 1/2 μηνών και από εκεί ξεκίνησε η κατιούσα μέχρι τους 18 μήνες. Από κει και πέρα παίζει μεταξύ του 10% και του 3%.

Αν εξαιρέσεις πάντως το θέμα άγχος των πρώτων χρόνων και το θέμα των ιώσεων που πέφτει πολυ΄και αργέι λίγο να πάρει τα πάνω της πλέον χαίρομαι πολυ΄που έχω αδύνατο παιδί και μακάρι και ο Βασίλης να γίνει έτσι. Είναι πολύ όμορφο να μην χρειάζεται να στερήσεις τροφές από ένα παιδί λόγω παχυσαρκίας.Το ζω με τον ανηψιό μυο και τον λυπάτει η ψυχή μου τον καημενούλι που κάθε τρεις και λίγο τον έχουν σε δίαιτα..:-(

della περαστικά στον καλό σου...φαντάζομαι πόνο πυο θα τραβάει ο έρημος..ελπίζω να ανακουφιστεί σύντομα με την αγωγή.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Με τις ετοιμασίες δεν έχω προλάβει να σας γράψω καθόλου!

Και σε εμάς μας αρέσουν πολύ τα ταξίδια και μέχρι τώρα όπου πάμε, εντός Ελλάδας όμως, την έχουμε πάρει μαζί. Το καλοκαίρι πήγαμε Σάμο, καταγωγή της μητέρας μου με το αεροπλάνο και όλα ήταν μια χαρα...λίγο μόνο στην επιστροφή ήταν ανήσυχη, αλλά την παλέψαμε! Φέτος νομίζω θα είναι πιο εύκολο γιατί δε θηλάζω πια (ταλαιπωρήθηκα πέρσυ το καλοκαίρι 2 φορές με μαστίτιδα λόγω ζέστης) και έχει αρχίσει να τρώει από τα φαγητά μας, οπότε δε θα αλέθουμε. Φέτος θα μπει και στη θάλασσα!!!το περιμένουμε πως και πως!!!

Brooke και εγώ καινούρια είμαι στο scrapbooking, υπάρχει και σχετικό cafe εδώ και τα κορίτσια είναι πολύ πιο έμπειρα από εμένα. Μου αρέσει όμως, είναι σαν θεραπεία για μένα...ξεφεύγω λίγο από τη ρουτίνα, το φόρτο της δουλειάς...ψυχοθεραπεία!!!

Εγώ τα υλικά τα παίρνω μέσω internet, υπάρχουν 2-3 e-shops στην Ελλάδα, από όσο γνωρίζω. Δε μπορώ να σου βάλω εδώ links, θα σου στείλω σε πμ με πρώτη ευκαιρία.

Della, περαστικά σας!!!

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Della περαστικά σας

Arma ελπίζω να το ξεπεράσει αν και νομίζω κατάλαβα γιατί κάνει έτσι. Όποιος έρχεται πέφτει με τα μούτρα στο μωρό και αυτή ενοχλείται. Θέλει τον χρόνο της και να πλησιάσει αυτή τον άλλο. Να δώσει θάρρος σιγά σιγά. Θα μου πεις είναι λογικό. Κι όμως δεν το σκέφτηκα στο χωριό. Εν τω μεταξύ είχαν καιρό να την δουν και πέσανε όλοι μαζί πάνω της σώνει και καλά να την πάρουν αγκαλιά. Ε δεν θέλει και πολύ να στραβώσει το μωρό... Τέλος πάντων θα δούμε. Συμφωνώ με το βάρος του παιδιού. Κι εγώ πολλές φορές στεναχωριέμαι που η Έλενα κλαίει για να της δώσω κι άλλο φαγητό ή γάλα και δεν της δίνω. Δεν είναι ωραίο να το κάνεις αυτό στα παιδάκια. Μακάρι να ήταν και η δικιά μου λίγο πιο συγκρατημένη στο φαγητό.

Βιβή εγώ την έκανα και πέρυσι μπάνιο τον Σεπτέμβριο.

Φιλιά κορίτσια


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Arma αυτο για το φαγητο δεν το είχα σκεφτεί.. Χμμ, πολυ ενδιαφέρουσα οπτική, νομίζω παίρνω κουράγιο!

Tzamin κι η δικια μου θέλει το χρόνο της. Όταν της την πεφτουν όλοι μαζι κλαίει. Επίσης έχει αδυναμία στους άντρες. Στις γυναίκες κλαίει ενω τους άντρες τους λατρεύει.

Βιβη κι εμείς πέρυσι την βάλαμε στη θάλασσα και στα Κυθηρα και στην Χαλκιδική αλλα δεν της άρεσε, έκλαψε. Ίσως της φάνηκε κρύα η θάλασσα; Δεν ξέρω... Για να δούμε φέτος.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νινα νανα και η δικιά μου τα αγοράκια τα αγαπάει πιο πολύ :tongue:

Χαχα! Γυναίκες γαρ!

Έν τω μεταξυ χτες το βραδυ ξύπνησε στις 12:30 κι έμεινε ξύπνια μέχρι τις 4. :shock:

Μέχρι τότε θήλαζε, γκρίνιαζε, την ξεντυσα μήπως ζεσταινοταν, της έδωσα νερο, της έδωσα το ομοιοπαθητικό, της έδωσα παιχνίδια που μου τα κοπανουσε στο κεφάλι. Μου έσπασε τα νεύρα! Τις χειρότερες ωρες ήταν ξύπνια.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

della ευχομαι γρήγορα να είναι περαστικό , θέλει λίγο υπομονή γιατί πονάει!

Βιβή για αρχάρια στο scrapbooking το μινι που έφτιαξες είναι τέλειο!!!

Tzamin, θεωρώ οτι άν ένα παιδί τρέφεται υγιεινά δεν χρειάζεται να του στερείς το λίγο παραπάνω... δηλαδή μπορείς να δώσεις δέυτερο ποτήρι γάλα αλλά μόνο ένα μπισκότο... επίσης δώσε της περισσότερες ευκαιρίες για σωματική άσκηση... τα παιδιά αναπτύσσονται και αλλάζουν... η ζάχαρη όμως αποθηκέυεται και νομίζω ότι προκαλλεί και εξάρτηση, χαλαει τα δόντια και χιλια δυο άλλα... εγώ θα προσπαθήσω να μην εκτεθεί καθόλου στην ζάχαρη ως τα 2 της χρόνια... σκέψου από την τούρτα της δεν της έδωσα ουτε να δοκιμάσει ... όσο πιο αργά εκτεθεί στην ζάχαρη τόσο καλύτερα θα είναι

Nina-Nana Αχ αυτή η αδύναμία στους άνδρες... και η δική μου τα ίδια... στις γυναίκες για να πάει πρεπει να περάσει χρόνος , να τις γνωρίσει και μετά.... στους νεους όμως άνδρες πάει σφάιρα, και χαογελώντας... απίστευτή!!!

Μηπως βγάζετε κανένα δοντάκι.... βεβαια δεν σας έμειναν και πολλά ακόμα.. εμένα σε περιόδους οδοντοφυίας το κάνει αυτό , ομως δεν την σηκώνω απο το κρεβάτι, ουτε ανάβω το φως, ούτε της μιλάω... της τραγουδάω το νανούρισμά της... και την αφήνω πάνω στο στήθος- ξαπλώνουμε μαζί... κι ετσι λαγοκοιμάται κι αυτή κι εγώ...

ο υπνος όμως είναι θέμα... πότε θα κοιμηθώ συνεχόμενα δεν ξέρω... νομίζω ποτέ ξανά...........


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα!Τι κάνετε?

Εμείς είμαστε καλά.

Εχτές το απόγευμα ήρθε 1 φιλικό ζευγάρι σπίτι μας και το φιλοξενήσαμε για 1 βράδυ.Το πρωί φύγανε.Ήρθαν από Πύλο για κάτι δουλειές που είχαν στην Αθήνα.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...