Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Μαμμυ,τηνξεγραψες δηλαδη απο τον παιδικο;με τη γιαγια περναει καλυτερα ε;

Κοριτσακια,εκανα κι εγω fb. Δεν βαζω φωτο ομως μεσα γιατι δεν θελω.Νομιζω θυμαμαι το ονοματεπωνυμο της Βιβης και της. Tzamin.θα σας στειλω αιτημα.

Καλο βραδυ,φιλακια πολλα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γειά σας τσούπρες....

Χτες περάσαμε ωραία... στόλισα το σπίτι με γιρλάντες και ταμπέλα happy birthday, φορέσαμε με την Έλενα καπέλα και είχαμε και ..... πώς τα λένε αυτά που φυσάς και κάνουν θόρυβο? Άφησα την Έλενα να βάλει τα κεράκια στην τούρτα και επίσης αποφάσισε να την στολίσει και με πατατάκια.... το απόλαυσε ιδιαιτέρως. Είχα στήσει και την κάμερα να γράφει και όταν ήρθε ο άντρας μου του τραγουδήσαμε και έσβησε τα κεράκια μαζί με την Έλενα.

Κατά τα άλλα .... κούραση. Ατελείωτο τρέξιμο..... και πάντα υπάρχει κάτι που δεν προλαβαίνω. Ούτε που καταλαβαίνω πώς περνάει η εβδομάδα....

Della πόσο είναι η ανιψιά σου?

Μαμμυ εξακολουθείς και πληρώνεις στον παιδικό?

Δήμητρα κλαίει ο μικρός όταν τον αφήνετε ή φεύγετε κρυφά?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Ωραία μέρα σήμερα ε; Πήγαμε λίγο στις κούνιες το πρωί αλλα για λίγο επειδή έχω τη γυναίκα για καθάρισμα και σίδερο.

Η μικρη χτες έκανε 1 φορά διάρροια και 1 εμετό στο αυτοκίνητο. :? Πήγαμε στον Μουστακα να της πάρω κανένα παιχνίδι να ανεβεί η διάθεσή της.

Δεν έχω τόσο θέμα με τη διάρροια.. Επειδή θηλαζει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές τα κακά της ειναι σαν θηλασμου ας πούμε. Εγω έχω παει 44 κιλα σκιαχτρο. Με έχει αφανισει με τόσο θηλασμο εκεί που δεν είχα τόσο γάλα, ή παραγωγή έγινε τεράστια!!!

Με τον εμετο έχω πιο πολυ θέμα επειδή ειναι και αναγουλιαρα εκ του φυσικού της τώρα δεν ξέρω τι να της δίνω να τρώει!

Τι να πω; Αντε να επανέλθουμε γιατι δεν αντέχω άλλο, τα νεύρα μου!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Τώρα τελευταία ο μικρός μου δεν με φωνάζει μαμά με φωνάζει Ντιντί.Υποθέτω να εννοεί Δήμητρα και να μην έχει ξεχάσει την λέξη μαμά .Και τον άντρα μου τον λέει ντάντυ αντί για μπαμπά.

Το πρωί πήγαμε βόλτα με τον μικρό που είχε ωραίο καιρό.

Νίνα Νάνα χαίρομαι που είστε καλύτερα!Δεν μπορείς καθόλου μέσα στο σπίτι από ότι κατάλαβα!Ευτυχώς που είχε ωραία μέρα σήμερα και πήγατε βόλτα.Της ανέβηκε η διάθεση με το παιχνίδι που της πήρες?Ποιο της πήρες?44 κιλά?Να τρως!Μην αφήσεις έτσι τον εαυτό σου!

Τζαμίν να τον χαίρεσαι και πάλι τον άντρα σου!Να τα εκατοστήσει,πάντα υγεία και ευτυχία με σένα και την Έλενα!:-P

Τζαμίν είσαι φοβερή με όλα αυτά που έκανες στα γενέθλια του άντρα σου μαζί με την Έλενα!Όλα υπέροχα!Μπράβο σας!Θα ευχαριστήθηκε πολύ!

Την Κυριακή το μεσημέρι τον αφήσαμε μόνο.Εννοείται και δεν τον αφήσαμε κρυφά.Ποτέ δεν κλαίει με τους γονείς μου.

Είχαμε να τον αφήσουμε από τον Νοέμβριο που τον είχαμε αφήσει Κυριακή μεσημέρι για να πάμε σινεμά.

Ντέλλα ωραία που έχεις παρέα στο σπίτι σου.Ντέλλα μην νομίζεις.Παρόλο που έχω την μαμά μου κοντά δεν βγαίνουμε συχνά τα 2 μας με τον άντρα μου.Αυτό που απάντησα στην Τζαμίν.Για Σάββατο βράδυ έχουμε να βγούμε από Ιούλιο.Καλορίζικο το φβ.Καλά κάνεις και δεν βάζεις φώτο.Ο άντρας μου που έχει φβ έχει σταματήσει να βάζει φωτ.

Καλό μεσημέρι σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια!!!!!!!!!!

Τι κάνετε??? Χάθηκα πάλι...αλλά ένας χαμός παντού! Το προηγούμενο Σάββατο είχαμε επέτειο με τον άντρα μου και πήγαμε το βράδυ για φαγητό στην Αίγλη. Περάσαμε πολύ ωραία, παρόλη τη βροχή...πήρα και το δωράκι μου, ένα πολύ ωραίο κόσμημα για το λαιμό από το Folie Foli.

Το κακό είναι ότι και πάλι αυτή την εβδομάδα ήμουν μόνη μου, Δευτέρα ο άντρας μου είχε έκτατο εργαστήριο στη σχολή, Τρίτη και σήμερα έχει το κανονικό μάθημα, χθες που υπολόγιζα ότι θα ήταν σπίτι λίγο να με βοηθήσει ήταν στη Λάρισα (γυρίζει σήμερα) και αύριο θα συναντηθεί με τους άλλους από την ομάδα του μεταπτυχιακού για μια εργασία που έχουν. Μαζεύεται κάθε βράδυ μετά τις 10, όταν η μικρή έχει πια κοιμηθεί και εγώ έχω παραδωθεί στα έμπειρα χέρια του φίλου μου του Μορφέα!!!

Πολύ κούραση κορίτσια!

Περαστικούλια σε όλα τα παιδάκια (και τους γονείς) που είναι άρρωστα.

Tzamin να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.....

Βιβή μου να ζήσετε ευτυχισμένοι και με το καλό να δεχτείτε το νέο μέλος. Κουράγιο κορίτσι..... είναι και η εξάντληση της εγκυμοσύνης και θα είσαι ούτως ή άλλως κουρασμένη ε? Και η φίλη μου που είναι έγκυος στο δεύτερο είναι χάλια.

Κορίτσια πότε θα απαγκιστρωθεί η Έλενα από εμένα και θα μένει ευχάριστα και με τον πατέρα της? Με έχει κουράσει αυτή η εξάρτηση που έχει, και τον άντρα μου τον στεναχωρεί που δεν τον θέλει πάντα. Όσες φορές έχω πάει γυμναστήριο περνάνε ωραία μαζί αλλά φεύγω κρυφά. Έτσι και με δει να φεύγω γίνεται χαμός. Όταν φεύγω κρυφά, κάποια στιγμή ρωτάει τον μπαμπά της πού είμαι και της λέει ότι πήγα σε μια δουλειά και θα γυρίσω γρήγορα, και δεν γκρινιάζει. Είναι κι άλλα παιδάκια τόσο εξαρτημένα ή κάνω κάτι λάθος? Έχετε να προτείνετε κάτι? Καταλαβαίνω ότι θα έπρεπε να περνούν πιο πολλή ώρα μαζί αλλά δεν γίνεται ρε παιδιά. Βιβή η Μένια αντιδρά έτσι που δεν τον βλέπει τον μπαμπά τόσο πολύ?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...

Εμείς σταθερά 1-2 εμετους και διαρροιες το 24ωρο. Μίλησα με την παιδιατρο κι είπε να μην ανησυχώ. Εγω να σκάσω είμαι, βαρέθηκα! Ειναι κι η μικρη γκρινιαρα και κουρασμένη... Θέλω να βγάλω επιτέλους τις φόρμες απο πάνω μου και να βγούμε βόλτες ξεχνώντας να μαζευτούμε!

Tzamin πάλι καλα να λες... Εδώ να δεις κόλλημα...

Dimista πήραμε τη μπουτίκ φιογκων της μιννυ κι ένα σετ τσαγιού για την κουζίνα της. Απο διάθεση κάτι έγινε..

Της πήρα στολή μιννυ για τις αποκριες και τώρα ψάχνω τι θα ντυθώ εγω, έχω κάτι ιδέες αλλα ακόμη στο ψάξιμο είμαι :tongue:

Φιλιά!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Μολις εφτιαξα ενα μιλφειγ(με ετοιμα υλικα) και καθισα να ξεκουραστω.Ο μικρος κοιμαται και το ιδιο και η ανιψια μου.Περναμε πολυ ωραια αλλα αυριο το απογευμα θα φυγουν.Πιστευω οτι ο γιος μου θα πεσει σε καταθλιψη που θα τη χασει.Συνεχεια φωναζει:ντα ντα ι δηλαδη σαντυ(ασχετο αλλα ετσι την λεει).

Τzamin,η μικρη ειναι 3,5 χρονων και τα πανε περιφημα.Δε νομιζω οτι κανεις κατι λαθος.Σε βλεπει παντα εκει ενω ο μπαμπας της απουσιαζει κιολας.Τι να κανεις δηλαδη!Να αρχθζεις να φευγεις κι εσυ καθε. 10 μερες;εγω πιστευω οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο.

Νινα-Νανα,ειναι που ειναι αδυνατη η Ελενη αυτη η γαστρεντεριτιδα θα την εξαφανισει.Κι εσυ βρε παιδακι μου πολυ αδυνατισες.Προφανως η μικρη σε εχει προτυπο της!!!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dimista,και ο δικος μου καποιες φορες της μερας με φωναζει με το ονομα μου αλλα εγω. του λεω να με φωναζει μαμα.Το κανει πιο πολυ οταν ακουει τον αντρα μου να με φωναζει.

Βιβη,υπομονη βρε κοριτσι!""

Tzitzina,σαν τα χιονια!Επιτελους,ειπα μας ξεχασες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Κατακλυσμος σήμερα... Εχουν μπει νερά στο υπόγειο πάρκινγκ κι απειλούνται κι οι αποθήκες μας. Ο αντρας μου δεν πήγε ακόμη δουλεια, έχει πλημμυρίσει όλος ο δρόμος μας!

Χτες πήγαμε στο avenue μήπως της φτιάξει το κέφι λίγο..

Η μικρη έχει να κάνει εμετο απο προχτές το βραδυ δλδ πάνω απο 36 ώρες. Αναγουλιαζει όμως όταν κλαίει απο τις μυξες.

Η διάρροια επιμένει πάντως. Κάνει 1 φορά το 24ωρο αλλα βαρβατη. Χτες και σήμερα λερωσε πολυ τα ρούχα της. Κάπου διάβασα οτι μπορει να κρατήσει εβδομάδες η διάρροια! :shock:

Γιαούρτι προβειο κάνει; Αλλοι λένε ναι άλλοι όχι. Διάβασα οτι οι μυκητες που έχει κάνουν καλο. Μίλησα χτες με την παιδιατρο αλλα ξέχασα να ρωτήσω. Προς το παρόν πάντως δεν έχει όρεξη για φαγητο. Μόνο θηλαζει, πίνει νερό, τρώει ψωμί και ζητάει σοκολάτα (δεν της δίνω φυσικά).


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tzitzina,σαν τα χιονια!Επιτελους,ειπα μας ξεχασες!

Della. Φυσικά και δε σας ξέχασα...Θα το πιστέψετε ότι από αρχές Δεκέμβρη που μετακομίσαμε, χθες τελικά έγινε η μεταφορά του τηλεφώνου μου. Τρελό πρόβλημα με τη hol, λάθος συνεννόηση, χρόνος που χάθηκε τσάμπα και φυσικά χωρίς internet σχεδόν 3 μήνες. Πρόσβαση δεν έχω αλλού, εκτός από το μαγαζί του άντρα μου, που είμαι πάντα με την Ειρήνη και φυσικά θέλει να δει παιδικά τραγουδάκια (με νο1 το twinkle, twinkle)!!

Θα γράφω μικρά κομμάτια γιατί συνέχεια βγαίνει εκτός το internet, οπότε αν κόψω ξαφνικά θα καταλάβετε.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Από νέα δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω όλα. Διάβασα μόνο τα τελευταία..

Bιβή υποθέτω όλα οκ με την εγκυμοσύνη, έτσι? Τι ημερομηνία σου έχει δώσει ο γιατρός σου?

Nina-Nana περαστικά στη μικρούλα σου. Και η Ειρήνη είναι με γαστρεντερίτιδα από την Τρίτη και είμαστε σπίτι για άλλη μία μέρα. Γιαούρτι δε νομίζω ότι κάνει..Γενικά δηλαδή γαλακτοκομικά στη διάρροια και τον εμετό, αλλά ρώτα και παιδίατρο.

Lila's mom, την πήγα baby swimming από 7 μηνών και ξετρελάθηκε. Οταν γύρισα στη δουλειά σταματήσαμε γιατί δε βόλευαν οι ώρες, αλλά το ψάχνω πάλι με άλλο όμιλο μήπως και ξεκινήσουμε πάλι.

Tzamin διαβάζω ότι πας γυμναστήριο!! Τέλεια..Θα ήθελα και εγώ, αλλά ο άντρας μου λείπει όλη μέρα και δε μου πάει να φωνάζω τη μαμά μου από το Καλαμάκι για να πάω γυμναστήριο. Κάνε λίγο παραπάνω και για εμάς.

Dimista θα έχει πλάκα ο μικρός που σε φωνάζει Ντιντί...Μήπως όταν του λες να σε φωνάζει μαμά, το κάνει από αντίδραση?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

(Συνέχεια)

Στο λέω γιατί η Ειρήνη ότι και να της πω "μη" με κοιτάει μες τα μάτια και το κάνει επίτηδες. Οπότε το έχω βρει και εγώ το κόλπο και αν θέλω να κάνει κάτι της ζητάω το αντίθετο. Χαχαχαχα! Πιάνει!!!! Και είναι σίγουρα κόρη δικιά μου, γιατί και εγώ μικρή ήμουν πολύ πεισματάρα και "ανάποδη".

Kitty έκανες τίποτα με δουλειά? Η προς το παρόν δεν ψάχνεις? Φαντάζομαι ότι θα είναι και δύσκολα. Μην το βάζεις κάτω όμως. Είπαμε, δες το σαν ευκαιρία να ευχαριστηθείς το παιδάκι σου. Φαντάζομαι ήδη περνάτε τέλεια.

Mammy η μικρή δε βαριέται με τη γιαγιά? Χωρίς παρεξήγηση, απλά η μικρή κάνει σαν τρελή για τον παιδικό, φωνάζει κάθε πρωί "κο, κο, κο" (εννοεί σχολείο) και "παι", "παι", "παι" (εννοεί παιδάκια). Φυσικά βέβαια είναι συνέχεια άρρωστη, αλλά ελπίζω του χρόνου να είναι καλύτερα..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...