Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Dwra dwra είπε:

Kαλησπερα κορίτσια τι κάνετε πως πατε;;απο την επόμενη εβδομαδα έχω την β επιπέδου εσείς;;με τα κιλά πως πάτε;;;

Καλησπέρα!

Εγώ την έκανα σήμερα την β' επιπέδου, δόξα τω Θεώ, όλα καλά! Η μπέμπα είναι 25 εκατοστά και 640 γρ.

Από κιλά έχω πάρει 6, χθες η ζυγαριά μου πρόσθεσε και μισό κιλό ακόμα αλλά είχα φάει παϊδάκια το προηγούμενο βράδυ ενώ συνήθως για βραδινό τρώω γιαούρτι με βρώμη και φρούτο :-)

Γενικά βλέπω ότι έχει ανοίξει η όρεξη μου οπότε θα προσπαθήσω να κρατηθώ γιατί τα φοβάμαι τα πολλά κιλά για πολλούς λόγους.Εσύ από κιλά πως πας;

 

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα!!!εγω την εκανα εχθες!μια χαρα η μπεμπα 440γρ!απο κιλα εγω εχθες ζυγιστηκα +5.30(χαχαχ)!δε παμε καλα απο κιλα..χαχα

@Elise76 μεγαλη η δικια σου ε?μια χαρα!!!!

Ναι μεγάλη θα μας βγει μου φαίνεται, εγώ γεννήθηκα 4 κιλά και ο άντρας μου 3,6, οπότε αν μας μοιάσει θα είναι τροφαντή-τροφαντή :-)

 

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Elise76 είπε:

Καλησπέρα!

Εγώ την έκανα σήμερα την β' επιπέδου, δόξα τω Θεώ, όλα καλά! Η μπέμπα είναι 25 εκατοστά και 640 γρ.

Από κιλά έχω πάρει 6, χθες η ζυγαριά μου πρόσθεσε και μισό κιλό ακόμα αλλά είχα φάει παϊδάκια το προηγούμενο βράδυ ενώ συνήθως για βραδινό τρώω γιαούρτι με βρώμη και φρούτο :-)

Γενικά βλέπω ότι έχει ανοίξει η όρεξη μου οπότε θα προσπαθήσω να κρατηθώ γιατί τα φοβάμαι τα πολλά κιλά για πολλούς λόγους.Εσύ από κιλά πως πας;

 

A μια Χαρούλα πάτε πωπω γουρούνα έχω γίνει 9 κιλά έχω πάρει πλεον εχω σταματήσει τα βραδινά φαγητά ποσο εύκολα παίρνεις κιλά και όχι τίποτα άλλο πειναω πολύ χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Έχουμε κάνει όλες β' επιπέδου; (το δεύτερο μαξιλαράκι το λέω εγώ,χαχα)

Καλά πάμε όλες μας από κιλά βλέπω :-)

Εγώ κάνω και γυμναστική 2 φορές την εβδομάδα και μου κάνει καλό, τουλάχιστον τα χέρια να δυναμώσουν λίγο για να κρατάω την μπέμπα :-)

Από ετοιμασίες δωματίων κλπ έχετε ξεκινήσει; Εμείς από αυτή την εβδομάδα ξεκινήσαμε να βλέπουμε χρώματα, ταπετσαρίες κλπ., χαζεύω και στο pinterest να πάρω καμιά ιδέα...Από έπιπλα θα αγοράσουμε σίγουρα κούνια και συρταριέρα, καρότσι και λίκνο μάλλον θα τα πάρουμε από την κουνιάδα μου που γέννησε πριν από 1,5 χρόνο.

 

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elise76 είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Έχουμε κάνει όλες β' επιπέδου; (το δεύτερο μαξιλαράκι το λέω εγώ,χαχα)

Καλά πάμε όλες μας από κιλά βλέπω :-)

Εγώ κάνω και γυμναστική 2 φορές την εβδομάδα και μου κάνει καλό, τουλάχιστον τα χέρια να δυναμώσουν λίγο για να κρατάω την μπέμπα :-)

Από ετοιμασίες δωματίων κλπ έχετε ξεκινήσει; Εμείς από αυτή την εβδομάδα ξεκινήσαμε να βλέπουμε χρώματα, ταπετσαρίες κλπ., χαζεύω και στο pinterest να πάρω καμιά ιδέα...Από έπιπλα θα αγοράσουμε σίγουρα κούνια και συρταριέρα, καρότσι και λίκνο μάλλον θα τα πάρουμε από την κουνιάδα μου που γέννησε πριν από 1,5 χρόνο.

 

εγω δυστυχως σταματησα νωρις την γυμναστικη γτ ειναι λιγο κοντος ο τραχηλος...δε πειραζει θα ξεκινησω οταν γεννησω με το καλο!εμεις εχουμε δει κουνιες καροτσια αλλα θα αρχισουμε αγορες το γεναρη!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

εγω δυστυχως σταματησα νωρις την γυμναστικη γτ ειναι λιγο κοντος ο τραχηλος...δε πειραζει θα ξεκινησω οταν γεννησω με το καλο!εμεις εχουμε δει κουνιες καροτσια αλλα θα αρχισουμε αγορες το γεναρη!

Καλά να είσαι κι εσύ και το μωρό και θα κάνεις και γυμναστική στο σπίτι :-):-):-)

Κι εγώ για αγορές τον Γενάρη σκέφτομαι που θα έχει και εκπτώσεις, αλλά ξαφνικά από εκεί που ήμουν χαλαρή τώρα αγχώθηκα λίγο, τελείωσε και ο Νοέμβριος σχεδόν και σκέφτομαι θα προλάβω να τα έχω όλα έτοιμα μέχρι Φλεβάρη ή έστω πριν βαρύνω πάρα πολύ;;;


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα τα προλάβουμε ολα!Έχουμε κ τους ανδρες μας να μας βοηθανε!εμεις εχουμε εικονα κ για το δωματιο(θα αφησουμε τα χρωματα ως εχει)θα παρουμε ομως χαλι παιδικο χρωματιστο...εχω στο μυαλο μου καροτσι κ κουνια απλα θα τα ξαναδω παλι...ολα καλα!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω κανω περπατημα μονο κοριτσια οταν πηγαινοερχομαι στη δουλεια..αλλα θα τελος του μηνα που σταματαω λεω να ξεκινησω λιγη γιογκα για εγκυες γιατι ειμαι λιγο πιασμενη σε μεση και πλατη..Ψωνια μαλλον και εμεις Φεβρουαριο..και δεν μπορω να καταληξω σε καποια μαρκα καροτσιου..ολες αγνωστες μου φαινονται..Οσο για το παιδικο εμας θα ειναι ενσωματωμενο στην κρεβατοκαμαρα μας με γκρι ανοιχτο τοιχο ριγε γκρι ασπρη κουρτινα και λευκα επιπλα κ κουνια..αυταααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

Εγώ σκεφτομαι επειδη σταματησαν οι συσπασεις κ ο τραχηλος εχει μεινει σταθερος,να του πω να ξεκινησω λιγο γυμναστικη..

ρωτα τν γιατρο σου και οτι σου πει Ελενακι μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια μου καλημερα

Εχω καιρο να σας ενημερωσω για μενα...

Βλεπω κανατε ολες την β επιπεδου κ τα μωρακια σας ειναι μια χαρουλα!!!ποσο χαιρομαι!!

Λοιπον εγω ειμαι στην 24 εβδομαδα.την β επιπεδου την εκανα στην 22η κ εχουμε κοριτσακι!!κ γω ορκιζομουν πως ειχα αγορι!!! Χαχαχα

Ο κοριτσαρος μας ηταν 500γρ. Με μηριαιο οστο 40.4mm...προβλεπω να παιρνει υψος η μικρη

Η πλατη μου κ η μεση μου με εχουν πεθανει.προσπαθω να ξεκουραζομαι αλλα κ παλι δεν περναει...

Απο κιλα ειμαι +2.5 απο την αρχη της εγκυμοσυνης αλλα υποψιν οτι ειχα χασει 4 κιλα μεχρι και τον 3ο μηνα.αν λοιπον υπολογισω κ τα 4 κιλα που ξαναπηρα,φτανουμε στα 6.5!!!!!βασικα δεν τρωω πολυ αλλα τρωω γλυκα.ενα γλυκακι την ημερα το χτυπαω.τωρα που θα παω στον γιατρο θα του πω να μου βαλει καμια εξτρα εξεταση γτ φοβαμαι μηπως εμφανισω διαβητη.τοτε θα αναγκαστω μονο να κανω κρατη στα γλυκα!!!κ ερχονται κ χριστουγεννα!!!

Οι προηγουμενες εξετασεις βεβαια δεν ειχαν δειξει ουτε ζαχαρο ουτε διαβητη ουτε κατι ανησυχητικο αλλα καλο ειναι να επαναλαβω τπτ!

Τι αλλο?

Α!γυμναστικη σταματησα γτ πλεον με την μεση δεν αντεχα!αν νιωσω καλυτερα μπορει να ξαναρχισω αλλα πρεπει να ρωτησω μεχρι ποιον μηνα επιτρεπεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Stalicha μπραβο!!!με το καλο να ερθει το κοριτσι σας!!μια χαρα εισαι απο κιλα...εγω ειμαι +6-7...ξεκινησα 60 κ ανεβοκατεβαινω 66.6-67...ενταξει τι να κανουμε!!τοσο πολυ σε ποναει η μεση?εμενα ευτυχως δεν με εχει πονεσει καθολου...τωρα ειναι να κανουμε καμπυλη σακχαρου οποτε θα δεις πως πας μην αγχωνεσαι!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...