Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

Κ μένα τρώει λαίμαργα λες και την έχω νηστική κάνει. Αλλά γουλιες δεν έχουμε η αλήθεια μόλις τη βάλω να ρευτει το κάνει αμεσως, σαν νταλικερης που έχει κατεβάσει 10 μπύρες ακούγεται. :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις συμβουλές!!Με έχει αγχωσει όλο αυτό είμαι και μόνη!Πριν έβγαλε γάλα από την μύτη έτσι στο άκυρο ενώ κοιμόταν δεν τον ταιζα και μετά έβγαζε σάλια πήρα τον παιδίατρο πανικόβλητη μου είπε κρατάει γάλα στον οισοφάγο γι αυτό και να τον αφήνω να ρευεται!Τώρα σταμάτησα να κλαίω τον ταισα και κάνει νανι!

Κι εμένα προχθές πνιγηκε και κοκκινισε ολόκληρη,  πανικοβληθηκα,  ευτυχώς ήταν η μητέρα μου εδώ κι άρχισε να την χτυπάει στην πλάτη και συνήλθε. Από εκείνη την μέρα όμως μου έχει δημιουργηθεί τραύμα και με το παραμικρο την σηκώνω όρθια. Εμένα κορίτσια δυσκολεύεται πολύ να ρευτει, 20 λεπτά την έχω πάνω στον ώμο μου μετά το τάισμα και μπορεί να μην ρευτει καθόλου. Με φόβο την βάζω για ύπνο μετά. 

16 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, επιτέλους κοιμήθηκα σερί 5 ώρες!!! Η μικρή έφαγε από το μπουκάλι δικό μου γάλα στις 12 το βράδυ 100 ml, στη μία γκρινιαζε δεν είχε κοιμηθει την έβαλα στο στήθος θήλασε περίπου μισή ώρα, αλλά κ πάλι δεν κοιμόταν μετά έκλαιγε σταματούσε κ συνεχίσαμε έτσι μέχρι τις 2 κ κάτι που της έδωσα πια 60 ml ξένο γτ εγώ δεν έβγαζα (έχω λίγο γάλα από ότι μου είπε ο γιατρός κ η μαία) με τα πολλά την κοιμησα 2:40 είναι 7:40 κ δεν έχει ξυπνήσει ακόμα. Τώρα βέβαια έχω τ άλλο θέμα δε ξέρω να την ξυπνήσω να φάει ή να περιμενω να ξυπνήσει μόνη της???

Τελικά οσο σκεφτόμουν να τη ξυπνησω η όχι ξύπνησε μόνη της. :P

 

@dobby Ρωτάω εσένα την έμπειρη, τα νύχια της πως θα της τα κόψω φοβάμαι...

Κι εμένα χθες πρώτο βράδυ κοιμήθηκε σερί,  ξύπνησα εγώ και δύο ώρες σκεφτόμουνα αν πρέπει να την ξυπνήσω η οχι για να φάει. Τελικά την ταισα εφτά το πρωί που ξυπνησε.

Κορίτσια έχω εξαντληθεί,  σήμερα όλη μέρα την πέρασα στο κρεβατι, προσπαθώ να κοιμάμαι όταν κοιμάται και η μπεμπα γιατί δεν μπορώ άλλο, το απόγευμα άρχισαν να κλαίω γιατί σκεφτόμουνα ότι δεν μπιρω να ανταποκριθώ σε όλο αυτό. 

Επειδή πονάει η πλάτη μου και η μέση μου ξεκίνησα τα ντεπον κάθε έξι ώρες και μέσα σε όλα άρχισε να πονάει και ένα δόντι που το είχα αφήσει στη μέση απονευρωσης λόγω της εγκυμοσύνης και πρέπει να πάω οδοντίατρο. Πως θα την αφήσω όμως για να πάω,  αυτό δεν ξέρω,  τι θα γίνει αν πεινάσει κι εγώ δεν έχω γυρίσει; Λέτε να μπορεί να πάρει ξένο για μια φορά κατ'εξαιρεση;

10 ώρες πρίν, dobby είπε:

Χαχαχα @Stella.T ούτε καν! Σιγά την εμπειρια! Απλά κάπου το διάβασα και το εφαρμόζω. Αν πνίγεται δες μήπως έχεις μεγάλη ροή και θηλασε τον σε θέση που το κεφάλι του να είναι ψηλά σχετικά. Επίσης δοκίμασε να βγάλεις λίγο με το χέρι πρώτα και μετά να προσφέρεις.

@Maria36 είναι αυτές οι λίμες που λέει η Στέλλα αλλιώς μην τα κόψεις. Και εμένα είχε μακρυά νύχια αλλά δεν τα έχω πειράξει ακόμα, κόβονται μόνα τους τόσα λεπτά που είναι. Η λύση που κάνω ακόμα στην κόρη μου πάντως είναι να της τα κόβω στον ύπνο που είναι χαλαρή και δεν υπάρχει κίνδυνος να την τραυματισω. Δοκίμασε να της τα κόψεις στον ύπνο της.

@Elise76 σε ευχαριστώ πολύ, είναι όντως πολύ δύσκολο να βλέπεις το παιδι σου να λιώνει από τη ζηλεια και ουσιαστικά να μην μπορείς να το βοηθήσεις. 

Κι εγώ σκεφτόμουνα να κάνω γρήγορα και δεύτερο γιατί λόγω ηλικίας (42 τον Μάιο) δεν έχω πολλά περιθώρια να το καθυστερήσω,  τώρα όμως νομίζω ότι δεν θα τα βγάλω πέρα :-(


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Elise76 είπε:

Κι εμένα προχθές πνιγηκε και κοκκινισε ολόκληρη,  πανικοβληθηκα,  ευτυχώς ήταν η μητέρα μου εδώ κι άρχισε να την χτυπάει στην πλάτη και συνήλθε. Από εκείνη την μέρα όμως μου έχει δημιουργηθεί τραύμα και με το παραμικρο την σηκώνω όρθια. Εμένα κορίτσια δυσκολεύεται πολύ να ρευτει, 20 λεπτά την έχω πάνω στον ώμο μου μετά το τάισμα και μπορεί να μην ρευτει καθόλου. Με φόβο την βάζω για ύπνο μετά. 

Κι εμένα χθες πρώτο βράδυ κοιμήθηκε σερί,  ξύπνησα εγώ και δύο ώρες σκεφτόμουνα αν πρέπει να την ξυπνήσω η οχι για να φάει. Τελικά την ταισα εφτά το πρωί που ξυπνησε.

Κορίτσια έχω εξαντληθεί,  σήμερα όλη μέρα την πέρασα στο κρεβατι, προσπαθώ να κοιμάμαι όταν κοιμάται και η μπεμπα γιατί δεν μπορώ άλλο, το απόγευμα άρχισαν να κλαίω γιατί σκεφτόμουνα ότι δεν μπιρω να ανταποκριθώ σε όλο αυτό. 

Επειδή πονάει η πλάτη μου και η μέση μου ξεκίνησα τα ντεπον κάθε έξι ώρες και μέσα σε όλα άρχισε να πονάει και ένα δόντι που το είχα αφήσει στη μέση απονευρωσης λόγω της εγκυμοσύνης και πρέπει να πάω οδοντίατρο. Πως θα την αφήσω όμως για να πάω,  αυτό δεν ξέρω,  τι θα γίνει αν πεινάσει κι εγώ δεν έχω γυρίσει; Λέτε να μπορεί να πάρει ξένο για μια φορά κατ'εξαιρεση;

Κι εγώ σκεφτόμουνα να κάνω γρήγορα και δεύτερο γιατί λόγω ηλικίας (42 τον Μάιο) δεν έχω πολλά περιθώρια να το καθυστερήσω,  τώρα όμως νομίζω ότι δεν θα τα βγάλω πέρα :-(

Πάντως τα μωρά που θηλάζουν θεωρητικά δεν έχουν ανάγκη να ρευτουν γιατί λόγω της προσκόλλησης στο στήθος δεν παίρνουν αέρα οπότε εγώ στη θέση σου θα την έβαζα να ρευτει μόνο αν φαινόταν ανήσυχη όταν την άφηνα κάτω η αν την άφηνα κάτω και έβγαζε γουλίτσα. Δλδ μην τρελαίνεσαι με το ρεψιμο, είκοσι λεπτά είναι πολλά κι ο χρόνος είναι πολύτιμος. Οταν χρειαστεί να λείψεις άφησε δικό σου αν δε θες να δώσεις ξένο αλλά και ξένο να πάρει για μια φορά δε χάθηκε ο κόσμος. Όσο για τα κλάματα είμαι σίγουρη ότι ευθύνονται οι ορμόνες και θα δεις σε ένα μήνα πόσο καλύτερα θα έχουν γίνει όλα. 

Το δεύτερο παιδάκι πάντως είναι ζόρι ειδικά αν έχουν μικρή διαφορά ηλικίας γιατί ουσιαστικά έχεις να φροντίσεις δύο μωρά. Εμένα γίνεται δύο η κόρη μου και πάλι είναι πρόβλημα γιατί δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε ακόμα καλά ώστε να μου εκφράσει πως νιώθει συν ότι έχω να αλλάξω πάνες σε δύο μωρά. Ευτυχώς τρώει μόνη της! Αν το πάρεις απόφαση πάντως μια χαρά θα τα βγάλεις πέρα! Ουσιαστικά αυτό το διάστημα είναι δύσκολο, μετά αφενός στρώνει το πράγμα αφετέρου έχεις συνηθίσει και τις αλλαγές! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Elise76 είπε:

Κι εμένα προχθές πνιγηκε και κοκκινισε ολόκληρη,  πανικοβληθηκα,  ευτυχώς ήταν η μητέρα μου εδώ κι άρχισε να την χτυπάει στην πλάτη και συνήλθε. Από εκείνη την μέρα όμως μου έχει δημιουργηθεί τραύμα και με το παραμικρο την σηκώνω όρθια. Εμένα κορίτσια δυσκολεύεται πολύ να ρευτει, 20 λεπτά την έχω πάνω στον ώμο μου μετά το τάισμα και μπορεί να μην ρευτει καθόλου. Με φόβο την βάζω για ύπνο μετά. 

Κι εμένα χθες πρώτο βράδυ κοιμήθηκε σερί,  ξύπνησα εγώ και δύο ώρες σκεφτόμουνα αν πρέπει να την ξυπνήσω η οχι για να φάει. Τελικά την ταισα εφτά το πρωί που ξυπνησε.

Κορίτσια έχω εξαντληθεί,  σήμερα όλη μέρα την πέρασα στο κρεβατι, προσπαθώ να κοιμάμαι όταν κοιμάται και η μπεμπα γιατί δεν μπορώ άλλο, το απόγευμα άρχισαν να κλαίω γιατί σκεφτόμουνα ότι δεν μπιρω να ανταποκριθώ σε όλο αυτό. 

Επειδή πονάει η πλάτη μου και η μέση μου ξεκίνησα τα ντεπον κάθε έξι ώρες και μέσα σε όλα άρχισε να πονάει και ένα δόντι που το είχα αφήσει στη μέση απονευρωσης λόγω της εγκυμοσύνης και πρέπει να πάω οδοντίατρο. Πως θα την αφήσω όμως για να πάω,  αυτό δεν ξέρω,  τι θα γίνει αν πεινάσει κι εγώ δεν έχω γυρίσει; Λέτε να μπορεί να πάρει ξένο για μια φορά κατ'εξαιρεση;

Κι εγώ σκεφτόμουνα να κάνω γρήγορα και δεύτερο γιατί λόγω ηλικίας (42 τον Μάιο) δεν έχω πολλά περιθώρια να το καθυστερήσω,  τώρα όμως νομίζω ότι δεν θα τα βγάλω πέρα :-(

18 ώρες πρίν, dobby είπε:

 

 

Just now, Stella.T είπε:

 

Βλακεία έκανα στην απάντηση μου! @Elise76 έτσι ακριβώς όπως τα λες κ εμένα τραύμα μου έμεινε!Φοβήθηκα τόσο πολύ έκλαιγα ώρες δεν μπορούσα να σταματήσω!Μην σκέφτεσαι έτσι,θα συνηθίσεις και στα λέω εγώ αυτά που είμαι πολύ αγχώδης και μου πέρασαν αυτά που λες από το μυαλό αλλά μου έφυγαν κατευθείαν!Θετικές σκέψεις να κάνεις,να σκέφτεσαι ότι θα τα καταφέρεις όλα,είσαι ευλογημενη!! @dobby Και μένα στο μαιευτήριο έτσι μου είπαν για το ρέψιμο αλλά ο παιδίατρος επιμένει να τον βάζω να ρευεται!Όπως καταλαβαίνεις φυσικά μετά τα χθεσινά του είπα να έρθει να τον δει!Σε καμία ώρα θα είναι εδώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..ειχαμε ενα πολυ ασχημο βραδυ...η μικρη πνίγηκε κ σταματησε να κουνιεται.ειχε κοκκινισει ολοκληρη.δεν αντιδρουσε σε τπτ.πραγματικα φοβηθηκα οτι θα την χαναμε.ευτυχως την επιασε ο ανδρας μου κ της εδωσε πρωτες βοήθειες κ καπως πηρε λιγακι τα πανω της.μεχρι να παμε νοσοκομειο ηταν λιγο καλυτερα.της βαλανε μασκακι κ μετα απο λιγο αρχισε να συνέρχεται.τελικα μ ειπαν οτι δεν ειχε ρευτει καλα καθως εβγαλε γαλα στο νοσοκομειο.μου ειπαν να την κραταω μιση ωρα κ ας εχει ρευτει.ακομα μεσα ειμαστε.της εχουν βαλει ενδοφλεβια γτ παιρνει κ αντιβιωση.ευτυχως θα φύγουμε αυριο.οι εξετασεις της καλες.θα κανουμε κ υπερηχο κοιλιας κ καρδιας.


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα κοριτσια..ειχαμε ενα πολυ ασχημο βραδυ...η μικρη πνίγηκε κ σταματησε να κουνιεται.ειχε κοκκινισει ολοκληρη.δεν αντιδρουσε σε τπτ.πραγματικα φοβηθηκα οτι θα την χαναμε.ευτυχως την επιασε ο ανδρας μου κ της εδωσε πρωτες βοήθειες κ καπως πηρε λιγακι τα πανω της.μεχρι να παμε νοσοκομειο ηταν λιγο καλυτερα.της βαλανε μασκακι κ μετα απο λιγο αρχισε να συνέρχεται.τελικα μ ειπαν οτι δεν ειχε ρευτει καλα καθως εβγαλε γαλα στο νοσοκομειο.μου ειπαν να την κραταω μιση ωρα κ ας εχει ρευτει.ακομα μεσα ειμαστε.της εχουν βαλει ενδοφλεβια γτ παιρνει κ αντιβιωση.ευτυχως θα φύγουμε αυριο.οι εξετασεις της καλες.θα κανουμε κ υπερηχο κοιλιας κ καρδιας.

Περαστικά της, ευτυχώς που όλα είναι καλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα κοριτσια..ειχαμε ενα πολυ ασχημο βραδυ...η μικρη πνίγηκε κ σταματησε να κουνιεται.ειχε κοκκινισει ολοκληρη.δεν αντιδρουσε σε τπτ.πραγματικα φοβηθηκα οτι θα την χαναμε.ευτυχως την επιασε ο ανδρας μου κ της εδωσε πρωτες βοήθειες κ καπως πηρε λιγακι τα πανω της.μεχρι να παμε νοσοκομειο ηταν λιγο καλυτερα.της βαλανε μασκακι κ μετα απο λιγο αρχισε να συνέρχεται.τελικα μ ειπαν οτι δεν ειχε ρευτει καλα καθως εβγαλε γαλα στο νοσοκομειο.μου ειπαν να την κραταω μιση ωρα κ ας εχει ρευτει.ακομα μεσα ειμαστε.της εχουν βαλει ενδοφλεβια γτ παιρνει κ αντιβιωση.ευτυχως θα φύγουμε αυριο.οι εξετασεις της καλες.θα κανουμε κ υπερηχο κοιλιας κ καρδιας.

Περαστικά σας!Δόξα το θεό η μικρή σας είναι καλά!Τώρα διάβασα και αυτό με έχεις τρομάξει εντελώς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα κοριτσια..ειχαμε ενα πολυ ασχημο βραδυ...η μικρη πνίγηκε κ σταματησε να κουνιεται.ειχε κοκκινισει ολοκληρη.δεν αντιδρουσε σε τπτ.πραγματικα φοβηθηκα οτι θα την χαναμε.ευτυχως την επιασε ο ανδρας μου κ της εδωσε πρωτες βοήθειες κ καπως πηρε λιγακι τα πανω της.μεχρι να παμε νοσοκομειο ηταν λιγο καλυτερα.της βαλανε μασκακι κ μετα απο λιγο αρχισε να συνέρχεται.τελικα μ ειπαν οτι δεν ειχε ρευτει καλα καθως εβγαλε γαλα στο νοσοκομειο.μου ειπαν να την κραταω μιση ωρα κ ας εχει ρευτει.ακομα μεσα ειμαστε.της εχουν βαλει ενδοφλεβια γτ παιρνει κ αντιβιωση.ευτυχως θα φύγουμε αυριο.οι εξετασεις της καλες.θα κανουμε κ υπερηχο κοιλιας κ καρδιας.

Περαστικά κορίτσι μου!Να αυτός είναι και μένα ο εφιάλτης μου.Πρώτες βοήθειες σκεφτόμουνα κι εγώ ότι πρέπει να μάθω. 

  • Ευχαριστώ 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!καλο θα ηταν ολες να ρωτησουμε τις παιδιατρους να μας πουν τι κανουμε σε αντιστοιχες περιπτωσεις...ευχομαι φυσικα να μην συμβει ποτε σε καμια αυτο απλα επειδη ειδα πως ειναι να μην ξερεις τι να κανεις κ να μη μπορεις να βοηθησεις το μωρο σου καλυτερα να μαθουμε πως μπορουμε να βοηθησουμε..εμενα μου ειπε η παιδιατρος οτι θα μου πει τι να κανουμε αν μας ξανατυχει(ευχόμαστε να μη το ξαναπερασουμε αυτο)


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα!καλο θα ηταν ολες να ρωτησουμε τις παιδιατρους να μας πουν τι κανουμε σε αντιστοιχες περιπτωσεις...ευχομαι φυσικα να μην συμβει ποτε σε καμια αυτο απλα επειδη ειδα πως ειναι να μην ξερεις τι να κανεις κ να μη μπορεις να βοηθησεις το μωρο σου καλυτερα να μαθουμε πως μπορουμε να βοηθησουμε..εμενα μου ειπε η παιδιατρος οτι θα μου πει τι να κανουμε αν μας ξανατυχει(ευχόμαστε να μη το ξαναπερασουμε αυτο)

 Τι λες βρε κορίτσι ! Πρώτη φορά το ακούω αυτό.  Ευτυχώς όλα είναι καλά!  Περαστικά στη μικρούλα σου! 

  • Ευχαριστώ 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα!καλο θα ηταν ολες να ρωτησουμε τις παιδιατρους να μας πουν τι κανουμε σε αντιστοιχες περιπτωσεις...ευχομαι φυσικα να μην συμβει ποτε σε καμια αυτο απλα επειδη ειδα πως ειναι να μην ξερεις τι να κανεις κ να μη μπορεις να βοηθησεις το μωρο σου καλυτερα να μαθουμε πως μπορουμε να βοηθησουμε..εμενα μου ειπε η παιδιατρος οτι θα μου πει τι να κανουμε αν μας ξανατυχει(ευχόμαστε να μη το ξαναπερασουμε αυτο)

Βγήκατε;;Πώς είστε;;Χθες που ήρθε ο παιδίατρος μου είπε να τον έχω μπρούμυτα και να χτυπάω την πλατουλα του!Δεν μου είπε κάτι άλλο γιατί και εμένα πνίγηκε ο μικρός,οχι σαν εσάς όμως!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όντως όσες δε ξέρετε πρώτες βοήθειες να μάθετε. Εγώ πάντα μπρούμυτα τη βάζω να ρευτει, είδα ότι το έκανε πιο εύκολα όταν την έβαζα έτσι για αυτό. 

@elenakii22 Πως είναι η μικρή??? Πήγατε σπίτι σας??

Εμείς σήμερα θα κάνουμε την πρώτη μας βόλτα με το καρότσι έχει τέλειο καιρό εδώ ζέστη, περιμεναμε το μπαμπά μας να σχολάσει και τώρα θα φύγουμε!!! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα!καλο θα ηταν ολες να ρωτησουμε τις παιδιατρους να μας πουν τι κανουμε σε αντιστοιχες περιπτωσεις...ευχομαι φυσικα να μην συμβει ποτε σε καμια αυτο απλα επειδη ειδα πως ειναι να μην ξερεις τι να κανεις κ να μη μπορεις να βοηθησεις το μωρο σου καλυτερα να μαθουμε πως μπορουμε να βοηθησουμε..εμενα μου ειπε η παιδιατρος οτι θα μου πει τι να κανουμε αν μας ξανατυχει(ευχόμαστε να μη το ξαναπερασουμε αυτο)

Τι κάνετε κοριτσι;Πήγατε σπιτι;

 

2 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Κορίτσια όντως όσες δε ξέρετε πρώτες βοήθειες να μάθετε. Εγώ πάντα μπρούμυτα τη βάζω να ρευτει, είδα ότι το έκανε πιο εύκολα όταν την έβαζα έτσι για αυτό. 

@elenakii22 Πως είναι η μικρή??? Πήγατε σπίτι σας??

Εμείς σήμερα θα κάνουμε την πρώτη μας βόλτα με το καρότσι έχει τέλειο καιρό εδώ ζέστη, περιμεναμε το μπαμπά μας να σχολάσει και τώρα θα φύγουμε!!! 

Αχ τι ωραία, βολτουλα μπράβο! Εμείς δεν έχουμε ξεμυτισει από το σπίτι,  μια η γύρη μια η σκόνη δεν έχουμε πάει πουθενά,  ούτε κι εγώ είχα διάθεση να βγω.Την Δευτέρα μάλλον θα βγω πρώτη φορά που θα πάω οδοντίατρο :-)

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.εμεις γεννησαμε τελικα εχθες το απογευμα με φυσιολογικο.ολα καλα.η ζουζουνα μας υπεροχη.ο τοκετος δυσκολος αλλα ειμαστε καλα και οι δυο.σας αφηνω γτ τη θηλαζω κ ειμαι στο μαιευτηριο και μολις μπορεσω θα σας πω νεοτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια καλησπερα.εμεις γεννησαμε τελικα εχθες το απογευμα με φυσιολογικο.ολα καλα.η ζουζουνα μας υπεροχη.ο τοκετος δυσκολος αλλα ειμαστε καλα και οι δυο.σας αφηνω γτ τη θηλαζω κ ειμαι στο μαιευτηριο και μολις μπορεσω θα σας πω νεοτερα

Να σας ζήσει,  γερή και τυχερή! Καλά λοχεια!


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...