Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Νίνα Νάνα και Brooke και οι 2 κοσμογυρισμένες.Έτσι όπως τα έχετε περιγράψει ένιωσα σαν να έχω πάει και γω.

Νίνα Νάνα συμφωνώ με τα κορίτσια.Για την μεταφορική να πάρετε τον πιο οικονομικό.

Βrooke στην βάφτιση δεν θα τρέχουμε μαζί.Τα έχουμε όλα έτοιμα.

Το ανηψάκι μου-βαφτιστήρι μου,μιλάει 2 γλώσσες.Ελληνικά και Γαλλικά.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ντέλλα περαστικά στον άντρα σου!Εύχομαι να μην πονάει στον γάμο-βάφτιση.

Νίνα Νάνα σου αρέσουν πολύ τα Κύθυρα από ότι έχω καταλάβει.

Τζαμίν μπράβο που προσέχεις τόσο πολύ την Έλενα στο θέμα του φαγητού.

Βιβή και μεις φέτος θα τον βάλουμε πρώτη φορά στην θάλασσα.

Άρμα έχεις δίκιο γι αυτό που έγραψες στο θέμα του φαγητού.Δεν νομίζω να χρειαστεί ποτέ να στερήσω φαγητό στον μικρό μου.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Dimista εγώ δεν έχω τίποτα έτοιμο, την Κυριακή θα πάω για να καταθέσσω την ληξιαρχική πράξη γέννσης στην Εκκλησία και να κλείσω ουσιαστικά την βάπτιση...

Θεμα βάπτισης έχεις;

ψάχνω αλλα δεν βρίσκω κάποιο που να μου αρέσει... καλοκαιρινό...καμιά ιδέα;

Μπουμπουνιέρες και προσκλητήρια ,που εκλεισες ;τι ειναι;

Θα κανετε τραπέζι μετά ή όχι; ή μονο γλυκό έξω από την εκκλησιά ;

επίσης μπομπονιέρες μια κοινη για μεγάλους και μικρούς ίδια;

ή ξεχωριστή παιδική;

και τελευταια ερωτηση... καμια καλή ιδέα για το δώρο της νονάς;;;;

και φυσικά δεν έχω ούτε φωτογράφο... γιατί αυτή που κάλυψε τον γάμο μου μετακόμισε στην Πάτρα!

τρελα!!!!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πώς ντύνετε τα μικρά σας στον ύπνο?

Τα έχετε ακόμα σε υπνόσακο?

Καλό μεσημέρι και καλό ΣΚ σε όλες!

ποτε δεν έβαλα υπνοσακο δεν τον άντεχε, με ένα ολοσωμο κορμάκι και φανελάκι μεσα της βάζω... κοιμάται μαζί μας οπότε έχει αρκετή ζέστη...


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Brooke κι εγω δεν την έχω εκθέσει καθόλου στη ζαχαρη αλλα μου εξελίχθηκε σαβουροφαγος. :rolleyes: Τι να πεις;

Όπως το περιγράφεις το βραδινο κάνω κι εγω αλλα αν ξυπνήσει δεν κοιμάται με τίποτα!

Ποτε ειναι η βαφτιση; Εμείς την βαφτίσαμε πέρυσι τον Ιούλιο που ήταν 3,5 μηνών. Βασικά τότε ήταν εδω ο νονός της απο Αμερική οπότε βόλευε. Φέτος πχ δεν θα έρθει. Τις μπομπονιερες τις είχαμε πάρει απο το χαμόγελο του παιδιού.

Dimista δεν της έβαλα ποτε υπνοσακο. Απο χτες της έβγαλα και το φακελάκι απο μέσα και της βάζω μόνο φαρμάκι και μάλιστα ελαφρύ βαμβακερο. Έχουμε ζέστη στο σπίτι.

Τα Κυθηρα τα λάτρευω, αν δεν τα λατρευα δεν θα παντρευομουν εκει! :D


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η βάφτιση μας είναι 7/7, δεν τα καταφέραμε νωρίτερα γιατί παντρέυτηκε η νονά μας και έπειτα έδεινε κάποιες εξετάσεις και το διδακτορικό της κι έτσι θα την βαφτίσουμε το καλοκαίρι...

..δεν έχω πάει ποτέ στα Κύθηρα... θα το βάλω στην λίστα με τους προορισμους μου....ήταν η προ γιαγιά μου από εκεί!!!


rOyHp3.png

tt13d0a2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι ενα ορθιο πτωμα!Πηρα το μηχανακι το απογευμα και εκανα αρκετες εξωτερικες δουλειες.Με το που ηρθα βρηκα βομβαρδισμενο τοπιο εδω.Ο μικρος εχει πεταξει παντου τα παντα και ο αντρας δεν μπορουσε να σκυβει να τα σηκωνει και κοψομεσιαστηκα.

Το Σαββατοκυριακο θα γραψω τα προσκλητηρια και βαριεμαι απιστευτα.Και το κακο της υποθεσης ειναι το μοιρασμα.Τεσπα,θα το κανω κι αυτο δε γινεται αλλιως.

Βρ κοριτσια,ο μικρος μου κανει περιεργα πραγματα π.χ.με φιλαει στο στηθος.Τι σημαινει αυτο;ειναι τυχαιο;θελει να δαγκωσει και τα δαχτυλα των ποδιων μου.Καλα αυτο,αλλα το στηθος γιατι;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Della κι εμένα μου φιλαει τα δάχτυλα των ποδιών, τους αγκωνες, τα γόνατα, το στήθος, τη μύτη! Δεν νομίζω ότι σημαίνουν κάτι τα σημεία αυτα.

Με εκνευριζει όταν με χτυπάει. :eek: Δεν ξέρω γιατί το κάνει το νευροσπασμα.

Πάντως κι εγω πτώμα είμαι. Χτες κοιμήθηκα μόνο 4,5 ώρες με τις τρελες της και σήμερα 2 φορές με πήρε ο ύπνος την ώρα που παίζαμε. :oops:

Κλείσαμε μεταφορική. Θα έρθουν Πέμπτη απόγευμα να αδειάσουν ντουλάπες και κουζίνα και Παρασκευή πρωί για τα έπιπλα και τα υπόλοιπα. Θα φέρουν κι ανυψωτικο για πιο γρήγορα. Έχουμε πολλα πολλα πράγματα, ουφ!

Mammy, Tzitzina και τα υπόλοιπα κορίτσια που είστε;;;;;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nina-Nana,αφου τα κανει κι η δικια σου ησυχασα!Αντε το αλλο ΣΚ θα κοιμηθειτε στο καινουριο σπιτι!

Παντως εισαι μεσα στο μυαλο μου:σκεφτομουν σημερα τη tzitzina και τη mammy. Νομιζω πρεπει να τις βαλουμε απουσια.Εμφανιστειτε κοριτσια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεια σας!!!

Χαθηκαμε...εγω χαθηκα...δεν εχω προλαβει να διαβασω τιποτα,ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα νινακια μας!!!

Ξεκινησα δουλεια απο τη Δευτερα,τα εχω παιξει:cry:,τρεχω και με την βαφτιση...ειμαι σε καλο δρομο...ελπιζω μεσα στο Σ/Κ να χαλαρωσω να διαβασω τα νεα σας και να σας πω τα δικα μου!

Φιλακια σε ολες

Καλο βραδυ!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

και να σας απαντήσω… λοιπόν

KITTY , εγώ τωρα αρχισα να οργανώνω την βάφτιση ψάχνω για κάποιο θέμα αν βρώ να έχει … μέχρι τώρα ειχαμε διαλέξει το «πασχαλίτσα» γιατί ήταν να γίνει τώρα μετά το Πασχα, αλλα με την νέα ημερομηνία δεν μου κολλάει το θέμα… δεν έχω κάνει τιποτα ακόμα, αν έχεις καποια ιδέα ή διευθήνσεις για οικονομικές λυσεις ευπρόσδεκτες….

Καλησπερα,

για την βαφτιση δεν ασχοληθηκα με τα ρουχα κλπ.... τα εκλεισε η νονα του.δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω με διευθυνσεις κλπ γιατι πηγαμε σε ενα μαγαζι της περιοχης μας με μπομπονιερες - προσκλητηρια και τα κλεισαμε εκει. το προσκλητηριο εχει εναν ιπποτη με πανοπλια κ ενα δρακο (1,00.τεμ + 40,00 η εκτυπωση. μπομπονιερες βαλαμε κρεμαστρουλες με διαφορα ζωάκια-ψαρακια κλπ (1,40/τεμ). γενικα οι μπομπονιερες δεν με ξετρελαινουν , αλλα αυτες ηταν συμπαθητικες κ οικονομικες. και δεν θα κανω διαφορετικες για τους μεγαλους.

Δεν εχω καθολου χρονο για ψαξιμο (δουλευω 8ωρο , συν την διαδρομη , λειπω πολλες ωρες ),οποτε αν βρω κατι που με ικανοποιει δεν ψαχνω παρα πανω. Η βαφτιση μας ειναι 15 Ιουλιου

επισης θελω να παω να κλεισω γιρλάντα για την κολυμπηθρα (λογω προηγουμενου επαγγελματος , τυχαινει να γνωριζω ανθοπωλεια κλπ και ετσι πηγαινω απ ευθειας σε αυτα τα μαγαζια)


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kitty το μαντου είναι αυτό που κάνεις δύο εμβόλια την ίδια εβδομάδα?

Μια χαρά ο μικρός από ανάπτυξη ε?

οχι, ειναι αυτο που γινεται στο χερι (καναμε κι εμεις στο σχολειο) , και μετα κανεις ενα αλλο στον ωμο. ισως και να ειναι αυτο που λες

ο γιατρος μας ειπε οτι λογω των πολλων μεταναστών , γινεται πια απο το 1ο ετος.

επισης , για το μελι ειπε οτι απο το ετος και μετα επιτρεπεται , αλλα εκεινος προληπτικα το δινει λιγο αργοτερα. αλλα ετσι κι αλλιως δεν τρωμε ιδιαιτερα μελι

καλος ειναι, θηριακι.

σας ευχαριστω ολες για τα καλά σας σχόλια.

το απογευμα που τον πηγε ο αντρας μου στις κουνιες , εκανε 20 βηματα μονος του. και μεσα στο σπιτι ολο να τρεχει θελει. κατα τις 11 ξαπλωσα διπλα του για να κοιμηθει και δεν εκανε ουτε κιχ............τοσο κουρασμενος ηταν:P


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Arma το ξέρω οτι ειναι στου 3% αλλα γεννηθηκε στου 25%. Έχει πέσει 2 θεσεις στις καμπυλες.

Tzamin οι γιαγιάδες με ψιλοεκνευριζουν κι εμένα με πρηζουν (λες κι εμένα δεν με απασχολεί το φαγητο αυτές περίμενα!). Πάντως γενικώς οι γιαγιάδες έχουν άποψη για όλα! Δεν πειράζει, θα την παίρνεις μαζι σου και θα κάνει διακοπές, Χαχα! :D

κι εμενα η μαμα μου με βοηθαει πολυ (εκεινη τον εχει οταν λειπω) , αλλα ταυτοχρονα με νευριαζει κιολας. προχθες το μεσημερι ...νυσταζει το παιδι , το βλεπω εγω....θα κοιμηθει σε λιγο της λεω με τον μπαμπα του (εγω θα πηγαινα στην δουλεια ). οταν η μανα μου τον κοιμιζει τις 3 , στις 4 που παει να ξαπλωσει κ ο αντρας μου ...τσουπ ορθιος ο μπεμπης.

σημερα εφυγε ο αντρας μου για 2 -3 μερες για καποια δουλεια , κ θα μεινει μαζι μας η μανα μου. το βραδυ που γυρισα απο την δουλεια τον ειχε βαλει στο καροτσι και τον κουνουσε να κοιμηθει ...μολις με ειδε πεταχτηκε..τον παιρνω λιγο αγκαλια , παω να τον αλλαξω , ειχε ξανει κακά ...σιγα μην κοιμοταν..μολις χασμουρηθει ο μικρος ...νυσταζει. επισης ειχε πιει το μισο γαλα και δεν δοκιμαζει να του δωσει το υπολοιπο, νομιζει οτι τον πιεζει.εννοειται οτι κανει τα παντα να μην στεναχωρησει το παιδι κλπ,,,,,,,αλλα του δινει οτιδηποτε δει , ζητησει , εγω λεω οχι

και να ...πως κακομαθαινουν οι γιαγιαδες τα παιδια


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Απριλομανουλες.Ο μικρος μου κοιμαται κι εκατσα κι εγω λιγακι να ξεκουραστω.Το πρωι πηγαμε στο athens heart κι επαιζε με ενα κοριτσακι.Ειχαν ενα μπαλονι και το πετουσαν κι ετρεχαν να το πιασουν.Πλακα ειχαν.

Mammy,πως ειναι η επιστροφη στη δουλεια;σου κακοφανηκε;με την μικρη τι εκανες τελικα;

Kitty,συμφωνω κι εγω για παππουδο-γιαγιαδες.Τα κακομαθαινουν αθελα τους γιατι τα λαχταρανε αλλα εκει ειναι που ερχεται η συγκρουση μ'εμας.Γι'αυτους ειμαστε οι πιο αυστηροι γονεις του κοσμου .Αυυτο τουλαχιστον εισπραττω εγω απο τους δικους μου.Η πλακα ειναι οτι εμενα η μαμα μου ηταν απιστευτα αυστηρη και δεν επαιρνε κατι πισω.Αν κατι ελεγε δεν το αλλαζε ενω ο μπαμπας μου απλα συμφωνουσε ηταν πολυ ελαστικος.Τωρα εγω αν φωναξω στον μικρο,μου επιτιθονται και οι δυο λες και τον κακομεταχειριζομαι.Τα αφηνω ομως ετσι να περνανε,δεν δινω βαση στο τι μου λενε.

Καλο ΣΚ κοριτσια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...