Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

@elenakii22 εύχομαι να μην ειναι τίποτα βρε κορίτσι! Πες μας νέα όταν έρθει ο γιατρος! Εμάς ειναι άρρωστη η μικρή και μας εχει κολλήσει όλους. Απο χθες ρουθουνιζει και ο μπεμπακος και βήχει κάπου κάπου. 

@Elise76 λες να φταίει ο μπακαλιάρος; Κρίμα μωρε η καημένη !


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ εμείς εχθές πολύ δύσκολο βράδυ δε σταματούσε το κλάμα... Κατά τις 4 τ βράδυ θυμηθηκαμε ότι ξεχάσαμε να της δωσουμε τις σταγόνες για τους κολικούς... Τελικά ο άντρας μου πάει δουλειά αύριο... 6 το πρωί πιάνει, 5 πρέπει να έχει ξυπνήσει, δύσκολη μέρα η αυριανή... Σήμερα την αφήσαμε σχεδόν όλη μέρα με τη μάνα μου γιατί είχαμε δουλειές, κάθε μισή ώρα έπαιρνα τηλέφωνο να δω τι κάνει.

@elenakii22 Πες μας τι θα σου πει η παιδίατρος... Μακάρι να μην είναι τίποτα.

 

Ρε κορίτσια άσχετο, όσες κάνατε καίσαρικη η τομή σας πως είναι??? Εμένα έφυγαν τα ράμματα και δε φαίνεται απολύτως τπτ εγώ περίμενα να μείνει ένα σημάδι κάτι τέλος πάντων δεν έχω τίποτα όμως, νιώθω πόνο ακόμα όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλα αυτό μόνο, δεν περίμενα να περάσει στις δύο βδομάδες. Πολύ χαίρομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Κ εμείς εχθές πολύ δύσκολο βράδυ δε σταματούσε το κλάμα... Κατά τις 4 τ βράδυ θυμηθηκαμε ότι ξεχάσαμε να της δωσουμε τις σταγόνες για τους κολικούς... Τελικά ο άντρας μου πάει δουλειά αύριο... 6 το πρωί πιάνει, 5 πρέπει να έχει ξυπνήσει, δύσκολη μέρα η αυριανή... Σήμερα την αφήσαμε σχεδόν όλη μέρα με τη μάνα μου γιατί είχαμε δουλειές, κάθε μισή ώρα έπαιρνα τηλέφωνο να δω τι κάνει.

@elenakii22 Πες μας τι θα σου πει η παιδίατρος... Μακάρι να μην είναι τίποτα.

 

Ρε κορίτσια άσχετο, όσες κάνατε καίσαρικη η τομή σας πως είναι??? Εμένα έφυγαν τα ράμματα και δε φαίνεται απολύτως τπτ εγώ περίμενα να μείνει ένα σημάδι κάτι τέλος πάντων δεν έχω τίποτα όμως, νιώθω πόνο ακόμα όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλα αυτό μόνο, δεν περίμενα να περάσει στις δύο βδομάδες. Πολύ χαίρομαι!!!

Εγώ αύριο θα βγάλω τα ράμματα άρα θα έχω νέα απο την τομη και το πως θα είμαι σε καμία εβδομάδα!Πονάω αλλά σιγά σιγά ο πόνος ήδη μειώνεται και αύριο θα έχει περάσει ακριβώς μια εβδομάδα! @elenakii22 Περιμένουμε νέα,μην αγχώνεσαι!! @dobby Περαστικά σε όλους σας!!! @elise Και εγώ σήμερα ψαράκι έφαγα αλλά όλα καλά! @Stalicha Πως είσαι σήμερα; 

Κορίτσια ξυπνάτε τα μωρά σας για να φάνε;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Stella.T είπε:

Εγώ αύριο θα βγάλω τα ράμματα άρα θα έχω νέα απο την τομη και το πως θα είμαι σε καμία εβδομάδα!Πονάω αλλά σιγά σιγά ο πόνος ήδη μειώνεται και αύριο θα έχει περάσει ακριβώς μια εβδομάδα! @elenakii22 Περιμένουμε νέα,μην αγχώνεσαι!! @dobby Περαστικά σε όλους σας!!! @elise Και εγώ σήμερα ψαράκι έφαγα αλλά όλα καλά! @Stalicha Πως είσαι σήμερα; 

Κορίτσια ξυπνάτε τα μωρά σας για να φάνε;

Εμένα μου έκαναν απορροφησημα ράμματα πολύ μπροστά το νοσοκομείο μας :P

Η δικιά μου είναι πολύ φαγανη δε χρειάζεται να τη ξυπνάμε μας ξυπνάει εκεινη στις 3 ώρες νταν ρολόι είναι το παιδί μου!!! 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!τρεχαμε ολη μερα σμρ κ δεν προλαβα να μπω!!ηρθε η παιδιατρος,την βρηκε αψογη!δεν είναι κρυωμενη τελικα...θα της βαζουμε ορο στη μυτούλα ομως γτ ειδαμε οτι ρουθουνιζει λιγοτερο μετα τον ορο!έφτασε 3200 κ 52εκ...

εμενα κοριτσια δυστυχως εκανε λιπωμα πανω απο την τομη,ο γιατρος ειπε οτι θα απορροφηθει οποτε απλα περιμενω..μπορει να κανει κ μηνα μου ειπαν...η τομή γενικα δεν φαινεται ιδιαιτερα,περισσοτερο καποια σημεία που έχουν σαν ξερω αιματακι φαινονται...αν φυγει το λιπωμα θα ειναι ενταξει...ελπιζω να φυγει!παντως εγω δεν το βλέπω να εχει βελτιωθεί...θα παω κ στο γιατρο να το δει στο τέλος της βδομαδας


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εγω παω για καρδιοτοκογραφο το πρωι και δαχτυλακι...ειμαι πολυ αγχωμενη με την εξεταση.δεν θελω με τπτ να με πειραξει ο γιατρος γτ ξερω οτι ειναι πολυ ενοχλητικο.απο το σαββατο μεχρι κ σημερα εκανα τα παντα αλλα δεν εχει πιασει τπτ.ηθελα να αποφυγω το δαχτυλο αλλα που..??τουλαχιστον αφου θα το κανει που θα το κανει ας με πιασουν οι πονοι κ να γεννησω, γτ αν ειναι σκληρος ο τραχηλος (που πολυ το φοβαμαι για να μην εχει βγει η μικρη ακομα με τοσο μικρο τραχηλο) τοτε δεν την γλυτωνω την προκληση...Πολυ αγχος με τη χαζοεξεταση!πωπω!!δεν την θελω με τπτ!τεσπα!ειμαι αγχωμενη!παω να πεσω για υπνο κ ευχομαι να με παρει ο υπνος γτ μεχρι τωρα...το ματι γαριδα!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια εγω παω για καρδιοτοκογραφο το πρωι και δαχτυλακι...ειμαι πολυ αγχωμενη με την εξεταση.δεν θελω με τπτ να με πειραξει ο γιατρος γτ ξερω οτι ειναι πολυ ενοχλητικο.απο το σαββατο μεχρι κ σημερα εκανα τα παντα αλλα δεν εχει πιασει τπτ.ηθελα να αποφυγω το δαχτυλο αλλα που..??τουλαχιστον αφου θα το κανει που θα το κανει ας με πιασουν οι πονοι κ να γεννησω, γτ αν ειναι σκληρος ο τραχηλος (που πολυ το φοβαμαι για να μην εχει βγει η μικρη ακομα με τοσο μικρο τραχηλο) τοτε δεν την γλυτωνω την προκληση...Πολυ αγχος με τη χαζοεξεταση!πωπω!!δεν την θελω με τπτ!τεσπα!ειμαι αγχωμενη!παω να πεσω για υπνο κ ευχομαι να με παρει ο υπνος γτ μεχρι τωρα...το ματι γαριδα!

3 φορές μου την έκανε εμένα τη συγκεκριμένη εξέταση, τζάμπα και ομκοπος στο τέλος αφού έκανα καισαρική αλλά ειλικρινά κρατάει δευτερόλεπτα και δεν είναι τίποτα απολύτως. Επίσης εγώ προσωπικά δεν πόνεσα καθόλου μια ενόχληση μόνο νιώθεις τίποτα παραπάνω. Άντε περιμένουμε νέα σου το πρωί!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε @Stalicha?? Πήγες στο γιατρό; γέννας;;

@elenakii22 πάλι καλά που είναι καλά το ζουζούνι. 

Εμάς ο μπέμπακος την άρπαξε και έχει μύξες και λίγο βήχα. Προς το παρόν του βάζω ορο και ελπίζω, παρακαλώ γονατιστή δηλαδή, να μη γίνει χειρότερος ο βήχας. Αγχώθηκα που αρρώστησε. Ένα χειμώνα βγάλαμε χωρίς να αρρωστησουμε και έπρεπε να τύχει και αυτό τώρα. 

 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια εκανα την εξεταση.πολυ αβολη αλλα η μαια μου ευγενεστατη!πονεσα κ ενοχληθηκα αλλα ο στοχος πραγματοποιηθηκε!το μωρο επιβεβαιωσαμε πως ειναι χαμηλα κ ο τραχηλος μαλακος κ καπως ανοιχτος μιας κ αγγιξε το κεφαλακι της.με προειδοποιησε πως θα νιωσω πονακια κ θα δω αιμα.απο κεινη την ωρα εχω πονους περιοδου κατα διαστηματα κ νιωθω την κοιλια μου αισθητα πιο χαμηλα.τωρα ναι.μπορω να πω πως νιωθω το μωρο μου να χει κατεβει.συσπασεις δεν εχω καθολου.το αιμα μεχρι πριν λιγο ηταν ελαχιστο κ το παρατηρουσα μονο κ μονο επειδη μου το πε η μαια.ομως πριν λιγο πηγα τουαλετα κ εβγαλα καφε βλεννη.οποτε ισως να ειναι και το τραχηλικο πωμα.επιασα κ εκανα κ το σπιτι,οποτε ισως κ αυτο να βοηθησε! Θα περιμενουμε 2  24ωρα να δουμε αν θα επελθει τοκετος ειπε ο γιατρος.την παρασκευη αν δεν εχω γεννησει θα παω παλι για nst κ εκει θα με ξαναπειραξει η μαια.γενικα ο γιατρος μου ειπε πως θελει να μου δωσει ελευθερια χρονου σε μενα κ στο μωρο μεχρι την κυριακη που ειναι η πητ και μονο αν μεχρι τοτε δεν εχω γεννησει-μονο τοτε-θα μπω μεγ.δευτερα ή τριτη με προκληση.

Οποτε κοριτσια μου περιμενω κ ευελπιστω μεσα στις επομενες 48 ωρες να κραταω την μικρη μου πεισματαρα αγκαλια!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stalicha είπε:

Λοιπον κοριτσια εκανα την εξεταση.πολυ αβολη αλλα η μαια μου ευγενεστατη!πονεσα κ ενοχληθηκα αλλα ο στοχος πραγματοποιηθηκε!το μωρο επιβεβαιωσαμε πως ειναι χαμηλα κ ο τραχηλος μαλακος κ καπως ανοιχτος μιας κ αγγιξε το κεφαλακι της.με προειδοποιησε πως θα νιωσω πονακια κ θα δω αιμα.απο κεινη την ωρα εχω πονους περιοδου κατα διαστηματα κ νιωθω την κοιλια μου αισθητα πιο χαμηλα.τωρα ναι.μπορω να πω πως νιωθω το μωρο μου να χει κατεβει.συσπασεις δεν εχω καθολου.το αιμα μεχρι πριν λιγο ηταν ελαχιστο κ το παρατηρουσα μονο κ μονο επειδη μου το πε η μαια.ομως πριν λιγο πηγα τουαλετα κ εβγαλα καφε βλεννη.οποτε ισως να ειναι και το τραχηλικο πωμα.επιασα κ εκανα κ το σπιτι,οποτε ισως κ αυτο να βοηθησε! Θα περιμενουμε 2  24ωρα να δουμε αν θα επελθει τοκετος ειπε ο γιατρος.την παρασκευη αν δεν εχω γεννησει θα παω παλι για nst κ εκει θα με ξαναπειραξει η μαια.γενικα ο γιατρος μου ειπε πως θελει να μου δωσει ελευθερια χρονου σε μενα κ στο μωρο μεχρι την κυριακη που ειναι η πητ και μονο αν μεχρι τοτε δεν εχω γεννησει-μονο τοτε-θα μπω μεγ.δευτερα ή τριτη με προκληση.

Οποτε κοριτσια μου περιμενω κ ευελπιστω μεσα στις επομενες 48 ωρες να κραταω την μικρη μου πεισματαρα αγκαλια!

Στο υπογράφω ότι θα ξεκινήσει και μάλιστα θα γεννήσεις και εύκολα αλλιώς τι να πω, το παιδί σου δε θέλει να βγει! Κάτι ξέρει! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, dobby είπε:

Τι έγινε βρε @Stalicha?? Πήγες στο γιατρό; γέννας;;

@elenakii22 πάλι καλά που είναι καλά το ζουζούνι. 

Εμάς ο μπέμπακος την άρπαξε και έχει μύξες και λίγο βήχα. Προς το παρόν του βάζω ορο και ελπίζω, παρακαλώ γονατιστή δηλαδή, να μη γίνει χειρότερος ο βήχας. Αγχώθηκα που αρρώστησε. Ένα χειμώνα βγάλαμε χωρίς να αρρωστησουμε και έπρεπε να τύχει και αυτό τώρα. 

 

περαστικα σας!!!!

@Stalicha κ εγω πιστευω οτι θα εχεις γεννησει πριν την ΠΗΤ!Μετα θα ξενυχταμε ολες παρεα!χαχα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τ κάνετε??? Εγώ είναι η τρίτη φορά που με ξυπνάει να θηλάσει μέσα σε 4 ώρες τ έχω παίξει, δεν κοιμηθηκαμε κ χθες γτ είχε τρελούς κολικούς χάλια. Ο άντρας μου πήγε δουλειά από χθες τελικά κ οπως τ περίμενα από τις 8 τ πρωί γύρισε 10 παρά τ βράδυ. Τ άκουσε κ αυτός ενώ δε φταίει αλλά τα νεύρα μου είναι χάλια... 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Κορίτσια τ κάνετε??? Εγώ είναι η τρίτη φορά που με ξυπνάει να θηλάσει μέσα σε 4 ώρες τ έχω παίξει, δεν κοιμηθηκαμε κ χθες γτ είχε τρελούς κολικούς χάλια. Ο άντρας μου πήγε δουλειά από χθες τελικά κ οπως τ περίμενα από τις 8 τ πρωί γύρισε 10 παρά τ βράδυ. Τ άκουσε κ αυτός ενώ δε φταίει αλλά τα νεύρα μου είναι χάλια... 

Σε νιώθω, μια από τα ίδια εδώ. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, όλη μέρα στο στήθος είναι. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου, παραμελω και την κόρη μου και έχω τις τρελές τύψεις και γενικά ένα μαύρο χαλί η κατάσταση. Όσο μπορείς προσπάθησε να μην ξεσπας στον άντρα σου γιατί όντως δε φταιει. 

Είναι πολύ δύσκολο να είσαι όλη μέρα στο σπίτι με ένα μωρό και να μην κοιμάσαι αλλά σκέψου ότι στρώνει πολύ μετα η κατάσταση. 

@elenakii22 σε ευχαριστώ! 

  • Μου αρέσει 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμας η μαια μας ειχε φωναξει για μαθηματα κ μεσα σε ολα μας ειχε πει(στις γυναικες) να δινουμε πρωτοβουλιες στους αντρες,να προσπαθουμε να μην ξεσπαμε σε αυτους, αλλα και αν αυτο γινει, να μην ενοχοποιουμε τους εαυτους μας γτ ειναι φυσιολογικο.αντιστοιχα στους αντρες μας ειχε πει να μας προσεχουν κ αν πουμε κ καμια κουβεντα παραπανω να μας δικαιολογουν κ να κανουν λιγο τουμπεκι:). Οποτε @Maria36 μην νιωθεις ασχημα.μες στο προγραμμα ειναι κ αυτο!

Το μονο που σκεφτομαι πως θα μου ρθει βολικα που αργησα τελικα να γεννησω ειναι πως ερχεται Πασχα και μαζι με τις 3 μερες αδεια που θα επαιρνε, θα κολλησει και μεγ.παρ.και σαββατο και δευτερα πασχα κ θα ειναι κ αυτος λιγο στο σπιτι κ δεν θα ειμαι μονη μου.Αλλιως κ μενα γολγοθας μου φαινεται να πρεπει να ξυπναω μονο εγω ολη την ωρα κ να μην μπορει αυτος ουτε μια φορα!αλλα τι να τον κανω που κ μενα δουλευει απο το πρωι ως το βραδυ και τα σαββατα?

κοριτσια καντε τα κολπα σας με τα μπεμπε σας γτ σε λιγο θα χρειαζομαι οδηγιες προς ναυτιλωμενους!να βρω και τπτ ετοιμο!!:-P

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα το πρωί που κοιμήθηκα έγιναν όλα καλύτερα. Την έκανα κ μπάνιο μόνη μου μεγάλο κατόρθωμα γιατί πάντα την κρατούσε ο άντρας μου. Γενικά είναι ήσυχη τώρα άρα πάλι το βράδυ είχαμε κολικούς. 

@Stalicha Μια χαρά θα κάνετε Πάσχα όλοι μαζί!!!

@dobby Πως κ πως περιμένω να στρώσουν λίγο τα πράγματα, μου λείπει το να πηγαίνω τουαλέτα όποτε θέλω κ όχι οπότε μου το επιτρέπει η μικρή :P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...