Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      καλή επιτυχία σ εύχομαι ! να πάνε οοοοολα καλα! 1η σ μεταφορά; 

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

Καλημέρα συνοδοιπόρισσες! Τι κάνετε; ήρθε ο χειμώνας κανονικά πλέον!

@dobbyνα την χαίρεσαι την κορούλα! Πολύ κούραση τα παιδικά πάρτι ε; Μάλλον γι'αυτό οι περισσότεροι γονείς τα κάνουν σε παιδότοπους πλέον.

Άσε εκείνη την μέρα με τα γλυκά τα είδα όλα, στο τέλος έβαλα και τον άντρα μου να πλάσει γιατί δεν άντεχα :-)  Από πόνους μέση , ισχίο δεν έχω νιώσει πολύ, μάλλον λόγω της γυμναστικής που έκανα, τώρα έχω δέκα μέρες να κάνω γιατί η γυμνάστρια είναι κι αυτή έγκυος και μπήκε στον μήνα της :-)  Οπότε μετά τις γιορτές πρέπει να δω τι θα κάνω με αυτό το θέμα γιατί έχω ευαισθησία στην μέση και σίγουρα θα με πιάσει..

@elenakii22 εγώ όταν κουνιέται πολύ η δικιά μου μια χαρά ήρεμη είμαι :-) όταν δεν κουνιέται ανησυχώ.Από βάρος πάντως καλά πάμε, τα βλέπω και τα δύο ζουμπουρλούδικα

Εμείς γιατρό έχουμε 8 Γενάρη, μαι φορά το μήνα με βλέπει, θα είμαι 30w+1d. Κι εσείς μια φορά το μήνα πηγαίνετε;


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!!!!

@Elise76 ζουμπουρλιδικα δε λες τπτ!!χαχα!!!εμεις κλεινουμε ραντεβου περιπου καθε 3 βδομαδες!βεβαια αυτος ο γιατρος ειναι ο ιδιώτης,στο ενδιάμεσο πηγαινω κ στον γιατρο του νοσοκομειου!εμεις θα ειμαστε 28w+6d οταν παμε στο γιατρο!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Χρόνια πολλά! Πως τα περνάτε αυτές τις γιορτινές ημέρες; εμείς ήσυχα, πολύ οικογενειακά! Αδέρφια, ανηψακια και ένας μικρός χαμός από μωρά και νήπια! 

@elenakii22  περιμένουμε νέα από την μπέμπα μόλις πας στο γιατρό!

@Elise76 σε ευχαριστώ πολύ! Μεγάλη κούραση τα παιδικά πάρτυ όταν γίνονται σπίτι. Ο παιδότοπος δε μου αρέσει σαν επιλογή γιατί μεταδίδονται πολλές ιώσεις και η κόρη είναι μικρή ακόμα και υποφέρουμε όταν αρρωσταίνει.

Το ισχιο νομίζω με πονάει λόγω της ρηλαξινης, της ορμόνης που χαλαρώνει τους συνδέσμους της λεκάνης για να μπορεί να περάσει το μωρό πιο άνετα. Δεν τον έχω ξανανιώσει αυτόν τον πόνο, στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια θέματα! Θα ρωτήσω το γιατρό μεθαύριο που θα τον δω. Να συνεχίσεις τη γυμναστική, θα τη χρειαστείς τη δυνατή πλάτη και τώρα που είσαι έγκυος και ειδικά μετά με το μωρό! Είναι βαρακια κανονικά τα άτιμα! 

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά κορίτσια! Πως είστε;

Εμείς φύγαμε για 4 μέρες για Χριστούγεννα και περάσαμε πολύ όμορφα, αν εξαιρέσω τις τρομερές καούρες που με έπιαναν συνέχεια.Πήρα το gaviscon σιρόπι και πίνω από χθες το βράδυ γιατί πραγματικά είναι ανυπόφορες και νιώθω καλύτερα.

Γενικά όμως βλέπω ότι κουράζομαι χωρίς να κάνω τίποτα και δεν αναπνέω σωστά, πολύ νωρίς δεν είναι για να ξεκινήσω από τώρα να νιώθω έτσι; Θέλω να κάνω 2 δουλειές και συνέχεια τις αναβάλλω. Είμαι 28w + 4d.Αφήστε τα κιλά, +10, θα την ακούσω την κατσάδα από τον γιατρό :-)

@dobby πήγες γιατρό; τι σου είπε; θέλω πολύ να την συνεχίσω την γυμναστική και πρέπει να το οργανώσω με το γυμναστήριο για να με αναθέσουν σε άλλο γυμναστή, έχεις δίκιο, η πλάτη δεν θα αντέξει! 


g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα κοριτσια!!!!!

@Elise76 αχ τι ωραια που πηγατε εκδρομουλα!!εμεις δουλεύουμε κ οι δυο κ δεν μπορουμε!!!εγω να σου πω δεν εχω παρατηρησει να κουραζομαι πιο ευκολα βεβαια δουλευω μονο απογευμα κ κοιμαμαι μεχρι τις 11-12 συνηθως κοιμαμαι ομως κ αργα 3-4...γενικα ομως κοιμομουν τοσο οποτε δε βλεπω καποια διαφορα...καουρες δεν εχω...μονο ενα απογευμα με επιασαν (ειχα ξεκινησει να πινω φυσικους χυμους) δεν ξερω αν εφταιγαν αυτοι αλλα τους σταματησα κ δεν με επιασε ξανα..ηταν πολυ ενοχλητικο παντως οποτε σε καταλαβαινω!!εγω ειμαι 28w και απο κιλα ειμαι +7.5..βεβαια μεχρι το ραντεβού με τον γιατρο θα εχω ανεβει!!μεσολαβουν κ τραπεζια μην ξεχνιομαστε!!!

αχ βρε κοριτσια ποσο σας ζηλευω με την γυμναστικη...κ εγω θα ηθελα να εκανα αλλα μου ειπε ο γιατρος να το αφησω καλυτερα...δε πειραζει οταν γεννησω με το καλο θα ξεκινησω μετα!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Elise76 πήγα! 1,5 κιλό ο μπέμπακος! Θηριακι! :shock: Προχωράμε κανονικά, όλα είναι φυσιολογικά, τώρα έχουμε ραντεβού πάλι σε ένα μήνα.

Πολύ καλά κάνατε και φυγατε τετραημερακι, ζηλεύω λίγο να ξέρεις! :) Στα ίδια κιλά είμαστε, δε με έκραξε γιατί πρόλαβα και τον έκραξα εγώ που μου έβαλε ραντεβού ανάμεσα από Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά και είχε την απαίτηση να μην πάρω κιόλας. 

Είναι λογικό να νιώθεις έτσι στον 7ο μωρέ, το τρίτο τρίμηνο είναι πιο ζόρικο από όλες τις απόψεις. Μπορεί να είναι και το μωρό ψηλά και να πιέζει διάφραγμα, πολλά μπορεί. Να το αναφέρεις στο γιατρό σου όπως και να έχει. Υπομονή, τρεις μήνες έμειναν! 

@elenakii22  μη φανταστείς ότι κάνω πολλά στο γυμναστήριο, διάδρομο και ποδήλατο. Δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο πρόγραμμα για εγκύους. Είσαι πάρα πολύ καλά από άποψη κιλών οπότε αν πηγαίνεις για ένα απλό περπατημα λίγες φορές την εβδομάδα είσαι καλυμμένη νομίζω. 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dobby 1.5 πηγε ε??τι ωραια!!!εμεις εχουμε ραντεβου 3/1 και θα ειμαι 28+5 οποτε πιθανον κ η δικη μας καπου εκει να ειναι!!δυστυχως οταν κουραζομαι βγαζω πολλα υγρα κ γιαυτο ο γιατρος δεν θελει ουτε περπατημα(δεν ηθελα χαλαρο γρηγορο θελω,χαλαρο κανω στην βολτα μου)κ επειδη κοιταμε τον τραχηλο καθε φορα μου ειπε οχι..κανω κ αρκετες συσπασεις...μια χαρα εισαι εσυ!κανεις κ ποδηλατο???τελεια!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@dobby 1.5 πηγε ε??τι ωραια!!!εμεις εχουμε ραντεβου 3/1 και θα ειμαι 28+5 οποτε πιθανον κ η δικη μας καπου εκει να ειναι!!δυστυχως οταν κουραζομαι βγαζω πολλα υγρα κ γιαυτο ο γιατρος δεν θελει ουτε περπατημα(δεν ηθελα χαλαρο γρηγορο θελω,χαλαρο κανω στην βολτα μου)κ επειδη κοιταμε τον τραχηλο καθε φορα μου ειπε οχι..κανω κ αρκετες συσπασεις...μια χαρα εισαι εσυ!κανεις κ ποδηλατο???τελεια!

Ααα αν έχεις τέτοια θέματα αλλάζει το σκηνικό. Να κάνεις ο, τι σου πει ο γιατρός και θα βρεις χρόνο για τη γυμναστική όταν γεννήσεις με το καλό. Έτσι κι αλλιώς στον ένατο θα στο ζητήσει το έντονο περπάτημα οπότε δε θα το γλυτώσεις :-D. Όλα να πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολες???τι κανετε???εγω εχω στενοχωρηθει λιγακι γτ πηγα στο γιατρο στο νοσοκομειο(ολα καλα η μικρη μεγαλωνει μια χαρα)μου ειπε ομως οτι ισως ειναι καλυτερα να μη γεννησω στο νησι αλλα πατρα η αθηνα...εχω κανει καυτηριασμο αγγείων στην καρδια κ μου ειπε οτι δς μπορουμε να ξερουμε πως θα αντιδρασει ο οργανισμος σου στη γεννα αλλα αν γινει κατι δεν μπορουν να το καλυψουν,ούτε καρδιολογο δεν εχουμε εδω στο νοσοκομειο...μου ειπε να το ξανασυζητησουμε αργοτερα..θα μιλησει κ με τον αναισθησιολογο..αλλα τι θα αλλαξει..ενταξει για την μικρη δε φαινεται να ανησυχει απλα εγω αν παθω καποιο επεισοδιο δεν μπορουν να με βοηθησουν..μου ειπε να το σκεφτω κ εγω κ τα ξαναλεμε..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπέρα σε ολες???τι κανετε???εγω εχω στενοχωρηθει λιγακι γτ πηγα στο γιατρο στο νοσοκομειο(ολα καλα η μικρη μεγαλωνει μια χαρα)μου ειπε ομως οτι ισως ειναι καλυτερα να μη γεννησω στο νησι αλλα πατρα η αθηνα...εχω κανει καυτηριασμο αγγείων στην καρδια κ μου ειπε οτι δς μπορουμε να ξερουμε πως θα αντιδρασει ο οργανισμος σου στη γεννα αλλα αν γινει κατι δεν μπορουν να το καλυψουν,ούτε καρδιολογο δεν εχουμε εδω στο νοσοκομειο...μου ειπε να το ξανασυζητησουμε αργοτερα..θα μιλησει κ με τον αναισθησιολογο..αλλα τι θα αλλαξει..ενταξει για την μικρη δε φαινεται να ανησυχει απλα εγω αν παθω καποιο επεισοδιο δεν μπορουν να με βοηθησουν..μου ειπε να το σκεφτω κ εγω κ τα ξαναλεμε..

Μμμ βρε Ελενακι, δεν το έχω ξανακούσει αυτό. Θα πάρεις και μια δεύτερη γνώμη; σε κάθε περίπτωση όντως έχεις πολύ καιρό ακόμα να το σκεφτείς αλλά αν τίθεται θέμα υγείας δικό σου δεν ξέρω τι επιλογές έχεις. Δυστυχώς η επαρχία έχει τα προβλήματα της, ένα από αυτά είναι και η χάλια ιατρική περίθαλψη εκτός αν υπάρχει πανεπιστημιακο νοσοκομείο κοντά. Αθήνα έχεις κάποιο συγγενή η φίλη που θα μπορείς να μείνεις μέχρι να γεννήσεις; η Πάτρα; μη στενοχωριεσαι πάντως γιατί μόνο κακό κάνεις και σε σένα και στο μπεμπε. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , dobby είπε:

Μμμ βρε Ελενακι, δεν το έχω ξανακούσει αυτό. Θα πάρεις και μια δεύτερη γνώμη; σε κάθε περίπτωση όντως έχεις πολύ καιρό ακόμα να το σκεφτείς αλλά αν τίθεται θέμα υγείας δικό σου δεν ξέρω τι επιλογές έχεις. Δυστυχώς η επαρχία έχει τα προβλήματα της, ένα από αυτά είναι και η χάλια ιατρική περίθαλψη εκτός αν υπάρχει πανεπιστημιακο νοσοκομείο κοντά. Αθήνα έχεις κάποιο συγγενή η φίλη που θα μπορείς να μείνεις μέχρι να γεννήσεις; η Πάτρα; μη στενοχωριεσαι πάντως γιατί μόνο κακό κάνεις και σε σένα και στο μπεμπε. 

θα κοιταξω τελη γεναρη που θα παω αθηνα μηπως μιλήσω με κανέναν καρδιολογο..20 γεναρη εχω ξανα ραντςβου μς τον γιατρο αν δω οτι λεμε παλι τα ιδια θα παω αθηνα να μιλησω με καποιον..η καρδιολογος μου παντως λεει οτι εχουν περασει πολλα χρονια απο την επεμβαση κ αν ειχα καποιο θεμα θα ειχε φανει...μου ειπε επίσης οτι πολλες κοπελες που δεν εχουν κανει καυτηριασμο δεν αντιμετωπιζουν προβλημα στη γεννα..βεβαια οτι κ να λενε οι γυρω αν μου πει οτι δεν με αναλαμβανει δεν εχω επιλογή...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

θα κοιταξω τελη γεναρη που θα παω αθηνα μηπως μιλήσω με κανέναν καρδιολογο..20 γεναρη εχω ξανα ραντςβου μς τον γιατρο αν δω οτι λεμε παλι τα ιδια θα παω αθηνα να μιλησω με καποιον..η καρδιολογος μου παντως λεει οτι εχουν περασει πολλα χρονια απο την επεμβαση κ αν ειχα καποιο θεμα θα ειχε φανει...μου ειπε επίσης οτι πολλες κοπελες που δεν εχουν κανει καυτηριασμο δεν αντιμετωπιζουν προβλημα στη γεννα..βεβαια οτι κ να λενε οι γυρω αν μου πει οτι δεν με αναλαμβανει δεν εχω επιλογή...

Αφού θα πας Αθήνα να πας σε καρδιολόγο να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη για να δεις πως θα πορευτεις. Έχεις πολυυυ χρόνο ακόμα για να δεις τι θα κάνεις οπότε μην αγχώνεσαι. Βέβαια έχεις δίκιο, εξαρτάται από το γιατρό σου αν θα σε αναλάβει η όχι. 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά να έχουμε, με το καλό όλες να υποδεχθούμε τα μωράκια μας, να είναι γερά και καλότυχα!

@elenakii22  κάθε εμπόδιο για καλό, να μην στεναχωριέσαι και να μην αγχώνεσαι και θα βρεθεί λύση

  • Μου αρέσει 1

g1Htp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσια!!!καλη χρονια σε ολες!!με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!!!πλησιαζει ο καιρος!!

πηγαμε σμρ στο γιατρο..μια χαρα η μικρη 1220 μας μετρησε...στις φωτο ειναι ιδια ο μπαμπας της κ φαινονται κατι τεραστια μαγουλα χαχα...μεχρι να γεννηθει βεβαια εχουμε καιρο!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...